شکل دادن به ShapeShift – بررسی ما از مبادله رمزگذاری فوری

مبادلات ارز رمزنگاری شده می توانند دلهره آور ، گیج کننده و حتی خطرناک باشند. قالب استاندارد مبادله ای مستلزم این است که ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید ، تأیید هویت را انجام دهید (در بسیاری از موارد) ، ارز رمزپایه را واریز کنید ، معاملات خود را انجام دهید و سپس به صورت ایده آل برداشت کنید.

هنگام واریز و برداشت ، هر بار هزینه پرداخت می کنید. خود مبادله نیز هزینه ای را متحمل می شود. حتی بدتر اینکه ، صرافی ها به دلیل هک شدن مشهور هستند ، بنابراین دارایی های شما بالقوه می توانند در معرض خطر باشند. در پاسخ به این ، چند سال پیش صرافی رمزنگاری به نام ShapeShift ظاهر شد و الگویی را ارائه می دهد که اکنون آن را صرافی های فوری می نامیم.

امروز ، ما می خواهیم ShapeShift را بررسی کنیم ، ببینیم این همه چیز چیست و چگونه با رقبای امروزی خود مقایسه می شود.

نحوه کار ShapeShift

ShapeShift یک مدل تجاری متفاوت از سایر مبادلات را در اختیار شما قرار می دهد. از این مدل بدون حساب استفاده می کند که در آن هرکسی می تواند ناشناس معامله ای را برای مبادله از یک ارز رمزنگاری شده به ارز دیگر ایجاد کند. فرآیند کاملاً خودکار است.

تبادل Shapeshift انجام شد

یک تبادل ShapeShift کامل شده است

برای مثال بگوییم که شما می خواهید مقداری Litecoin را با برخی از Ethereum عوض کنید. شما وب سایت ShapeShift را باز می کنید ، ارزهای رمزپایه مورد نظر خود را انتخاب می کنید و انتخاب می کنید که آیا مقدار مشخصی را مبادله کنید یا مقدار غیر اختصاصی.

تفاوت در اینجا به میزان انتخاب شما بستگی دارد. اگر می خواهید بدانید که دقیقاً چه مقدار Ethereum در ازای Litecoin خود دریافت خواهید کرد ، می خواهید یک مبادله “دقیق” انجام دهید همانطور که ShapeShift آن را صدا می زند.

هنگامی که مبلغی را که واریز می کنید وارد کنید ، ShapeShift بلافاصله به شما می گوید که چه مقدار دریافت خواهید کرد. اگر از روش “سریع” استفاده کنید ، در عوض به سادگی آدرس واریزی به شما ارائه می شود و ShapeShift هر آنچه معادل Ethereum باشد برای شما ارسال می کند ، منهای هزینه های شخصی آنها.

مزیت استفاده از روش سریع این است که می توانید یک آدرس واریزی قابل استفاده مجدد ایجاد کنید. برای مثال بگوییم شما کارفرمایی دارید که در Litecoin به شما پول می دهد اما Ethereum می خواهید. به جای اینکه هر بار نیاز به مبادله آن داشته باشید ، می توانید یک آدرس سپرده Litecoin قابل استفاده مجدد ایجاد کنید.

هر بار که کارفرمای شما به آن آدرس پرداخت می کند ، آنچه واقعاً اتفاق می افتد پرداخت ShapeShift است. سپس ShapeShift نرخ ارز به روز برای Ethereum را برای شما ارسال می کند.

برنامه “داخلی” ShapeShift

اکنون چند کیف پول ارز رمزنگاری شده از مبادلات برنامه از مبادلات ShapeShift پشتیبانی می کنند. این به این دلیل است که ShapeShift یک API ارائه می دهد که به توسعه دهندگان کیف پول امکان می دهد خدمات ShapeShift را مستقیماً درون کیف پول خود قرار دهند. دو نمونه از این موارد شامل Exodus و جکس. با این حال ، لازم به ذکر است که Exodus از هر مبادله ای که در کیف پول آنها انجام می شود ، برش کوچکی می گیرد. Exodus توسعه خود را به این ترتیب تأمین می کند.

