معاملات تأیید نشده: چه هستند و چگونه می توان بر آنها غلبه کرد

با محبوبیت روزافزون بیت کوین ، هزینه های تراکنش در شبکه نیز در حال افزایش است. در نتیجه افزایش کارمزد ، معدنچیانی که معاملات را به بلوک تبدیل می کنند ، در حال انتخاب هستند که معاملات خود را انجام می دهند.

نتیجه؟ تعداد فزاینده ای از معاملات تأیید نشده.

احتمالاً خودتان آن را دیده اید. شما به یک وب سایت blockchain مانند blockchain.info وارد می شوید ، معامله خود را جستجو می کنید و برچسب مخوف “معامله تأیید نشده” را با رنگ قرمز مشاهده می کنید.

امروز ما قصد داریم بررسی کنیم معامله تأیید نشده چیست ، چرا این اتفاق می افتد و اگر خودتان را پیدا کنید اگر جعبه قرمز مخوف به شما خیره شده باشد ، چه کاری می توانید انجام دهید.

هزینه های معامله چیست?

اگر شما از پیشکسوت ارزهای رمزپایه نیستید ، ممکن است از نحوه کارمزد معاملات اطلاع نداشته باشید. اساساً ، هزینه معامله به نوعی مانند نکته ای است که به معدنچی می دهید که معامله شما را برداشته و آن را در یک بلوک قرار می دهد.

چرا این نکات لازم است؟ در حال حاضر ، شبکه بیت کوین فقط بلوک های یک مگابایتی دارد. در نتیجه ، فقط تعداد معینی از تراکنش ها در هر بلوک قابل پردازش هستند.

افزودن هزینه معامله ، پردازش شما را بسیار جذاب تر می کند ، زیرا معدنچی که آن را برمی دارد ، هزینه را دریافت می کند.

در بلاک چین های دیگر مانند Vertcoin ، هزینه های معاملاتی اغلب لازم نیست زیرا بلوک ها تقریباً هرگز پر نمی شوند. بنابراین حتی اگر هیچ هزینه معامله ای ارائه ندهید ، مهم نیست که معامله شما انجام شود.

برخی از پروژه های بلاکچین دوست دارند در مورد هزینه های معاملاتی پایین خود به رخ کشند. به عنوان مثال ، معاملات Litecoin معمولاً فقط چند سنت است. در مورد Ethereum نیز همین مسئله صدق می کند.

قیمت سایر Dogecoin کمتر از یک سنت است. و همانطور که در بالا ذکر شد ، برخی از پروژه ها به شما امکان می دهند معاملات را بدون هیچ هزینه ای ارسال کنید.

آنچه باعث معامله تأیید نشده است?


اگر وارد blockchain.info شوید ، می توانید لیستی از مجموعه فعلی معاملات تأیید نشده را مشاهده کنید. در زمان بی ثباتی قیمت بالا ، این لیست پر می شود ، و در نتیجه هزینه های معاملات باورنکردنی بالا است.

اخیراً ، این لیست معادل 250،000 معامله تأیید نشده بوده است. هزینه معاملات نیز در حال افزایش است و طی وحشت اخیر ، در اوج خود ، کیف پول هایی که به طور خودکار هزینه معاملات مانند Exodus را تعیین می کنند ، برای اطمینان از تحویل سریع ، هزینه های بالای 200 دلار یا بیشتر را ذکر می کنند..

معامله تأیید نشده

بررسی اجمالی معاملات تأیید نشده منبع: blockchain.info

معمولاً تأیید نشدن یک معامله نتیجه کم بودن کارمزد است. اگر هزینه بسیار کم باشد ، همیشه در پایین لیست است و در نتیجه ، برای مدت طولانی توسط یک معدنچی دریافت نمی شود.

یک تصور غلط رایج وجود دارد که محدودیت زمانی مشخصی برای معامله در بلاکچین در انتظار تأیید وجود دارد. اما این درست نیست. معاملات از نظر تئوری می توانند به طور نامحدود در یک حالت تأیید نشده باقی بمانند.

این می تواند هم خوب باشد و هم بد.

جنبه خوب این است که حتی در زمان هزینه های معامله بالا ، معاملات با کارمزد پایین همچنان قابل ارائه است. تنها نکته منفی این است که حداقل تا چند روز یا حتی چند هفته سپری نخواهد شد.

گزینه های دیگری مانند تسریع کننده معاملات و هک تراکنش های خاص وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. با این حال ، تسریع کننده های تراکنش به هزینه های اضافی نیاز دارند و هک های تراکنش همیشه قطعی نیستند.

