Kava Review: DeFi For Crypto & Cross Chain CDP Platform

Kava اخیراً علاقه زیادی به صنعت DeFi ایجاد کرده است. بسیاری وجود دارند که فکر می کنند این می تواند کل اکوسیستم ارز رمزنگاری شده را متزلزل کند.

این پروژه می خواهد اولین پلتفرم اختصاصی DeFi در جهان را ارائه دهد که برای کل دارایی های رمزنگاری شده بدهی جمع شده و پول ثابت ارائه می دهد. این پروژه بر روی هسته نعناع ساخته شده و توسط Cosmos طراحی شده است و همچنین از یک Binance IEO موفق در سال 2019 گرم می شود.

با این حال ، آیا واقعاً همه چیزهایی است که وجود دارد و برای آن چال شده است?

در این بررسی کاوا سعی خواهم کرد تا با ارائه هر آنچه لازم است بدانید به شما پاسخ دهم. من همچنین موارد استفاده طولانی مدت و پتانسیل پذیرش رمز Kava را بررسی خواهم کرد.

کاوا چیست?

کاوا پلت فرم “DeFi for Crypto” نامیده می شود زیرا برای ارائه با استفاده از وام های وثیقه ای بر اساس انواع مختلف ارزهای رمزپایه طراحی شده است.

این یک پلت فرم بین زنجیره ای است که خدماتی مشابه با Maker DAO ارائه می دهد ، اما در جایی که Maker از ETH و در نهایت ERC-20 پشتیبانی می کند ، Kava قادر است موقعیت های بدهی وثیقه ای را برای هر ارز رمزپایه ارائه دهد..

این سیستم عامل در حال حاضر پشتیبانی بسیاری از بازیگران اصلی در اکوسیستم رمزنگاری را به دست آورده است ، از جمله پروژه هایی مانند Cosmos و Ripple و صندوق های تامینی مانند Arrington Capital.

Kava برای ارائه خدمات خود از پایدار کوین (USDX) پشتیبانی شده توسط وثیقه دارایی رمزنگاری شده و یک توکن سهام (KAVA) استفاده می شود که برای رأی دادن و حکمرانی استفاده می شود..

کاوا با استفاده از Interledger برای ادغام شبکه های متنوع بلاکچین ، که به کاربران جدید امکان دسترسی به این گروه از شبکه های متنوع را می دهد. از طریق Kava ، یک کاربر کیف پول می تواند پرداخت های متقابل را انجام دهد و مبادله دارایی بدون نقص را در داخل کیف پول انجام دهد..

مزایای بستر های نرم افزاری کاوا


برخی از مزایای بستر های نرم افزاری کاوا

علاوه بر این ، صرافی ها همچنین می توانند از راه حل Kava استفاده کنند تا به کاربران اجازه دهند کنترل دارایی های بلاکچین خود را حفظ کنند در حالی که مستقیماً با کتاب سفارش صرافی معامله می کنند.

این برنامه ای است که در حال حاضر بیشتر به عنوان Kava شناخته می شود. برنامه مبادله ارز رمزنگاری شده آنها به نام سوئیچ امکان تعویض تقریباً فوری ارزهای رمزپایه را فراهم می کند ، حتی ارزهای مبتنی بر بلاکچین های مختلف.

Kava در حال توسعه یک Bitcoin پایدار با پشتیبانی Ripple است که از آن برای تأمین موقعیت های بدهی وثیقه (CDP) ارائه شده توسط Kava استفاده خواهد شد. مانند Maker ، پلت فرم Kava به کاربران امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده خود را در CDP قفل کرده و در ازای آن پول های ثابت USDX دریافت کنند.

علاوه بر این ، بلاک چین Proof-of-Stake Kava اخیراً شبکه اصلی خود را راه اندازی کرده است. انتظار می رود این بلاکچین شامل بسیاری از ارزهای رمزپایه مبتنی بر Cosmos باشد و به منظور بهبود خدمات DeFi در دسترس کاربران است..

Kava از نزدیک با Cosmos مرتبط است زیرا از موتور توافق Tendermint ، همان Cosmos استفاده می کند.

پشتیبانی رمزگذاری اضافی

اولین مانعی که Kava بر آن غلبه کرده است ، گسترش Cosmos DeFi به Ripple است ، اما قبلاً پیشرفت هایی در زمینه پشتیبانی از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه صورت گرفته است..

