بررسی Modum: ردیابی زنجیره تأمین Blockchain & IoT

Modum (MOD) یک پروژه کاملاً جالب مبتنی بر بلاکچین است که در حال ساخت نسل بعدی نرم افزار ردیابی زنجیره تأمین است.

این شرکت بیش از 2 سال است که فعالیت می کند و فناوری بسیار چشمگیری را توسعه داده است که بلاکچین و اینترنت اشیا را برای اتوماتیک ردیابی ترکیب می کند. در سپتامبر سال 2017 ، آنها تصمیم به تکمیل ICO گرفتند و رمز سهم سود MOD خود را صادر کردند.

با وجود این ، آگاهی نسبتاً کمی از پروژه در جامعه ارزهای رمزپایه وجود دارد.

در این بررسی ، ما به بررسی عمیق پروژه Modum ، این فناوری ، توسعه و مشارکت اساسی می پردازیم. ما همچنین موارد استفاده از توکن MOD را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد و این احتمال برای تصویب طولانی مدت است.

Modum چیست?

Modum.io در سال 2016 راه اندازی شد و در زوریخ ، سوئیس مستقر است. این شرکت در حال کار بر روی سیستم های بلاکچین است که به منظور بهبود روش های استفاده شده در زنجیره های تأمین است. به طور خاص در صنعت داروسازی متمرکز شده و زنجیره بلوک را با فناوری های اینترنت اشیاings ترکیب می کند تا لجستیک را بهبود بخشد.

شاخص Modum Modsense

سخت افزار ردیابی Mods’s Modsense. تصویر از طریق Modum

در حالی که Modum قصد دارد بعداً گسترش یابد ، اولین توسعه آن سیستمی است که قراردادهای هوشمند و فناوری بلاکچین را با دستگاه های حسی ادغام می کند. این سیستم امکان ردیابی در زمان واقعی موارد را فراهم می کند که ضد دستکاری است و اطمینان حاصل می کند داده ها به خطر نمی افتند یا اصلاح نمی شوند.

این شرکت تصمیم گرفت تمرکز خود را بر روی زنجیره تأمین دارویی بگذارد ، پس از تغییر در مقررات اتحادیه اروپا ، حمل و نقل محصولات دارویی به شدت گران شد. این مقررات شرکت های داروسازی را ملزم می کند اثبات کنند که محصولات آنها در معرض شرایط شدید قرار نگرفته اند. راه حل Modum اطمینان حاصل می کند که مقررات به روشی مقرون به صرفه رعایت می شوند.

Modum چگونه کار می کند


Modum سنسورهایی ساخته است که می توانند به یک کانتینر متصل شوند و شرایط محیطی موجود در خارج از ظرف را کنترل کنند. این سنسور اینترنت اشیا MODsense Temperature Logger نامیده می شود.

Modum در حال کار با شرکای خود است تا سنسور را با محموله های دارویی ادغام کند ، جایی که برای نظارت بر دما و کیفیت هوا در کل محموله استفاده می شود. داده های جمع آوری شده در بلاکچین Ethereum ذخیره می شود ، و هم شفاف و غیرقابل تغییر است و هم اثبات عدم دستکاری محصولات هنگام حمل و نقل است..

این سنسورها همچنین اطلاعات را به یک برنامه وب منتقل می کنند که به کاربران امکان می دهد دما و کیفیت هوا را به طور خودکار کنترل کنند. هنگامی که سنسور به برنامه متصل شد ، همه چیز در زمان واقعی کنترل می شود و در برنامه نمایش داده می شود.

هنگامی که برنامه شروع به جمع آوری داده ها می کند ، کاربران می توانند الگوهای دمایی دلخواه را ایجاد کرده و در حمل و نقل های بعدی سریعتر تنظیم شوند. سپس برنامه در طول بارگیری به الگو دسترسی پیدا می کند و در صورت وجود انحراف از درجه حرارت مطلوب ، هشدار را برای کاربر ارسال می کند.

پس از دریافت هشدار ، کاربران می توانند برای اصلاح انحراف و یا در صورت لزوم حمل و نقل را متوقف کنند. و با تمام داده های ذخیره شده در زنجیره بلوکی ، هر گونه سوال در مورد یکپارچگی داده ها برطرف می شود.

برنامه تلفن های هوشمند Modum

یکی از روش های آسان برای ردیابی و کنترل حسگرها توسط کاربران ، استفاده از برنامه تلفن هوشمند است که توسط Modum ایجاد شده است. تیم لجستیک علاوه بر مشاهده داده های زمان واقعی ، قادر است حسگرها را به راحتی و سریع فعال و غیرفعال کند. و با در دسترس بودن داده ها از طریق برنامه ، می توان آن را بدون باز کردن بسته به مشتری نهایی داد.

برنامه و حسگرهای گوشی های هوشمند ساخته شده اند تا به راحتی با فرایندهای لجستیکی موجود ادغام شوند. با استفاده از برنامه ، تیم لجستیک می تواند کد QR سنسورها را اسکن کرده و آنها را با اطلاعات ردیابی بسته مرتبط با سنسور مرتبط کند. و این را می توان در صورت نیاز از راه دور انجام داد.

