چرا NEO خیلی بیشتر از “Ethereum چینی” است

ممکن است بسیاری از افراد هنگام تحقیق در مورد ارز رمزنگاری شده به NEO (Antshares) برخورد کرده باشند. شاید برخی آن را به عنوان بخشی از نمونه کارهای ارز رمزنگاری شده خود داشته باشند. بسیاری فقط تصور می کنند که این یک “Ethereum چینی” است و بر اساس آن سرمایه گذاری می کنند.

در واقع ، تنها زمانی بود که آنها نام خود را از Antshares به NEO تغییر دادند و تمرکز خود را بر روی مطبوعات انگلیسی افزایش دادند. این در اواسط سال 2017 رخ داد و مردم با مفهوم “اقتصاد هوشمند” آشنا شدند.

رالی NEO در سال 2017

تجمع بی سابقه NEO در سال 2017 – منبع: coinmarketcap.com

با توجه به این واقعیت که NEO به صورت قراردادی هوشمند کار می کرد ، مردم فکر می کردند که آن را Ethereum چینی می دانند. در آن زمان ، این کمک زیادی به بازاریابی سکه کرد. مردم یکی از داغترین سکه ها و یکی از داغ ترین بازارها را کنار هم انداختند و رویایی برای سرمایه گذاری در آلت کوین رقم زد.

با این حال ، آیا NEO می تواند چیزی فراتر از “Ethereum چینی” باشد?

مزایای NEO نسبت به فناوری موجود

NEO شامل پیشرفته ترین مفاهیم در رمزنگاری مدرن و فناوری بلاکچین است. این امر به آنها امکان داده است تا مزایای بی شماری را ارائه دهند و تعدادی از مشکلات مرتبط با سیستم های زیست محیطی سنتی را حل کنند.

معاملات سریعتر

اگر سال گذشته موضوعی ثابت وجود داشت ، مفهوم مقیاس گذاری شبکه بود. بیت کوین با معاملات زیادی تأیید نشده و هزینه های گزاف دست به گریبان بود. همین امر باعث شد بسیاری از افراد جامعه یک هاردفورک به نام SegWit2X را پیشنهاد دهند که در نهایت ناموفق بود.

همچنین موارد مقیاس گذاری وجود داشت که بلاکچین Ethereum را آزار می داد. آنچه که به عنوان یک بلاکچین قوی ساخته شده بود و قادر به اداره هزاران dApp (برنامه های غیرمتمرکز) بود ، در نهایت توسط dApp به نام cryptokitties به زانو در آمد.

این برنامه شبکه را مسدود کرده و باعث ایجاد نگرانی در جامعه شده است. به حدی که بنیاد Ethereum به طور علنی از توسعه دهندگان برای کار در مقیاس گذاری شبکه ethereum کمک مالی اعلام کرده است.

این چیزی نیست که NEO تا به حال با آن کنار آمده باشد. در واقع ، با استفاده از مفاهیمی به نام همزمانی و خرد کردن ، NEO قادر به پردازش حداقل 10،000 معامله در ثانیه است. مقایسه این کار با 15 معامله ای که Ethereum می تواند انجام دهد یا 3 معامله جزئی که بیت کوین قادر به پردازش آنها است ، می توان فواید فوری NEO را مشاهده کرد.

NEO Token Speed

تصویر از طریق Fotolia


روش اجماع منحصر به فرد

سال گذشته نیز سال بسیاری از انشعابات در بلاک چین های معروف مانند بیت کوین بود. شما بیت کوین پول نقد ، بیت کوین طلا و بیت کوین الماس در میان دیگران داشتید. این کار معمولاً زمانی انجام می شود که برای پیشبرد راه حل اختلاف نظر وجود داشته باشد.

وقتی این اختلاف نظرها وجود داشته باشد ، این چنگال ها معمولاً تنها راه حل هستند. این به دلیل روشی است که معاملات پردازش شده و توافق حاصل می شود. در مورد بیت کوین ، از اثبات استخراج کار (PoW) استفاده می شود.

از طرف دیگر ، NEO از چیزی کاملاً متفاوت استفاده می کند. روش اجماعی که توسط NEO استفاده می شود چیزی است به نام تحمل گسل بیزانس. توضیح اینکه دقیقاً چه چیزی است کاملاً درگیر است و می توانید بیشتر بخوانید اما نکته اصلی برای درک این است که قادر است از چنگال کد جلوگیری کند.

این بدون شک برای ذینفعان NEO مثبت است. گرچه انشعابات کد به بیش از یک سکه و بلاکچین منجر می شود ، اما گاهی اوقات بحث برانگیز است و می تواند بر چشم انداز بلند مدت هر دو سکه منشعب تأثیر بگذارد.