این پیشرفت به شکل برنامه سوئیچ مبتنی بر Interledger است که قبلاً ذکر شد ، که به کاربران اجازه می دهد تا به طور یکپارچه و تقریباً فوری ، ارزهای رمزپایه را از بلاک چین های مختلف مبادله کنند.

البته ، Kava در شباهت خود به MakerDAO قابل شناسایی است ، با Bitcoincoin دایو و استفاده از موقعیت های بدهی وثیقه ای برای ایجاد ثبات ، حاکمیت و اهرم های مختلف از منابع وثیقه.

مزایای Cosmos برای کاوا

مزایای Cosmos برای سیستم عامل Kava

Kava در Cosmos به عنوان یک بلاک چین Proof-of-Stake ساخته شده است که به کاربران امکان می دهد رمزها را به اشتراک بگذارند و به عنوان اعتبار سنج در شبکه شرکت کنند و حاکمیت شبکه را فراهم کنند. این دلار پایدار USDX را که توسط CDP صادر شده و با هر تعداد دارایی دیجیتال قابل پشتیبانی است ، اضافه می کند.

پروژه کاوا قبلاً عنوان کرده بود که یکی از اهداف اصلی آنها تأمین مزایای DeFi به دارایی هایی است که در غیر این صورت امکان دسترسی به DeFi را نداشتند..

Kava قصد دارد قابلیت های DeFi را از طریق اهرم غیرمجاز و پوشش اقتصادی گسترش دهد. برای تحقق بخشیدن به این چشم انداز ، آنها از پایدار Bitcoin USDX به عنوان ذخیره ارزش استفاده می کنند که با دارایی های مختلف قابل پشتیبانی است.

چارچوب چند زنجیره ای مورد استفاده توسط کاوا به کاربران امکان دسترسی به نقدینگی از طریق تعداد زیادی دارایی پشتیبان را می دهد. پلت فرم Kava دارای یک رابط کاربر پسند است که دسترسی به DeFi را برای تعدادی از دارایی های مختلف بسیار بی اهمیت می کند. تنها نگرانی در بین کاربران این است که ممکن است سهولت استفاده در مقابل امنیت وجود داشته باشد.

از مواردی برای کاوا استفاده کنید

از مواردی برای شبکه Kava استفاده کنید. تصویر از طریق استیمیت

همانطور که در مورد اکثر پول های ثابت وجود دارد ، موفقیت کاوا از بسیاری جهات به توانایی آن در حفظ تمرکززدایی از طریق مجموعه ای از اعتبارسنجها و توانایی جذب نقدینگی کافی برای حفظ منطقه میخ برای USDX بستگی دارد..

Kava شبکه اصلی خود را راه اندازی کرده است و انتظار دارد که تست نت را برای سیستم عامل CDP راه اندازی کند. آنها در حال حاضر بیش از 100 اعتبار سنج را برای شبکه سوار کرده اند که به حفظ تمرکز زدایی که در بالا به آن اشاره کردیم کمک می کند.

فرآیند بسترهای نرم افزاری CDP

محصول اصلی کاوا بستر CDP آن خواهد بود که انتظار می رود در سه ماهه اول سال 2020 از طریق شبکه آزمایشی آن راه اندازی شود. این جایی است که کاربران می توانند دارایی های رمزنگاری را وثیقه دهند و در ازای آن USDX دریافت کنند..

بسترهای نرم افزاری CDP کاملاً مشابه MakerDAO کار می کنند اما در این تفاوت است که بسترهای نرم افزاری Cava Kava به کاربران امکان می دهد تا دارایی های مختلف و نه فقط Ethereum را وثیقه دهند..

