سکه الکترونیکی: سکه کلاهبرداری پمپ و دامپ یا گوهر اشتباه گرفته شده؟

یک ارز رمزپایه نسبتاً ناشناخته به نام E-Coin اخیراً یک رویداد عظیم پمپ و تخلیه را تجربه کرده است. مطابق با coinmarketcap.com, قیمت ها در 6 فوریه هر کدام حدود 6 دلار بود و به دنبال پمپ در اوج خود ، قیمت در طی حدود دو ساعت تا 280 دلار پیش از سقوط دوباره به 3 دلار رسید.

به دنبال یک دوره کوتاه دو روزه بدون تغییر ، به نظر می رسد E-Coin دوباره به سمت بالا حرکت می کند و در حال حاضر هر کدام با قیمت 60 دلار ، 10 برابر ارزش طبیعی ، نشسته است. بنابراین E-Coin چیست و آنها در تلاشند چه کاری انجام دهند?

سکه الکترونیکی چیست?

به نظر می رسد که به دنبال روند پمپ و تخلیه ، وب سایت E-Coin آفلاین شده است. جدیدترین موجود پشتیبان گیری در archive.org از اوایل ژانویه سال جاری است.

طبق آن صفحه archive.org ، به نظر می رسد E-Coin یک ارز رمزپایه متمرکز بر تجارت است که هدف خود را HR ، تولید ، استخدام و امور مالی قرار می دهد. به نظر نمی رسد که این سایت اطلاعات کاملاً مشخصی را ارائه دهد و در عوض به نظر می رسد بیشتر کلمات حاذق و سایر کلیات بسیار مبهم باشد.

بعلاوه ، به نظر می رسد که نوشتن در وب سایت بسیار ضعیف است و حاوی تعداد زیادی اشتباه چاپی است. به عنوان مثال ، خطاهای گرامری بی شماری ، برخی از غلط های املایی ، و بسیاری از کلمات در وسط جملات وجود دارد که بدون دلیل با حروف بزرگ بزرگ می شوند.

به عنوان مثال ، خط اول شرح پروژه دقیقاً به شرح زیر است:

“سکه الکترونیکی یک پروژه Blockchain اجباری و گسترده است ، برنامه ریزی شده برای دستیابی به روشی برای بهتر کردن معاملات مالی آینده برای صنایع HR / ساخت / استخدام / امور مالی و غیره به روشی مشابه با تکامل BTC.”

برای ایجاد خنده دار بودن کارها ، یکی از مهمترین نکات مهم در وب سایت “نشانه های غیر فرار” است که “کاربران را از نوسانات قیمت بازار ارزهای رمزنگاری شده محافظت می کند. این اطمینان از قیمت پایدار خواهد داد. ” واضح است که آنها در این شکست خورد.

در حالی که مشخص نیست این واقعیت صحت دارد یا خیر ، اما سایت اصلی ادعا می کند که فروش گسترده باعث شده تا گروه 2000 بیت کوین ، 10 هزار لیتو کوین ، حدود 7000 اتریوم و 48 میلیون دلار داگ کوین کسب کند. البته این می تواند کاملا نادرست باشد اما در حال حاضر راهی برای تأیید نداریم. این سایت ادعا می کند که قیمت سکه الکترونیکی به بیت کوین وابسته است ، در یک بیت کوین برابر با 1000 سکه الکترونیکی. این بدان معناست که امروز 1 سکه الکترونیکی فقط بر اساس ارزیابی ICO ارزش 8.50 دلار دارد.

در مورد طرح تجاری چطور؟ وب سایت رسمی شامل این مورد به عنوان بخشی از آنچه “E-Coin level 1” می نامد:


“اولین قدم پروژه ما ایجاد ستون فقرات مالی سکه الکترونیکی از طریق انتشار ICO برای بازارهای عمومی با دادن سکه های سکه الکترونیکی است: سکه های الکترونیکی به متوسط ​​هزینه های معاملات مرتبط هستند و توسط مشاغل پشتیبانی می شوند.

معاملات برای همه مشاغل و بازده حاصل از آن ضروری است. این نیروی واقعی برای پشتیبان گیری از سکه الکترونیکی است. این تجارت قابل تجارت ترین منبع در اقتصاد واقعی است. “

آیا توانستید آن را دنبال کنید؟ مطمئناً نبودیم.

به طور خلاصه ، سکه الکترونیکی چیست؟ به بیان ساده ، ما نمی توانیم از آن سر یا دم درست کنیم. واقعاً فقط به نظر می رسد دسته ای از واژه های بد نوشته شده و کلیات کاملاً مبهم در مورد تجارت و بلاکچین.

آیا E-Coin کلاهبرداری است?

اگرچه کاملاً واضح است که وب سایت E-Coin بسیار غیرحرفه ای است (یا حداقل تنها نسخه موجود از ماه ژانویه است) ، اما کاملاً مشخص نیست که این یک کلاهبرداری است یا خیر. کاملاً ممکن است که این پروژه انواع مختلفی برای جلب توجه افرادی باشد که مهارت انگلیسی زبان زیادی ندارند و این سبک نوشتن بسیار کودکانه و ضعیف را به خود جلب می کند. اگر همه متن را با متن حفره یا سوراخ جایگزین کرده باشید و از کسی بخواهید فقط در مورد طرح قضاوت کند ، ممکن است خیلی خوب بگوید که به نظر قابل اعتماد است.

همچنین ممکن است این یک پروژه صادقانه باشد که کاملاً ضعیف مدیریت شده و گمراه شده است.

در جستجوی اطلاعات مربوط به تیمی که به عنوان E-Coin در لیست قرار دارد ، جستجوی در LinkedIn نتیجه ای نداشت. به نظر نمی رسد هر دو مشاور ، مدیر و مشاور استراتژی بلاکچین موجود باشند.

در حالی که افرادی با همین نام وجود دارند ، به نظر می رسد هیچکدام از آنها هیچ ارتباطی با فناوری بلاکچین یا حتی صنعت فناوری ندارند. این بدون شک بسیار مشکوک است ، اما قطعی نیست زیرا همه از LinkedIn استفاده نمی کنند.

افکار نهایی

اگر در حال حاضر روی سکه الکترونیکی سرمایه گذاری می کنید ، احتمالاً بهتر است که در حالی که قیمت ها تا حدی بالا رفته اند ، اکنون از سرمایه گذاری خود خارج شوید. این پروژه اکنون نزدیک به یک سال است که وجود دارد و به نظر نمی رسد که تاکنون واقعاً چیزهای زیادی به نتیجه رسیده باشد.

اکنون که وب سایت خراب شده است و مشخص شده است که تیم فرض شده پروژه وجود ندارد ، همه اینها نشانگر خروج قرمز روشن برای هر کسی است که توجه می کند.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map