بررسی سلوو: بستر بلاکچین “همراه اول”

یکی از پروژه های بلاکچین که در تلاش است ارزهای رمزپایه را با ساده سازی روند پرداخت در دسترس همه قرار دهد ، Celo است. کاربران Celo به جای استفاده از رشته های پیچیده و طولانی از حروف و اعداد به عنوان آدرس های بلاکچین ، می توانند ارزهای رمزنگاری شده را با استفاده از شماره تلفن همراه خود ارسال و دریافت کنند..

تیم Celo تصمیم گرفتند از تلفن همراه استفاده کنند زیرا تلفن بسیار همه گیر و قابل فهم است. در حالی که برخی از مناطق جهان در سال 2020 کابل برای اینترنت یا حتی تلفن های ثابت دریافت نکرده اند ، افرادی که در این مناطق زندگی می کنند در بسیاری از موارد تلفن های همراه دارند.

تلفن همراه هاش

استفاده از شماره های تلفن همراه به عنوان آدرس های رمزنگاری باعث می شود رمزنگاری در دسترس توده ها قرار گیرد. تصویر از طریق وبلاگ سلو

برای استفاده از تلفن های همراه ، پروتکل Celo سبک و سریع ساخته شد. و با بیش از 6 میلیارد دستگاه تلفن همراه در سراسر جهان نیز ساخته شده است تا مقیاس پذیر باشد. از همه مهمتر از تجربه کاربر این است که Celo به راحتی قابل استفاده است.

Celo معاملات Blockchain را ساده می کند

تیم Celo با خلاص شدن از شر کلیدهای عمومی موجود در سمت کاربر ، تجربه کاربر را ساده کرده و شماره تلفن های همراهی را که بیشتر ما عادت کرده ایم جایگزین آنها کرد. همچنین به راحتی می توان آنها را به خاطر سپرد و فرم را به عنوان آدرس تایپ کرد.

استفاده از شماره تلفن های همراه به عنوان آدرس همچنین به تیم امکان می دهد تا در مقایسه با بسیاری از راه حل های بلاکچین مدرن ، یک بلاکچین با استفاده از منابع بسیار پایین تر ایجاد کند. این طراحی منابع کم برای افزایش استفاده در مناطقی که منابع کمیاب هستند کلیدی است.

فرآیند سلو

ارسال و دریافت ارز رمزنگاری شده هرگز به این آسانی نبوده است. تصویر از طریق Celo.org

یکی از آخرین موارد اضافه شده به سیستم عامل Celo الگوریتم غیرمتمرکز است EigenTrust. این الگوریتمی است که شهرت را اندازه می گیرد ، درست مانند روشی که امتیاز اعتبار اعتبار مالی ما را اندازه گیری می کند. با استفاده از EigenTrust به عنوان بخشی از سیستم ، اعتبار شهرت یک حساب با تعداد حساب های دیگری که به آن اعتماد می کنند با امتیازات شهرت خود تعیین می شود ، تعریف می شود.

EigenTrust توسط Sep Kamvar ، یکی از بنیانگذاران Celo ، در سال 2002 برای گوگل توسعه داده شد و قبلاً به عنوان یکی از م importantلفه های مهم الگوریتم Google PageRank استفاده می شد.

استفاده از سکو

در حالی که برنامه Celo بهترین روش برای ارسال دلار Celo (cUSD) است ، سکه پایدار سیستم عامل ، اما نیازی به آن نیست. در صورت تمایل کاربران می توانند cUSD را از طریق WhatsApp ارسال کنند ، اما برای دریافت cUSD گیرنده باید بارگیری و نصب کند کیف پول سلو (در حال حاضر فقط برای Android موجود است).

هنگامی که کیف پول ایجاد می شود ، شماره تلفن همراه به آدرس کیف پول متصل می شود و یک هش رمزنگاری از شماره تلفن در زنجیره بلوک ذخیره می شود. این یک فرآیند ساده است و حتی می توانید با استفاده از کیف پول Celo developers و Alfajores Testnet.


ما آن را امتحان کردیم تا ببینیم آیا واقعا همانطور که توسط تیم Celo تبلیغ شده است کار می کند یا نه و متوجه شدیم که این یک روش ساده برای تعامل با بلاکچین و ارز رمزپایه است. برنامه پس از نصب کیف پول و اتصال شماره تلفن همراه ، یک کد را از طریق پیام کوتاه به شماره تلفن همراه ارسال می کند. کاربر کد را وارد برنامه کیف پول می کند و سیستم شروع به همگام سازی کیف پول و دستگاه تلفن همراه می کند.