داشبورد Modum

علاوه بر کنترل و نظارت بر حسگرها ، یک داشبورد تجزیه و تحلیل وجود دارد که می تواند برای برنامه ریزی حمل و نقل استفاده شود. داشبورد همچنین به تیم لجستیکی امکان مشاهده سایر اطلاعات مربوط به حمل و نقل را در طول مدت حمل و نقل می دهد. داشبورد قابل تنظیم است و می توان از پیش تنظیمات خاص محصول را برای اهداف تضمین کیفیت ایجاد کرد.

قراردادهای هوشمند

Modum پیش رفته است و قراردادهای هوشمند را به عنوان بخشی از راه حل لجستیکی خود گنجانده است. استفاده از قراردادهای هوشمند به ارائه اطلاعات دقیق در مورد مکان و شرایط حمل و نقل کمک می کند و این داده ها را ایمن نگه می دارد.

قراردادهای هوشمند علاوه بر ارائه داده های ایمن ، می توانند برای اهداف دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال ، یک قرارداد هوشمند می تواند برای ارسال اعلان در صورت رسیدن محموله به نقاط خاص ، کدگذاری شود.

اکوسیستم Blockchain Modum

مروری بر اکوسیستم ردیابی هوشمند Modum

استفاده از قراردادهای هوشمند به ویژه در صنایع دارویی که دما و سایر شرایط خارجی می تواند تأثیر قابل توجهی بر روی کالاهای حمل شده داشته باشد بسیار مفید است. راه حل Modum امکان سهولت در ردیابی همراه با داده های تغییرناپذیر را فراهم می کند و رعایت مقررات بازار دارویی را آسان تر و ارزان تر می کند..

چه چیزی Modum را متفاوت می کند?

چندین ویژگی وجود دارد که Modum را منحصر به فرد می کند ، اما این شرکت برای تمایز خود روی سه زمینه خاص تمرکز کرده است:

دامنه کاربرد گسترده

در حالی که Modum با سنسورهای دما شروع می شود ، اما برنامه ای برای توقف در آنجا ندارد. برنامه های آینده تولید حسگرهایی هستند که بتوانند فشار ، نور ، رطوبت ، رطوبت و سایر متغیرهای محیطی را گزارش دهند. Modum با گسترش قابلیت های سنسورها ، دامنه خود را به بازارهای دیگر و زنجیره های تأمین لجستیک نیز گسترش می دهد.

اولین مزیت متحرک

در حالی که سایر بلاکچین ها به سمت تجارت لجستیک حرکت می کنند ، Modum اولین کسی است که یک راه حل یکپارچه برای زنجیره تامین دارویی در اتحادیه اروپا ارائه می دهد. با توجه به مقررات جدید ، صنعت به چنین راه حلی نیاز دارد که هم مقرون به صرفه باشد و هم ارزشمند باشد. Modum می تواند این راه حل را با زنجیره بلوکی شفاف و تغییرناپذیر ارائه دهد.

قراردادهای هوشمند فناوری بلاکچین

وقتی به میزان گسترده ای از مقررات موجود در صنعت داروسازی فکر می کنید ، آوردن فناوری بلاکچین و قرارداد هوشمند برای حل بسیاری از مشکلات موجود در صنعت به راحتی منطقی است. Modum با تولید سنسورهای ردیابی دما فقط به یک وجه حمله می کند.

با استفاده از فناوری بلاکچین و قرارداد هوشمند ، صنعت سه مزیت متمایز را مشاهده خواهد کرد: یکی استفاده از بلاکچین برای انجام ممیزی ها و اثبات انطباق. مورد دوم افزایش رضایت مشتری است که توسط راه حل Modum ارائه شده است. و سوم پایبندی به مقررات و کمک به تضمین کیفیت است.

قراردادهای هوشمند به کسب و کارها امکان می دهد اقدامات ویژه نیازهای خود را از قبل برنامه ریزی کنند. و از آنجا که این اقدامات بر روی بلاکچین اجرا می شوند ، می توان به راحتی و به راحتی مشکلات موجود در روند را مشخص کرد.

تیم مدوم & شرکا

Modum توسط Simon Dossegger ، مدیر عامل شرکت اداره می شود. قبل از مدیریت Modum ، دوسگر در مدیریت ارشد و فناوری در GoPro بود. علاوه بر Dossegger ، اعضای تیم را با تجربه بلاکچین ، تجربه دستگاه حسی و اینترنت اشیا پیدا خواهید کرد..

هیئت مدیره Modum در درجه اول از بنیانگذاران بلاکچین تشکیل شده است. این شرکت همچنین دارای مشاوران چشمگیری است ، از جمله بنیانگذار Schaer Pharma و مدیر در Novartis.

اعضای تیم Modum

از چپ: سایمون دوسگر (مدیر عامل) ، ساکا اولمن (CTO) ، دکتر استفان ام وبر (COO) ، میشل شاعر (عضو هیئت مدیره)

با نگاهی به طرف شریک ، Modum در حال همکاری با صنعت است زیرا آنها با تعدادی از شرکت ها و موسسات دانشگاهی همکاری کرده اند.

