بررسی SingularityNET (AGI): AI با Blockchain Tech ملاقات می کند

هوش مصنوعی در طی سالهای گذشته در حالی که شرکت ها و مشاغل بیشتری شروع به کشف پتانسیل فناوری آینده می کنند ، مورد توجه قرار گرفته است..

اگر این مورد علاقه شما هم باشد و همچنین فناوری بلاکچین را دوست داشته باشید ، همچنین ممکن است علاقه مند به کارهایی باشید که توسط SingularityNET انجام می شود.

هدف SingularityNET چیست?

SingularityNET یک بازار غیرمتمرکز برای هوش مصنوعی است که پس از چندین سال توسعه در مرحله سوم آزمایش بتا است. SingularityNET با هدف شکستن قدرت فعلی فناوری بزرگ در هوش مصنوعی ، یک پروژه بلند پروازانه است که حداقل.

اما در حالی که کسب و کارها به طور فزاینده ای به ارزش کاربردهای هوش مصنوعی پی می برند ، بازار در حال توسعه توسط SingularityNET بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد زیرا به کسب و کارها امکان می دهد تا از ارزش پیشنهادی راه حل های هوش مصنوعی استفاده کنند..

آرم تکینگی

برای ترکیب هوش مصنوعی و بلاکچین آماده شوید. تصویر از طریق Singularitynet.io

یکی دیگر از عوامل محرکه پذیرش احتمالی این بازار توسط مشاغل ، اختلاف روزافزون بین دانشگاهیان و محققانی است که روی ابزارهای هوش مصنوعی کار می کنند و مشاغلی که به دنبال استفاده از این ابزارها هستند. واقعیت این است که اکثر مشاغل نیازی به پروژه های در حال توسعه در محافل دانشگاهی ندارند. در عوض آنها به یک راه حل سفارشی تر نیاز دارند.

در همان زمان دانشگاهیان و محققان به دلیل عدم دسترسی به مجموعه داده های بزرگ مورد نیاز چنین پروژه هایی ، در ایجاد ماشین های یادگیری هوش مصنوعی تلاش می کنند. SingularityNET قصد دارد اختلاف بین این دو را از بین ببرد و نیازهای تجاری را با توسعه محققان جمع کند.

چرا تحقیقات AI مهم است?

اول از همه مهم است که درک کنیم “تکینگی” یک نکته فرضی در آینده است که در آن فن آوری ما تکامل می یابد تا هوش انسان را منسوخ کند. این “رویداد تکینگی” به طور خاص به هوش مصنوعی اشاره دارد که انتظار می رود به جایی برسد که بتواند خود را بدون نیاز به مداخله انسان بهبود بخشد. در این مرحله انتظار می رود رشد و توسعه آن چنان سریع باشد که برای بشر راهی برای ادامه روند یا رقابت وجود نخواهد داشت.

شبیه سازی Covid

استفاده های واقعی از تحقیقات AI: شبیه سازی COVID به اطلاع رسانی سیاست کمک می کند. تصویر از طریق Singularitynet.io

در عصر حاضر هوش مصنوعی در حال افزایش بودجه تحقیقاتی در زمینه هایی مانند تبلیغات و سایر برنامه های تجاری محور است. اما در موارد استفاده گسترده تر در حال توسعه نیست. به طور خلاصه ، یک شکاف بزرگ بین آنچه که مشاغل درخواست می کنند و مایل به تأمین بودجه آن هستند و آنچه محققان قصد دارند توسعه دهند ، است.

مشاغل به ویژگی ها و قابلیت های بسیار خاصی در پروژه های هوش مصنوعی خود احتیاج دارند که با پروژه های کلی تری که محققان می خواهند روی آن کار کنند متفاوت است. محققان همچنین کاملاً بر روی تحقیقات بیولوژیکی متمرکز شده اند که زیست شناسی و هوش مصنوعی را برای تشخیص بیماری ، پیشگیری یا درمان یا پروژه های افزایش طول عمر با هم ترکیب می کند. جای تعجب است که تعداد کمی از مشاغل علاقه مند به این جهت برای تحقیقات هوش مصنوعی وجود دارند و بودجه در این زمینه بسیار کم است.