ایمن در برابر رایانه های کوانتومی

اگر از هر کاربر فنی ارز رمزنگاری شده بپرسید و یکی از مهمترین تهدیدهایی را که در آینده می بیند از آنها بخواهید ، به احتمال زیاد کامپیوترهای کوانتومی ذکر خواهند شد. چنین ماشین هایی با جهش گسترده در توان محاسباتی می توانند حمله ننگین 51 درصدی را انجام دهند.

در واقع ، این چیزی است که اخیراً توسط دانشمندی در MIT تئوریزه شد ، وقتی او نگاهی به تأثیر محاسبات کوانتومی بر بیت کوین داشت. تمرین نظری نشان داد که این یک تهدید شدید است.

اگرچه هنوز كامپيوترهاي كوانتومي مدت زمان زيادي باقي مانده اند ، اما هيچ كس نمي خواهد بداند كه سكه هايي ممكن است در آينده تهديد شوند.

با این حال ، برای “hodler” NEO ، آنها می توانند شب راحت تر بخوابند. این ضد کامپیوتر کوانتومی است.

پشتیبانی از زبان متعدد

یکی دیگر از مزایای بزرگ دیگری که NEO دارد ، میزان لانجی است که از آن پشتیبانی می کند. برخلاف Ethereum که به زبان خود ، Solidity متکی است ، NEO از برخی از محبوب ترین زبانها از جمله C # ، C ++ ، Java و Python در میان سایر زبانها پشتیبانی می کند..

بدیهی است که این از منظر توسعه واقعاً سودمند است. این بدان معنی است که توسعه دهندگانی که در حال حاضر به این زبان ها کد می زنند می توانند dApp را به زبانی که می فهمند کد کنند. پروتکل NEO می تواند این زبان ها را به عنوان دستورالعمل هایی برای ماشین های مجازی گردآوری کند.

در مورد Ethereum ، آنها مجبورند منابع قابل توجهی را برای یادگیری زبان جدید اختصاص دهند حتی اگر در زبان دیگری بسیار مسلط باشند.

بستر ICO

دقیقاً مانند Ethereum ، NEO می تواند به عنوان ICO برای راه اندازی توکن های خود از بلاکچین استفاده شود. در سال 2017 تعدادی از شرکت های نوپا وجود داشتند که سرمایه اولیه خود را با استفاده از نشانه های Ethereum ERC-20 جمع آوری کردند.

NEO از استاندارد رمز NEP 5 استفاده می کند و قبلاً چند ICO وجود داشته که بودجه خود را با این رمز جمع آوری کرده اند. البته ممنوعیت فعالیت ICO توسط دولت چین مقداری بر این فعالیت ضربه زده است اما انتظار می رود امسال در سایر کشورها افزایش یابد.

سهام مالکیت در Blockchain NEO

نشانه های NEO سهم مالکیت در کل سیستم عامل را نشان می دهد. هر دارنده رمز NEO در 100 میلیون سکه NEO که در گردش خواهد بود سهم کمی دارد. این بدان معنی است که آنها همچنین می توانند در مورد تصمیمات مهم رأی دهند ، زیرا این مربوط به سیستم عامل است.

این منافع مالکیت همچنین به دارندگان در قالب GAS پرداخت خواهد کرد. شما می توانید GAS را به عنوان سود سهام نگه داشتن رمزهای NEO تصور کنید. این GAS مشابه مفهوم Ethereum است و همان چیزی است که به برنامه ها امکان پرداخت هزینه پردازش را می دهد.

این همچنین یک انگیزه منحصر به فرد است که دارندگان سعی می کنند برای مدتی سکه های NEO خود را نگه دارند تا در آن شرکت کنند و نه فقط آنها را برای سود بدست آورند..

هیجان انگیز 2018 پیش رو?

با توجه به همه این مزایا ، می توان امیدوار بود که با پیشرفت سال شاهد استفاده بیشتر از NEO باشیم. تیم توسعه NEO نیز واقعاً فعال هستند و بیشتر با جامعه درگیر شده اند. آنها همچنین در تعداد دیگری از حوزه های قضایی سکه را تبلیغ می کنند.

NEO در تعدادی از صرافی های سراسر دنیا در دسترس است و حجم و نقدینگی زیادی دارد. می توانید NEO را در صرافی هایی مانند Binance یا Huobi خریداری کنید.

ما شاهد بوده ایم که قیمت NEO بازتاب این خوش بینی مجدد است زیرا 160 دلار در اوایل فوریه شکسته شد. متعاقبا NEO از آن زمان با سایر بازارها سقوط کرده است.

گفتن اینکه قیمت احتمالاً دوباره به این سطح بازگردد سخت است ، با این حال اقتصاد قرارداد هوشمند واقعاً امیدوار کننده به نظر می رسد.

سلب مسئولیت: اینها نظرات نویسندگان است و نباید به آنها توصیه سرمایه گذاری شود.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me