بررسی آمبروسوس: ردیابی زنجیره تامین اینترنت اشیا غیرمتمرکز

Ambrosus (AMB) پروژه ای است که به دنبال توسعه نرم افزار ردیابی بلاکچین برای صنایع غذایی و دارویی است.

چندین پروژه بلاکچین معروف وجود دارد که به دلیل مشکلات اساسی مدیریت زنجیره تأمین را حل می کنند. مدیریت زنجیره تأمین یکی از زمینه هایی است که تقریباً همه موافق هستند می توانند از عدم تمرکز بهره مند شوند و پروژه هایی که می توانند بلاکچین را به طور صحیح در زنجیره تأمین ترکیب کنند ، مورد توجه سرمایه گذاران زیادی قرار گرفته اند.

با این حال ، با داشتن سکه های بسیار معروف تری مانند VeChain و Waltonchain ، آیا Ambrosus می تواند واقعاً رقابت کند?

در این بررسی آمبروسوس با تجزیه و تحلیل فناوری ، توسعه ، تیم و نقشه راه آنها ، نگاه عمیقی به پروژه خواهم انداخت. همچنین نگاهی خواهم انداخت به بلند مدت تصویب و پتانسیل رشد رمز AMB.

آمبروسوس (AMB) چیست?

آمبروسوس زنجیره های تأمین مواد غذایی و دارویی را هدف قرار داده است. آنها قصد دارند سنسورهای پیشرفته ، قراردادهای هوشمند و پروتکل های بلاکچین را برای ایجاد یک زنجیره تأمین ایمن که در آن تأمین کنندگان و مصرف کنندگان می توانند محصولات را ردیابی کنند ، برای اطمینان از اصالت ، منشأ ، مدیریت مناسب و انطباق در همه زمینه ها در نظر بگیرند..

آمبروسوس چیست

فواید آمبروسوس. تصویر از طریق Ambrosus

آمبروسوس صنایع غذایی و دارویی را به عنوان مناسب ترین مورد برای مدیریت زنجیره تامین بلاکچین شناسایی کرد و پس از تمرکز بر روی این جایگاه ها ، آنها برای خود نامی در فضا ایجاد کرده اند. دلیل خوبی برای انتخاب این صنایع وجود دارد زیرا تخمین زده می شود صنعت دارو سالانه 46 میلیارد دلار سود به دلیل مشکلات زنجیره تامین از دست می دهد.

سکوی آمبروسوس

پروتکل Ambrosus مبتنی بر بلاک چین Ethereum است. این پلت فرم همچنین شامل سایر فناوری های توزیع شده است که به Ambrosus امکان انتقال اطلاعات از دستگاه های اینترنت اشیا را می دهد تا در بلاکچین ضبط شود..


سه م componentsلفه اصلی پروتکل Ambrosus وجود دارد. این موارد عبارتند از مخزن اندازه گیری ها ، قرارداد هوشمند Requirements و نشانه آمبر.

 • مخزن اندازه گیری ها: این م componentلفه مدیریت پایگاه داده است که اطلاعات خاص محصول را ثبت و ذخیره می کند ، که امکان پیگیری دقیق در زنجیره تامین را فراهم می کند.
 • The Requirements قرارداد هوشمند: این جایی است که استانداردهای کنترل کیفیت برای محصولاتی که در مخزن اندازه گیری ثبت می شوند ، تعریف می شود. این قراردادهای هوشمند توسط کاربران پلت فرم ایجاد شده و به صورت عمومی در دسترس است. این قراردادها تعیین می کنند که آیا محصولات تحت نظارت مطابق با الزامات تضمین کیفیت مشتری هستند.
 • نشانه کهربا: علامت کهربا (AMB) توکن کاربردی برای سکوی آمبروسوس است. این یک توکن ERC-20 است و در اکوسیستم آمبروسوس کاربردهای مختلفی دارد. یکی اطمینان از به روز بودن اطلاعات محصول در هنگام حرکت محصولات در زنجیره تأمین ، است. از آنجا که از نشانه های AMB به عنوان بخشی از ردیابی محصول استفاده می شود ، انگیزه ای برای مصرف کنندگان برای استفاده از نشانه های AMB وجود دارد.