هوش مصنوعی

هوش مصنوعی می تواند به ما در طول عمر بیشتر کمک کند. تصویر از طریق وبلاگ SingularityNET

SingularityNET پروژه ای است که می خواهد این شکاف را برطرف کند و مدل جدیدی را ایجاد کند که تجارت و تحقیق را در تلاش برای کاربردهای هوش مصنوعی گرد هم آورد. از این طریق پروژه می تواند یک صنعت کاملاً جدید ایجاد کند که انگیزه هایی را برای هرکسی برای ایجاد یا مشارکت در پروژه های هوش مصنوعی فراهم کند. و در راه رسیدن به واقعیت است.

SingularityNET چگونه کار می کند?

SingularityNET فن آوری بلاکچین و هوش مصنوعی را گرد هم آورده است که به طور قابل توجهی این پروژه را به یک پروژه بسیار پیچیده تبدیل می کند. تماشای این پروژه نیز هیجان انگیز است ، زیرا حتی اگر در ابتدا این برنامه برای تبدیل شدن به یک بازار هوش مصنوعی برای برنامه ها و خدمات باشد ، هدف بلند مدت ایجاد یک شبکه هوش مصنوعی خود سازماندهی است.

سیستم های SingularityNET

SingularityNET هدف آن تقویت سیستم های هوشمند و به حداکثر رساندن تأثیر مثبت آنها است. تصویر از طریق کاغذ سفید SingularityNET

این هدف بلند مدت از نظر داخلی بسیار پیچیده است ، اما از خارج کاربران می دانند که به نظر می رسد یک پلت فرم ساده است که در آن عوامل ماشین با هم کار می کنند تا نیازهای کاربر را برآورده کنند و در عین حال برای ایجاد پیشرفت های بیشتر در شبکه کلی کار می کنند..

همانطور که در بالا ذکر شد ، این پروژه بسیار بلند پروازانه است. بیایید در زیر نگاهی بیندازیم به آنچه که محقق شده است و آنچه که پروژه امیدوار است به نتیجه برسد در ادامه با تکامل خود و در نهایت تبدیل شدن به یک شبکه هوش مصنوعی خودسازمانده.

بازار خدمات هوش مصنوعی

از آنجا که این یک پروژه جاه طلبانه و پیچیده است ، تیم SingularityNET با تمرکز بر تلاش خود برای ایجاد یک بازار برای خدمات و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی ، در اوایل پروژه همه چیز را تا حد ممکن اساسی نگه می دارد. در سالهای اولیه توسعه ، این پروژه بر روی این سه حوزه تمرکز کرده است:

  • رباتیک ابر
  • تحقیقات زیست پزشکی
  • امنیت سایبری

بازاری که ایجاد شده است به توسعه دهندگان هوش مصنوعی امکان دسترسی آسان به بستری را می دهد که به آنها امکان می دهد از خلاقیت خود کسب درآمد کنند. خدمات و ابزارهای اضافه شده به بازار می توانند نشانه های SingularityNET AGI را بدست آورند ، یا اگر توسعه دهنده ترجیح دهد آن مسیر را طی کند ، می تواند با ابزارها و خدمات دیگری مبادله شود. API مورد استفاده برای پردازش معاملات امکان تبدیل خدمات استاندارد AI به قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین را فراهم می کند.

پلتفرم SingularityNET

یک بستر هوشمند برای خدمات هوش مصنوعی. تصویر از طریق کاغذ سفید SingularityNET.

این پلتفرم همچنین از قراردادهای هوشمند برای سایر خدمات مانند تأمین انرژی در سیستم رأی گیری که برای تعیین مسائل مربوط به حاکمیت استفاده خواهد شد ، استفاده خواهد کرد. مدل حکمرانی که توسط تیم SingularityNET ارائه شده است ، الگویی شبیه به مدل DAO است و به آن تعاونی خود متشکل سازی غیرمتمرکز (DSOC) گفته می شود..

SingularityNET نمایندگی ها

نمایندگان بخش اصلی SingularityNET هستند و تعدادی از نقشهای مهم را در اکوسیستم ایفا می کنند و انتظار می رود با تکامل شبکه اهمیت روزافزونی پیدا کنند. در واقع این عوامل نهادهای هوش مصنوعی هستند که قراردادهای هوشمند را در سیستم عامل اجرا می کنند. در آغاز متداول ترین عوامل گره های شبکه هستند که برای بلاکچین اجماع ایجاد می کنند.

