اثبات کار (PoW) چیست؟ چگونه بیت کوین از اثبات کار برای اجماع استفاده می کند

>

هنگام تجزیه و تحلیل شبکه های بلاکچین مدرن ، کلمه “اثبات کار” اغلب یافت می شود. در واقع ، ما اولین اشاره به مکانیسم اجماع PoW را در این کشور پیدا کردیم عکس سفید اصلی بیت کوین ایجاد شده توسط Satoshi Nakamoto. اما PoW چیست و چرا این مکانیسم اجماع برای فناوری بلاکچین بسیار مهم است?

Proof of Work ماده اولیه ای است که معاملات ، کاربران و ماینرها را در یک دفتر دیجیتال عمومی راهنمایی می کند. این سیستم برای جلوگیری از انواع فعالیتهای مخرب ، با موفقیت تداوم به موقع کلیه معاملات درون شبکه را تضمین می کند.

به نظر پیچیده است؟ جای نگرانی نیست! ما توضیحی برای اثبات کار به شکل قابل هضم نوشتیم. در بخش های بعدی ، نگاهی خواهیم انداخت به هر فعالیت و انگیزه ای که در پشت شبکه های PoW قرار دارد.

اثبات کار چیست?

اثبات کار سیستمی را نشان می دهد که از طریق قدرت پردازش گسترده ، هرگونه فعالیت مخربی را که به طور بالقوه می تواند به ثبات شبکه آسیب برساند ، باز می دارد. این مفهوم برای اولین بار در سال 2004 توسط هال فینی که ایده ofاثبات قابل استفاده مجدد از کار. “ در آن زمان ، ایده اصلی PoW جلوگیری از ایمیل های هرزنامه و حملات DDOS بود.

پنج سال بعد ، Satoshi Nakamoto ، خالق ناشناس Bitcoin ، ایده Finney را در اولین شبکه بلاکچین جهان پیاده سازی کرد. PoW مبتنی بر بلاکچین نیز مانند سلف خود از فعالیت سوicious جلوگیری می کند. اما جدا از آن ، این نیروی محرکه نیز است که معاملات را در یک دفتر مرکزی غیرمتمرکز و تغییر ناپذیر عملی می کند.

PoW اصلی ترین سیستم در شبکه های بلاکچین است که با تهیه هش و تأیید آنها معاملات را پردازش می کند. این سیستم خود توسط ماینرهایی که با تأیید معاملات جدید برای دریافت پاداش پولی – در این مثال بیت کوین – در شبکه شرکت می کنند ، پشتیبانی می شود.

بنابراین ، ما می توانیم PoW را به عنوان یک طرح تصور کنیم که ماینرها و کاربران هنگام تعامل با شبکه بلاکچین از آن پیروی می کنند.

بلاکچین چیست?


بلاکچین شکلی از فناوری دفتر توزیع شده, شاید ساده ترین و محبوب ترین مثال باشد. DLT خود یک سیستم ایمن از سوابق با استفاده از اجماع داده های تکرار شده و همزمان است که در چندین نمونه به اشتراک گذاشته شده است.

هزینه مضاعف

فعالیت مخرب خاصی که Proof of Work از آن جلوگیری می کند ، هزینه مضاعف نامیده می شود. در شبکه های بلاکچین ، تمام معاملات توسط یک رمز دیجیتالی پشتیبانی می شود که ارزش پولی مشخصی را نشان می دهد.

اگر قرار بود 50 دلار برای یک دوست از طریق شبکه بیت کوین ارسال کنید ، باید مقادیر X BTC ارسال کنید.

اما از کجا بدانیم که این سکه قبلاً برای پرداخت هزینه خدمات یا کالای دیگری استفاده نشده است؟ بدون PoW ، یک شبکه نمی تواند به طور دقیق تأیید کند که کاربر توکن ها را دو برابر خرج نکرده است. به همین ترتیب ، فناوری بلاکچین را بی فایده و با هیچ یک از اهداف اصلی خود سازگار می کند.

منبع – تصویر هزینه های مضاعف.

می توان با معرفی یک مرجع مرکزی که معاملات را تأیید می کند و اطمینان حاصل کند که سکه دو بار مصرف نمی شود ، این مسئله را به راحتی حل کند. اما اگرچه انجام این کار آسان است ، اما به عدم تمرکز کمک نمی کند. چرا حتی وقتی شبکه های بلاکچین به همان روشی کار می کنند که بانک کار می کند ، زحمت استفاده از آن را نمی گیریم?

ساتوشی ناکاموتو با تقاضای دسترسی همه شرکت کنندگان در شبکه به کل سابقه معاملات دفتر ، مشکل دو برابر هزینه را برطرف کرد. با دانستن هر معامله در تاریخ شبکه بلاکچین ، در صورت استفاده از نشانه های خاص ، غیرممکن است.

