Neo Name Service (NNS): DNS غیر متمرکز در بلاکچین

به نظر شما چقدر ناامید کننده است که مجبورید هر وقت بخواهید آدرس کیف پول NEO خود را جستجو کنید ، کسی بخواهد برای شما مقداری GAS ارسال کند?

و در مورد فرآیند پر زحمت افزودن یک اسکریپت هش به کیف پول نئون خود ، چه می کنید تا بتوانید یک توله سگ کوچک زیبا برای دوست دختر خود تهیه کنید؟ چرا نمی توانیم آدرس های NEO مانند مخاطبین ساده را در برنامه های پیام رسانی یا مانند URL های وب ذخیره کنیم?

حالا ما می توانیم!

ممکن است شما قبلاً در مورد سرویس نام Ethereum و اینکه چگونه به کاربران اجازه می دهد نام دامنه ساده مانند آدرس هایی با دامنه .eth ایجاد کنند ، اطلاعاتی داشته باشید..

اکنون NEO سرویس نام خاص خود را اضافه می کند که به شما امکان می دهد آدرس های NEO طولانی خود را مانند تغییر دهید AR4QmqYENiZAD6oXe7ftm6eDcwtHk7rVTT به چیزی آسان برای خواندن و به یاد آوردن مانند ساده. نئو یا آسان است. گاز

Neo Name Service چیست?

به تمام وب سایت هایی که روزانه از آنها بازدید می کنید ، فکر کنید. وقتی به این صفحات دسترسی پیدا می کنید ، رایانه یا تلفن هوشمند شما باید به سرورهای وب سایت متصل شوند. این کار را با استفاده از آدرس IP سرورها ، که یک رشته طولانی از اعداد است ، انجام می دهد. اما نیازی نیست رشته طولانی اعداد را به خاطر بسپارید.

در عوض ، هنگام تایپ URL در مرورگر ، می توانید از کلمات و نامها به راحتی بخاطر بسپارید. این به لطف Domain Name System یا DNS است که به طور خودکار کلمات موجود در URL ها را به آدرس IP صحیح مرورگر شما تبدیل می کند تا به وب سرور متصل شود..

بررسی اجمالی NNS

موارد استفاده از سرویس Neo Name. منبع: وب سایت NNS

Neo Name System (NNS) همان کار DNS را انجام می دهد ، اما برای بلاک چین NEO. این یک کاربرد عالی است ، زیرا حافظه هش آدرس ها و اسکریپت های NEO حتی طولانی تر و دشوارتر از آدرس های IP است. و این آدرسها به یادآوری طولانی و دشوار باعث می شوند که هنگام تایپ یا حتی چسباندن آدرس خطا انجام شود.

NNS یک سرویس نام دامنه غیرمتمرکز خواهد بود که آدرس های NEO و قراردادهای هوشمند را برای یادآوری نام های مستعار آسان تر نشان می دهد. این روند استفاده از آدرس های NEO و قراردادهای هوشمند را بسیار ساده می کند ، در عین حال باعث ایمن تر و ایمن تر شدن آن می شود.


برخی گفته اند که NNS یک چیز بی اهمیت برای زنجیره بلوک NEO است ، اما آنها نمی فهمند که این تغییر به جذب NEO به توده مردم کمک می کند. با توجه به اینکه Ethereum قبلاً سرویس نام Ethereum را ایجاد کرده است ، کسانی نیز می پرسند که آیا NNS لازم است؟.

البته اگر ما می خواهیم NEO به همان راحتی که قول Ethereum می دهد در دسترس باشد. بلاکچین نسل بعدی اینترنت است و مواردی مانند نام مستعار برای آدرس ها برای رشد قابل توجه و سریع استفاده از بلاکچین ضروری است..

معماری سرویس Neo Name

NNS از همان قرارداد DNS استفاده می کند ، با نام های مستعار به عنوان اسامی سلسله مراتبی با نقاط جدا شده نشان داده می شود ، و قسمت انتهایی نشان دهنده دامنه سطح بالا است. در مورد قراردادهای هوشمند NNS صاحبان نام دامنه های سطح بالا مانند .neo و .gas هستند. این قراردادهای هوشمند به عنوان ثبات شناخته می شوند و همچنین قوانین مربوط به تخصیص زیر دامنه ها را دارند.

ویژگی های سرویس Neo Name

ویژگی های سرویس Neo Name

معماری NNS از 4 جز تشکیل شده است:

  • قرارداد نام دامنه سطح بالا: این جایی است که تمام اطلاعات مربوط به نام دامنه ریشه ذخیره می شود. این اطلاعات شامل نام مالک دامنه ، نام ثبت کننده ، نام حل کننده و زمان ماندگاری (TTL) نام دامنه است.
  • مالک: مالک هر دامنه می تواند یک قرارداد هوشمند یا یک آدرس باشد. مالک این امکان را دارد که دامنه را به آدرس دیگری یا قرارداد هوشمند منتقل کند ، حل کننده را تغییر دهد یا ثبت را تغییر دهد.
  • ثبت کننده: یک قرارداد هوشمند NEO که دو عملکرد را انجام می دهد. این دامنه فرعی دامنه را برای سایر دارندگان دامنه مشخص می کند و همچنین قانونی بودن دارندگان نام های دامنه های فرعی را بررسی و تأیید می کند.
  • حلال: این یک قرارداد هوشمند دیگر NEO است که با استفاده از الگوریتمی به نام NameHash توابعی به نام های مستعار در آدرس ها ترسیم می شود.