تلفن همراه

یک رابط تلفن همراه ساده برای ارسال و دریافت رمزنگاری. تصویر از طریق فروشگاه بازی

تیم Celo همچنین اظهار داشته است که چندین شماره تلفن می توانند با یک آدرس Celo مرتبط باشند ، که می تواند هنگام تغییر شماره تلفن ها مفید باشد. در هر زمان می توانید شماره ها را از آدرس کیف پول اضافه یا حذف کنید.

برای تأیید شماره تلفن ، مبلغ کمی به حساب شما شارژ می شود ، اما این مسئله با تست نت مشکل چندانی ندارد ، زیرا کیف پول با 10 دلار آمریکا پیش پرداخت می شود. و اگر به استفاده از کیف پول ادامه می دهید ، همیشه می توانید آن را از کیف پول بالا ببرید شیر سلو. هر درخواست از شیر آب 10 cUSD و 5 CELO را تحویل می دهد.

در ادامه مقاله در مورد cUSD و CELO به طور عمیق بحث خواهیم کرد.

کل فرایند به قدری ساده است که در طول a Reddit AMA یکی از حامیان اولیه از پروژه سلو به عنوان “WhatsApp برای پول” نام برد.

تیم CELO

تیم Celo متشکل از ده ها نفر از سراسر جهان و از چندین رشته شامل توسعه نرم افزار ، مهندسی بلاکچین ، بازاریابی ، بازرگانی ، امور مالی و سایر افراد است. این پایگاه تجربه گسترده و عمیق است که Celo را به عنوان یکی از برترین پروژه ها برای تماشای در فضای بلاکچین توصیه کرده است.

سه بنیانگذار سلو عبارتند از: سپ کاموار ، رنه رینزبرگ و مارک اولشسکی. این سه نفر مسئولیت اجرای پروژه را از طریق cLabs به اشتراک می گذارند.

بنیانگذاران سلو

سه بنیانگذار سلو – مارک ، رنه و سپتامبر تصویر از طریق Blockfyre

رنه رینزبرگ مسئول تجارت است. اخیراً ، رنه در General Catalyst Partners EIR بود. پیش از این ، وی معاون رئیس GoDaddy’s محصولات نوظهور بود. وی شرکت Locu را با پشتیبانی شرکت های بزرگ تأسیس کرد و تا زمان خرید Locu توسط GoDaddy در آگوست 2013 به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت کرد..

رنه کار خود را در بازارهای جهانی سرمایه در مورگان استنلی آغاز کرد و همچنین در مک کینزی ، بانک جهانی و تکنو سرویس کار کرد. وی دیپلم مالی را از WHU آلمان و MBA را از MIT Sloan دریافت کرد. رنه یک مشاور فعال و سرمایه گذار در بیش از 50 شرکت است.

سپ کاموار مخترع سیستم شهرت دیجیتال به نام EigenTrust است که زمانی توسط گوگل به عنوان بخشی از الگوریتم Pagerank آنها استفاده می شد. قبل از پیوستن به سلو او در مدرسه Wildflower و دانشیار انستیتوی فناوری ماساچوست شریک بود. در سال های گذشته وی استاد مشاور دانشگاه استنفورد بود و در عین حال به عنوان مهندس سرب برای شخصی سازی در گوگل کار می کرد.

مارک اولشسکی مهندس کامپیوتر مشتاق ، دارای دکترای علوم کامپیوتر از موسسه فناوری ماساچوست است. وی همچنین قبل از ایجاد استارت آپ Locu برای هوش ماشین خود در Microsoft Research ، Google و Sun Labs کار می کرد. پس از آن توسط GoDaddy خریداری شد ، وی تا زمان انتقال به سلو به عنوان معاون مهندسی در GoDaddy خدمت كرد.

علاوه بر کارمندان رسمی در cLabs و Celo ، گروهی نیز وجود دارد 50 سفیر از 16 کشور در سراسر جهان که جامعه Celo را حفظ می کنند ، پست های وبلاگ می نویسند ، کانال های محلی رسانه های اجتماعی را مدیریت می کنند ، رویدادهای محلی را اجرا می کنند و با شرکای محلی Celo ارتباط برقرار می کنند.

سلوو چگونه کار می کند?