بنابراین ، ناکاموتو فکر کرد که معاملات به صورت عمومی اعلام شود. با این امکان ، همه کاربران شبکه می توانند براساس یک تاریخ دریافت و ارسال ، با یک تاریخ معامله واحد موافقت کنند.

زمان سنجی

از آنجایی که زمان خطی است ، بهترین ابزاری است که می تواند به ما بگوید که معاملات به چه روشی سفارش داده می شوند. با مهر کردن زمان ایجاد پرداخت در معامله ، از جایگاه آن در دفتر کل مطلع می شویم. بنابراین ، ما زمان سنجی داریم!

در شبکه اصلی بیت کوین ، از سرور زمان سنج برای تعیین زمان ایجاد معامله استفاده می شود. سرور فقط هش یک بلوک را که شامل تراکنش های بیشماری است می گیرد و آن را مهر تایم می کند. سپس ، هش آن بلوک به طور عمومی اعلام می شود.

یکی از م componentلفه های اصلی این فرآیند این است که سرور زمان سنج شامل مهر زمان قبلی یک بلوک در هش فعلی آن است. با این کار ، سرور یک زنجیره نشکن را تشکیل می دهد که در آن هر مهر زمان پایداری ، مشروعیت و اعتبار شبکه را تقویت می کند.

زمان سنجی در بلاکچین از طریق اثبات کار

نسخه سرورهای زمان سنج که در شبکه های بلاکچین داریم ، همان چیزی است که از آن به عنوان سیستم های اجماع اثبات کار یاد می کنیم. این کار مشابه سرور زمان سنج معمولی است ، با این تفاوت که غیر متمرکز است و به هیچ مرجع مرکزی نیاز ندارد.

PoW از عملکرد هش رمزنگاری موسوم به SHA-256. خود شبکه برای ایجاد هر بار هش متفاوت از یک nonce برای هر تراکنش استفاده می کند ، در غیر این صورت ، دائماً هش دقیق را در هر زمان تولید می کند.

همه این فرایندها توسط عمل استخراج پشتیبانی می شوند ، فرایندی که از طریق آن گره های بلاکچین مشکلات پیچیده «ریاضی» را برای تأیید و تأیید معاملات حل می کنند. شبکه پس از انجام وظیفه خود ، بر اساس سهم شخصی وی در شبکه ، بخش خاصی از پاداش استخراج بلوک را به گره اعطا می کند.

با این حساب ، هر گره متناسب با میزان انرژی سخت افزاری سرمایه گذاری شده در شبکه پاداش دریافت می کند. هرچه فرد از قدرت پردازش بیشتری برای پشتیبانی از شبکه بیت کوین استفاده کند ، تعداد سکه های دریافتی وی بیشتر است.

به همین دلیل است که ما در سراسر جهان مزارع استخراج عظیم غنی داریم ، پر از هزاران کارت گرافیک که از قدرت پردازش آنها برای تأیید معاملات و استخراج BTC استفاده می شود.

بهترین معامله گران جهان را کپی کنید

وقتی رهبر شما معامله می کند ، تجارت می کنید. Shrimpy به طور خودکار نمونه کارهای شما را به روز می کند تا همیشه با رهبر شما مطابقت داشته باشد. برای کپی کردن در صدها معامله گر ارز رمزنگاری شده بگردید.

خلاصه سریع

برای درک بهتر نحوه اثبات اثبات کار ، بگذارید به طور خلاصه کل روند کار را بیان کنیم. به هر حال ، تکرار مادر مهارتی است و با مفاهیمی که تاکنون توضیح داده شد ، ما اطلاعات زیادی را در مدت زمان بسیار کمی فرا گرفته ایم.

هنگام صحبت در مورد شبکه های بلاکچین ، به یک دفتر دیجیتال فکر می کنیم که عمومی ، غیرمتمرکز و برای همه طرف ها توزیع شده است. اگر از کسی مبلغی را ارسال یا دریافت کنید ، تراکنش برای همیشه در شبکه ثبت می شود.

هر معامله منفرد در یک بلوک جمع شده است که می تواند هزاران معامله را در هر زمان انجام دهد. هنگامی که بلاک برای تأیید همه این معاملات آماده شد ، ماینرها کارهای بسیار دشواری را برای تأیید بلوک انجام می دهند. پس از تأیید ، برای همیشه در شبکه ضبط می شود بدون اینکه فرصتی پیش بیاید که کسی اطلاعات ضبط شده را مختل یا ویرایش کند.