مدل اقتصادی NNS

اکوسیستم NNS از 2 نشان مختلف NNC و SGAS استفاده می کند.

عملکرد NNC به روشی مشابه توکن Neo در اکوسیستم NNS انجام می شود. رأی دادن به نام دامنه ریشه توسط دارندگان NNC با یکی از دو روش آغاز می شود. روش اول باعث می شود مدیر روند رأی گیری را شروع کند و اگر حداقل 70٪ آرا تا پایان سه روز به آن رأی دهند ، نام دامنه فعال می شود.

روش دوم را می توان هر دارنده NNC شروع کرد ، اگر حداقل 50٪ آرا در پایان سه روز موافق باشند ، نام دامنه تأیید می شود. یکی از ویژگی های جالب توزیع هزینه های جمع آوری شده در حین حراج به دارندگان NNC بر اساس نسبت NNC است که آنها نگهداری می کنند ، نوعی سود برای نگهداری NNC است. میزان کل عرضه NNC 1 میلیارد تعیین شده است.

SGAS یک رمز NEP5 است که به نسبت 1: 1 به Neo GAS متصل می شود. این بدان معنی است که می تواند در هر زمان به GAS تبدیل شود. همچنین در حراج نام دامنه به عنوان روشی برای پرداخت هزینه های حراج استفاده می شود. وقتی حراج های نام دامنه انجام می شود ، از برنده صندوق پیشنهاد به عنوان کارمزد و از بازندگان پیشنهاد 5٪ از صندوق پیشنهاد به عنوان کارمزد استفاده می شود..

علاوه بر این ، قراردادهای هوشمند NEO قادر به استفاده از SGAS برای انجام عملیات GAS درون قراردادی خواهد بود. کل عرضه SGAS 100 میلیون تعیین شده است.

تیم NNS

بنیانگذار NNS لیو یونگ شین است ، که همچنین یکی از بنیانگذاران NEL ، یک جامعه توسعه دهنده NEO چینی است. بنیانگذار و CTO NNS لی جیانینگ است ، که همچنین با پروژه NEL در ارتباط است.

اعضای تیم خدمات Neo Name

برخی از اعضای تیم خدمات Neo Name

دو توسعه دهنده اصلی شناسایی شده اند ، و آنها لیو کوینمینگ و یین وی هستند ، در حالی که وینسنت ژائو به عنوان توسعه دهنده ارشد وب برای پروژه کار می کند. متأسفانه وب سایت NNS تنها منبع اطلاعاتی در مورد اعضای تیم است ، زیرا اطلاعات کمی دیگری در LinkedIn یا سایر نقاط آنلاین یافت می شود.

نقشه راه سرویس Neo Name

پس از مدتی اجرای آزمایشی ، شبکه اصلی NNS در تاریخ 9 اکتبر 2018 فعال شد و کاربران اکنون می توانند دامنه های خود را با نام دامنه .neo غیرمتمرکز پیشنهاد دهند و برنده شوند.

مناقصه همانند Neo در هفته های اول انتشار شبکه اصلی کاملاً فعال بوده است اعطای پیشنهاد دهنده های برنده با NNC رایگان بر اساس مقدار GAS که آنها برای پیشنهاد برنده خود هزینه می کنند. این پاداش استخراج دامنه از طریق 23 اکتبر 2018 یا تا زمان اعطای 100 میلیون NNC قابل اجرا است.

نتیجه

شکی نیست که خدمات نام دامنه قابلیت استفاده از بلاکچین ها را بهبود می بخشد و نرخ پذیرش کاربر را افزایش می دهد. آسان و در دسترس قرار دادن فناوری بلاکچین برای توده مردم یکی از اهداف کوتاه مدت اکوسیستم است و این ویژگی گامی در جهت درست است..

در ماه های آینده تیم NNS با مشتریان در اکوسیستم NEO کار خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که همه کیف پول ها از انتقال رمزها از طریق نام های مستعار پشتیبانی می کنند. آنها همچنین با تیم Hash Puppies همکاری نزدیک دارند تا به کاربران اجازه دهند حیوانات خانگی خود را با استفاده از NNS نامگذاری کنند.

به طور خلاصه ، تیم NNS تمام تلاش خود را می کند تا اطمینان حاصل کند که آنها رشد می کنند و گسترش می یابند ، و همچنین اکوسیستم و پایگاه کاربر NEO نیز رشد و گسترش می یابد..

تصویر ویژه از طریق NNS

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map