نقد و بررسی Litecoin (LTC): نقره ای تا طلای دیجیتال

فضای ارزهای رمزنگاری شده از زمان تولد بیت کوین تغییرات زیادی کرده است. امروزه بیش از 7400 ارز رمزنگاری شده وجود دارد. آلت کوین های اصلی از همان روزهای اولیه خود را در یک فضای شلوغ و رقابتی می یابند. در حالی که اکثر اینها آزمایش زمان را تحمل نکرده اند ، یکی از معدود مواردی است که Litecoin دارد و با ایستادن در سایه بیت کوین موفق به انجام این کار شده است.

Litecoin و بیت کوین

تصویر از طریق آلزا

باور کنید یا نه ، Litecoin برای بیت کوین کاملاً مهم است. این دارد خدمت کرده به عنوان بستر آزمایش بسیاری از ویژگی ها که در نهایت به بیت کوین اضافه شد. Segwit و شبکه رعد و برق فقط دو نمونه هستند. این واقعیت به تنهایی مستلزم بررسی دقیق این ارز رمزنگاری شده «دیجیتال نقره» است. این ممکن است به ما اطلاعات ارزشمندی در مورد آینده بیت کوین و با گسترش کل بازار ارزهای رمزپایه ارائه دهد. Spoiler: ممکن است حریم خصوصی بعدی باشد.

تاریخچه مختصری از Litecoin

Litecoin توسط چارلی لی. چارلی فوق لیسانس علوم کامپیوتر از MIT است و تقریباً 6 سال به عنوان مهندس نرم افزار برای گوگل کار کرد. او که یک بازیکن پوکر مشتاق بود ، یکی از هزاران نفر تحت تأثیر این بازی پوکر بود سرکوب جمعه سیاه در سال 2011 توسط مقامات ایالات متحده آمریكا در مورد پوكر آنلاین بود. مشاهده چگونگی چالش نظارتی سایتهای پوكر آنلاین با ممانعت از كار تأمین كنندگان پرداخت با آنها ، این امر باعث شد كه وی “به اهمیت آزادی پول پی ببرد” این چارلی را به سمت بیت کوین سوق داد.

حذف وب سایت FBI

اعلامیه وب سایت مقامات ایالات متحده در مورد بسیاری از سایت های معروف پوکر آنلاین در Poker’s Black Friday. تصویر از طریق پوکر صعودی

در 7 اکتبر 2011 ، چارلی Litecoin را ایجاد کرد. نام از دید او ناشی می شود ساخت “نسخه سبک تری از بیت کوین” که استفاده راحت تر از آن به صورت روزمره بیشتر خواهد بود. به اندازه کافی عجیب ، چارلی بیت کوین را پادشاه بی چون و چرای فضای ارزهای رمزپایه می داند به مردم توصیه می کند برای سرمایه گذاری در بیت کوین قبل از هر چیز دیگر ، از جمله Litecoin. او همچنین Litecoin را “نقره دیجیتال” می داند که از بیت کوین ، “طلای دیجیتال” تعریف می کند.

چارلی لی Litecoin

چارلی لی ، خالق Litecoin. تصویر از طریق بیت کوین

اگرچه در زمان ایجاد Litecoin ارزهای رمزپایه دیگری وجود نداشت, موارد برجسته چارلی که حتی در آن زمان بسیاری از آنها قصد داشتند کاری غیر از سود سازندگان خود انجام دهند. به همین ترتیب ، Litecoin هیچ پیش فروش معادنی نداشت – چارلی هیچ Litecoin را برای خودش نگه نداشت اما برخی از آنها را مانند بسیاری دیگر در ابتدای خرید و استخراج کرد. چارلی در سال 2013 گوگل را ترک کرد و در Coinbase کار کرد. او یکی از 5 کارمند آنجا بود و هنگام رفتن در سال 2017 مدیر مهندسی بود.