اثبات کار برای این فرآیند بسیار مهم است زیرا از دستکاری اطلاعات جلوگیری می کند. این کار با نشان دادن زمان به هر معامله و بلوک بر اساس زمان و ترتیب ایجاد یا تأیید انجام می شود. روند تأیید از طریق یک هش ، یک رشته طولانی از اعداد ، انجام می شود.

هش ها برای تأیید مطابقت داده های دریافتی با داده های اصلی استفاده می شوند. در این حالت ، داده های اصلی به کلیه معاملات گذشته تأیید شده در یک شبکه اشاره دارد. اگر یک بلوک با بلوک های قبلی مطابقت نداشته باشد و هش ها مطابقت نداشته باشند ، ماینرها نمی توانند معاملات را تأیید کنند.

معدن

حال که خلاصه کردیم هش کردن و زمان سنجی از زمان چیست ، بگذارید نگاهی بهتر به کار استخراج داشته باشیم. اگر قرار باشد رایانه ای به سادگی هش تولید و تأیید کند ، در نهایت کاری را انجام می دهیم که تنها در چند ثانیه به پایان می رسد. برای جلوگیری از وقوع آن ، باید کار را در اثبات کار قرار دهیم.

همه شبکه های بلاکچین سطح خاصی از دشواری را تعیین می کنند که استخراج را دشوار می کند. بعد از استخراج هر بلوک ، تقریباً هر 10 دقیقه ، مشکل تنظیم می شود. مشکل توسط خود شبکه تعیین می شود ، که نوعی هدف برای هش ایجاد می کند. هرچه هدف بالاتر باشد ، استخراج کل بلوک دشوارتر است.

منبع – تنظیم مشکل توسط شبکه اتفاق می افتد.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ماینرها هنگام هش کردن از nonces استفاده می کنند. این nonces ها یک عدد صحیح را نشان می دهند (عددی که یک بار استفاده شده است) که تولید کنندگان یک هش که زیر دشواری هدف است را برای استخراج کنندگان امکان پذیر می کند. استخراج کنندگان Onc یک هش معتبر را کشف می کنند ، آن را با کل شبکه به اشتراک می گذارند و بلوک تراکنش به شبکه بلاک چین اضافه می شود.

اثبات کار در مقابل اثبات سهام

علاوه بر اثبات کار ، سازوکار اجماع دیگری نیز وجود دارد که Proof of Stake نام دارد. در حال حاضر توسعه دهندگان در حال مبارزه هستند که کدام یک از سازوکارها برای شبکه های بلاکچین بهتر است ، زیرا هر مدل مزایا و معایب مختلفی را ارائه می دهد.

اگر درباره Proof of Stake (PoS) چیزی شنیده اید ، پس به احتمال زیاد در مورد آن چیزهایی شنیده اید اتریوم 2.0 همچنین. توسعه دهندگان برای ایجاد کارآیی ، مقیاس پذیری و مقرون به صرفه بودن شبکه خود تصمیم به ایجاد شبکه جدیدی برای Ethereum بر اساس PoS گرفته اند.

در حالی که مفهوم PoS به سال 2011 برمی گردد ، اما اکنون فقط در حال اجرا است. در صورت موفقیت ، Ethereum ممکن است به یکی از اولین پیاده سازی های بزرگ Proof of Stake تبدیل شود. اما PoS چیست و در مقایسه با PoW چه تفاوتی دارد?

اساساً ، تفاوت در این واقعیت است که چه کسی از شبکه پشتیبانی می کند. PoS به جای ماینرها ، از اعتبار سنج ها استفاده می کند. شبکه جدید کاملاً متفاوت از PoW است زیرا نیازی به استخراج ندارد و نیازی به پیش بینی هش نیست.

در Proof of Stake ، شبکه به طور تصادفی کاربری را انتخاب می کند که باید یک بلوک را پیشنهاد کند. اگر بلوک معتبر باشد ، پاداش متشکل از هزینه های معاملات بلوک را دریافت می کند. با این حساب می توان نتیجه گرفت که یک اعتبارسنج با افزایش کارمزد معاملات درآمد بیشتری کسب می کند.

PoS کاربر را بر اساس فاکتورهای مختلفی انتخاب می کند که تصمیم می گیرد آیا او شخصی است که یک بلوک ارسال می کند. ابتدا ، یک کاربر باید اعتبارسنجی کند تا اعتبار سنجی شود.

لکه گیری چیست؟ عمل قفل کردن نشانه های بومی شبکه. اساساً شرط بندی فرآیند ارائه وثیقه برای واجد شرایط بودن برای تبدیل شدن به یک شرکت کننده در شبکه است. در مورد Ethereum 2.0 ، کاربر باید 32 ETH را واریز کند.