AI Agents Shutterstock

نمایندگان در یک سیستم هوش مصنوعی. تصویر از طریق Shutterstock

در واقع حفظ اعتبار شبکه یکی از مهمترین وظایفی است که نمایندگان انجام می دهند. برای انجام این کار ، نمایندگان از مقیاس رتبه بندی باینری 0 و 1 استفاده می کنند که در آن به دنبال هر معامله شبکه ، یکدیگر را رتبه بندی می کنند. لازم به ذکر است که رتبه بندی اجباری نیست ، و همچنین می تواند خودکار باشد. هر کاری که توسط یک نماینده کامل شده و شامل پرداخت باشد ، به طور خودکار شایسته رتبه 1 است.

برای رتبه بندی هر یک از نمایندگان بیش از امتیازات شهرت اساسی بیشتر است. عوامل دیگری که در رتبه بندی کلی هر نماینده گنجانده شده است ، از جمله:

  • رتبه بندی سود – این یک معیار رتبه بندی جداگانه بر اساس اقداماتی است که نمایندگان انجام می دهند و به بهبود اکوسیستم کمک می کنند. عواملی که در رتبه بندی سود در نظر گرفته می شوند معمولاً هیچ ارزش پولی در سیستم ندارند و به عنوان اقدامات خیرخواهانه یا خدمات اجتماعی در نظر گرفته می شوند.
  • AGI Token Staking – نمایندگان برای انجام کار در اکوسیستم لازم است تعدادی از نشانه های AGI را در معرض خطر قرار دهند ، اما وقتی رتبه بندی آنها به زیر سطح مشخصی کاهش یابد ، می توان سهام آنها را کاهش داد و باعث از دست دادن بخشی از نشانه های ذخیره شده شد..
  • اعتبار سنجی خارجی – این امکان وجود دارد که شرکت ها به سیستم رتبه بندی اضافه شوند (با استفاده از سرویس KYC) و این شرکت ها بتوانند برای نمایندگان موجود در سیستم جایزه رتبه بندی ارائه دهند..

آینده بلاکچین و هوش مصنوعی

SingularityNET با این فرض کار می کند که آینده فناوری تا حدی محل تلاقی فناوری بلاکچین و هوش مصنوعی است. این تیم بر اساس مزایای بارز انتقال یافته توسط فناوری بلاکچین و رشد روزافزون فناوری هوش مصنوعی به این نتیجه رسیدند..

با ترکیب این دو فناوری ، پلت فرم AGI شروع به تحقق بخشیدن به بازی نهایی تکاملی ماشین می کند و می تواند آن را به سمتی پایدار و خوب هدایت کند..

هوش مصنوعی Blockchain

هوش مصنوعی با بلاکچین ملاقات می کند

توسعه دهندگان پشت SingularityNET معتقدند که حتی در مراحل شیرخوارگی خود فناوری هوش مصنوعی در بسیاری از جنبه های کار و زندگی مردم تأثیر می گذارد. در عصر حاضر داده ستون فقرات تمام فناوری ها است و با این وجود دستکاری در آنها ارزان است و تشخیص آنها بسیار دشوار است. چگونه می توان در مورد صحت داده ها قضاوت کرد ، در این صورت?

تجربه و دانش افراد قادر به رمزگشایی از فناوری تقلبی نیست که توسط AI ایجاد شده است. اما اگر فناوری blockchain را اضافه کنید ، هر چیزی می تواند ضد دستکاری باشد ، و این احتمالاً در آینده نزدیک به یک فناوری اساسی و ضروری تبدیل خواهد شد.

SingularityNET در حال توسعه اولین و تنها پلتفرمی است که در آن هوش مصنوعی می تواند همکاری خود را گسترش دهد. این به تنهایی یکی از مهمترین مشکلاتی را که محققان هوش مصنوعی با آن دست به گریبان بوده اند را برطرف می کند و رشد بدون محدودیت سیستم AI را امکان پذیر می سازد. قابلیت همکاری این امکان را به افراد می دهد تا از قابلیت های یک سیستم AI مستقل استفاده کامل کنند.

SingularityNET چرخه فضیلت

فرزندخواندگی فرزندخواندگی بیشتری را به وجود می آورد ، و نمایندگان عوامل بیشتری را در چرخه فضیلت به وجود می آورند. تصویر از طریق کاغذ سفید SingularityNET.