در حالی که Celo برای کاربران بسیار ساده به نظر می رسد ، در قسمت عقب آن از نظر فنی به اندازه هر پروژه بلاکچین قابل رقابت است. Celo با استفاده از اجرای Go Ethereum ساخته شده است ، از الگوریتم اجماع Proof-of-Stake استفاده می کند. بنیانگذاران PoS را برای استفاده از منابع نور آن انتخاب کردند. این سیستم از هر دو اعتبار سنج و گره برای تأیید معاملات و اطمینان از حفظ امنیت شبکه استفاده می کند.

اثبات سهام در مقابل اثبات کار

تصویری از مزایای اثبات سهام نسبت به اثبات اجماع کار. تصویر از طریق Celo.org

سلو در حال حاضر از الگوریتم اجماع تحمل گسل بیزانس استفاده می کند که در آن مجموعه مشخصی از گره های اعتبارسنج برای دستیابی به توافق در مورد اعتبار تراکنش های ارسال شده در شبکه استفاده می شود. این روش اجماع می تواند در مورد اعتبار معاملات به توافق برسد حتی اگر یک سوم گره ها مخرب ، معیوب یا آفلاین باشند.

بسیاری از پروژه های موفقیت آمیز بلاکچین با استفاده از اجماع PoS وجود دارد و اینها شامل Cosmos ، Tezos و Algorand است. و در آینده نزدیک Ethereum نیز برای تبدیل شدن به یک بلاکچین Proof-of-Stake انتقال می یابد.

معتبر سلولی شدن

یک نقطه ضعف در شبکه اعتبار سنج ، هزینه اجرای گره اعتبارسنج است که در حال حاضر بیش از 15000 دلار تخمین زده می شود. هنوز هم ، در مقایسه با مثال Cosmos ، که برای اعتبار سنجی به 10،000 ATOM (بیش از 50،000 دلار) نیاز دارد ، بسیار ارزان است..

حتی اگر هزینه برای خیلی ها سنگین باشد ، Celo به دنبال روش هایی برای مقرون به صرفه تر کردن اعتبار سنج است. در حال حاضر شامل یک سیستم چند طبقه از اعتبار سنج ها ، گره ها و مشتری های سبک است. انجمن سلوو همچنین پیشنهاد کرده است که تعداد اعتبارسنج ها به میلیون ها نفر افزایش یابد ، اما در حال حاضر حداکثر تعداد اعتبارسنج وجود دارد 100 اعتبار سنج در شبکه.

سطح سلو

اعتبار سنج ها کوچکترین و قدرتمندترین گروه در شبکه سلو هستند. تصویر از طریق Celo.org

توجه داشته باشید که اعتبار سنج ها قدرتمندترین ملفه های شبکه هستند. آنها مسئول تغییرات پروتکل ، ارائه ممیزی های امنیتی و تهیه سخت افزار و نرم افزار لازم برای ادامه کار شبکه هستند.

به طور طبیعی اعتبارسنج ها برای نقشی که در شبکه ایفا می کنند جبران می شوند. آنها علاوه بر جبران خسارت ، دارای خصوصیات حاکمیتی نیز هستند که شبکه و پروتکل را در بهترین جهت طبق نظر جامعه هدایت می کنند..

هر اعتبار سنجی که به مصلحت شبکه عمل نکنند ، می تواند از نظر اقتصادی جریمه شود. بعلاوه ، از آنجا که اعتبارسنجان توسط دارندگان سلو انتخاب می شوند ، هر اعتبار سنجی که به مصلحت جامعه عمل نکند ، می تواند با آرا of جامعه جایگزین شود.

اعتبارسنج ها در حال حاضر تقریباً 30٪ APY را با رمز CELO خود به دست می آورند. برای کسانی که نمی توانند اعتبار سنجی را اجرا کنند یا نمی کنند ، می توان با واگذاری اعتبار سنجی سکه ها را سهام گذاری کرد. در این حالت APY روی سکه های پشته کمی بیش از 10٪ است. متأسفانه هنوز هم یک عمل نسبتاً پیچیده حتی برای تفویض اختیار نیز انجام می شود زیرا این کار باید از طریق رابط خط فرمان انجام شود.

در حال اجرا یک گره Celo

Celo مانند اکثر شبکه های بلاکچین دیگر شامل هزینه های تراکنش است. در مورد Celo این هزینه ها مربوط به معاملاتی است که به گره های کامل ارسال می شود. از آنجا که شبکه در صورت وجود گره های بیشتر کارآمدتر می شود ، لازم است راهی برای ایجاد انگیزه در افراد برای اجرای یک گره کامل وجود داشته باشد. خبر خوب این است که برای کار گره ای به غیر از برق مورد استفاده برای راه اندازی دستگاهی که گره روی آن استفاده می شود ، هزینه ای وجود ندارد.