در مورد معامله تأیید نشده چه کاری می توان انجام داد?

اگر معامله ای را در شبکه بیت کوین ارسال کنید و هنوز تأیید نشده باشد ، چند گزینه پیش رو دارید. برای معاملات که فوراً ضروری نیستند و هزینه نسبتاً عادی نیز به آن متصل کرده اید ، سرانجام وام دریافت می شود.

اگر با این وجود ، هزینه به طور تصادفی یا با هزینه عادی بسیار کم بود و احساس می کنید معامله فوق العاده فوری است ، چند گزینه در دسترس دارید.

بیایید اکنون آنها را مرور کنیم.

جایگزین با هزینه

اولین گزینه شما انجام آنچه که نامیده می شود است RBF یا هزینه را جایگزین کنید. این مفهومی است که چند سالی است در بیت کوین وجود دارد. اساساً آنچه در آن خلاصه می شود این است: اگر معامله ای را با هزینه ای بسیار کم ارسال می کنید و می خواهید کارمزد را تغییر دهید ، کاری که می توانید انجام دهید ارسال همان مجموعه بیت کوین برای بار دوم است اما با کارمزد بالاتر.

این همان چیزی است که به عنوان هزینه مضاعف شناخته می شود. نتیجه این است که اولین معامله با کارمزد پایین لغو خواهد شد زیرا شبکه فکر می کند شما سعی داشتید همان بیت کوین را دو بار خرج کنید.

متأسفانه ، این ویژگی فقط در تعداد کمی کیف پول موجود است که امکان کنترل بالای فنی را فراهم می کند. اگر از کیف پول کاربر پسند تری مانند Exodus یا Jaxx استفاده می کنید ، احتمالاً این کار نمی کند.

کودک هزینه والدین را پرداخت می کند

اگر منتظر هستید معامله ای به کیف پول شما که هنوز تأیید نشده است وارد شود ، می توانید چیزی به نام کودک برای والدین پرداخت می کند (CPFP) را پیاده سازی کنید.

این اساساً به این معنی است که شما در یک معامله جدید بودجه تأیید نشده را به شبکه ارسال خواهید کرد. اگر با این معامله هزینه جذابی تهیه کنید ، معدنچیان می خواهند آن را انتخاب کنند.

با این حال ، از آنجا که وجوه برای معامله مادر تأیید شده است ، کارگران معدن می دانند که برای بدست آوردن این هزینه ها به علاوه هزینه های جذاب معامله فرزند شما ، باید آن معامله را انجام دهند.

آیا صید وجود دارد?

بیشتر کیف پول ها به شما امکان نمی دهند معاملات تأیید نشده را انجام دهید چیزی نیست که در دسترس بیشتر کیف پول ها باشد. اگر فکر فنی بیشتری دارید ، دستورالعمل هایی در مورد آن وجود دارد Reddit.

هنگام ارسال بیت کوین با کارمزد پایین محتاط باشید

اگرچه در دنیای واقعی ارسال بیت کوین با هزینه های بسیار کم یا صفر بسیار خطرناک است. به همین دلیل بیشتر کیف پول ها توانایی شما را در تعیین هزینه بیش از حد کم محدود می کنند.

کیف پول Exodus به طور خاص می گوید آنها تصمیمی در مورد طراحی گرفتند تا اجازه ندهند کاربران هزینه کم را انتخاب کنند. Exodus می گوید اگر می خواهید کنترل بیشتری بر هزینه ها داشته باشید باید از کیف پول مانند Electrum استفاده کنید.

سرانجام ، این احتمال وجود دارد که با گذشت زمان معامله شما لغو شود. این بستگی زیادی به این دارد که کدام گره های شبکه تراکنش شما را برگزار می کنند. اگر تعداد کافی از آنها آن را رها کنند ، ممکن است معامله شما به خودی خود لغو شود.

و اگرچه این یک پیش بینی قابل توجه است ، اما حداقل این که ممکن است باشد ، ممکن است در به روزرسانی های بعدی بیت کوین ، معاملات پردازش شده برای مدت زمان طولانی بیش از حد طولانی انجام شود. اما این هنوز حدس است و هیچ کس به طور قطعی نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد.

بنابراین ، درست مثل محافظت از کلیدهای شخصی خود ، اطمینان از اینکه معاملات شما هزینه معقول و منطقی دارد از اهمیت حیاتی برخوردار است.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map