همانطور که ممکن است در یک سیستم عامل مدیریت زنجیره تأمین حدس بزنید ، دستگاههای اینترنت اشیا ((IoT) یکپارچه در بستر نرم افزاری Ambrosus هستند. بیشتر این دستگاه های اینترنت اشیا are حسگرها ، ردیاب ها و برچسب هایی هستند که به محصولات اجازه می دهند تا هنگام حرکت در زنجیره تأمین ، از نظر فیزیکی کنترل شوند. این دستگاه های اینترنت اشیا همچنین برای انتقال اطلاعات محصولات به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بسیار مهم هستند.

یک ویژگی جالب که آمبروسوس به آن افزوده است ، رابط Javascript است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد راه حل های API را حتی بدون هیچ گونه دانش برنامه نویسی بلاکچین ایجاد کنند. این کار برای کاهش اصطکاک برای سازمانهای جدید در نظر گرفته شده برای راه حل انجام شده و مشابه راه حل ارائه شده توسط لیسک است.

موارد استفاده از آمبروسوس

آمبروسوس از قبل مورد استفاده قرار گرفته و اثبات شده است. یکی از این موارد استفاده در ماداگاسکار بوربن وانیل است ، جایی که سیستم Ambrosus توسط صادرکنندگان وانیل در سراسر منطقه برای ردیابی و به اشتراک گذاری اطلاعات (مانند اثبات مبدا) با مشتریان مختلف در سراسر زنجیره تامین مورد استفاده قرار می گیرد..

مشارکت Ambrosus NDS

اعلامیه آمبروسوس از همکاری NDS. تصویر از طریق آمبروسوس

آمبروسوس همچنین برای پیگیری و اطمینان از کیفیت گوشت گاو فروخته شده در سوپرمارکت های MegaMart با شرکت کره ای Nongshim Data Systems (NDS) همکاری کرده است. این راه حل اطلاعات از مزرعه به سوپرمارکت ، از جمله چک دامپزشکی ، کنترل دما و داده های زنجیره تامین را ردیابی می کند.

علاوه بر موارد استفاده در حال پیگیری ، تعدادی از موارد استفاده بالقوه نیز وجود دارد کاغذ سفید آمبروسوس:

 • قابلیت ردیابی مواد اولیه ؛
 • محافظت از اصالت محصولات لوکس ؛
 • حسابرسی انطباق در زمان واقعی ؛
 • نظارت بر شرایط تحویل دارویی و کالاهای منجمد ؛
 • نظارت بر فرآیندهای تولید برای اهداف حسابرسی.

تیم آمبروسوس

بیشتر تیم Ambrosus به دلیل جو دوستانه رمزنگاری در سوئیس واقع شده است. این تیم به سرعت در حال گسترش است ، حتی در فضای فعلی بازار خرس های رمزنگاری و از اوایل سال 2019 ، تیم به 37 عضو افزایش یافته است ، با ده ها موقعیت دیگر.

اعضای تیم Ambrosus

برخی از اعضای تیم Ambrosus

رهبران این تیم هدایت شده و فداکار عبارتند از:

 • آنجل ورستی – این مدیرعامل آمبروسوس است و قبل از این پروژه ، او تجربه گسترده ای در زمینه سرمایه گذاری های نوپا و ارزهای رمزنگاری شده داشته است. پیش از این او در مورد سرمایه گذاری در فن آوری های نوآورانه به انجمن ملل و منابع جهانی مشاوره می داد. وی به عنوان یک متخصص در فن آوری های نوآور در نظر گرفته می شود و مرتباً در مجامع اقتصادی و کنفرانس های بلاکچین صحبت می کند.
 • دکتر استفان مایر – این CTO آمبروسوس است و او با 20 سال تجربه در سنسورها ، رمزگذاری داده ها و تجزیه و تحلیل مواد غذایی به پروژه می آید. او تحقیقاتی را برای شرکت هایی مانند Nestle و MHM Microtechnique انجام داده و مدیر بنیانگذار مرکز غذا و تغذیه یکپارچه در انستیتوی فناوری فدرال سوئیس بوده است..
 • دکتر ولاد تریفا – این مدیر ارشد محصولات در آمبروسوس است و او در اینترنت اشیا p پیشگام است. وی بنیانگذار وب اشیا است و پیش از این رئیس آزمایشگاه دیجیتال Swisscom بود. وی به عنوان پنج متخصص برتر جهانی در بخش اینترنت اشیا انتخاب شده است.
 • پروفسور ژان پل ساندوز – پروفسور ساندوز مهندس اصلی Ambrosus است و بیش از 40 سال تجربه در فن آوری های حسگر و میکرو الکترونیک دارد..

