باکت چیست؟ راه حل رمزنگاری برای موسسات

از زمان سقوط بازارهای ارزهای رمزنگاری در ابتدای سال جاری ، مردم می گفتند که “پول سازمانی” در حال آمدن است.

آنها دعا می کردند ، آرزو می کردند و آرزو می کردند که ستاره ای که موسسات مالی بزرگ قصد داشتند به بازار ارزهای رمزنگاری شده بپردازند و ضرر و زیان خود را حفظ کنند.

در حالی که این دعاها طی 8 ماه گذشته در گوش ناشنوایان قرار گرفته است ، اما ممکن است با ورود شرکتی به نام “Bakkt” اوضاع تغییر کند. بله ، در حال حاضر خستگی “پول سازمانی” داریم و برخی بلافاصله شک می کنند.

هر چند ما را بشنوید …

باکت چیست?

باکت یک ارز دیجیتال باز و کاملاً تنظیم شده خواهد بود که توسط راه حل ابری Microsoft Azure تأمین می شود. این سیستم عامل منبع باز امن ، طیف وسیعی از کاربران رمز ارز را از سرمایه گذاران گرفته تا بازرگانان و مصرف کنندگان متصل خواهد کرد. همانطور که در اصل آنها ذکر شده است بیانیه مطبوعاتی:

Bakkt به گونه ای طراحی شده است که با ارتقا efficiency کارآیی ، امنیت و سودمندی بیشتر به عنوان یک سطح قابل توسعه برای مشارکت نهادی ، بازرگان و مصرف کننده در دارایی های دیجیتال عمل می کند.

Bakkt ابتکاری توسط صرافی بین قاره ای (ICE) است که یکی از اپراتورهای پیشرو در مبادلات جهانی و خانه های پاکسازی است. این بلافاصله حقانیت زیادی را به پیشنهاد جدید اضافه می کند.

آنها همچنین در بیانیه مطبوعاتی ذکر کردند که با تعدادی از شرکتهای دیگر که به آنها در ایجاد این اکوسیستم کمک می کنند همکاری خواهند کرد. به غیر از مایکروسافت ، آنها با استارباکس و BCG نیز همکاری کرده اند.

بله ، درست است ، شما در نهایت می توانید Starbucks Latte خود را با ارز رمزنگاری شده خریداری کنید.

اکوسیستم همچنین شامل یک بازار تحت نظارت فدرال و همچنین گزینه های انبارداری خواهد بود. این بدان معناست که کاربران پلت فرم Bakkt نوعی خدمات متولی نظارتی دولتی از طریق Bakkt را دارند.


Bakkt همچنین در حال پریدن به سمت بازار آینده بیت کوین است. با این حال ، برخلاف پیشنهاد آتی فعلی ، اینها از نظر جسمی تسویه می شوند و به صورت نقدی تسویه نمی شوند. بیت کوین فیزیکی در محل انبارهای امن و بیمه شده آنها ذخیره می شود.

فناوری Bakkt نیز در مدت زمان قابل توجهی توسعه یافته است. به گفته کلی لوفلر ، مدیر عامل شرکت ، آنها طی 18 ماه گذشته “کارخانه را احداث کرده اند”. در مصاحبه مشابه, وی اظهار داشت که این بنا با رازداری زیادی ساخته شده و نام آن اخیراً در مورد آن تصمیم گرفته شده است.

اکنون که به ایده Bakkt پی بردید ، بیایید نگاه عمیق تری به این موضوع بیندازیم که چرا می تواند نوش دارو برای سرمایه گذاران نهادی باشد.

مزایای Bakkt برای موسسات

دلیل این که بسیاری از مردم در مورد اکوسیستم Bakkt اذیت می کنند این است که تعدادی از موانع اصلی ورود را از بین می برد. این موانع حتی با وجود اینکه شرکتهای دیگر سعی در رفع آنها کرده اند ، سرسختانه پابرجا مانده اند.

مزایای Bakkt برای موسسات

برخی از مزایای موسسات از Bakkt

این موانع عمدتاً مربوط به امنیت وجوه ، کمبود ابزارهای مشتق موجود و همچنین عدم استفاده گسترده ارزهای رمزپایه از سوی مصرف کنندگان است..