چارلی لی متنفر

تصویر از طریق توییتر

در همان سال ، چارلی Litecoin خود را فروخت, حرکتی که خشم بسیاری از جامعه ارزهای رمزنگاری را برانگیخت و متعجب بودند که آیا اگر سکه آن را فروخته باشد ، ارزشی دارد؟ این ، علاوه بر اظهار نظرهایی که مرتباً باعث ناراحتی دارندگان Litecoin می شود (مانند “خسته کننده” خواندن Litecoin) باعث شد برخی به او برچسب بزنید به عنوان “منفورترین فرد در ارزهای رمزپایه” در سال 2017-2018.

چارلی لی فروش Litecoin

اعلامیه چارلی لی مبنی بر فروش / اهدای Litecoin خود. تصویر از طریق Reddit

چارلی بارها توضیح داده است که تصمیم او برای فروش Litecoin خود به دلیل تأثیر باورنکردنی وی در قیمت آن بوده است. با بیش از 800 هزار دنبال کننده در توییتر, چارلی می دید که می تواند با توییت های خود بازار Litecoin را جابجا کند و تصمیم گرفت که بهترین حرکت برای موفقیت دراز مدت این پروژه فروش Litecoin خود و تمرکز کامل بر توسعه باشد. چارلی اظهار داشته است که او قصد دارد در آینده توسعه Litecoin را ادامه دهد و هرگز از فضای رمزنگاری بازنشسته نخواهد شد.

Litecoin چیست?

Litecoin یکی از اولین ارزهای رمزپایه ای است که تاکنون ساخته شده است. این کد با استفاده از کد اصلی بیت کوین ساخته شده است و به دنبال راهی آسان تر برای پرداخت با مقادیر کمتری پول است. به همین ترتیب ، معاملات Litecoin سریعتر از Bitcoin و ارسال آنها هزینه کمتری دارد.

فروشگاههایی که Litecoin را می پذیرند

نقشه گرما از مکانهایی که Litecoin را به عنوان پرداخت قبول می کنند. تصویر از طریق Cryptwerk

Litecoin توسط ده ها هزار بازرگان و فروشگاه در سراسر جهان پذیرفته شده است ، که بیشتر آنها در اروپا و آمریکای شمالی هستند. همچنین ده ها هزار دستگاه خودپرداز ارز رمزنگاری شده در سراسر جهان وجود دارد که Litecoin را می فروشند و بیش از اینها دارند 13000 در کره جنوبی تنها. از سپتامبر 2020 ، Litecoin در برنامه محبوب بانکداری تلفن همراه ، Revolut نیز موجود است.

Litecoin منبع باز است و هر کسی می تواند یک پیشنهاد بهبود Litecoin (LIP) را در سایت ارائه دهد پروژه لایت کوین Github. این پیشنهادات توسط جامعه Litecoin مورد بحث قرار گرفته و سپس توسط تیم توسعه دهنده Lightcoin Core که Litecoin را حفظ و ارتقا می دهد ، پذیرفته یا رد می شود.

آرم بنیاد Litecoin

تصویر از طریق LinkedIn

تیم Lightcoin Core توسط گروه پشتیبانی می شود بنیاد Litecoin, یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور بر پذیرش و آگاهی از Litecoin متمرکز شده است. بودجه آن کاملاً از طریق کمک های مالی و فروش کالا تأمین می شود. خالق Litecoin چارلی لی مدیر عامل بنیاد Litecoin و همچنین توسعه دهنده اصلی تیم Lightcoin Core است.

Litecoin چگونه کار می کند?

Litecoin تقریباً مانند بیت کوین با چند تفاوت جزئی کار می کند. مانند بیت کوین ، Litecoin برای تأیید معاملات و ایجاد بلوک های جدید در بلاکچین خود از اثبات سازوکار اجماع کار استفاده می کند. با این حال ، به جای استفاده از SHA256 الگوریتم استخراج مورد استفاده در بیت کوین ، Litecoin با استفاده از رمز نویسی کنید الگوریتم استخراج. به این ترتیب طراحی شده است تا هر کسی که رایانه معمولی دارد بتواند Litecoin را استخراج کند.