با SingularityNET هر فرد ، مشاغل یا سازمانی قادر است در بازار برای فروش و خرید خدمات یا محصولات در بستر AGI صرفاً با اختیار دادن به یک نماینده هوش مصنوعی برای انجام این کار مشارکت کند. هنگامی که این عوامل هوش مصنوعی شروع به تعامل با یکدیگر می کنند دیگر در خلا exist وجود ندارند و دیگر نیازی به اتکا به نوع خاصی از زیرساخت ها یا شرکت برای کار ندارند..

با ایجاد بازار AGI توسط SingularityNET ، هر عامل هوش مصنوعی در فروش یا خرید مجموعه داده های ارزشمند یا ابزار تجزیه و تحلیل که در حال حاضر نیاز به توسعه داخلی دارند ، آزاد است. به علاوه ، هر عامل هوش مصنوعی قادر است از داده هایی که خود ایجاد می کند سود کسب کند و ارزش زیادی از اطلاعات ، توابع و الگوریتم های اختصاصی ایجاد کند..

خود سازماندهی اینترنت با هوش مصنوعی

از نظر بلند مدت SingularityNET می خواهد شبکه ای از عوامل هوش مصنوعی ایجاد کند که قادر به تعامل با یکدیگر هستند. در حال حاضر آنها این کار را با استفاده از منابع از بنیاد OpenCog, و یکی از مهمترین و آسانترین روشها برای درک بینایی تیم ، بررسی سوفیا ، ربات انسان نما است که با استفاده از فناوری SingularityNET ایجاد شده است..

سوفیا ربات در جریان اصلی کاملاً شناخته شده است ، اما آنچه بسیاری نمی دانند این است که این ربات برای استفاده از عوامل مختلف هوش مصنوعی در عملکرد خود طراحی شده است. این عوامل شامل عوامل هوش مصنوعی هستند که به پردازش زبان کمک می کنند و عوامل دیگری که برای کنترل حرکات بدنی کار می کنند. با گذشت سالها ، صوفیا به طور فزاینده ای پیچیده و پیچیده شده است ، زیرا تعداد و ماهیت عوامل AI در استفاده افزایش یافته و پیچیده تر می شود.

ربات سوفیا

سوفیا بهترین مثال برای چگونگی همکاری عوامل است. تصویر از طریق BusinessInsider.com

عوامل هوش مصنوعی که در سوفیا استفاده می شود ، نگاهی اجمالی به آینده تعاملات در سیستم AI دارند. به عنوان مثال ، اگر بخواهید از صوفیا بخواهد خلاصه ای از کتاب یا فیلمی را ارائه دهد ، ربات با ارسال درخواست به یک عامل اصلی هوش مصنوعی شروع می کند. احتمالاً آن نماینده قادر به انجام وظیفه نخواهد بود ، اما ممکن است بداند که نماینده 2 در ادبیات یا آن عامل 3 در فیلم ها متخصص است. پس از تماس با این عوامل ، ممکن است آنها با عامل 4 تماس بگیرند ، که یک عامل متخصص در جمع بندی متن است.

در این حالت عامل 1 ممکن است به نماینده 2 بپردازد تا برخی از کتاب ها را رونویسی کند و نماینده 4 برای خلاصه کردن این رونویسی. تمام اطلاعات به عامل 1 تحویل داده می شود و عامل آن را به سوفیا تحویل می دهد ، وی برای هماهنگی فعالیت به نماینده پرداخت می کند.

در همان زمان ، همه عوامل درگیر در فرآیند ، موتورهای خود را با تمام دانش کسب شده از این فرآیند ، به روز می کنند. این همکاری به ماموران هوش مصنوعی این امکان را می دهد تا هنگام تکمیل وظایف خود بیاموزند و با همکاری با یکدیگر قادر به رشد کل سیستم بسیار سریعتر از آنچه توسط یک عامل هوش مصنوعی امکان پذیر است ، می شوند.

عوامل هوش مصنوعی

ماموران هوش مصنوعی برای تکمیل یک کار با هم همکاری می کنند. تصویر از طریق کاغذ سفید SingularityNET.

