از یک ICO 232 میلیون دلاری گرفته تا دادخواستها – داستان Tezos

Tezos توسط تیم زن و شوهر آرتور و کاتلین بریتمن تاسیس شد ، و زوج ساکن سوئیس توسعه پروژه را در سال 2014 آغاز کردند که مقاله سفید پروژه برای اولین بار منتشر شد.

به نظر می رسد این دو نفر برای هدایت چنین پروژه ابتکاری با داشتن آرتور به عنوان معاون رئیس جمهور برای مورگان استنلی بین 2013 و 2016 در موقعیت خوبی قرار داشته باشند و کاتلین با داشتن خدمات حرفه ای Accenture در رزومه خود به مدت دو سال افتخار می کند.

Tezos یک پروژه جاه طلبانه بود که قصد داشت یک فناوری دزدگیر رمزنگاری خود اصلاح کننده ارائه دهد که باعث افزایش امنیت و اعتماد شود در حالی که شبکه های موجود Bitcoin و Ethereum را بهبود می بخشد.

تیم پشتیبان این پروژه همچنین خود را به عنوان گزینه ای برتر برای Ethereum به دنیا می دیدند و در مورد چشم انداز خود کاملاً پیش قدم بودند. آرتور بریتمن احساس کرد که مکانیک های استفاده شده توسط Tezos به عنوان نوعی “قانون” عمل می کند و از کاستی هایی که منجر به هک DAO و شکسته شدن بلاک چین Ethereum در سال گذشته شد جلوگیری می کند.

اساساً ، Tezos به مسئله حاکمیت و توسعه در یک شبکه غیرمتمرکز متشکل از بازیگران مختلفی که ممکن است انگیزه ها و اهداف یکسانی نداشته باشند ، می پردازد. در نتیجه ، رفتار افراد پشت این پروژه تا حدودی یک شوخی کنایه آمیز است.

ICO

مسائل مشترک المنافع TezosIZ Tezos از اول ژوئیه آغاز به کار کرد و برای مدت 13 روز اجرا شد ، و ICO به صورت یک انبوه جمعیتی بدون پوشش در آمد ، به این معنی که محدودیتی در میزان کل توکن های فروخته شده یا کمک های دریافتی وجود نداشت. در پایان فروش گسترده مردم ، این پروژه حدود 65،627 BTC و 361،122 ETH را جمع کرده بود.

این ارزش تقریبی 232 میلیون دلار بود که پروژه blockchain را رکورد زد و از کل فروش قبلی که توسط Bancor تعیین شده بود پیشی گرفت. سرخوشی در برگزاری چنین فروش موفقیت آمیزی احساس می شود که بزودی با درگیر شدن بنیانگذاران در یک اختلاف کثیف از بین می رود.

جنگ

Tezos متعلق به DLS (Dynamic Ledger Solutions) ، یک شرکت متعلق به Breitmans و تعدادی از شرکای سرمایه گذاری خطرناک است. پروژه blockchain همچنین توسط بنیاد Tezos پشتیبانی می شود ، که به عنوان یک سازمان مستقل و غیرانتفاعی عمل می کند و می خواهد بهترین روش را تضمین کند و امکان توسعه کل پروژه را فراهم کند..

طی چند ماه گذشته اختلافات فاحشی بین Breitmans و Johann Geverrs ، رئیس بنیاد سوئیس با هر دو طرف در نمایش عمومی لجن زدن وجود دارد. این زوج خواستار استعفای Geverrs از هیئت مدیره خود شده اند زیرا احساس می كنند كه وی كنترل غیرقابل نقدی بر منابع مالی در اختیار خود دارد.

گورس در پاسخ به این ادعا که “Breitmans تلاش کرده اند ساختار قانونی سوئیس را دور بزنند و کنترل بنیاد را به دست بگیرند ، و با تخریب رفتار کرده و باعث ماه ها تأخیر در پروژه Tezos شده اند.”


این بنیاد 232 میلیون دلار سرمایه جمع شده در جمعیت Tezos را مدیریت می کند و باید طبق قوانین سوئیس مستقل باشد. این اختلاف منجر به تاخیر در انتشار توکن Tezos در بازار آتی توکن ها شد که حدود 75٪ از زمان عمومی شدن اخبار این اختلاف سقوط کرد..

تاثیر

تأثیر فوری این سقوط عمومی افزایش قابل توجهی در سطح نظارت بر کل پروژه بوده است. از آن زمان روشن شده است که ساختار قانونی Tezos شامل بنیادی است که برای خرید شرکت تحت کنترل Breitmans پرداخت می کند و سپس قسمت عمده ای از ICO را برای توسعه و ارتقا سیستم عامل هزینه می کند..