چرا staking بسیار مهم است و چرا کاربران برای تأیید اعتبار شبکه باید “هزینه” کنند؟ زیرا روشی است که برای ایجاد انگیزه در صداقت و ضدعفونی کردن تقلب استفاده می شود. اگر یک اعتبارسنج عملکرد خوبی نداشته باشد یا رفتارهای نادرستی داشته باشد ، شبکه سهام اعتبارسنج را به عهده می گیرد.

شما باید ETH 2.0 را درگیر کنید?

بگذریم – همه پاداش می خواهند. این ممکن است همچنین بزرگترین اتفاق افتادن از دیوانگی DeFi امسال باشد.

PoS بهتر از PoW است?

از آنجا که Ethereum در حال انتقال از PoW به PoS است ، مطمئناً باید انگیزه ای وجود داشته باشد که چرا توسعه دهندگان در حال مهاجرت هستند. آیا به این معنی است که PoS بهتر از PoW است و اگر چنین است ، چرا?

همانطور که قبلاً حدس زده اید ، PoS قدرت سخت افزاری مورد نیاز برای تأیید معاملات را از بین می برد. در نتیجه ، سازوکار سازگار با محیط زیست است و هزینه های اداره یک مزرعه معدنی را کاهش می دهد. مزارع بیت کوین برق زیادی مصرف می کنند و برخی از کارشناسان معتقدند که این امر مانعی برای آلودگی جهان است.

در مورد Ethereum 2.0 ، توسعه دهندگان نیز به یک دلیل دیگر به PoS منتقل شده اند. طبق گفته خالق ویتالیک بوترین ، Proof of Stake شبکه را غیرمتمرکز و ایمن تر می کند. علاوه بر این ، سازوکار اجماع همچنین به کاهش هزینه ها کمک می کند و Ethereum را برای کاربران خود مقیاس پذیر تر می کند.

تاکنون ، بیت کوین با طراحی اثبات کار خود تنها شبکه ای است که با موفقیت ثابت کرده است که می تواند در مقیاس گسترده کار کند. آنچه Ethereum ممکن است با یک شبکه PoS انجام دهد هنوز مشخص است ، زیرا ما هیچ تأییدی در مورد اینکه آیا طراحی جدید واقعاً کار خواهد کرد یا شبکه را بهبود می بخشد ، نداریم..

یکی دیگر از مشکلات Proof of Stake این است که امنیت این شبکه ها در مقایسه با PoW کمتر است. بدون امنیت ایجاد شده توسط ماینرها ، دستکاری یا حتی حمله به شبکه های بلاک چین PoS آسان تر است.

با توجه به واقعیت های ذکر شده ، تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که منتظر بمانیم و ببینیم Ethereum 2.0 چگونه عمل می کند. اگر از نظر مقیاس پذیری از بیت کوین پیشی بگیرد ، مطمئناً می توان PoS را گزینه بهتری دانست. در غیر این صورت ، PoW همچنان سلطان شبکه های بلاکچین است.

نتیجه

Proof of Work مکانیزمی اجماعی است که برای مبارزه با هزینه های مضاعف استفاده شده است ، مشکلی که کاربران را قادر می سازد بیش از یک بار ارز رمزنگاری شده یکسان را صرف کنند. Satoshi Nakamoto PoW را در Bitcoin از طریق فرآیندهای متعددی از جمله استخراج ، هش کردن و زمان سنجی استفاده کرد.

همه این فرایندها به طور کامل باعث می شود دفتر بیت کوین به صورت غیرمتمرکز ، توزیع شده و عمومی باقی بماند. به غیر از PoW ، ما همچنین یک سازوکار اجماع جدید به نام Proof of Stake داریم که مفهوم استخراج را کاملا کنار می گذارد.

PoS بهتر از PoW است؟ از لحاظ تئوری ، بله با این حال ، هنوز هم باید از طریق یک شبکه بزرگ بلاکچین که به هزاران کاربر خدمت می کند ، در عمل ثابت شود. Ethereum 2.0 اولین تلاش جدی است که توسعه دهندگان انجام می دهند. اینکه آیا این پروژه در استفاده از PoS موفق است یا خیر هنوز مشخص نیست. تا آن زمان ، PoW همچنان شکل برتر سازماندهی شبکه های بلاکچین است.

میگو یک بستر تجاری اجتماعی برای ارز رمزنگاری شده است. این برای هر دو معامله گر حرفه ای و تازه کار طراحی شده است تا بیایند و در مورد صنعت در حال رشد رمزنگاری اطلاعات کسب کنند. در Shrimpy ، کاربران می توانند نمونه کارها و استراتژی های معاملاتی سایر بازرگانان را کپی کنند.

ما را دنبال در توییتر و فیس بوک برای به روزرسانی ، و هر گونه س toال را از انجمن های فعال و شگفت انگیز ما بپرسید تلگرام & اختلاف.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map