به عنوان مثال ، Modum در حال حاضر از خدمات blockchain SAP استفاده می کند و آنها در حال حاضر با شرکت نرم افزار تحت این شرکت همکاری می کنند PartnerEdge Build شراکت. Modum همچنین یک شریک فناوری AWS است به این معنی که آنها قادرند از مقیاس شبکه به طور م effectivelyثر استفاده کنند تا تصویب.

از نظر دانشگاهی ، Modum به دلیل همکاری اولیه با گروه سیستم های ارتباطی دانشگاه زوریخ ، دائماً با دانشگاه زوریخ همکاری می کند. آنها همچنین با موسسه مدیریت زنجیره تأمین دانشگاه سنت گالن همکاری می کنند.

ICO و MOD

Modum برای توکن ERC-20 خود در سپتامبر 2017 ICO برگزار کرد. این شرکت هدف خود را برآورده نکرد ، اما با رسیدن به 81 درصد از هدف خود ، 13.35 میلیون دلار سرمایه جمع کرد. در کل عرضه 27،266،200 MOD وجود دارد که در مقایسه با بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر نسبتاً نادر است. این به تنهایی برای افزایش قیمت آن کافی نیست.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد MOD که می تواند به افزایش قیمت آن کمک کند این است که به عنوان رمز تقسیم سود ایجاد شده است. این به دارندگان حق سود حاصل از Modum و حق رأی در مورد موضوعات خاص می دهد. این ارزش رمز را به درآمد مورد انتظار Modum و ارزش ادراک شده شرکت پیوند می دهد.

این ویژگی باعث می شود که نشانه های MOD تقریباً مانند یک سهام حامل سود باشد که بر اساس عملکرد مالی شرکت به دارندگان آن پرداخت می کند. مانند سهام ، نرخ سود سهام توسط هیئت مدیره Modum تعیین می شود و سود سهام در برنامه ریزی شده است.

Binance MOD

در Binance ثبت نام کنید و نشانه های MOD را بخرید

مانند تقریباً بقیه بازار ارزهای رمزنگاری شده ، MOD در ژانویه 2018 به بالاترین حد خود رسید و در 9th به 11.06 دلار رسید. پس از آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و از ژانویه 2019 با 0.29 دلار معامله می شود که نشانه های کمی از زندگی است.

با کمال تعجب با توجه به اینکه چند وقت پیش ICO برای این پروژه راه اندازی شد ، نشانه های MOD فقط در دو صرافی در دسترس است. یکی Binance است و تقریباً 99٪ معاملات در MOD را کنترل می کند. دیگری مرکاتوکس است.

به عنوان رمز ERC-20 می توانید MOD را در هر کیف پول سازگار با ERC-20 مانند MyEtherWallet / MyCrypto یا MetaMask ذخیره کنید.

نتیجه

Modum بهترین فناوری های بلاکچین و اینترنت اشیا را به کار گرفته ، بهترین ویژگی های هر یک را با هم ترکیب کرده و در همان بستر پیاده سازی کرده است تا یک راه حل لجستیکی کارآمد و موثر برای صنعت داروسازی ایجاد کند. و با تمرکز ویژه بر روی زنجیره تأمین دارویی ، آنها توانسته اند خود را با یک مورد خاص استفاده متمایز کنند.

Modum با استفاده از دستگاه های MODsense که توسعه داده اند ، می تواند داده های مربوط به محصولاتشان را در تمام مراحل ارسال به مشتریان در زمان واقعی تحویل دهد.

با عرضه اولین دستگاه های MODsense در نوامبر 2018 ، Modum به یک تجارت بلاکچین با یک محصول واقعی تبدیل شده است که می تواند مشکلات دنیای واقعی را حل کند. و به عنوان اولین متحرک در صنعت زنجیره تأمین دارویی ، Modum به خود یک مزیت بارز نسبت به رقبای خود داده است. Modum همچنین قصد دارد زنجیره بلوکی باشد ، و به آن اجازه می دهد تا در نهایت با هر زنجیره بلوکی کار کند ، نه تنها با Ethereum.

توکن تاکنون عملکرد خوبی نداشته است ، اما می تواند یک نگهداری طولانی مدت خوب باشد. از آنجا که دستگاه های MODsense نقش بیشتری در زنجیره های تأمین دارند ، توکن های وزارت دفاع می توانند سود بالایی را ارائه دهند. و عرضه کم توکن های MOD نیز باید از قیمت گذاری بالاتر در آینده پشتیبانی کند.

به طور کلی این پروژه کاملا امیدوارکننده به نظر می رسد و عدم بازاریابی توسط تیم می تواند دلیلی باشد که ما شاهد حرکت بیشتری در قیمت سکه نیستیم. هنگامی که کلمات به صورت ارگانیک منتشر می شوند ، MOD می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

سلب مسئولیت: این نظرات نویسنده است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. خوانندگان باید تحقیقات خود را انجام دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map