گره های سلولی از “هزینه های دروازه” در شبکه بهره مند می شوند. گره ها نیز به عنوان دروازه های شبکه در نظر گرفته می شوند و آنها تراکنش ها و درخواست ها را از گره های نور به اعتبار سنج ها ارسال می کنند. در شبکه ای مانند Celo ، که بیشتر گره ها گره های کیف پول سبک یا فوق سبک هستند ، وجود یک سطح قوی از گره های کامل برای سرویس گره های نور مهم است..

هزینه های دروازه سلو

مدل Gateway انگیزه ای برای اجرای گره Celo فراهم می کند. تصویر از طریق Celo.org

هنگامی که یک گره نور معامله ای انجام می دهد ، هزینه درگاه ورودی کوچکی را به آن متصل می کنند و هنگامی که به گره کامل منتقل می شود ، این هزینه دروازه انگیزه گره کامل برای انتقال معامله به اعتبارسنجها است.

مشتریان سبک می توانند گره کامل خاصی را که می خواهند به آنها سرویس دهند انتخاب کنند و این می تواند بر اساس مکان ، هزینه ، قابلیت اطمینان و سایر عوامل برای بهینه سازی هزینه و کیفیت خدمات باشد.

دارایی های سلوو چیست؟?

در حال حاضر دو دارایی رمزنگاری بومی وجود دارد که در شبکه Celo استفاده می شود. این دلار Celo دلار (cUSD) و Celo (CELO) است.

Celo Dual Crypto

در حال حاضر دو سکه برای استفاده در شبکه سلو موجود است. تصویر از طریق Celo.org

دارایی سومی نیز در Coinbase و تعداد محدودی از مراکز فروش استفاده می شود که Celo Gold نام دارد و از تیکر cGLD استفاده می کند. این نشانه های ERC-20 است که در حراج هلندی در 12 آوریل سال 2020 در Coinlist فروخته شد. رسانه هایی مانند Coinbase همچنین در آن زمان به عنوان پرداخت سرمایه گذاری اولیه آنها در Celo ، نشانه های cGLD دریافت کردند. هنگام راه اندازی شبکه اصلی Celo ، نشانه های cGLD قفل شدند و می توانند با CELO یا cUSD مبادله شوند.

cUSD

دلار Celo یا cUSD پایدار بیت کوین Celo است که به منظور ایجاد انتقال پایدار ارزش بین کاربران است. با دارایی های دیگر دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می شود و به قیمت دلار آمریکا متصل است. در آینده این تیم گفته است که پیشنهادات پایدار Bitcoin را به cEUR و cGBP در میان سایر محصولات گسترش می دهد.

ثبات cUSD

نیروهای بازار عرضه و تقاضا برای حفظ ثبات در نشانه cUSD شکایت می شوند. تصویر از طریق Celo.org

پروتکلی که ثبات cUSD را فراهم می کند یک مدل ترکیبی ترکیبی و وثیقه رمزنگاری است. این بدان معنی است که وثیقه پشتوانه cUSD ترکیبی از CELO و سایر ارزهای رمزپایه است. این موارد برای تنظیم میزان cUSD و حفظ میخ استفاده می شوند.

برای حفظ سهمیه وثیقه بالا ، که برای ثبات سیستم بسیار مهم است ، هزینه ای برای معاملات دریافت می شود که به ذخیره اضافه می شود. در آینده نیز ممکن است در صورت لزوم برای حفظ ثبات ، بخشی از پاداش هر بلوک به ذخیره اضافه شود.

مانند سایر سکه های پایدار ، آربیتراژها یکی از ملفه های اصلی نگهداری میخ هستند. بنابراین ، انتظار می رود وقتی قیمت cUSD بالای 1 دلار باشد ، CELO را بخرند و آن را با cUSD مبادله کنند ، سپس CUSD را بفروشید تا سود خود را جمع کنید. این فروش قیمت cUSD در بازار را به 1 دلار کاهش می دهد.

داوری سلو

داوری یکی از کلیدهای حفظ ثبات cUSD است. تصویر از طریق Celo.org

به همین ترتیب ، اگر قیمت cUSD زیر 1 دلار باشد ، توکن را خریداری می کنند و سپس آن را با CELO مبادله می کنند تا از این تفاوت سود ببرند. خرید cUSD قیمت را به 1 دلار بر می گرداند.