کیف پول هایی که خدمات ShapeShift را ارائه می دهند لزوماً تمام جفت های معاملاتی ShapeShift را ارائه نمی دهند. این بدان دلیل است که همه کیف پول ها از تمام دارایی ها پشتیبانی نمی کنند. امروزه ShapeShift تعداد بسیار زیادی دارایی را پشتیبانی می کند ، اما مطمئنا همه دارایی هایی که امروز در بازارها موجود است ، پشتیبانی نمی کنند. به عنوان مثال ، ShapeShift از PIVX یا پشتیبانی نمی کند سرگرم کننده (دیگر) ، به نام چند.


ShapeShift چگونه با رقابت مقایسه می کند?

اکنون چندین گزینه برای ShapeShift وجود دارد که خدمات تبادل فوری مشابه را ارائه می دهند. هر یک از دارایی های رمزنگاری مختلف پشتیبانی می کنند و آنها معمولاً نرخ ارز متفاوتی دارند.

ما می خواهیم یک آزمایش ساده انجام دهیم تا نشان دهیم تفاوت نرخ ارز ShapeShift با رقبای خود متفاوت است. ما نمونه ای از 1 ETH را به LTC انجام دادیم.

ShapeShift – 3.81126679 LTC

هزینه معامله ShapeShift

Flyp.Me – 3.82058803 LTC

هزینه معامله Flyp.me

ChangeNow.io – 3.7977472764 LTC

هزینه معامله ChangeNow

Changelly.com – 3.781 LTC

هزینه معامله Changelly

همانطور که می بینید ، ShapeShift تا حد زیادی با رقابت خود مطابقت دارد ، با Flyp. من ارائه فقط کمی بیشتر برای این جفت سازی خاص ، و در این زمان خاص. لازم به ذکر است که ما این تصاویر را در یک پنجره پنج دقیقه ای گرفته ایم.

می توانید با کارت اعتباری بیت کوین بخرید ، اما احتمالاً نباید

اخیراً ، ShapeShift خدماتی را ارائه داده است که کاربران می توانند با کارت اعتباری بیت کوین خریداری کنند. این امر آنها را در رقابت مستقیم با سایر بازیکنان بزرگ بلاکچین مانند Coinbase قرار می دهد.

با این حال ، هنگامی که مشخصات خود را وارد می کنید ، با صفحه ای روبرو می شوید که نشان می دهد معامله شامل هزینه سنگین 12.5٪ (در صورت خرید 100 دلار رمزنگاری) است. در صورت خرید مقدار مشابه بیت کوین در Coinbase ، انتظار می رود تقریبا نیمی از این هزینه را پرداخت کنید.

تغییر شکل تراکنش کارت اعتباری

با این حال ، Coinbase مستلزم ایجاد حساب کاربری و بارگذاری اسناد شناسایی است. ShapeShift چنین شرایطی را ندارد. برای برخی از افراد ، این می تواند یک تمایز مهم باشد. اگر ، مانند اکثر مردم ، می خواهید کمترین هزینه ممکن را پرداخت کنید ، ShapeShift با کارت اعتباری احتمالاً مناسب شما نیست.

آیا ShapeShift تبادل خوبی است?

ShapeShift برای همه مناسب نیست. این به این دلیل است که هزینه های مبادله در صرافی های فوری بالاتر از نرخ های سنتی خواهد بود. این امر خصوصاً درصورتی که تاجر با حجم بالا باشید ، بیشتر صادق است. اکثر صرافی های سنتی برای کسانی که حداقل شرایط فعالیت خاصی را دارند ، هزینه کمتری ارائه می دهند.

از طرف دیگر ، اگر شما یک معامله گر معمولی هستید یا یک هفته بیش از یک یا دو مبادله انجام نمی دهید ، خدمات تبادل فوری مانند ShapeShift می تواند عالی باشد.

فقط مطمئن شوید که در سایت های دیگر خرید می کنید تا ببینید آیا می توانید نرخ بهتری دریافت کنید ، زیرا بسته به شرایط بازار نرخ ها هر روز متفاوت است.

تصویر ویژه از طریق Shapeshift.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me