نحوه کار CDP در کاوا

روند کار CDP در کاوا چگونه کار می کند

در مراحل CDP پنج مرحله وجود دارد و اگر ارزش بدهی به وثیقه به زیر آستانه تعیین شده برسد ، یک مرحله ششم بالقوه وجود دارد. این مراحل به شرح زیر است:

  1. کاربر ارز رمزنگاری شده خود را با ارسال آن به Kava Platform واریز می کند.
  2. Kava Platform ارز رمزنگاری شده را می پذیرد و آن را در یک قرارداد هوشمند به عنوان وثیقه قفل می کند.
  3. قرارداد هوشمند USDX پایدار USDX را به عنوان وام مبتنی بر ارزش ارز رمزنگاری شده سپرده شده به کاربر صادر می کند.
  4. کاربر می تواند در هر زمان بدهی ، به علاوه هزینه ثبات را بازپرداخت کند ، قفل وثیقه خود را باز کند و به او برگرداند.
  5. با بازگشت وثیقه ، سیستم به طور خودکار سکه های ثابت USDX را می سوزاند.
  6. مرحله ششم اختیاری است و تنها در صورتی اتفاق می افتد که نسبت بدهی به وثیقه به زیر آستانه از پیش تعیین شده برسد. در صورت بروز این سیستم ، وثیقه خود را برای بازپرداخت وام منحل می کند.

اکنون که ایده خوبی از نحوه کار بستر نرم افزاری Kava دارید ، بیایید نگاهی به تیم پشتیبان پروژه بیندازیم.

تیم KAVA

تیم کاوا از سال 2017 روی این پلتفرم کار می کند ، و در حالی که در آن زمان دستخوش تغییراتی شده است ، برخی از اعضای اصلی به عنوان رهبر پروژه باقی مانده اند.

مدیر عامل شرکت کاوا و یکی از بنیانگذاران آن است برایان کر. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو با مدرک لیسانس در رشته مدیریت بازرگانی ، وی Fnatic Gear را تأسیس کرد ، اولین شرکتی که سخت افزارها و پوشاک Esports را توسط بازیکنان Esports برای طرفداران Esports طراحی می کند..

اعضای تیم کاوا

تیم کاوا ، از سمت چپ: برایان کر (مدیر عامل) ، اسکات استوارت (مدیر محصول) & Ruaridh O’Donnel.

وی علاوه بر نقش در Kava ، مشاور DMarket.io ، یک بازار غیر متمرکز دارایی های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین و Snowball ، اولین پلت فرم اتوماسیون سرمایه گذاری رمزنگاری هوشمند جهان است..

رهبر توسعه بلاکچین و دومین بنیانگذار Kava ، Ruaridh O’Donnell است. وی پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه گلاسگو در سال 2015 ، مدتی را به عنوان مهندس و تحلیلگر داده برای Levelworks گذراند و سپس به تأسیس Kava کمک کرد..

این تیم با جامعه خود کاملاً باز است بنابراین اگر می خواهید در مورد پروژه اطلاعات بیشتری کسب کنید ، همیشه می توانید به آزمایشگاه های کاوا بپردازید گروه تلگرام. اگر به روزرسانی های کلی تری از تیم می خواهید ، آنها نیز دارای یک توییتر رسمی.

نشانه KAVA

رمز KAVA رمز اصلی در پشت شبکه است. در کل 100 میلیون KAVA تأمین می شود که با بلوک پیدایش تولید می شود. دو مورد استفاده اصلی برای رمز KAVA وجود دارد و آن موارد مربوط به حاکمیت و شرط بندی / اعتبارسنجی است.

از نظر حکمرانی ، KAVA تقریباً مشابه رمز MKR در اکوسیستم Maker Dao کار می کند. دارندگان KAVA می توانند به پیشنهادات تغییر بلاکچین یا پارامترهای سیستم رأی دهند. اینها شامل پارامترهایی مانند مقدار کل USDX ، انواع وثیقه قابل قبول ، نسبت وثیقه به بدهی و غیره است.

با توجه به اینکه KAVA از مکانیزم اجماع نرم افزاری استفاده می کند ، این یک زنجیره بلوک اصلی است. این بدان معنی است که کاربران می توانند حق رأی خود را به اعتبار سنجی هایی که شبکه را ایمن می کنند ، تفویض کنند. در ازای این کار ، آنها از معاملات و همچنین هزینه های پایداری که هنگام بستن CDP ها توسط کاربران پرداخت می شود ، کارمزد می گیرند.

اعتبار سنج KAVA Mintscan

اعتبارسنجان در پلت فرم Kava. تصویر از طریق Mintscan

میزان بازدهی اشتراکی که کاربر می تواند بدست آورد ، به مقدار KAVA ذخیره شده بستگی دارد. اگر مقدار ذخیره شده کم باشد ، APR برای یک اعتبار سنج KAVA حداکثر تا 20٪ افزایش می یابد. برعکس ، اگر تعداد زیادی از کاربران اشتراکی داشته باشند ، پاداش ها به حداقل 3٪ کاهش می یابد.

