بررسی Mainframe: بستر توسعه برنامه های غیرمتمرکز

Mainframe (MFT) یک پروژه بلاکچین است که هدف آن ایجاد بستری برای برنامه های توزیع شده است که حفره های حریم خصوصی و امنیت معماری فعلی اینترنت را مهر و موم می کند..

این چندین ابزار جدید ، از جمله مقاومت در برابر سانسور ، مقاومت در برابر نظارت و حریم خصوصی داده ها را فراهم می کند ، همه در یک پلت فرم کاملاً کاربردی پیش بینی شده است که در آن پروتکل ها خارج می شوند تا توسعه دهندگان بتوانند بدون ایجاد مصالحه روی ساخت dApp خود تمرکز کنند..

با این حال ، آیا آنها واقعاً می توانند نقشه های بلند پروازانه خود را اجرا کنند?

در این بررسی Mainframe ، سعی می کنم پاسخ دهم که با غرق شدن در فناوری آنها ، از موارد و اهداف توسعه استفاده کنید. من همچنین پتانسیل پذیرش بلندمدت نشانه های MFT و اینکه آیا اصلاً باید مورد بررسی قرار گیرند را تجزیه و تحلیل می کنم.

ایده پشت Mainframe

دلیل محرک توسعه Mainframe برای بازگرداندن آزادی ها و حریم خصوصی کاربران اینترنت با حذف تمرکز بود. تیم اصلی رایانه عمیقاً اعتقاد دارند که کاربران باید بتوانند دسترسی به داده های آنلاین خود را کنترل کنند و همچنین باید ابزارهایی در دسترس باشد که به شما امکان می دهد فقط مواردی را که می خواهید در مورد خودتان به اشتراک بگذارید و به اشتراک بگذارید.

مزایای ساختمان اصلی

مزایای ساخت و ساز در MainFrame

تیم اصلی متوجه می شود که شهروندان به طور مداوم شاهد کاهش اعتماد دولت های خود و همچنین اعتماد به رسانه ها و شرکت ها هستند. در طول دهه گذشته شاهد دسترسی میلیاردها کاربر به داده ها از طریق ده ها مورد نقض امنیتی در شرکت هایی مانند یاهو و اکیفاکس بوده ایم.

کاربران می بینند که استفاده از اینترنت خطرات بزرگی را به همراه دارد و کاهش اعتماد به دولت ها و شرکت های بزرگ ما منجر به اعتراضاتی مانند بهار عربی و اشغال وال استریت در میان دیگران شده است..

Mainframe در تلاش است تا با ایجاد یک شبکه ارتباطی کاملا غیرمتمرکز وب 3 به نقض امنیت پایان دهد. این حریم خصوصی کاربر و کنترل آن بر روی داده های شخصی را باز می گرداند.


فناوری Mainframe

Mainframe در حال ایجاد یک بستر نرم افزاری است که خدمات داده ایمن و ذخیره سازی پرونده را از جمله موارد دیگر فراهم می کند. یکی از راه های ایجاد این امکان ایجاد شبکه ای نظیر به نظیر است که در بالای مجموعه پروتکل اینترنت به عنوان یک شبکه مجازی ساخته شده است. این پیکربندی تعیین مکان گره را غیر ممکن می کند و از هدف قرار دادن هکرها در هریک از گره های Mainframe جلوگیری می کند.

گره ها امکان برقراری ارتباط بین لایه های شبکه را فراهم می کنند. این شامل مسیریابی و نگهداری بسته های اولیه است ، اما همچنین شامل خدمات داده ، ذخیره سازی پرونده و تراکنش های بلاکچین است. همه این کارها با استفاده از یک سرویس غیر متمرکز و غیرقانونی انجام می شود.

