Liberland – Micronation Libertarian Friendly Bitcoin شما

آیا تا به حال رویای زندگی در بهشت ​​آزادیخواهانه را دیده اید؟ در مورد یکی با سواحل شنی زیاد چطور؟ چه می شود اگر یکی از ارزهای اصلی این بهشت ​​بالقوه ، بیت کوین باشد?

این رویای پشت لیبرلند است ، میکرونی که تا حدودی غیررسمی در سال 2015 در بین صربستان و کرواسی شکل گرفت.

اما لیبرلند چیست و آیا کسی واقعاً در آنجا زندگی می کند?

آزادیخواهی – یک مرور کلی

بسیاری از کسانی که از ارز رمزنگاری شده در سطح ایدئولوژیک حمایت می کنند تمایل بیشتری به عقاید آزادیخواهانه دارند. آزادیخواهی این ایده است که آزادی ها و گزینه های فردی باید مهمترین موارد محافظت شده توسط یک جامعه باشند.

به طور کلی ، آزادی گرایی معتقد است که دولت ها باید تا حد ممکن کوچک باشند و تا آنجا که ممکن است تأثیرات کمی در زندگی فرد داشته باشند. به عنوان مثال ، یک باور کاملاً رایج در طیف فکری آزادیخواهانه این است که هر کاری که بزرگسالان با رضایت خود انجام می دهند و به شخص دیگری آسیب نمی رساند ، باید قانونی باشد.

به عنوان مثال ، طبق نظر بسیاری از آزادیخواهان ، داروهای تفریحی باید قانونی باشند. به همین ترتیب ، آزادیخواهی کاملاً مخالف هر چیزی است که بتوان آن را به عنوان یک کشور پرستار بچه توصیف کرد.

از آنجا که ارز رمزنگاری شده امکان کنترل کاملاً مستقل و حاکمیت بر امور مالی شخص را بدون هیچ گونه دخالت دولت ها یا بانک ها فراهم می کند ، به نظر می رسد خیلی زیاد بودن یک ابزار عالی.

مجری های معروف آمریکایی پن & تلر دو آزادیخواه شناخته شده و کاملا صریح هستند. نمایش قبلی آنها در HBO ، “پن & فروشنده: مزخرف!“، چیزی شبیه یک دوره مقدماتی برای آزادی گرایی است که در تحقیقات ، جادوها و کمدی ها گره خورده است.

لیبرلند ، یک بهشت ​​یا فقط یک خیال?

پرچم لیبرلند

پرچم لیبرلند. منبع: Wikipedia.org

در سال 2015 ، کشور لیبرلند توسط خالق و رئیس جمهور فعلی ، ویت ودلیچکا اعلام شد. موقعیت لیبرلند در منطقه ای مورد اختلاف بین صربستان و کرواسی است. در حال حاضر ، هر دو کشور ادعای مالکیت قطعه زمینی را دارند که ظاهراً لیبرلند در آن وجود دارد.

این توازن منحصر به فرد به این معنی است که هیچ یک از کشورها نمی خواهند به این قلمرو تعدی کنند. به گفته لیبرلند ، این قطعه زمین را “هیچ مردی نمی کند” ، و بنابراین برای گرفتن.

امروزه ، تقریباً هر کس می تواند با فرضیه شهروند لیبرلند شود. تنها کاری که فرد باید انجام دهد پر کردن یک تابعیت است کاربرد در مقام رسمی لیبرلند وب سایت و سپس منتظر پاسخ باشید. در حالی که هیچ شماره مشخصی در دسترس نیست ، سایر اخبار خبر می دهند که حدود 100 شهروند لیبرلند وجود دارد. اگرچه به نظر نمی رسد کسی به طور تمام وقت در آنجا زندگی کند.

دشواری لیبرلند در حال حاضر این است که ورود به کشور نیاز به عبور از مرزهای صربستان یا کرواسی دارد و در حال حاضر به نظر نمی رسد هیچ یک از دو کشور مجاز باشد. در برخی مواقع ، رئیس جمهور لیبرلند به دلیل ظاهراً ورود غیرقانونی به کشور خود ، دستگیر و برای چند روز در بازداشت به سر برد..


اهداف لیبرلند

در لیبرلند رسمی مجله منتشر شده در فوریه سال جاری ، تصاویری از آسمان خراش های شیشه ای و فولادی و مناظر شهری آینده را می توان مشاهده کرد. گرچه این ممکن است هنوز وجود نداشته باشد ، اما بدون شک هدف بنیانگذار ملت است.

شعار این کشور “زندگی کردن و زنده ماندن” است که بیشتر نشان می دهد ریشه آزادی خواهانه دارد. این کشور خود را “جمهوری مشروطه با عناصر دموکراسی مستقیم” توصیف می کند و در منطقه ای به بزرگی 7 کیلومتر مربع وجود دارد.

یکی از مهمترین آرزوهای کشور استفاده کامل و گسترده از فناوری بلاکچین است. این کشور طی چند سال گذشته دهها هزار دلار کمک به صورت بیت کوین و بیت کوین پول نقد درخواست و دریافت کرده است.

این کشور همچنین قصد دارد ارز رمزنگاری شده خود (که گویا از قبل وجود داشته است) به نام Merits داشته باشد. با این حال ، قوانین کشور مشخص می کند که هیچ محدودیتی در نوع تصمیم گیری شهروندان برای استفاده از ارز وجود ندارد.

چه می شود اگر این کار می کند?

تابعیت لیبرلند

تابعیت لیبرلند. منبع: Wikipedia.org

گرچه به راحتی می توانید به راحتی لیبرلند را کنار بگذارید ، اما جالب است که فکر کنید اگر واقعا به موفقیت برسد چه اتفاقی می افتد. لیبرلند می تواند روزی هنگ کنگ یا سنگاپور اروپا شود. این یک بازار کاملاً مستقل از شرکتهای آزاد ، مبادله و نوآوری است.

اما به جای اینکه بتواند از طریق تجارت اقیانوس و شرکت های جهانی که در آنجا فروشگاه راه اندازی می کنند تأمین شود ، می تواند با پشتیبانی بی بند و بار و مطلق از فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه تأمین شود..

بعلاوه ، با شدیدتر شدن قوانین مالیاتی نسبت به ارزهای رمزپایه و مسلماً حریصانه ، روزی ممکن است دهها هزار نفر با ثروت ارزهای رمزنگاری شده وجود داشته باشند که به راحتی نمی خواهند بخشی از ثروت خود را به دولت متبوع خود بپردازند..

آزادیخواهی عموماً هدفش این است که مالیات کمی داشته باشد و مالیات نداشته باشد ، زیرا بسیاری از خدمات کشوری خصوصی می شوند و هزینه آن ها به عنوان مورد نیاز پرداخت می شود..

این مفهوم ترک کشور به منظور جلوگیری از مالیات بیش از حد ، سابقه نداشته است. راجر ور ، بلندپروازترین طرفدار بیت کوین پول نقد ، نمونه ای عالی از این موضوع است. وی قبلاً شهروند ایالات متحده بود ، اما تابعیت خود را رها کرد و به ملت سنت کیتس مهاجرت کرد.

گرچه بعید است لیبرلند طی چند سال آینده پر از آسمان خراش های پر زرق و برق دیده شده در مجله خود باشد ، اما غیرممکن نیست که لیبرلند یا مکان دیگری مانند آن به Boomtown بعدی تبدیل شود.

تصویر ویژه از طریق بروشور Liberland

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me