اجتماعی & استراتژی بازاریابی

مدیر عامل آمبروسوس ، آنجل ورستی مدعی شد Reddit AMA این شرکت تمرکز بیشتری بر تلاش های بازاریابی خود در سال 2018 خواهد داشت.

در حالی که حضور اجتماعی آنها هنوز زیاد نیست ، با 18000 نفر در حال رشد است دنبال کنندگان توییتر و نزدیک به 5000 پیرو آمبروسوس زیر Reddit. همچنین دیدن یک فعالیت خوب از آن Reddit ، با پست های روزانه و چندین نظر و پاسخ ، باعث دلگرمی می شود.

آنها همچنین به کار خود ادامه می دهند وبلاگ با به روزرسانی ها تقریباً هر هفته یک بار برای به روز نگه داشتن کاربران در مورد پیشرفت های انجام شده توسط این پروژه ، منتشر می شود.

نشانه AMB

رمز AMB (کهربا) توکن سازگار با ERC-20 است که برای انجام یک سرویس نرم افزاری برای سیستم عامل Ambrosus استفاده می شود. این محصول با محصولات ردیابی شده در بلاکچین پیوند خورده و برای جمع آوری و انتقال داده ها برای شبکه Ambrosus استفاده می شود. همچنین برای انتقال مقدار در داخل شبکه Ambrosus عمل می کند.

همانطور که در حال حاضر پیش بینی شده است ، رمز AMB دارای سه عملکرد حیاتی است:

 1. AMB می تواند به عنوان پرداخت برای تراکنش های AMB-NET استفاده شود. هر بار که یک دارایی یا رویداد ایجاد می شود ، مقدار کمی AMB به عنوان هزینه ایجاد مورد نیاز است.
 2. نشانه های AMB را می توان قفل کرد تا یک رکورد دیجیتالی از کالای فیزیکی ایجاد کند. این کار همچنین برای کاهش انگیزه بازیگران بد برای کلاهبرداری یا تلاش برای فریب هر یک از طرف های دیگر با استفاده از زنجیره تامین موثر است..
 3. AMB وثیقه مورد نیاز برای اجرای Masternode در AMB-NET است. این کار به کاربر نیاز دارد تا مقدار مشخصی از AMB را قفل کند تا Masternode در نظر گرفته شود و در عوض ، آنها بخشی از هزینه های پرداخت شده را برای تأیید معاملات یا ایجاد دارایی های جدید جمع می کنند.

آمبروسوس از 22 سپتامبر 2017 تا 22 اکتبر 2017 با جمع آوری 32 میلیون دلار ICO انجام داد. توکن هر کدام 0.30 دلار فروخته شد و 40٪ از تقریبا 361 میلیون توکن در دسترس قرار گرفت. متأسفانه ، بازار به زودی به حالت خرس درآمد ، بنابراین پس از رسیدن به بالاترین سطح تاریخی 1.85 دلار در 6 ژانویه 2018 ، سکه شاهد کاهش مداوم ارزش خود بود.

Binance AMB

در Binance ثبت نام کنید و AMB Tokens بخرید

اخیراً (فوریه 2019) به نظر می رسد که توکن AMB ممکن است کف در سطح 0.05 دلار پیدا کرده باشد ، اما اثبات درست بودن آن زمان بر است. از اواسط مارس 2019 ارزش توکن 0.062991 دلار است.

از آنجا که این یک رمز ERC-20 است ، می تواند در هر کیف پول سازگار با نشانه های ERC-20 که شامل مواردی مانند MetaMask یا MyEtherWallet است ، نگهداری شود..

رمزهای AMB فقط در تعداد معدودی صرافی ذکر شده اند که بیشترین حجم معاملات در Binance انجام می شود. همچنین حجم معاملات بسیار کمی در TOKOK ، RightBTC و KuCoin وجود دارد. در حالی که حجم خوبی از Binance وجود دارد ، اعتماد به یک مبادله واحد برای بیش از 94٪ از حجم می تواند مسائل نقدینگی را در یک بحران ایجاد کند.

توسعه

یکی از بهترین راه ها برای دیدن میزان کار بر روی یک پروژه خاص این است که نگاهی به مخازن GitHub آنها بیندازیم. این نشان می دهد که چه میزان کد توسط توسعه دهندگان به طور عمومی تحت فشار قرار می گیرد.