دکل معدن Litecoin

Litecoin Antminer L3. تصویر از طریق آلزا

متاسفانه تخصصی استخراج کنندگان ASIC را رمزگذاری کنید سرانجام توسعه یافتند ، و استخراج Litecoin با سخت افزار منظم زیان آور است. به این ترتیب امروزه بیشتر استخراج Litecoin توسط مزارع استخراج Litecoin و استخرهای استخراج Litecoin انجام می شود. استخر استخراج شامل تجمیع قدرت رایانه و مشارکت در سود حاصل از استخراج بلوک های جدید Litecoin. واقعیت جالب: Dogecoin به دلیل استخراج کنندگان Litecoin به حیات خود ادامه می دهد.

Litecoin و بیت کوین در مقایسه

Litecoin در مقابل بیت کوین. تصویر از طریق به دنبال آلفا

یک بلوک Litecoin جدید تقریباً هر 2.5 دقیقه ایجاد می شود ، 4 برابر سریعتر از زمان تولید بلوک 10 دقیقه ای Bitcoin. مانند بیت کوین ، جوایز بلاک هنگام ایجاد 50 بیت کوین در هر بلاک بود و این جوایز بلاک تقریباً هر 4 سال به نصف کاهش می یابد. جوایز فعلی بلوک 12.5 Litecoin در هر بلاک است. آخرین Litecoin در آگوست 2019 برگزار شد ، و نصف بعدی در آگوست 2023 برگزار می شود.

علاوه بر ماینرها ، Litecoin سایر شرکت کنندگان شبکه را نیز نامیده می شود گره ها. به زبان ساده ، این رایانه ها (گره های کامل AKA) یا دستگاه های همراه (گره های نور AKA یا نور گیر) هستند که با ذخیره سازی و بررسی مجدد داده های معامله در شبکه Litecoin ، شبکه را بیشتر ایمن می کنند. برخلاف ماینرها ، گره های Litecoin بابت مشارکت در شبکه پرداخت نمی شوند (مگر اینکه کارمای خوب را به عنوان پرداخت حساب کنید).

Litecoin SegWit

SegWit توضیح داده شده است

توضیح فنی SegWit. تصویر از طریق CoinTelegraph

Litecoin SegWit را اجرا کرد در سال 2017 و بیت کوین سرانجام این روند را دنبال کرد SegWit یک فناوری است که از نوشتن داده های اضافی در بلوک های جدید جلوگیری می کند. با این کار فضای بلوک ها برای ذخیره داده های تراکنش بیشتر آزاد می شود و تعداد تراکنش ها در ثانیه (TPS) افزایش می یابد. SegWit TPS Bitcoin را از حدود 3 به 7 و Litecoin’s TPS را از 28 به 56 برابر کرد.

شبکه رعد و برق Litecoin

شبکه رعد و برق بیت کوین

تصویری از شبکه رعد و برق ارز رمزنگاری شده. تصویر از طریق Blockgeeks

Litecoin همچنین از Lightning Network ، یک راه حل مقیاس خارج از زنجیره که TPS را بیشتر می کند ، پشتیبانی می کند. این کار را با گشودن یک کانال پرداخت بین دو طرف انجام می دهد که در آن چندین معامله ممکن است اتفاق بیفتد ، فقط مانده های نهایی پس از بسته شدن کانال پرداخت توسط گره های شبکه در blockchain نوشته می شود. همانند SegWit ، بیت کوین پس از مدت کوتاهی پشتیبانی شبکه Lightning را اجرا کرد.

مبادله اتمی Litecoin

ارز رمزنگاری شده مبادله اتمی

نمونه ای از مبادله اتمی بین Litecoin و بیت کوین. تصویر از طریق متوسط

Litecoin برخی از اولین مبادله های اتمی را با Decred، Vertcoin انجام داد, و بیت کوین در اواخر سال 2017. مبادله اتمی به شما امکان می دهد انواع مختلف ارز رمزنگاری شده را مستقیماً با افراد دیگر و بدون استفاده از سرویس متمرکز مانند صرافی مبادله کنید. این کار با استفاده از قراردادهای خودکار انجام می شود که در صورت تحقق برخی شرایط خاص ارز رمزپایه مورد نظر را به کیف پول کاربر منتقل می کند. مبادله اتمی از آن زمان رایج شده و در بسیاری از کیف پول های ارز رمزپایه موجود است.

