Microsoft & Github: آیا باید نگران باشیم و Crypto چگونه باید سازگار شود؟

اگر اخبار مربوط به بلاکچین ، برنامه نویسی و توسعه نرم افزار را دنبال می کنید ، احتمالاً قبلاً شنیده اید که مایکروسافت روز دوشنبه اعلام کرد که آنها GitHub ، بزرگترین مخزن نرم افزار منبع باز جهان را با 7.5 میلیارد دلار سهام خریداری می کنند..

این معامله با تأیید نظارتی اروپا و ایالات متحده روبرو است ، اما تردیدی وجود ندارد که تصویب شود و تا پایان تابستان GitHub بخشی از مایکروسافت خواهد بود.

همین تفکر باعث لرزیدن ستون فقرات من شد و اعتراض هایی از سوی توسعه دهندگان نرم افزار و علاقه مندان به بلاک چین در سراسر جهان وجود داشت. به هر حال ، بیت کوین و اکثر پروژه های بلاکچین از GitHub برای ذخیره کد خود و ایجاد تغییر استفاده کرده اند.

چه اتفاقی خواهد افتاد هنگامی که مایکروسافت ، زمانی به عنوان یکی از سرسخت ترین مخالفان نرم افزار منبع باز شناخته می شود ، مالک مرکز اصلی نرم افزار منبع آزاد می شود؟ آیا لازم است نگران باشیم؟ مایکروسافت چه برنامه هایی برای GitHub دارد?

بیایید بررسی کنیم و برخی از پیامدهای احتمالی این خرید شگفت آور و تاریخی را ببینیم.

Fallout Fallout

یکی از اولین اتفاقاتی که رخ داده این است که افراد پروژه های خود را از GitHub دور می کنند. در واقع ، رقیب آنها GitLab گفته است که آنها از روز یکشنبه 10 برابر تعداد مخازن ایجاد شده را دیده اند.

آنها همچنین ادعا کردند که در 24 ساعت اول پس از اعلام خبر ، 13000 مورد مهاجرت به مخازن را در اختیار داشته اند. البته 85 میلیون مخزن وجود دارد ، بنابراین این فقط یک قطره بود. همچنین جالب است که یکی از شلوغ ترین مخازن پس از اعلامیه ، اسکریپتی برای انتقال مخزن GitHub شما به GitLab بود..

رشد کاربر GitLab

و در سکه حریم خصوصی فضای بلاکچین مونرو از اولین کسانی بود که احتمال خروج از GitHub را اعلام کرد. در واقع ، توسعه دهندگان گفتند که این حرکت بسیار آسان خواهد بود زیرا آنها از قبل یک مخزن پشتیبان را در GitLab نگهداری می کنند. اما آنها ادامه دادند که می توانند GitHub را به عنوان مخزن پشتیبان نگه دارند ، به این معنی که کاملاً مطمئن نیستند خرید مایکروسافت برای GitHub به معنای چیزهای بد خواهد بود.

و در مورد نوه ارزهای رمزنگاری شده – بیت کوین؟ آنها از همان ابتدا مخزن کد خود را در GitHub داشته اند ، اما آیا تفاوتی برای بنیاد بیت کوین که صاحب مخزن منبع باز است ، تفاوتی ندارد.?

مسلم است که این تنها نظر یک مرد است ، اما در یک توییت پس از اعلامیه ، ولادییم ون در لان گفت که مخزن BTC باید حرکت کند ، و اظهار داشت:


“خیلی عجله ندارید ، اما من انتظار دارم این آغاز راهی طولانی و دردناک GH به سمت فرسودگی باشد ، احتمالاً به همان روشی که CodePlex انجام داد پایان می یابد.”

در حالی که در این مرحله چیزی برای پیشنهاد مایکروسافت برای شروع هزینه های پیاده روی و غارت اطلاعات وجود ندارد ، اما مالکیت آن بر جامعه ای که به تمرکززدایی افتخار می کند برای بسیاری از افراد سخت است.

اهداف مایکروسافت چیست?

جلسه مایکروسافت و Github

منبع: مایکروسافت

بسیاری از آن اطلاع ندارند ، اما مایکروسافت در حال حاضر بیش از 2 میلیون مخزن در GitHub دارد و می گوید که این فعال ترین کاربر در این سیستم عامل است. که با توجه به تعداد زیاد مخازن و تعداد زیادی از توسعه دهندگان و پروژه ها در مایکروسافت کاملاً امکان پذیر است.