معماری شبکه اصلی

زیرساخت Web3 Mainframe

شبکه Mainframe با پنج اصل اساسی زیر بنا شده است:

  1. رمزگذاری: یکی از کلیدهای ارائه داده های امن و خصوصی رمزگذاری است. این روش اصلی برای جلوگیری از دیدن اطلاعات دیگران در پیام ها و دانستن اینکه فرستنده ها و گیرنده ها چه کسانی هستند ، است. رمزگذاری در هر گره یا با استفاده از یک کلید از قبل مشترک یا کلید عمومی گره دریافت کننده رخ می دهد. برای کاهش بارهای شبکه و پردازنده ، Mainframe امکان مذاکره با کلید مشترک را نیز فراهم می کند.
  2. مسیریابی تاریک: این امر غیرممکن است که پیامهای موجود در شبکه را رصد یا ردیابی کند. Mainframe این کار را با دادن مسئولیت انتخاب ویژگی آدرس دهی پیام به گره ها انجام می دهد. این یک توازن ظریف است زیرا ویژگی بسیار کم انتقال پیام را به تأخیر می اندازد ، اما ویژگی بیش از حد آن را برای هکرها آسان می کند. Mainframe الگوریتم خاص خود را برای تعیین سطح صحیح ویژگی برای هر پیام دارد. این شبکه همچنین با استفاده از شناسه های مبحث امنیت رمزگذاری را برای اعضای گروه که قبلاً با آن موافقت کرده اند ، تضمین می کند.
  3. تشویق: رمز MFT به عنوان انگیزه ای برای گره ها برای ذخیره سازی فایل ، سرویس های داده و پهنای باند لازم برای رله و ذخیره سازی بسته ها به کار می رود..
  4. معماری نظیر به نظیر: با غیر متمرکز کردن خدمات داده ، تنظیمات پیکربندی و پیام ها به طور ایمن در شبکه بلاکچین ذخیره می شوند. در صورت قطع اتصال گره ها از شبکه ، امکان ذخیره پیام نیز وجود دارد. این پیکربندی تضمین می کند که سانسور و اتکا به زیرساخت های فردی مجاز نیست.
  5. قابلیت همکاری: با Mainframe کاربر می تواند در هر مکانی که به ارتباطات خصوصی نیاز باشد به شبکه و برنامه های آن دسترسی پیدا کند. تا زمانی که زنجیره بلوک از قرارداد هوشمند پشتیبانی کند ، شبکه پیام رسان Mainframe کار خواهد کرد. این شامل Ethereum ، Tezos و RSK است.

سیستم عامل اصلی

سیستم عامل شبکه Mainframe جایی است که توسعه دهندگان می توانند برنامه های غیرمتمرکز (dApps) خود را بسازند. این یک محیط توسعه و اجرای یکپارچه است که ایجاد و استفاده از dApps را ساده می کند.

سیستم عامل دارای رابط کاربر پسند و تعدادی ویژگی دیگر است. این موارد شامل نصب با یک کلیک ، پردازش آسان ، ابزارهای توسعه دهنده ، SDK های اصلی و دسترسی مجاز به داده ها است. در زیر تصویری از رابط کاربری سیستم عامل اصلی مشاهده می کنید.

Mainframe MFT OS UI

رابط کاربری سیستم عامل اصلی

اگر شما یک توسعه دهنده هستید و می خواهید کار در Mainframe را شروع کنید ، می توانید به سراغ آنها بروید اسناد توسعه دهنده. اینها به خوبی مشخص شده و شما را مرحله به مرحله فرآیند توسعه dApp هدایت می کند. سیستم عامل اصلی به تازگی مورد ارتقا قرار گرفته است (اطلاعات بیشتر در زیر).

تیم Mainframe

تیم Mainframe توسط بنیانگذار و مدیر عامل شرکت هدایت می شود میک هاگن. هاگن ، دانشجوی سابق پرینستون و ترک تحصیل ، شرکت Zinch را تأسیس کرد ، که به دانشجویان در یافتن بورسیه ها کمک می کرد ، در حالی که امکان برقراری ارتباط و جذب کالج را نیز فراهم می کرد. این شرکت با بیش از 800 دانشگاه در سطح جهان شامل شد و توسط Chegg ، یک شرکت فناوری آموزش ایالات متحده خریداری شد.

اعضای تیم اصلی

اعضای تیم Mainframe

رئیس توسعه تجارت در Mainframe برد هاگن است ، که همچنین یکی از بنیانگذاران Zinch بود. بعداً وی به عنوان معاون V در Lendio کار کرد و یکی از بنیانگذاران Studio / Brandr بود.