Litecoin Mimblewimble

Litecoin در حال حاضر در مرحله پیاده سازی Mimblewimble ، یک فناوری حفظ حریم خصوصی است که توسط سکه حریم خصوصی Grin استفاده می شود که از کد Bitcoin نیز ساخته شده است. Mimblewimble فوق العاده پیچیده است اما اساساً شامل مشاهده آدرس کیف پول فقط توسط طرف های درگیر در معامله است.

قاصدک Mimblewimble

یک تصویر فنی از قاصدک. تصویر از طریق TariLabs

یک تصویر فنی از قاصدک. تصویر از طریق TariLabs 

در نتیجه ، تنها چیزی که در بلاکچین قابل مشاهده است کل مبلغ معامله شده است که به صورت یک معامله واحد ظاهر می شود. Mimblewimble همچنین از فناوری به نام استفاده می کند قاصدک که هر داده آدرس IP را در یک تراکنش پنهان می کند.

Mimblewimble ارسال اصلی

پست اصلی Mimblewimble.

Mimblewimble به نام “نفرین گره زدن زبان”از هری پاتر که مانع از صحبت منسجم شخص ملعون می شود. Mimblewimble در سال 2018 پیشنهاد شد توسط یک توسعه دهنده ناشناس با استفاده از نام مستعار Tom Elvis Jedusor که ترجمه فرانسوی Tom Marvolo Riddle ، آناگرام معروف هری پاتر برای “I Lord Lord Voldemort” است.

Litecoin ICO

پیشنهاد اولیه سکه برای Litecoin وجود نداشت. همچنین هیچ پیش ساخته ای وجود نداشت ، اگرچه شایان ذکر است که از نظر فنی وجود داشت 3 بلوک حق بیمه از 150 Litecoins توسط چارلی لی برای اطمینان از اینکه همه چیز به درستی کار می کند. به همین ترتیب ، قیمت Litecoin در زمان راه اندازی از نظر فنی 0 دلار USD بود. Litecoin حداکثر 84 میلیون عرضه دارد که 4 برابر بیشتر از حداکثر 21 میلیون بیت کوین است.

تجزیه و تحلیل قیمت LTC

اگرچه Litecoin از سال 2011 وجود داشته است ، اما تاریخچه رسمی “Litecoin” از اوایل سال 2013 آغاز می شود CoinMarketCap زنده رفت Litecoin طی اولین اجرای گاو نر در بازار رمزنگاری در اواخر سال 2013 از قیمت حدود 3 دلار به 40 دلار افزایش یافت. پس از سقوط به محدوده 3-4 دلار USD ، در طی 400 $ USD به بالاترین قیمت خود رسید مسابقه گاو نر 2017-2018 ، رالی 100 برابر.

تاریخچه قیمت Litecoin

تاریخچه قیمت Litecoin. تصویر از طریق CoinMarketCap

Litecoin از سال 2008 به بعد به یک طرف حرکت می کند سقوط فلش ​​در مارس 2020, شناور با قیمتی بین 40-70 $ USD و در حال حاضر حدود 45 $ USD است. به نظر می رسد پشتیبانی در محدوده 42-43 $ USD باشد و به نظر می رسد که روند کناری ادامه خواهد داشت. حجم معاملات Litecoin از سپتامبر به تدریج در حال افزایش است ، که ممکن است نشان دهنده حرکت دیگری به قیمت 60-70 $ USD باشد (نه مشاوره مالی!).

Litecoin را از کجا تهیه کنید

Litecoin تقریباً در هر صرافی ارز رمزنگاری شده موجود است. برای Litecoin نزدیک به 800 جفت معاملاتی وجود دارد و حجم معاملات 24 ساعته آن در ده ها میلیون دلار در بسیاری از صرافی های معتبر از جمله Binance ، Huobi و Coinbase وجود دارد..