کاربران می توانند با ارسال CELO / cGLD به ارزش 1 دلار به ذخیره بنیاد سلو cUSD ایجاد کنند. آنها همچنین می توانند cUSD را با تبدیل مجدد آن به CELO از بین ببرند.

CELO

دلار سلو را می توان در هر زمان ضرب یا سوزاند تا ثبات را حفظ کند و به دلار آمریکا متصل شود. این مورد در مورد CELO که دارای یک منبع ثابت است صدق نمی کند. از طریق این ارز رمزنگاری شده ثابت است که Celo ثبات قیمت را حفظ می کند ، و همچنین بسیاری از عملیات حاکم بر بلاکچین.

نشانه های CELO دارای برنامه های زیر هستند:

  • در سیستم عامل در تصمیمات حاکمیت شرکت کنید.
  • از ذخیره اضافی وثیقه پشتیبان ارزهای با ارزش پایدار در سیستم عامل (در ابتدا دلار سلو) و ثبات قیمت حمایت کنید.
  • بودجه برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی در اکوسیستم.
  • مشوق های اعتبارسنجان شبکه را ایمن و کار می کنند.

کاربرانی که CELO (و cGLD) کافی دارند می توانند به عنوان اعتبار سنج به شبکه بپیوندند و این توانایی را دارند پیشنهاد و رأی دادن در مورد تغییرات پروتکل همچنین هر پیشنهادی نیاز به ارسال CELO به یک قرارداد هوشمند دارد ، جایی که در آن قفل شده است. در صورت تأیید پیشنهاد ، این وجوه پس از سپری شدن مدت انتظار سه روز پس داده می شوند.

رأی قفل سلو

روند حاکمیت در داخل سلو. تصویر از طریق Celo.org

رای گیری در مورد تغییرات پروتکل نیز با قفل کردن CELO در همان قرارداد هوشمند انجام می شود. مجدداً ، رأی دهندگان می توانند CELO خود را پس از سپری شدن مدت انتظار سه روزه فراخوانی کنند. این دوره انتظار برای جلوگیری از حملات به شبکه است.

اتحاد برای سعادت

هدف اصلی Celo توسط مأموریت و اهداف آن دنبال می شود اتحاد سعادت. Celo فقط نمی خواهد اولین شبکه بلاکچین سازگار با موبایل و بسیار ایمن باشد. این کشور می خواهد این هدف را انجام دهد تا مأموریت خود را برای بهبود شمول مالی و رفاه شهروندان در تمام نقاط جهان که به طور سنتی از سیستم مالی کنار گذاشته شده اند ، گسترش دهد. به همین دلیل است که برنامه تلفن همراه برای Celo بسیار مهم است.

ماموریت سلو

ماموریت سلو و اتحاد برای شکوفایی. تصویر از طریق وبلاگ سلو

دلیل انتخاب تلفن های همراه ساده است. در بسیاری از فقیرترین مناطق جهان ، تلفن همراه ناخواسته به یک فناوری “جهشی” تبدیل شده است. به عنوان مثال ، حتی اگر بسیاری از این مناطق هرگز تلفن ثابت یا اینترنت تلفنی نداشته باشند ، اما اکنون توسط تلفن های همراه و سایر دستگاه های تلفن همراه اشباع شده است..

بعلاوه ، مقدار ارزش منتقل شده از طریق تلفن های همراه هر ساله در حال رشد است ، حتی بدون اینکه دارایی های دیجیتالی حساب شوند.

نه تنها این ، بلکه میزان ارزشی که اکنون با استفاده از دستگاه های تلفن همراه صرف می شود ، هر ساله در حال افزایش است. فقط در سال 2018 معاملات نقدی 136 میلیارد دلاری انجام شده است که از طریق نمایندگان پول سیار انجام شده است. این آمار گویایی است که با این واقعیت پشتیبانی می شود که تعداد نمایندگان پول موبایل بیش از زیرساخت های بانکداری تجاری است.

بنیاد سلو با ایجاد اتحاد برای شکوفایی این انتقال را ادامه می دهد. این یک گروه دور از دسترس و گسترده از افراد ، پروژه ها ، شرکت ها ، بنیادها ، صندوق های سرمایه گذاری ، ارائه دهندگان خدمات و نهادهای دیگر است – همه آنها متعهد به بهبود رونق مالی افراد در فقیرترین مناطق جهان هستند.