و اگر این کافی نباشد ، تیم SingularityNET این تئوری را ارائه داده است که در آینده در سیستم عامل خود از عوامل AI استفاده می شود که قادر به ایجاد عوامل جدید AI برای انجام کارهای خاص هستند. با نتیجه گیری منطقی خود ، این در نهایت منجر به ایجاد یک شبکه مستقل خواهد شد که قادر به سازماندهی خود و رشد بدون هیچ گونه ورودی اضافی است..

همکاری با کاردانو

در سپتامبر 2020 SingularityNET اعلام کرد که همکاری خود را با آنها آغاز کرده اند IOHK, شرکت فناوری که توسط چارلز هوسکینسون تاسیس شد و پشت بلاکچین کاردانو است. هدف از این همکاری انتقال برخی از بسترهای SingularityNET به بلاک چین Cardano است.

تاکنون SingularityNET بر روی بلاکچین Ethereum اجرا شده است ، اما تیم همیشه گفته است که آنها ترجیح می دهند SingularityNET تا آنجا که ممکن است زنجیره بلوکی باشد و این به معنای انتقال آن به بیشترین بلاکچین های دیگر است..

در مورد این اولین حرکت به Cardano ، این شرکت ادعا می کند که این تصمیم به دلیل مشکلات مربوط به سرعت و هزینه شبکه Ethereum اتخاذ شده است. این تیم همچنین گفت که برخی نگرانی ها در مورد Ethereum 2.0 وجود دارد که ارائه شده است ، اما هنوز در مورد زمان بندی برخی ویژگی ها س questionsالاتی دارد.

به گفته دکتر بن گوئرتزل ، مدیر عامل و بنیانگذار بنیاد SingularityNET:

“مشکلات فعلی سرعت و هزینه با بلاکچین Ethereum فوریت بررسی گزینه های زیربنای زنجیره بلوک SingluarityNET را افزایش داده است. طراحی جاه طلبانه Ethereum 2.0 نویدبخش است اما زمان عرضه جنبه های مختلف این نسل بعدی Ethereum به همراه بسیاری از مشخصات عملی مشخص نیست. “

علاوه بر کار بر روی یک راه حل که اجازه می دهد بخش بزرگی از SingularityNET از Ethereum به Cardano منتقل شود ، دو تیم همچنین در حال کار بر روی مکانیزمی برای انتقال بخشی از نشانه های AGI مبتنی بر ERC-20 به AGI مستقر در Cardano هستند. نشانه ها به گفته دکتر گوئرتزل ، تعداد دقیق توکن های مبادله شده توسط بازار تعیین می شود.

نشانه AGI

ICO برای SingularityNET’s AGI رمز در دسامبر 2017 برگزار شد ، در میانه راهپیمایی عظیم که بسیاری از ارزهای رمزپایه را به بالاترین حد خود رساند. این پروژه با فروش 500 میلیون علامت AGI و جمع آوری 32.8 میلیون دلار توانست زیر 24 ساعت به سختی خود برسد. توکن ها با قیمت هر کدام 0.10 دلار فروخته شدند ، اگرچه بسیاری از نشانه ها به عنوان پاداش داده می شدند.

AGI Token

قدرت بخشیدن به پلت فرم SingularityNET. تصویر از طریق Dexplain.com

در زمان فروش 1 میلیارد نشانه AGI ضبط شده بود ، و علاوه بر 500 میلیون توکن که به شرکت کنندگان در ICO تعلق گرفت ، 200 میلیون به مجموعه پاداش SingularityNET اختصاص یافت ، 180 میلیون به بنیانگذاران توزیع شد ، 80 میلیون به بنیاد SingularityNET برای پشتیبانی از عملیات ، و 40 میلیون توزیع شده به عنوان کمک هزینه به طرفداران کمپین.

200 میلیون علامت جایزه پاداش در سیستم staking مورد استفاده قرار می گیرد و برای نمایندگانی که برای کل مدت 10 سال در staking شرکت می کنند ، ارائه می شود. پس از توزیع همه این نشانه های جایزه پاداش ، این جامعه وظیفه خواهد داشت که رای دهد و تصمیم بگیرد که آیا برای تازه سازی مجموعه پاداش ، نشانه های بیشتری ضبط می شود یا مکانیسم دیگری استفاده می شود.

تیم و پیشرفت SingularityNET

تیم SingularityNET بیش از 50 نفر با ده صاحب دکترا دارد. خالق SingularityNET دکتر بن گوئرتزل است که همچنین رئیس دانشکده اصلی است رباتیک هانسون, جایی که او به خلق ربات سوفیا کمک کرد. علاوه بر این ، دکتر گوئرتزل رئیس هیئت مدیره است انجمن هوش عمومی مصنوعی, و بنیاد OpenCog.