امنیت وجوه

مسلماً این مهمترین ملاحظه برای هر سرمایه گذار سازمانی است.

نگه داشتن دارایی های سنتی مانند سهام ، اوراق قرضه و کالاها برای یک مدیر پول به اندازه کافی آسان است. سرقت این دارایی ها یا از دست دادن آنها واقعاً دشوار است.

با این حال ، همه ما می دانیم که آسان است که هکرها ارز دیجیتال را سیفون کنند. به همین ترتیب ، با سو mis مدیریت کلیدهای خصوصی و از دست دادن رمزهای عبور ، ارزهای رمزپایه نیز می توانند برای همیشه از بین بروند یا از بین بروند.

برای محافظت از دارایی های چند هزار دلاری رمزنگاری شده ، فقط باید به استرس هایی که می روید فکر کنید. اکنون سناریوی تصور کنید که 100 میلیون دلار رمز ارز هزاران سرمایه گذار را در اختیار دارید.

پیامدهای یک ضرر یا هک فاجعه بار را که منجر به نقض امانتداری می شود تصور کنید. تهدیدهای پرونده های حقوقی و تخریب شهرت سرمایه گذاری درخشان شما را تصور کنید.

افکار ترسناک در واقع.

به نظر نمی رسد که هیچ راه حل متولی ارزهای رمزنگاری شده در حال حاضر در بازار وجود داشته باشد. شما راه حل هایی از Coinbase و جوزا ، هر دو نام های بزرگ و مستقر در صنعت ارزهای رمزپایه هستند.

سنسور ذخیره سازی سرد Xapo

ورودی مرکز داده های دلتالیس و سنگر ذخیره سازی سرد. منبع تصویر: QZ

اگر از نظر سرمایه گذاران موسسه به اندازه کافی ایمن به نظر نرسد ، Xapo vault رمزنگاری شما را در یک خرک فیزیکی واقعی ذخیره می کند. کلیدهای خصوصی شما که در سنگرهای سوئیس پنهان شده اند توسط نگهبانان انسانی و دیجیتال محافظت می شوند.

با این حال ، این راه حل ها به طور فدرال تنظیم نشده اند. این بدان معناست که با وجود امنیت قابل درک این پیشنهادات ، همیشه این احتمال ناچیز وجود دارد که ضرر داشته باشد. در صورت این ضرر هیچ backstops وجود ندارد.

اکنون که Bakkt چشم انداز انبارهای “تحت نظارت فدرال” را معرفی می کند. این می تواند برای سرمایه گذاران نهادی یک راه حل خوشایندتر از ذخیره کلیدهای خصوصی آنها در یک کوه در سوئیس باشد.

علاوه بر این ، راه حل Bakkt می تواند فروش و انتقال بیت کوین فیزیکی را تا حد زیادی بهبود بخشد. به طور معمول ، اگر آنها می خواستند این اوراق بهادار را معامله کنند ، باید یک معامله OTC انجام دهند یا به مبادلات رمزنگاری غیرقانونی اعتماد کنند.

هر دوی اینها کمتر از حد مطلوب هستند.

با این حال ، اگر بیت کوین هر دو این سرمایه گذاران سازمانی را در Bakkt ذخیره کرده بودند ، روند کار بسیار ساده می شود. آنها می توانند در عرض چند ثانیه از طریق ICE معامله کنند و سپس بیت کوین را فوراً بین حساب های سرپرست خود در Bakkt منتقل کنند..

ابزارهای مشتق شده

وقتی نوبت به مدیریت ریسک در بازارهای مالی می رسد ، سرمایه گذاران نهادی و مشاغل معمولاً به ابزارهای مشتق روی می آورند.

اینها ابزاری مانند معاملات آتی و گزینه هایی هستند که می توانند برای جلوگیری از ریسک زیادی در بازار استفاده شوند. آنها صدها سال وجود داشته و مورد استفاده کشاورزان ، شرکتها ، صندوق های سرمایه گذاری و مدیران پول قرار گرفته اند.

گزینه ها و معاملات ارز رمزنگاری شده فقط در بازارهای بیت کوین منتشر شده اند. در حالی که آنها چند سالی است به شکل غیرنظامی وجود داشته اند ، تنها در سال گذشته بود که ما شاهد اولین قراردادهای آتی ذکر شده در CBOE بودیم.