صرافی های ارز رمزنگاری Litecoin

10 جفت معاملاتی برتر Litecoin. تصویر از طریق CoinMarketCap

به طور خلاصه ، شما می توانید Litecoin را تقریباً در هر مکانی که می توانید Bitcoin پیدا کنید ، دریافت کنید و این نیز به مبادلات ارز رمزنگاری محدود نمی شود. فقط به یاد داشته باشید که اگر Litecoin را با برنامه های مالی معروف مانند Revolut یا Uphold خریداری کنید ، احتمالاً هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد.

کیف پول های ارز رمزنگاری شده Litecoin

از آنجا که Litecoin تقریباً به اندازه بیت کوین وجود داشته است ، تقریباً هر کیف پول ارز رمزنگاری شده می توانید از Litecoin پشتیبانی کند به استثنا موارد کمی. کیف پول های سخت افزاری محبوب Litecoin شامل دستگاه های Trezor و Ledger هستند.

کیف پول Litecoin

کیف پول موبایل و رومیزی Litecoin مناسب شامل کیف پول Exodus و کیف پول اتمی است. می توانید لیست کاملی از کیف پول های Litecoin را در اینجا پیدا کنید وب سایت Litecoin اگر هیچ یک از کیف پول های ذکر شده در اینجا مورد پسند شما نیست. اگر می خواهید گزینه های بیشتری در این قسمت ببینید ، می توانید همه چیز در مورد لیست بهترین کیف پول های Litecoin ما را بخوانید.

نقشه راه Litecoin

هیچ نقشه راه رسمی برای Litecoin وجود ندارد. بیشتر این که علی رغم اینکه یکی از قدیمی ترین پروژه ها در فضای ارزهای رمزپایه است ، اما در مورد Litecoin مستندات بسیار شگفت انگیزی وجود دارد. بسیاری از اطلاعات موجود در مورد Litecoin نیز پراکنده ، منسوخ یا نامشخص است (این بخشی از دلیل تصمیم ما برای نوشتن این مقاله است).

نقشه راه Litecoin

نزدیکترین سند به نقشه راه در یافت می شود مدرسه Lite, یک وب سایت آموزشی توسط بنیاد Litecoin. تاریخ گذاری نشده است و هیچ تاریخی را در مورد زمان اجرای اصلاحات و اضافات ذکر شده (در صورت وجود) ارائه نمی کند. برخی از این موارد قبلاً مانند شبکه رعد و برق ، مبادله اتمی و معاملات محرمانه بوده است (Mimblewimble – در حال انجام است).

Litecoin Vault

تصویری از طاق Litecoin / Bitcoin. تصویر از طریق White Covenants Bitcoin

به نظر می رسد سه ویژگی اضافی در مورد بازگشت سرمایه Litecoin وجود دارد. اولین ویژگی این است مست, که قراردادهای هوشمند را در Litecoin فعال می کند. ویژگی دوم این است میثاق ها, که امکان ایجاد طاق های دیجیتال Litecoin را برای محافظت در برابر سرقت فراهم می کند. ویژگی سوم Colored Coins نام دارد که به شما امکان می دهد ویژگی های خاصی را به تک تک Litecoins اختصاص دهید. این امکان را فراهم می کند که یک خوشه خاص Litecoins دو برابر کلید ماشین تسلا داشته باشید.

ارز رمزپایه Sidechain

تصویر یک زنجیره جانبی در ارز رمزنگاری شده. تصویر از طریق StackExchange

همانطور که قبلاً اشاره شد ، Litecoin در حال حاضر در حال کار با Mimblewimble است. این یک ایجاد زنجیره جانبی است – یک زنجیره موازی Litecoin با Mimblewimble اجرا شده ، که می تواند از طریق زنجیره اصلی به صورت اختیاری تعامل داشته باشد. به عبارت دیگر ، اگر می خواهید معاملات Litecoin شما خصوصی باشد ، می توانید Litecoin خود را به زنجیره Mimblewimble ارسال کنید..

اعلامیه حریم خصوصی Litecoin

فشار برای حفظ حریم خصوصی در Litecoin اعلام شد توسط خالق چارلی لی در ابتدای سال 2019 در توییتر. او حریم خصوصی را به عنوان “میدان جنگ بعدی” در ارزهای رمزپایه توصیف می کند و از آن زمان حفظ حریم خصوصی تقریباً در همه مصاحبه ها بوده است. در حالی که هیچ تاریخ رسمی در مورد زمان عرضه Mimblewimble در Litecoin وجود ندارد ، یک شبکه آزمایشی برای ویژگی جدید راه اندازی شد در اوایل ماه اکتبر امسال.