سارا ویلی در سمت معاون مهندسی در Mainframe به آنها پیوست. وایلی بیش از 20 سال تجربه به عنوان یک توسعه دهنده پشته کامل به ارمغان می آورد و تخصص وی برنامه های وب بسیار مقیاس پذیر است. او در توسعه بلاکچین تازه کار است ، اما مشتاقانه دانش خود را یاد گرفته و از آن در پروژه استفاده کرده است.

باقیمانده تیم تقریباً دوازده نفر در رشته های مختلف از مهندسی نرم افزار تا استراتژی رسانه های اجتماعی تشکیل شده اند.

کانالهای اجتماعی اصلی

Mainframe در ساخت کانال تلگرام خود بسیار موفق بوده است ، بیشتر به این دلیل که برای شرکت در airdrop لازم بود به کانال تلگرام بپیوندید. کانال تلگرام در حال حاضر بیش از 90،000 عضو دارد.

سایر کانالهای اجتماعی به این موفقیت نرسیده اند. Mainframe فقط 248 خواننده دارد زیر Reddit, که برای پروژه های رمزنگاری در Reddit بسیار کوچک است. تعامل با هفته ها بین پست ها محدود است و در صورت وجود نظرات بسیار کمی وجود دارد.

توییتر با 17600 دنبال کننده کمی بهتر است ، اگرچه دوباره فعالیت زیادی وجود ندارد. جایی که برخی از پروژه ها به طور معمول چندین بار در روز توییت می کنند ، در برخی موارد چندین روز بدون توییت از پروژه Mainframe می گذرد.

هر دو کانال فیس بوک و یوتیوب کمتر از 1500 دنبال کننده / مشترک دارند که برای فیس بوک کم است ، اما در مقایسه با سایر پروژه های رمزنگاری برای یوتیوب بد نیست..

به طور کلی من می گویم که شبکه های اجتماعی این پروژه باید پیشرفت هایی داشته باشد.

رمز اصلی MFT

Mainframe 10 میلیارد نشانه MFT ایجاد کرد و نیمی از آن را منتشر کرد. 2.5 میلیارد میلیارد دلار برای توسعه مداوم به این شرکت اختصاص داده شده است ، اما 2.5 میلیارد دیگر آن در طی یک سری رویدادهای فیزیکی پرواز هوایی که در شهرهای مختلف جهان برگزار شده بود ، آزاد شد که با یک هواپیمای جهانی جهانی آنلاین که توزیع علائم را برای صدها هزار کاربر انجام داد ، به اوج خود رسید. من معتقدم که این بزرگترین قطب هوایی تاکنون بوده است.

قطرات هوایی فیزیکی از مارس تا ژوئن 2018 انجام شد و آخرین قطعه هوایی جهانی در 4 جولای 2018 اتفاق افتاد. در آن زمان یک رمز MFT 0.02 دلار ارزش داشت. قیمت فقط چند روز بعد در 9 جولای به بالاترین رقم 0.024557 دلار رسید و بقیه سال 2018 را به عنوان بخشی از بازار عظیم خرس در رمزنگاری سقوط کرد.

Binance MFT

در Binance ثبت نام کنید و MFT Tokens را بخرید

در 15 دسامبر 2018 به پایین ترین قیمت 0.002453 دلار رسید و دو ماه را در زیر سطح 0.003 دلار ماند. تا آوریل 2019 قیمت از سطح 0.003 دلار صعود کرده بود و در حال بهبود سطح 0.004 دلار بود زیرا بازارهای رمزنگاری در حال بهبود بودند.

توکن MFT یک توکن کاربردی برای شبکه Mainframe است و یک توکن مبتنی بر ERC-20 است. این بدان معنی است که می توانید آن را در هر کیف پول سازگار با ERC20 مانند MetaMask یا MyEtherWallet ذخیره کنید. با توجه به خطر ذاتی مبادلات متمرکز ، این احتیاط ترین است.

اگر می خواهید در MFT سرمایه گذاری کنید زیرا احساس می کنید در حال حاضر از قیمت کمتری برخوردار است می توانید آن را از چند صرافی خریداری کنید. بیش از 95٪ حجم MFT در حال حاضر در Binance یا Upbit است. سپس ، در سومین دور Bittrex قرار می گیرد که فقط 3٪ از حجم باقیمانده است. در صرافی های دیگر ذکر شده است ، اما با حجم ناچیزی.