این توافق منجر به این سال شده است که آیا برنامه های تزوس در چارچوب تعریف سیستم حقوقی سوئیس از بنیاد قرار دارد و آیا عدم شفافیت در مورد این موضوع همراه با تأخیرهایی که شاهد توزیع توکن تا فوریه 2018 خواهیم بود ، سرمایه گذاران را با تعداد کمی مواجه کرده است گزینه ها.

در چند روز گذشته ، الف فعالیت کلاسی توسط وکالت جیمز تیلور-کوپلند به نمایندگی از سرمایه گذاران در دادگاه منطقه ای کالیفرنیا ثبت شده است. در این دادخواست نام های Breitmans and Geverrs ، Dynamic Ledger Solutions ، بنیاد Tezos و همچنین Strange Brew Strategies ، شرکت روابط عمومی که پروژه را به عنوان ICO به عنوان متهم ارتقا داد ، ارائه شده است..

این دادخواست ادعا می کند که Tezos با فروش اوراق بهادار ثبت نشده ، ارتکاب تقلب در اوراق بهادار ، تبلیغات کاذب و رقابت ناعادلانه با گمراه کردن سرمایه گذاران در مورد ماهیت شرکت ، قانون اوراق بهادار ایالات متحده را نقض کرده است..

این اقدام طبقاتی شامل 30،000 نفر است كه “Tezzies” را خریده اند و به آنها اجازه می دهد تا خریدهای خود و سایر خسارات خود را پس بگیرند و ما می توانیم انتظار داشته باشیم كه این دادخواست اولین پرونده قضایی باشد.

بازار ICO غالباً به عنوان غرب وحشی توصیف می شود و حل این اختلاف پیامدهای گسترده ای برای ICO های آینده خواهد داشت. ماهیت بالای شکست پروژه Tezos اعتماد سرمایه گذاران را به طور کامل در این بخش ریشه کن می کند و مقامات نیز آماده اند تا وارد عمل شوند و به ناچار حاکمیت و مقررات را ارائه می دهند.

این می تواند منجر به کاهش سریع بازار رونق ICO شود.

بینش ها

چه چیزی یاد بگیریم Tezosساختار مالکیت مورد استفاده توسط Breitmans همیشه مشکل ساز بود ، و این واقعیت که Tezos متعلق به DLS است که زوجین در کنار شرکای سرمایه گذاری خطرناک خود دارند ، مطمئناً تصمیم به تصمیم گیری برای گروه قبل از ICO در ماه سپتامبر گرفت. 2016 و پس از آن در طول فروش اصلی با 8.5٪ خرید بریتمنز و میلیاردر تیم دراپر.

این تخفیف های پیش فروش و قبل از ICO در حال شیوع بیشتر هستند اما در واقع در برابر سرمایه گذاران خرده فروشی کار می کنند ، زیرا سرمایه گذاران بزرگتر و نهادی “توکن های با تخفیف شدید خود را در بازار” ریخته و چشم انداز سرمایه گذاران منظم را از بین می برند. برجسته سازی Tezos بیشتر به کار در بسیاری از ICO ها کمک کرده است و برای حفظ اعتماد به نفس سرمایه گذاران به بهبود روش های افشای اطلاعات نیاز دارند..

با شروع سرمایه گذاران در زیر سوال بردن خرد برگزاری ICO بدون پوشش ، این توکن مجدداً مورد بررسی قرار گرفت. نبود کلاهک به این معنی است که با از بین رفتن بازار ثانویه ، توکن ها احتمالاً از کار می افتند. هر سرمایه گذار که نتواند در فروش گسترده مردم شرکت کند ، همچنان می تواند نشانه های موجود در بازار را خریداری کند که به حفظ ارزش بازار توکن کمک می کند ، برخی اقدامات مثبت را تحریک می کند و بنابراین به سرمایه گذاران خرده فروشی پاداش می دهد..

فروش توکن باید برای سود دهی به پروژه و سرمایه گذاران خرده فروشی تنظیم شود و نه یک گروه منتخب از سرمایه گذاران اولیه که معمولاً اتفاق می افتد. واضح است که پروژه های بلاکچین باید به اصول اولیه برگردند و سرمایه گذاران باید باهوش تر شوند و از ICO های خیره کننده جلوگیری کنند در حالی که از ارزش خود به عنوان حامی مالی نیز محافظت می کنند.

به نظر می رسد که روزهای پرطرفدار ، شکستن رکورد ICO به پایان رسیده است. سرمایه گذاران مطمئناً تمرکز خود را روی پروژه های کوچک ، بسیار شفاف و کوچک قرار می دهند که بیش از یک مقاله سفید و وعده های بزرگ برای ارائه روی میز است..

تصاویر از طریق Fotolia و انجمن Tezos

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map