قراردادهای CBOE بیت کوین

قراردادهای آتی بیت کوین CBOE XBT. منبع تصویر: CBOE

بسیاری از افراد در جامعه به این لحظه نگاه می کردند که سرمایه گذاران نهادی قصد ورود به بازار را دارند. با این حال ، در حقیقت اینگونه نبوده است. یکی از دلایل اصلی این عدم تصویب ، تسویه حساب نقدی این آتی ها است.

این بدان معنی است که هیچ بیت کوین واقعی وجود ندارد که در تسویه حساب این معاملات آتی مبادله شود. بنابراین ، اگر یک اپراتور بزرگ استخراج معادن هستید و مایلید بیت کوین خود را به جلو بفروشید ، پس باید به عنوان پول پرداختی برای آینده به پول نقد اعتماد کنید. شما هنوز هم مجبورید بیت کوین فیزیکی خود را در بازار بفروشید.

علاوه بر این ، با توجه به اینکه عدم تحویل فیزیکی در بازارهای آتی بیت کوین وجود دارد ، به معنای وجود ناکارآمدی در قیمت گذاری است. این وضعیتی را ایجاد کرده است که فرصتهای متعدد آربیتراژ رمزنگاری باز شده است.

باکت می تواند آن را کاملا تغییر دهد.

Bakkt در حال معرفی قراردادهای آتی بیت کوین است که روزانه تحویل داده می شود. این موارد به طور کامل وثیقه یا پیش پرداخت می شوند. با این حال ، مهمتر از همه ، آنها از نظر جسمی تحویل خواهند شد. این بدان معناست که طرفین معاملات با انقضا در بیت کوین واقعی معامله می کنند.

این می تواند راه حل ایده آل برای تعدادی از مشاغل متکی به پرداخت ارزهای رمزپایه و تبدیل فیات باشد. به عنوان مثال ، این راه حل ایده آل برای استخراج کنندگان بیت کوین است که باید سکه های خود را به جلو بفروشند. این می تواند توسط بازرگانان آنلاین که نیاز به تبدیل بیت کوین خود به فیات دارند استفاده شود.

خیلی ساده ، این یک تعداد کامل موارد استفاده برای این قراردادها را باز می کند و به روند کشف قیمت کمک می کند. مطابق با مدیر عامل شرکت باکت ، کلی لوفلر

این از یکپارچگی بازار پشتیبانی می کند و تلاش ما را از آینده و مبادلات رمزنگاری موجود که امکان ایجاد حاشیه را فراهم می کنند متمایز می کند

گرچه ممکن است مفهوم “کشف قیمت” کاملاً بی شکل به نظر برسد ، اما در بازارهای مالی واقعاً مهم است. این کمک می کند تا نوسانات غیرضروری را که اغلب با بازارهای بیت کوین مرتبط است ، کاهش دهید.

این نیز فراهم می کند حلقه بازخورد مثبت برای فرزندخواندگی.

هرچه ثبات قیمت بیت کوین بیشتر شود ، مصرف کنندگان و مشاغل با اعتماد به نفس بیشتری نسبت به استفاده از آن احساس می کنند و مدیران پول سازمانی تمایل بیشتری برای قرار دادن آن در اوراق بهادار خود دارند..

فرزندخواندگی مصرف کننده

در حالی که همه ما ممکن است از مشاغل و سرمایه گذاران سازمانی بخواهیم که بیت کوین را در پرتفوی خود قرار دهند ، اما هنوز انگیزه ای از جانب مصرف کنندگان و مشتریان واقعی آنها وجود ندارد. همچنین زیرساخت های گسترده تری برای پشتیبانی از پرداخت های رمزنگاری وجود ندارد.

این شرکت ها و مشاغل برای تأمین پاسخگویی به کاربران نهایی خود در آنجا حضور دارند و فقط در صورت لزوم در مورد آنها فکر می کنند. به همین دلیل است که به خرده فروشی گسترده تر ارزهای رمزپایه نیاز است.

در حالی که بسیاری از افراد به طور فعال در ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کرده اند ، اما تصویب آن در تجارت تا آن اندازه انجام نشده است. هنوز تعداد زیادی از جمعیت وجود دارد که موارد استفاده از ارزهای دیجیتال را درک نمی کنند و بنابراین آنها را نگه نمی دارد.