نظر ما در مورد Litecoin

Litecoin یک کلاسیک بی انتها است. برای کسانی که چند سال در فضای رمزنگاری بوده اند ، آنها روزهایی را به یاد می آورند که برگزاری Bitcoin ، Ethereum و Litecoin یک قانون ناگفته در جامعه رمزنگاری بود. اگرچه ممکن است ارز رمزنگاری شده برای همه نباشد ، اما Litecoin یکی از مهمترین دارایی ها در فضای رمزنگاری است به دلیل نقش خود به عنوان یک آزمایشگاه برای ارتقا و اضافات جدید بیت کوین.

وب سایت هسته لایت کوین

وب سایت ناتمام برای تیم توسعه دهنده Lightcoin Core. تصویر از طریق هسته لایت کوین

گفته شد ، جای تعجب است که چگونه اطلاعات موجود غیرقابل دسترسی در مورد Litecoin بهم ریخته است. این پروژه حتی نامه سفید هم ندارد و همین امر احتمالاً توجه جدی به Litecoin را برای کسانی که تازه وارد ارز رمزنگاری شده اند دشوار می کند. در واقع ، این امکان وجود دارد که Litecoin در درجه اول توسط کهنه سربازان ارزهای رمزپایه حفظ شود. با وجود رقابت بسیار زیاد در فضای ارزهای رمزپایه ، داشتن اطلاعات واضح ، موجز و به روز برای بقای سکه بسیار مهم است.

اخبار سکه های حریم خصوصی

تصویر از طریق بلومبرگ

علاوه بر این ، اتهام Litecoin در مورد حفظ حریم خصوصی ممکن است آن را در کانون توجه نهادهای نظارتی قرار دهد که به طور فزاینده ای نسبت به سکه های حریم خصوصی خصمانه می شوند. چارلی لی در یک مصاحبه اشاره شده است اینکه ببینیم آیا مبادلات ارزهای رمزپایه هنگامی که پشتیبانی از Mimblewimble را اضافه می کند ، حذف لیست Litecoin را آغاز می کنند “جالب” خواهد بود. بسیاری از مبادلات اخیراً انجام شده است حذف سکه های حریم خصوصی به دلیل فشار تنظیم کننده ها.

Coinbase Freezes Wallet

برای متن ، این بودجه برای پرداخت وکلای مدافع راس اولبریخت ، خالق بازار تاریک جاده ابریشم استفاده می شد. تصویر از طریق NewsBTC

واقعیت این است که حق با چارلی است که حریم خصوصی را میدان نبرد بعدی ارزهای رمزپایه می نامد. همانطور که شرکت های بلاک چین مانند Chainalysis و حتی مبادلات ارز رمزنگاری شده مانند Coinbase دنج تا دولت نمایندگی های سراسر جهان ، نگرانی ها موجه است و اقدامات متقابل تضمین می شود. توانایی کنترل اطلاعات و پول شخص در دنیای دیجیتال که همه چیز به طور فزاینده ای مشاهده و کنترل می شود بسیار مهم است.

رمزنگاری سکه های حریم خصوصی

چند سکه محبوب حریم خصوصی با ارز رمزپایه. تصویر از طریق رمزگذاری شده

با نزدیک شدن به بازار گاو بعدی ، آینده ارزهای رمزپایه در یک دوراهی قرار می گیرد: یکپارچگی راضی با نهادهای قدیمی یا راهپیمایی ثابت قدم به سوی جهانی جدید ، آزاد و غیرمتمرکز Litecoin با جسارت طرف خود را انتخاب کرده و ممکن است فقط اولین متحرک در یک حرکت بزرگتر باشد که هنوز در فضای ارز رمزنگاری نشده است..

تصویر ویژه از طریق Shutterstock

سلب مسئولیت: این نظرات نویسنده است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. خوانندگان باید تحقیقات خود را انجام دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map