اتحاد سلو

اهداف اتحاد برای شکوفایی. تصویر از طریق Celo.org

این پیشرفت ها می تواند به اشکال مختلف باشد و توسط بنیاد Celo در زیر موارد زیر تعریف شده است: پذیرش ، خرید ، ساخت ، کسب ، آموزش ، دادن ، رشد ، وام ، ذخیره ، ارسال ، ذخیره و ایمن.

اتحاد رشد چشمگیری داشته و حتی با پروژه Libra که توسط فیس بوک راه اندازی شده مقایسه شده است زیرا مخاطبان مشابهی از کاربران و طرفداران را به خود جلب کرده است..

Celo به عنوان اولین پروژه بزرگ بلاکچین پذیرفته شده است که تأثیر اجتماعی را هسته اصلی ماموریت خود قرار داده است.

Alliance For Prospertity Celo

اعضای اتحاد برای سعادت. تصویر از طریق وبلاگ سلو

علاوه بر تأثیر مستقیم بر افراد و جوامع فقیر ، شرکتهای موجود در این اتحادیه همچنین قادر به همکاری با یکدیگر برای ایجاد رفاه حتی بیشتر برای شهروندان تحت کمک اتحاد هستند..

عملکرد قیمت CELO

با راه اندازی شبکه اصلی CELO در 18 مه سال 2020 ، توکن CELO برای مدت طولانی معامله نشده است. و جدا از برخی آتش بازی ها در اواخر ماه اوت و اوایل سپتامبر ، رمز در همان سطح باقی مانده است.

متأسفانه برای سرمایه گذاران اولیه ، این سطح بین 1.50 تا 1.70 دلار است که بسیار کمتر از متوسط ​​قیمت 5.02 دلار است که برای cGLD در ماه مه 2020 پرداخت شد حراج هلندی در Coinlist. در واقع ، فقط یک هفته پس از آن حراج هلندی CELO فقط با 0.83 دلار شروع به معامله کرد و بالاترین سطح آن 4.73 دلار در 4 سپتامبر 2020 است.

نمودار قیمت سلو

تاریخچه کوتاه اما بی ثبات قیمت CELO. تصویر از طریق Coinmarketcap.com

همانطور که سال 2021 بیشتر معاملات معاملات سهام در Coinbase Pro آغاز شده است. علاوه بر این مقدار کمی معامله در Bilaxy و Bittrex انجام می شود.

برای ذخیره Celo کیف پولی را منتشر کرده است ، اما در حال حاضر فقط برای آن در دسترس است اندروید دستگاه ها یک شخص ثالث نیز وجود دارد برنامه افزودنی Chrome, با این حال هیچ نظری ندارد و کاربران بسیار کمی دارند ، بنابراین آن را با مسئولیت شخصی خود نصب کنید.

نتیجه

در حالی که Celo هنوز مورد پذیرش جریان اصلی قرار نگرفته است ، اما در جامعه ارزهای رمزنگاری شده استقبال گسترده ای پیدا کرده است ، با تقریباً 100 شرکت به نوعی از این پروژه حمایت مالی یا پشتیبانی می کنند. به راحتی می توان دریافت که سلوو یک پروژه بسیار بلند پروازانه است ، با توجه به اینکه ماموریت آن ایجاد رفاه برای همه است.

بدانید که این پروژه در مراحل اولیه خود است. در حالی که شبکه اصلی در ماه مه سال 2020 راه اندازی شد ، از دسامبر سال 2020 به نظر نمی رسد که تصویب خیلی سریع اتفاق می افتد.

Celo Mainnet

شبکه اصلی سلو در 18 مه 2020 راه اندازی شد. تصویر از طریق وبلاگ سلو

با این حال جامعه پشت سر سلو بزرگ ، متنوع و پرشور است. و با استفاده از تلفن همراه در طراحی خود راهی پیدا کرده است که ارزهای رمزپایه را برای یک فرد عادی قابل دسترسی و قابل فهم تر می کند. این می تواند چیزی باشد که منجر به تصویب گسترده در دهه آینده شود.

این نوع تصویب برای دیدن رشد CELO ضروری است ، که متأسفانه در برابر تجمع دسامبر در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه بزرگ مقاومت کرده است.

تصویر ویژه از طریق Shutterstock

سلب مسئولیت: این نظرات نویسنده است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. خوانندگان باید تحقیقات خود را انجام دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me