باکت با همکاری های بیشمار خود در صدد تغییر آن است.

برای اولین بار ، همکاری آنها با استارباکس وجود دارد. این به مشتریانشان امکان می دهد ارز رمزنگاری شده خود را به دلار تبدیل کرده و در فروشگاه های خود خرج کنند. بلافاصله ، شما یک نمونه بارز و بارز از یک مورد استفاده بسیار ملموس برای پول نقد دیجیتال خود دارید.

طبق گفته استارباکس ، ماریا اسمیت ، اخیراً در بیانیه مطبوعاتی اصلی:

استارباکس بعنوان یک رهبر در پرداخت موبایل به بیش از 15 میلیون عضو پاداش استارباکس ما متعهد به نوآوری برای گسترش گزینه های پرداخت برای مشتریان ما است.

در حالی که پرداخت هزینه قهوه با رمزنگاری عالی است ، اما زیرساخت زیربنایی که در حال توسعه است مهیج ترین است. زیرساخت پرداخت قوی و قوی فیات / رمزنگاری یکی از مواردی است که گم شده است.

استارباکس در حال حاضر زیرساخت پرداختی بسیار خوبی در اختیار دارد و همیشه مصرف کنندگان خود را ترغیب می کند که به جای کارت با تلفن های خود پرداخت کنند. این را با دسترسی بی نظیر شبکه Microsoft Azure ترکیب کنید و یک راه حل کاملاً خوب دارید.

ایده های بزرگ تر با پشتیبانی Bakkt

همچنین تعدادی دیگر از نوآوری ها وجود دارد که Bakkt در بازارهای بیت کوین سازمانی آورده است که می تواند تصویب بیش از حد را تحمیل کند.

به عنوان مثال ، آنها ارتباط بسیار بیشتری با بازارها و اطلاعات ارزهای رمزپایه فراهم می کنند. این چیزی است که عمدتا به دلیل عدم نیازهای م institutionsسسات بزرگ فن آوری با نیازهای بازرگانان خرده فروشی ، در فضای فعلی فقدان شده است.

اعضای تیم Bakkt

مدیر عامل ICE Exchange (جف اسپرچر)> با همسر و بنیانگذار Bakkt (کلی لوفلر). منبع تصویر: ثروت

راه حل Bakkt شامل دسترسی به FIX API ، خبرمایه تلفیقی تلفیقی و ویژگی های گزارش تنظیم و توافق نامه های مشارکت است.

اساساً ، Bakkt به این موسسات اجازه می دهد تا از اکوسیستم آینده موجود به عنوان “لایه دوم” در بالای بلاکچین استفاده کنند. این بدان معنی است که مشتریان به طیف گسترده ای از برنامه های تجاری و مدیریت ریسک که در حال حاضر در اکوسیستم موجود است دسترسی خواهند داشت.

مشتاقانه منتظر است

با توجه به وعده ای که باکت داده است ، جای تعجب نیست که چرا جامعه رمزنگاری اینقدر هیجان زده شده است. این مانند بسیاری از پروژه های ارز رمزنگاری شده دیگر نیست که طولانی وعده داده شده و کوتاه است.

توسط یکی از برجسته ترین اپراتورهای مبادله بین المللی در جهان در حال توسعه است. همچنین توسط لیست طولانی از شرکت های معتبر از جمله گروه سرمایه گذاری Fortress ، Galaxy Digital ، Horizons Ventures ، Alan Howard ، Pantera Capital و Protocol Ventures پشتیبانی می شود..

این یک نشانه عالی است زیرا تنها گروهی از سرمایه گذاران که به طور کامل نیاز به راه حل رمزنگاری نهادی را درک خواهند کرد ، خود سرمایه گذاران نهادی هستند. واضح است که آنها وعده باکت را می بینند.

بنابراین ، فقط می توانیم با انتظار مشتاقانه منتظر بمانیم که آیا Bakkt واقعاً به عنوان یک رمپ برای سرمایه گذاران نهادی در بزرگراه فوق العاده ارز رمزنگاری شده عمل می کند یا خیر.

تصویر ویژه از طریق Fotolia & باکت

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map