نکته کلیدی که در اینجا نیز باید به آن توجه شود این است که کسانی که گره های اعتبارسنج را اجرا می کنند ممکن است کمیسیون اضافی را برای خدمات خود دریافت کنند. بنابراین ، این هزینه اضافی است که باید هنگام جستجوی اعتبار سنج در نظر بگیرید.

شاید بهترین شرط شما برای اعتبار سنجی استفاده از تنظیمات استخر staking توسط سازمان باشد مبادله Binance. در حال حاضر این استخر حدود 14٪ – 16٪ عملکرد سالانه برای کسانی که در آن ذخیره می کنند ارائه می دهد. با توجه به اینکه آنها در Binance ذخیره می شوند ، به طور کلی از بیشتر گزینه های دیگر ایمن تر است.

Binance IEO & تجارت توکن

اخیراً Kava یک پیشنهاد اولیه مبادله را در Binance انجام داد و نسبتاً موفقیت آمیز بود. بهتر از سایر IEO های Binance اخیر ، اما در هیچ کجا عملکرد اولین IEO های Binance وجود ندارد.

یکی از دلایل احتمالی بازپرداخت زودهنگام – سکه های KAVA ظرف چند روز انتشار 180 درصد افزایش داشت – موج شیلینگ در توییتر و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی بود. این تقریباً شبیه به بازگشت به سال 2017 بود ، با تعداد زیادی کاربر ناشناس که در مورد جدیدترین Binance IEO اعتیاد به مواد مخدره و FOMO منتشر کرده اند.

IEO در 23 و 24 اکتبر برگزار شد و قیمت توکن های KAVA 0.46 دلار بود. این پروژه با فروش 3 میلیون دلار توانست 6.52 میلیون نشانه KAVA بفروشد. این فقط 6.52٪ از کل تأمین 100 میلیون KAVA است.

عملکرد قیمت KAVA

عملکرد قیمت توکن KAVA. تصویر از طریق CMC

سکه به دنبال IEO افزایش یافت و به سرمایه گذاران اولیه در طی 24 ساعت تقریبا 250٪ بازده داد. سکه پس از سقوط فوری از این اوج ها ، سه هفته آینده را در معاملات بالاتر با معاملات پر فروش گذراند و سرانجام در 19 نوامبر 2019 به بالاترین رقم 1.29 دلار رسید..

پس از سقوط مجدد به 0.80 دلار تا 10 دسامبر 2019 ، سکه دوباره جمع شده و از 30 دسامبر 2019 ، با بازپرداخت 250٪ با قیمت 1.16 دلار معامله می شود. اگرچه ممکن است به خوبی IEO های اولیه در Binance نباشد ، اما از آخرین فروش توکن بهتر است و مطمئنا جای شکایت نیست.

قابل توجه است که سکه نه تنها ارزش خود را حفظ کرده است بلکه سودهای اولیه را نیز حفظ کرده است. این نشان می دهد که حداقل پروژه دارای ارزش واقعی است.

مبادلات KAVA & ذخیره سازی

وقتی نوبت به لیست های مبادله می رسد ، KAVA فقط حجم قابل توجهی را در دو صرافی انجام می دهد. اینها Binance و Bilaxy هستند. در Binance می توانید آن را با Bitcoin ، Binance Coin و USDT معامله کنید در حالی که در Bilaxy فقط می توانید آن را با Tether معامله کنید.

این واقعاً بهترین تصویر برای نقدینگی عمومی بازار نیست. با تقسیم 50٪ از حجم معاملات به طور مساوی بین این دو مبادله ، به این معنی است که اگر معاملات توکن در یک مورد متوقف شود ، نقدینگی KAVA می تواند سقوط کند.

Binanace KAVA

در Binance ثبت نام کنید و KAVA Tokens را بخرید

همچنین باعث می شود که کشف قیمت عمومی در مسیر خود دشوارتر باشد. با مبادلات کمتری برای تعیین قیمت های نادرست ، به این معنی است که قیمت KAVA می تواند با سهولت نسبی از یک مقدار “واقعی” منحرف شود.