این به خودی خود اهداف مایکروسافت را خالص نمی کند و در واقع می توانید مطمئن باشید سهامداران خود بیش از تداوم توسعه منبع باز در ذهن خود دارند..

5 پیاده سازی زیر مستقیماً از یک سخنرانی توسط مدیر عامل شرکت مایکروسافت ساتیا نادلا ، مدیر مالی امی هود ، بنیانگذار GitHub و مدیر عامل فعلی کریس وانستراث ، و مدیر عامل شرکت GitHub (و بنیانگذار Xamarin) نات فریدمن پس از اعلام این خرید صورت می گیرد..

  1. مایکروسافت کاملاً از منبع باز استفاده می کند. این یک موضوع در حال تکامل بوده است و ما باید به یاد داشته باشیم که Satya Nadella مدیرعاملی متفاوت از استیو بالمر است که با تعصب مخالف نرم افزار منبع باز بود. نادلا گفته است که GitHub با استفاده از سه استراتژی گسترده تکامل خواهد یافت: توانمندسازی توسعه دهندگان “در هر مرحله از چرخه حیات توسعه” ، استفاده از GitHub را برای توسعه دهندگان سازمانی تسریع کنید و از این سیستم عامل برای ایجاد ابزارهای توسعه دهنده خود مایکروسافت به مخاطبان گسترده تر استفاده کنید..
  2. Github یک پلتفرم توسعه دهنده باز باقی خواهد ماند و هویت و استقلال خود را حفظ خواهد کرد ، همان چیزی که قبلاً با خریدهای Minecraft و LinkedIn دیده ایم. به یاد داشته باشید که مدیر عامل جدید Nat Friedman دارای سابقه طولانی در پشتیبانی از منبع باز است و او می گوید مایکروسافت در مورد آنچه با GitHub کار می کند اشتباه نخواهد کرد. در عوض هدف ساخت GitHub به GitHub بهتر خواهد بود.
  3. مایکروسافت در همه موارد به ابر متعهد است و همچنین GitHub را به سرویس های ابری متصل می کند. نه تنها Azure Cloud Services خود ، بلکه Google Cloud Platform و Amazon Web Services. برنامه این است که به توسعه دهندگان ابزار و توانایی کدگذاری برای ابر ، تلفن همراه ، محاسبات لبه ای و اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) را بدهد..
  4. مایکروسافت در حال حاضر برای استفاده از ابزار GitHub در بازار قصد دارد ابزارها و خدمات توسعه دهنده مایکروسافت را ارائه دهد. برخی از آنها از قبل منبع باز هستند.
  5. ادغام کد ویژوال استودیو اتفاق خواهد افتاد ، اما GitHub به پشتیبانی از ویرایشگرهای کد دیگر ادامه می دهد تا توسعه دهندگان بتوانند از هر ویرایشگر کد مورد نظر خود استفاده کنند. همچنین برنامه های آینده برای ادغام سرویس های تیم ویژوال استودیو برای ارائه عملکرد ارائه شده وجود دارد.

فریدمن همچنین تأکید کرده است که هیچگونه تبلیغات در GitHub انجام نخواهد شد ، زیرا مایکروسافت می خواهد از خسارتی که در SourceForge وارد شده است ، که به یک باتلاق از تبلیغات و پنجره هایی تبدیل شده است که بارگیری را به تأخیر می اندازد به نفع تبلیغات بیشتر در معرض دید کاربران ، جلوگیری کند. . فریدمن اعتراف کرده است؛

اگر مایکروسافت این موضوع را پیچیده کند ، اعتماد توسعه دهندگان را برای یک نسل از دست خواهیم داد.

آیا مایکروسافت انکار می کند?

مایکروسافت در اعلامیه پشتیبانی خود از توسعه دهندگان و منبع باز و GitHub بسیار صریح است ، اما این واقعاً به چه معناست؟?

اگر به برنامه های اجرایی اشاره شده در بالا نگاه کنید ، خواهید دید که محصولات مایکروسافت در GitHub ادغام می شوند و با توجه به سابقه گذشته این شرکت ، این یک ادغام بسیار محدود است.

ساتیا نادلا

ساتیا نادلا. منبع: توییتر

مطمئناً ، توسعه دهندگان هنوز به سایر ابزارها دسترسی خواهند داشت ، اما به نظر می رسد محصولات مایکروسافت در جلوی وسط قرار می گیرند. اگر Visual Studio Team Team برای کنترل نسخه ارائه شود و این بر استفاده از Git تأثیر بگذارد ، آیا GitHub به VSTSHub تبدیل می شود؟?

