آیا ما به سراغ نسخه دیگری از بیت کوین می رویم؟

به نظر می رسد که بسیاری از سرمایه گذاران تازه به مفهوم بیت کوین پول ، بیت کوین و چنگال SegWitx2 در ماه نوامبر عادت کرده اند. با این حال ، ممکن است مجبور شوند به مفهوم نسخه دیگری از بیت کوین به نام “Bitcoin Gold” عادت کنند. کاملاً ممکن است که به زودی 4 نوع مختلف بیت کوین وجود داشته باشد.

توسعه دهندگان Bitcoin Gold دوست دارند خود را نوعی گروه شورشی بدانند که می خواهد شبکه Bitcoin را غیرمتمرکزتر کند. آنها همچنین می خواهند “هارد فورک” را از شبکه میراث بیت کوین دنبال کنند و از بیت کوین جدا شوند به روشی مشابه بیت کوین کش در ماه اوت.

این طرح طلا بیت کوین توسط جک لیائو که مدیر عامل یک شرکت استخراج رمزنگاری مستقر در هنگ کنگ به نام LightningASIC است ، هدایت می شود. همانطور که در ذکر شد وب سایت آنها, آنها قصد دارند سکه ها را در 25 اکتبر راه اندازی کنند. این سکه جدید را در اول نوامبر به صرافی ها باز می کند.

انگیزه های Bitcoin Gold

آنچه Bitcoin Gold در تلاش است انجام دهد این است که شبکه را غیرمتمرکزتر کرده و برخی از کنترل های واگذار شده به شرکت های بسیار قدرتمند استخراج معادن را از بین ببرد. این چیزی است که از نظر تئوری باید بیشتر کاربران بیت کوین را مجذوب خود کند.

بخشی از دلیل متمرکز شدن بیت کوین به دلیل توسعه ASIC است. این تراشه ها توسط شرکت های فناوری تولید شده اند (برخی از آنها استخراج کننده هستند) که می توانند به سرعت کارایی استخراج را افزایش دهند. با این حال ، این ASIC ها بسیار گران هستند و از این رو معمولاً توسط معدنچیان خرده فروشی خریداری نمی شوند. این بخشی از دلیل قدرتمند شدن شرکت هایی مانند Bitmain بوده است. آنها تراشه هایی را تولید می کنند که در معادن خود استفاده می کنند.

به منظور دستیابی به این عدم تمرکز ، توسعه دهندگان قصد دارند الگوریتم های استخراج را به گونه ای تنظیم کنند که به راحتی با کارت های گرافیک یا GPU استخراج شوند. این بدان معنی است که استخراج کنندگان خرده فروشی که با GPU های ساده از خانه های خود کار می کنند نیز می توانند در استخراج شرکت کنند. از این رو ، تأثیر شرکت های بزرگ معدنی نیز کاهش می یابد. به گفته توسعه دهنده Bitcoin Gold “The Sorrow”

Bitcoin gold یک تغییر اثبات کار را از bitcoin’s SHA256 به Equihash ، یک الگوریتم سخت حافظه که در برابر ASIC مقاوم است و برای استخراج GPU بهینه شده است ، اعمال می کند,

شرکت لیائو به طور سنتی سخت افزاری تولید می کند که بیشتر در Litecoin متمرکز است اما او اکنون می خواهد سفارش معدنکاری مستقر در چین را به عهده بگیرد. او پنهان نمی کند که Bitmain را دلیل تمرکز گسترده در شبکه می داند.

اگرچه دادن قدرت بیشتر به کاربران و کاهش تمرکز یک هدف قابل توجه است ، اما گفتن آن آسان تر از انجام است. این بدان دلیل است که نمی توان صرفاً به استخراج GPU به عنوان راه حل مشکل نگاه کرد. تولید GPU نیز متمرکز است و تقریباً به طور انحصاری توسط انویدیا و AMD کنترل می شود. با این حال ، لیائو ادعا می کند که سهولت خرید مشتریان در خرید این سخت افزار ، آن را به یک راه حل بسیار بهتر از وضعیت موجود تبدیل کرده است.

عدم اطمینان

اگرچه در واقع به نظر یک پیشنهاد جالب می رسد ، اما جزئیات زیادی وجود دارد که ناشناخته مانده اند. این شامل جزئیاتی مانند ارتفاع بلوک روی چنگال است. توسعه دهندگان اصلی همچنین می دانند که بسیاری از جزئیات “مبهم” هستند و برای بحث در دسترس هستند.


همچنین وجود دارد ایده ممکن یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) که 1٪ از سکه ها را به تیم توسعه می دهد. به نظر می رسد این حذف شده است. با توجه به اینکه این یک شاخه شبکه است ، به هر دارنده بیت کوین در زمان چنگال مقدار معادل Bitcoin Gold داده می شود. با توجه به نام مستعار یک توسعه دهنده “h4x”

این یک چنگال مینیمالیستی از کد رمز Bitcoin Core در روح litecoin است – فقط چند تغییر محافظه کارانه

حتی اگر Bitcoin Gold از نظر تئوری ایده خوبی به نظر برسد ، اینکه آیا احتمالاً هر کششی دارد ، قطعی نیست. انشعاب پول نقد بیت کوین منجر به ایجاد شبکه ای در نهایت کوچکتر شد که ارزش آن فقط 12 درصد از بیت کوین بود. اکنون بسیاری پیش بینی می کنند که ارزش یک طلای بیت کوین حتی در مقایسه با بیت کوین کش می تواند از ارزش کمتری برخوردار باشد. دو نفر از جدی ترین منتقدان جیانگ ژوئر و هایپو یانگ ، مدیرعامل BTC هستند. به ترتیب Top و ViaBTC. آنها ادعا کردند که تأثیر Bitcoin Gold ناچیز است.

چنگالهای بیشتری برای آمدن

اخبار چنگال Bitcoin Gold چندان شوک آور نیست. بسیاری از توسعه دهندگان عقیده داشتند که احتمالاً تعداد بیشتری چنگال Bitcoin مانند چنگال Cash در ماه آگوست وجود دارد. به عنوان مثال ، پس از انشعاب Bitcoin Cash Tadge Dryja ، یک توسعه دهنده در Lightning Network استدلال کرد که چنگال ها به دلیل انگیزه های مالی بسیار رایج تر می شوند.

این پیش بینی در حقیقت از طریق این اعلامیه Bitcoin Gold و البته چنگال SegWit 2X در ماه نوامبر ثابت شده است.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map