تیم موسس SingularityNET

اعضای بنیانگذار پلت فرم SingularityNET. تصویر از طریق SingularityNET.io

سرب توسط دکتر بن گوئرتزل, تیم SingularityNET شامل مهندسان فصلی ، دانشمندان ، محققان ، کارآفرینان و بازاریابان است. پلت فرم اصلی و تیم های هوش مصنوعی بیشتر توسط تیم های تخصصی اختصاص داده شده به حوزه های کاربردی مانند رباتیک و هوش مصنوعی پزشکی تکمیل می شوند. و البته ، ربات سوفیا همچنین عضو افتخار تیم SingularityNET است.

این تیم در پلتفرم پیشرفت خوبی داشته و در حال حاضر در نسخه سوم بتا این پلتفرم قرار دارد. پیشرفت اخیر تیم در اینجا در مورد آنها قابل مشاهده است نقشه راه پروژه.

تعدادی سیستم عامل بلاکچین وجود دارد که از هوش مصنوعی استفاده می کنند ، بیشتر به عنوان بخشی از خدمات پیش بینی. هیچ یک تقریباً پیچیده و پیشرفته نیستند و هدف نهایی آن به اندازه SingularityNET بلند پروازانه است.

استیکینگ AGI

قرار دادن نشانه های AGI برای پشتیبانی از پلتفرم و اکوسیستم SingularityNET در آوریل 2020 فعال شد. با ذخیره AGI و پشتیبانی از بلاکچین ، کاربران با نشانه های AGI بیشتری پاداش می گیرند.

SingularityNET Staking

سهام AGI و بهره مندی از پشتیبانی شبکه. تصویر از طریق Staking.SingularityNET.io

با توجه به مستندات SingularityNET ، نقش ایجاد شده در اکوسیستم پلتفرم SingularityNET کاملاً با دروازه fiat-crypto گره خورده است – مجموعه ای از فرایندهای نرم افزاری که در کنار هم امکان تعامل با ارائه دهندگان هوش مصنوعی و سایر کاربران را در پلت فرم SingularityNET با استفاده کامل از فیات به کاربران می دهد. ارز به جای رمزهای AGI.

دروازه fiat-crypto هنوز به طور کامل اجرا نشده است ، اما staking نیز استفاده شده است ، و حتی اگر تمام مبادله ارزش در سیستم عامل با رمزهای AGI اتفاق بیفتد.

جمع شدن در SingularityNET در مراحلی رخ می دهد که در حال حاضر 30 روز طول می کشد. یک جلسه استیکینگ دارای مراحل زیر است

  1. دوره پنجره سهام
  2. دوره Staking
  3. دوره انصراف
  4. دوره برداشت

هنگامی که فراخوان دوره staking به پایان رسید و درخواست ها پذیرفته شدند ، پنجره staking از دوره زمانی مشخص آغاز می شود. برای مدت زمان آن پنجره ، نشانه ها در قرارداد هوشمند staking قفل شده اند. اگر کاربران رمزهای خود را درخواست نکنند ، پیش فرض آنها به صورت خودکار در پنجره بعدی همراه با نشان های پاداش ذخیره می شوند. در غیر اینصورت امکان انتخاب مجدد مجدد از طریق تنظیمات در dApp با استفاده از Singularity staking وجود دارد.

خرید ، تجارت و ذخیره سازی AGI

اگر سرمایه گذاران اولیه همچنان ادامه داشته باشند ، توکن AGI برای آنها عالی نبوده است. بالاترین رقم 1.86 دلار در ژانویه 2018 ، درست پس از ICO ، برگشت. کاربرانی که پول نقد کردند ، بسیار خوب عمل کردند.

کسانی که تصمیم به hodl گرفته اند وضعیت بسیار بدتری دارند ، در اواخر دسامبر سال 2020 معاملات AGI با کمتر از 0.05 دلار معامله می شود. این حتی بیش از 50٪ ضرر دارد حتی اگر بیت کوین از 20،000 دلار به بالاترین سطح خود رسیده است..