من فکر می کنم این اتفاق می افتد و همچنین فکر می کنم این دقیقاً همان چیزی است که مایکروسافت برنامه ریزی کرده است. نه با کم کردن آن به سبک گلویتان ، بلکه روشی آرام ، آهسته و یواشکی که تغییر را به روشی غیر قابل توجه به ارمغان می آورد.

در پایان روز مایکروسافت یک شرکت تجاری عمومی است و مسئولیت نهایی آن کسب سود سهامداران است. اگرچه ممکن است آنها در خرید GitHub نوع دوستانه به نظر برسند ، اما بدون انتظار کامل برای کسب این پول و بازپرداخت بیشتر در آینده ، 7.5 میلیارد دلار هزینه نکرده اند.

می توانید مطمئن باشید که هزاران ساعت برای تحقیق در مورد سودآوری از GitHub وقت گذاشته شده است ، همانطور که هزاران ساعت برای تهیه برنامه ای که امکان خرید GitHub را بدون استفاده از دست آنها فراهم می کند وجود دارد – به حداقل رساندن تعداد توسعه دهندگانی که در ابتدا از کشتی بپرید.

به جایی که رمزگذارها هستند بروید

مایکروسافت به وضوح می داند که کدگذاری و توسعه نرم افزار در قرن 21 به طور فزاینده ای مهم است و آنها می خواهند فضایی را که کدنویسان با یکدیگر روبرو هستند کنترل کنند. متأسفانه رمزگذاران و به ویژه رمزگذاران مرتبط با پروژه های بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده ، طرفداران سرسخت تمرکززدایی هستند و فقط این واقعیت که اکنون GitHub توسط یک نهاد شرکتی متمرکز کنترل می شود ، کافی است تا آنها را برای جستجوی مراتع سبزتر بفرستد..

در حال حاضر این GitLab است ، اما گزینه های دیگر شامل آن است BitBucket و پایه کلید, مخازن خصوصی رمزگذاری شده با بلاکچین بیت کوین که برای لنگر انداختن هویت استفاده می شود ، فراهم می کند.

نکته آخر اینکه Git هنوز همان سیستم کنترل نسخه منبع باز است که همیشه بوده است. GitHub بستری برای استفاده از این نرم افزار است اما ترک GitHub و انتقال به یک ارائه دهنده دیگر امری پیش پا افتاده است. حتی اگر افرادی که منتظرند اکنون ببینند که مایکروسافت چگونه می تواند رفتار کند ، می توانند به سرعت به سرویس دیگری بروند اگر اینگونه به نظر برسند که مایکروسافت واقعاً بهترین منافع منبع باز و توسعه دهندگان را در ذهن ندارد.

نتیجه

در حال حاضر مایکروسافت این تصور را دارد که همه چیز در GitHub به همان شکل باقی خواهد ماند ، اما آنها قبلاً اشاره هایی به تغییراتی کرده اند. و این تغییرات ممکن است شامل اجرای فعلی GitHub باشد. با این حال ، به راحتی می توان دریافت که آنها در واقع محصولات و خدمات مایکروسافت را تبلیغ می کنند. GitHub مخازن منبع باز خود را حفظ خواهد کرد ، اما متمرکز خواهد شد. اینکه آیا این کار برای پروژه های زنجیره بلوک نامناسب است ، باید منتظر بمانیم.

خبر خوب این است که انتقال از GitHub به سیستم عامل دیگری که از استفاده از Git پشتیبانی می کند بسیار آسان است. در حقیقت ، بسیاری از پروژه های بلاکچین از نسخه های پشتیبان موجود در GitLab یا سایر سیستم عامل های Git پشتیبانی می کنند ، به همین دلیل ترک کردن README در GitHub توضیح می دهد که مخزن به جای دیگری منتقل شده است..

در حالی که مایکروسافت ادعا می کند که هیچ تغییر ناخواسته ای را در GitHub ایجاد نمی کند ، اما حقیقت این است که آنها قادر به پیگیری آن نیستند. آنها از نظر سهامداران نگران هستند و نه تنها باید خرید 7.5 میلیارد دلاری را توجیه کنند ، بلکه راهی برای بازیابی هزینه و سود خود پیدا کنند..

و حتی اگر مدیر عامل و تیم مدیریت فعلی مایکروسافت از منبع باز پشتیبانی کند ، این بدان معنا نیست که مدیر عامل جدیدی نتواند وارد کار شود که همان نگرش را نسبت به منبع باز داشته باشد که استیو بالمر به خاطر آن معروف بود.

تصویر ویژه از طریق Fotolia ، Github و Microsoft

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map