حتی اگر بیشتر حجم در حال حاضر در این دو صرافی بزرگ مورد معامله قرار می گیرد ، هنوز به نظر می رسد سطح نقدینگی سالم وجود دارد. با این حال ، MFT با توجه به دست پاچگی های بازار رمزنگاری کره احتمالاً همچنان رو به جلو خواهد بود.

توسعه Mainframe & نقشه راه

یکی از بهترین راه ها برای تعیین میزان کار بر روی یک پروژه بلاکچین ، بررسی فعالیت کدگذاری در GitHub های عمومی آنها است. بنابراین ، تصمیم گرفتم نگاهی بیندازم به Mainframe GitHub repos برای دیدن پیشرفتی که تیم در حال پیشرفت است.

88 مخزن بزرگ در GitHub آنها وجود دارد. با این حال ، بیشتر کارها در چند repo کلیدی انجام شده است. در زیر کل تعهدات از 2 فعال ترین مخزن پین شده آنها وجود دارد:

تعهدات اصلی GitHub

GitHub در 12 ماه گذشته به Repos متعهد می شود

همانطور که مشاهده می کنید ، فعالیت های توسعه دهندگان طی سال گذشته بسیار زیاد بوده است زیرا آنها به طور فعال کد را فشار می دهند. این به طور کلی بیشتر از آن است که در سایر پروژه ها در مراحل مشابه توسعه آنها مشاهده می شود.

چند مخزن دیگر نیز وجود دارد که ما در بالا لیست نکرده ایم که در مدت مشابه مرتکب تعهدات زیادی شده اند. این سرعت شگفت انگیز در توسعه می تواند در نتیجه نقشه راه جاه طلبانه ای باشد که تیم پیش روی خود دارد.

چهار حوزه اصلی وجود دارد که آنها در حال حاضر روی آنها کار می کنند و این شامل تجربه توسعه دهنده ، تجربه کاربر نهایی ، برنامه های اصلی و رابط کاربری Erebos / Morpheus است. در این پست به جزئیات نمی پردازیم اما می توانید نقشه راه کامل آنها را مشاهده کنید اینجا.

یکی از مهمترین به روزرسانی ها ، انتشار نسخه جدید سیستم عامل اصلی آنها بود. در زیر تیزر ویدئویی آنها از نمایش عمومی است.

سیستم عامل جدید دارای تعدادی به روزرسانی است که شامل توسعه دهنده و کاربر جدید است امکانات. آنها همچنین در رابط کاربری بهبود یافته اند و اولین تعداد dApp را ارائه می دهند که تیم امیدوار است کاربران جدید را جذب کند.

اگر می خواهید آخرین به روزرسانی های تیم در مورد نسخه سیستم عامل Mainframe و همچنین سایر پیشرفت های مهم را دنبال کنید ، می توانید آنها را بررسی کنید وبلاگ رسمی.

نتیجه

Mainframe مأموریت عالی دارد ، اما همچنین مشابه بسیاری از پروژه های غیرمتمرکز دیگر است که به دنبال ایجاد امنیت و حفاظت از داده های بهتر برای کاربران هستند. این تیم یک پیام رسان فعال دارد که عملکردی مشابه تلگرام ، اما با حریم شخصی کامل دارد.

آنها همچنین در راه انتشار یک پورتال توسعه دهنده هستند و سیستم عامل Mainframe در 15 آوریل راه اندازی می شود ، که می تواند باعث افزایش رمز MFT شود.

در نهایت تصویب Mainframe به سرعت تحویل آنها ، میزان کارآیی محصولاتشان و همچنین گسترش شایعات مربوط به Mainframe بستگی خواهد داشت. با توجه به بازاریابی ضعیف آنها در شبکه های اجتماعی تا کنون ، مطمئن نیستند که چقدر می توانند این خبر را گسترش دهند ، اگرچه آنها در طول مبارزات انتخاباتی خود ،.

با راه اندازی سیستم عامل Mainframe ، این می تواند سالی باشد که خود پروژه نیز اجرا می شود. یا ممکن است سالی باشد که می آموزیم پروژه برای یافتن جایگاه خود چقدر تلاش خواهد کرد.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

سلب مسئولیت: این نظرات نویسنده است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. خوانندگان باید تحقیقات خود را انجام دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map