به همین ترتیب ، تصمیم گرفتم نگاهی به Ambrosus GitHub تا دریابید که تیم چگونه با تعهدات کد رو به رو می شود. در زیر تعهدات مربوط به دو مخزن فعال این پروژه آورده شده است.

متعهد به مدت دو ماه محبوب ترین Repos است

همانطور که مشاهده می کنید ، طی 12 ماه گذشته مجموعه گسترده ای از تعهدات کد توسط این پروژه وجود داشته است. این موارد بیشتر از آنچه در مورد بسیاری از پروژه های دیگری که اخیراً ICO را تکمیل کرده اند دیده ایم.

البته ، این فقط می تواند زمانی باشد که توسعه دهندگان Ambrosus در حال کار برای تعیین جدول زمانی مهم در نقشه راه خود هستند. این تیم نتوانسته است نقشه راهی به روز شده اما براساس آن منتشر کند این یکی از زمان راه اندازی ، آنها باید به دنبال موارد زیر باشند:

 • بهار 2019: آنها می خواهند سیستم حسگر هوشمندی را ارائه دهند که دارای قابلیت محاسبه لبه خواهد بود. اینها اساساً حسگرهایی هستند که بدون اتصال به شبکه ، قابلیت هوش مصنوعی را حفظ می کنند. در این مدت آنها همچنین مایلند زنجیره های جانبی و معاملات خارج از شبکه را ادغام کرده و همچنین نسل اول حسگرهای نانو و حسگرهای زیستی خود را راه اندازی کنند. می توانید در مورد پیشرفت آنها در مورد این تحولات بیشتر بخوانید اینجا.
 • تابستان 2019: تیم امیدوار است که بتواند نسخه 2.0 پروتکل Ambrosus را که شامل عملکرد به روز شده AI و دستگاه های اینترنت اشیا ذکر شده در بالا است ، منتشر کند..
 • پاییز 2019: پس از راه اندازی پروتکل ، آنها مایلند سنسورهای نسل دوم خود را که کاملاً در قراردادهای هوشمند ادغام شده اند ، آزاد کنند.
 • زمستان 2019: اگر همه طبق برنامه پیش بروند ، آنها مایلند پلت فرم مبادله خود را که دارای قابلیت تجارت کامل است ، آزاد کنند. این می تواند زمینه را برای انتشار یک بورس کاملاً غیر متمرکز رمزنگاری فراهم کند.
 • بهار 2020: این می تواند یک گام اساسی برای پروژه باشد زیرا آنها قصد دارند اولین زنجیره تامین خود را در مقیاس بزرگ و کاملاً اتوماتیک آزاد کنند. این سیستم شامل IoT و همچنین AI می باشد و توسط یک سیستم DAO اداره می شود.
 • تابستان و پاییز 2020: اگر آنها موفق به انجام تمام مراحل تا این مرحله شده اند ، تیم می خواهد بستر را با ادغام در صنایع متعددی که در بالا ذکر شد مقیاس بندی کند..

البته ، این یک بازه زمانی کاملاً شل بود که بر اساس نقشه راه اولیه آنها بود. با نزدیک شدن به تاریخ های خاص ممکن است اصلاحاتی در آن اعمال شود. اگر می خواهید از تحولات خارج از پروژه مطلع شوید ، باید آنها را دنبال کنید وبلاگ رسمی.

نتیجه

Ambrosus به عنوان یکی از اولین پروژه هایی که در مدیریت تغییر عرضه فعالیت می کند ، یک مزیت مشخص نسبت به رقبای بالقوه دارد. با چندین معامله کوچک که در حال انجام است ، آنها می توانند کارهای فن آوری خود را اثبات کنند ، اما باید پروژه را بزرگتر و مهمتر ارائه دهند.

تا کنون آنها موفقیت کمی در بخش غذا داشته اند ، اما برای دستیابی به بهترین موارد استفاده برای پروژه خود ، باید وارد صنعت دارو شوند..

هنوز در اوایل تکامل فناوری blockchain خیلی زود است ، بنابراین هنوز نمی توان چیزی را رد کرد. با معاملات توکن های AMB با چنین قیمت های پایین اکنون ممکن است فرصت مناسبی برای برداشتن برخی از قیمت ها یا حتی به اندازه کافی برای راه اندازی یک مدل اصلی باشد. در صورت استفاده از فناوری Ambrosus ، این موارد می توانند بسیار ارزشمند باشند.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

سلب مسئولیت: این نظرات نویسنده است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. خوانندگان باید تحقیقات خود را انجام دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map