نمودار قیمت SingularityNET

رمز AGO بهترین عملکرد قیمت را نداشته است. تصویر از طریق Coinmarketcap.com

همچنین جالب است که حتی بعد از سه سال رمز AGI در بسیاری از صرافی ها ذکر نشده است ، اگرچه با توجه به اینکه Binance یکی از آنهاست ، فرصت زیادی برای خریدن رمز برای کاربران وجود دارد. سایر امکانات Kucoin و Bitfinex و همچنین DEX Uniswap است.

AGI به عنوان رمز ERC-20 ایجاد شد و در اواخر سال 2020 یکی از آنها باقی مانده است ، اما نسخه Cardano در دست کار است ، اگرچه هنوز هیچ نشانی از زمان انتشار آن وجود نداشته است. به نظر می رسید که سرمایه گذاران با اعلام خبر همکاری بین Cardano و SingularityNET ، بسیار هیجان زده شده اند ، بنابراین انتشار یک نسخه مبتنی بر ADA از AGI می تواند نشانه را افزایش دهد.

نتیجه

بازار هوش مصنوعی SingularityNET یک نوع تولید است و تا آنجا که می دانیم هیچ پروژه دیگری در زمینه هوش مصنوعی روی چیزی مشابه یا نزدیک به این مقیاس کار نمی کند. این بازار همچنین نوید یک سرویس مورد نیاز را برای مشاغل علاقه مند به افزودن خدمات هوش مصنوعی می دهد که عملکردها را بدون صرف هزینه زیاد بهبود می بخشد.

به نظر می رسید کاربران در روزهای ابتدایی این پروژه درگیر این پروژه شده اند ، اما عملکرد ضعیف رمز AGI نشان می دهد که تاکنون بسیاری از اشتیاق ها کاهش یافته است و SingularityNET برای تحریک هیجان قبلی نشان داده شده توسط سرمایه گذاران اولیه نیاز به ارائه چیزی چشمگیر دارد..

و گرچه بازار یک ایده هیجان انگیز است ، شبکه AI مستقل خودگردان که چشم انداز بلند مدت برنامه ریزی شده تیم است ، بسیار بلند پروازانه تر و هیجان انگیزتر است. اگر تیم SingularityNET بتواند توسعه را ارائه دهد ، این می تواند به عنوان یکی از با ارزش ترین پروژه های AI / blockchain به کار رود. مطمئناً با تازگی راه اندازی بازار ، خیلی زود است که بدانیم این پروژه در نهایت به چه چیزی تبدیل خواهد شد.

تکینگی NET سوفیا

آیا SingularityNET آینده بلاکچین و هوش مصنوعی است؟ تصویر از طریق Medium.com

نکته ای که در این مرحله روشن است این است که SingularityNET دو فناوری را با هم ترکیب می کند که می توانند در دهه های آینده در خط مقدم صنعت فناوری باقی بمانند. و هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم توانایی خرید آسان الگوریتم های مفید AI در سالهای آینده بسیار قدرتمند ، مفید و با ارزش خواهد بود.

برخی از نگرانی ها در مورد این پروژه وجود دارد ، مانند عواقب بالقوه ای که می تواند در نتیجه عدم تمرکز چنین فناوری قدرتمندی ایجاد شود. یک خطر واقعی وجود دارد که اجازه می دهد چنین سرویس های قدرتمند هوش مصنوعی توسط هر شخص یا گروه ناشناسی خریداری شوند.

اگر SingularityNET به هدف نهایی خود یعنی ایجاد یک شبکه عامل مستقل هوش مصنوعی برسد که هم خودپایدار باشد و هم بدون هیچ گونه کمک اضافی از سوی انسان بتواند رشد کند ، می تواند خطرناک باشد. چنین شبکه ای اگر هوشمندتر از انسان باشد و به کمک ما نیازی نداشته باشد ، چه کاری می تواند انجام دهد?

همه اینها البته بسیار گمانه زنی است زیرا پروژه SingularityNET در مقایسه با اهداف نهایی خود در مراحل اولیه قرار دارد. چنین ایده قدرتمندی قطعاً ارزش تماشای آن را دارد ، و هرگونه دستیابی به موفقیت می تواند جهش بزرگی در ارزش رمز AGI ایجاد کند.

تصویر ویژه از طریق Shutterstock

سلب مسئولیت: این نظرات نویسنده است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. خوانندگان باید تحقیقات خود را انجام دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me