وقتی صحبت از پشتیبانی کیف پول می شود ، تیم Kava در حال کار روی یکپارچه سازی کیف پول اعتماد است که هنوز منتشر نشده است. با این حال ، با توجه به اینکه KAVA روی Cosmos ساخته شده است ، می توانید از بیشتر کیف پول هایی که از ATOM پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

اینها شامل Lunie و Cosstation هستند که به شما امکان می دهد KAVA خود را تفویض کنید و بازده اصلی را بدست آورید. ما در واقع لیستی از بهترین کیف پول ATM Cosmos را تکمیل کرده ایم که می توانید در آن به اوج خود برسید.

توسعه & نقشه راه

یکی از بهترین روش ها برای تعیین پیشرفت توسعه یک پروژه ، جستجوی مخازن منبع باز آنهاست. با مشاهده فعالیت کدگذاری ، می توانید معیار خوبی دریافت کنید.

از این رو ، من تصمیم گرفتم به جستجو در آزمایشگاه های کاوا GitHub و کل فعالیت آنها را مشاهده کنید. در زیر مجموع تعهدات به 3 فعال برتر repo طی 12 ماه گذشته آورده شده است.

آزمایشگاه های KAVA GitHub

کل تعهدات انتخاب repos طی سال گذشته

همانطور که می بینید پیشرفت بسیار کمی صورت گرفته است ، اگرچه این امر از جنبه نسبتاً سبک بوده است. این برای پروژه ای که تازه شبکه اصلی آن را راه اندازی کرده نیز تعجب آور است.

شاید هنوز برخی از کارها در مخازن خصوصی در حال انجام است که هنوز تحت فشار قرار نگرفته است. در واقع ، به نظر می رسد که در این پست وبلاگ تعدادی از موارد مهم ذکر شده است نقاط عطف توسعه که رسیده اند.

وقتی نوبت به نقشه راه می رسد ، مهمترین مورد بعدی که باید منتظر آن باشیم ، راه اندازی CDP Testnet در چند هفته اول ژانویه است. برای بقیه سال ، این مواردی است که برنامه ریزی شده است:

  • Q2: دارایی های بین زنجیره ای در سیستم CDP در شبکه اصلی
  • Q2: ادغام BTC Peg در آزمایشگاه سیستم CDP
  • Q3: هم BTC Peg و هم حضانت را در شبکه اصلی سیستم CDP ادغام کنید

جالب است که ببینید آیا آنها می توانند این نقاط عطف را برآورده کنند. در ابتدای سال همه نگاه ها به آزمایشگاه CDP معطوف خواهد شد. اگر می خواهید از پیشرفت ها مطلع شوید ، می توانید آنها را دنبال کنید وبلاگ رسمی.

نتیجه

Kava یک پروژه جالب DeFi است ، اما من مطمئن نیستم که به پروژه دیگری مشابه MakerDAO نیاز داشته باشیم. از طرف دیگر ، دسترسی به یک سکوی موقعیت بدهی وثیقه دار که امکان استفاده از هر دارایی رمزنگاری را دارد ، خوب است..

در طول تحقیق من برای این قطعه ، به نظر من رسید که جزئیات مربوط به پروژه ، بنیانگذاران آن و مشاوران آن در بهترین حالت کم است. این وب سایت اطلاعات کمی دارد و کاغذ سفید کمی بهتر است این پروژه ادعا می کند که از سال 2017 وجود داشته است ، اما قبل از اعلام Binance IEO تقریباً چیزی روی آنها نبود.

با توجه به نکته مثبت برای سرمایه گذاران در سکه KAVA ، بازدهی تاکنون خوب بوده است و سکه ارزش خود را حفظ کرده است.

تا زمان راه اندازی بسترهای نرم افزاری CDP در سه ماهه اول سال 2020 تا حدودی نسبت به این پروژه بدبین خواهم ماند. حتی پس از آن ، من واقعاً دوست دارم جزئیات بیشتری راجع به پروژه و تیم پشتیبان پروژه را بدست آورم. تا آن زمان فضای خالی زیادی برای علاقه من وجود دارد.

تصویر ویژه از طریق Shutterstock

سلب مسئولیت: اینها نظرات نویسندگان است و نباید آنها را به عنوان توصیه های سرمایه گذاری در نظر گرفت. خوانندگان باید تحقیقات خود را انجام دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map