Horizen Review: بررسی اجمالی کامل از رمزنگاری ZEN Privacy

در حال حاضر تعداد زیادی سکه حفظ حریم خصوصی در بازار موجود است. همه فناوری منحصر به فرد و گویا انقلابی را ارائه می دهند. Horizen (ZEN) یکی از این موارد است.

این ارز رمزنگاری شده fork-of-a-fork قبلاً تا زمان تغییر نام تجاری در سال 2018 Zencash نامیده می شد. با این حال ، این چیزی بیش از یک مارک تجاری جدید بود. تیم Horizen از آن به عنوان فرصتی برای اختراع مجدد ارز رمزنگاری شده با مجموعه ای از ویژگی ها و پیشرفت ها استفاده کردند.

با این حال ، آیا این یک سکه حفظ حریم خصوصی است که واقعا قابل تأمل است?

در این بررسی Horizen ، سعی می کنم به آن پاسخ دهم. من همچنین نگاهی عمیق به چشم انداز بلند مدت و استفاده از موارد برای ارز ZEN خواهم انداخت.

Horizen چیست?

Horizen یک بلاکچین متمرکز بر حریم خصوصی است که یک چنگال ZClassic است که خود یک چنگال Zcash بود. به همین ترتیب یکی از سکه های حفظ حریم خصوصی است که از فناوری Zcash’s ZK-snark استفاده می کند. این فناوری حفظ حریم خصوصی کاملاً پیشرفته ، از «اثبات دانش صفر» استفاده می کند.

Horizen چیست

مزایای فناوری Horizen. تصویر از طریق وب سایت Horizen

شبکه Horizen ایجاد شده است تا انواع پروژه های محرمانه را در بر بگیرد ، که شامل موارد زیر است:

 • یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز
 • یک پیام رسان خصوصی (ZenChat) ؛
 • یک سیستم انتشار ناشناس (ZenPub) ؛
 • سرویس جلوی دامنه TOR-like (ZenHide).

علاوه بر این ، ارز رمزنگاری شده ZEN وجود دارد ، یک برنامه کامل مجموعه به نام Sphere by Horizen ، ZenNodes و Horizen (که در ژانویه 2020 در آلفا است).

نیاز به حریم خصوصی


در حالی که بسیاری از مردم احساس می كنند امنیت و حریم خصوصی موضوعاتی است كه فقط مربوط به جنایتكاران ، تئوریسین های توطئه و شرور است ، اما این واقعیت است كه در امنیت سایبری امروز جهان باید نگرانی اصلی همه باشد.

کارشناسان امنیت سایبری در نورتون تخمین بزنید تقریبا 60 میلیون آمریکایی به دلیل سرقت هویت تا حدودی بر روی زندگی و داده های آنها تأثیر گذاشته اند و تا سال 2023 نیمی از نقض داده ها در جهان در ایالات متحده خواهد بود..

ID سرقت آمریکایی ها

خسارت ناشی از سرقت هویت در ایالات متحده آمریکا. تصویر از طریق نورتون

علاوه بر این ، مهم است که مردم درک کنند که این رایانه شخصی شما نیست و لازم است نگران آن باشید وقتی صحبت از هکرها می شود. اکثر هک ها در مقیاس بسیار بیشتری قرار دارند و همزمان ده ها هزار نفر را تحت تأثیر قرار می دهد و در بعضی موارد تا میلیون ها نفر را تحت تأثیر قرار می دهد..

همه ما حساب هایی با نهادهایی داریم که با داده های خود مانند Google ، Microsoft ، Visa ، Equifax و حتی دولت ملی شما به آنها اعتماد داریم. اینها مکانهایی است که هکرها اعتصاب می کنند. و می توانید شرط بندی کنید که این شرکت ها و دولت ها اقدامات امنیتی سختگیرانه ای را برای محافظت از داده هایی که در اختیار دارند دنبال می کنند.

حتی قوانینی برای اطمینان از چنین وضعی وجود دارد ، اگرچه به نظر می رسد مجازات مجاز به نقض داده برای تشویق امنیت کامل کافی نیست ، زیرا نقض داده هنوز به اندازه کافی رایج است.

Horizon بر افزودن حریم خصوصی برای برنامه های سازمانی تمرکز دارد. این شامل پیام رسانی و انتشار ، و همچنین ذخیره سازی اطلاعات خصوصی و امن در بلاک چین Horizen است.

ارز رمزنگاری شده ZEN

از آنجا که ZEN به عنوان چنگال بلاک چین ZClassic (ZCL) ایجاد شد ، Horizen (یا در آن زمان ZenCash) ICO نداشت. این چنگال در 23 مه 2017 در بلوک شماره 110،000 رخ داد و ZEN به صورت 1: 1 برای دارندگان ZCL صادر شد.

سپس ، در 22 آگوست سال 2018 ، تیم ZenCash تصمیم گرفت که تغییر نام تجاری مناسب است. این کار به منظور تهیه یک تخته پرش برای مواردی بیشتر از یک سکه حفظ حریم خصوصی انجام شده است – من در زیر به جزئیات بیشتری می پردازم.

Horizen Forks Crypto

دو چنگال و یک تغییر نام

ZEN برای دستیابی به اتفاق نظر از الگوریتم Equihash استفاده می کند و یک بلاکچین اثبات کار است. پاداش بلوک فعلی ZEN 7.5 ZEN است ، بلاک ها تقریباً هر 2 ½ دقیقه استخراج می شوند. دقیقاً مانند بیت کوین ، هر چهار سال یکبار پاداش ها نصف می شود.

برخلاف بیت کوین ، جوایز بلوک همه برای استخراج کنندگان نیست. درعوض ، 70٪ به استخراج کنندگان می رسد ، 20٪ به طور مساوی بین گره های امن و Super Nodes تقسیم می شود و 10٪ باقیمانده به خزانه داری تیم Horizen تقسیم می شود.

گره های امن همان چیزی است که شما ممکن است به عنوان گره اصلی در نظر بگیرید. آنها نیاز دارند که صاحب گره 42 ZEN را در معرض خطر قرار دهد. گره های امن Horizen از این نظر منحصر به فرد هستند که از رمزگذاری TLS گره به گره برای ایمن سازی کلیه ارتباطات استفاده می کنند.

برای اطمینان از ایمن بودن همه انتقال ها ، شبکه Horizen از هر دو شبکه توزیع محتوا و Hypertext Transfer Protocol Secure (HTTPS) استفاده می کند. همچنین همان رمزنگاری sk-SNARKS را که توسط Zcash استفاده شده است به ارث برده است. این ویژگی ها تراکنش های ZEN را ناشناس و مستعار می کند و به کاربران ZEN بالاترین سطح امنیت و حریم خصوصی را در کلیه معاملات خود می دهد..

اثبات دانش صفر Horizen

اثبات دانش صفر از حریم خصوصی مطمئن است

برخی انتقادات در مورد پروژه Horizen وجود دارد. این موارد شامل رویداد رمزگذاری شده رمزگذاری شده معروف به “تنظیم مطمئن” است که می تواند به یک بازیگر بد امکان ایجاد سکه های ZEN نامحدود را بدهد ، اگر بخواهند روند کار را به خطر بیندازند.

همچنین شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه کد اصلی مورد استفاده برای ایجاد Zcash دارای “درپشتی پلیس” بوده است و این درب پشتی همچنین به اجرای کد Horizen منجر شده است ، اگرچه هیچ اثبات چنین درب پشتی برای هر دو Horizen وجود ندارد یا Zcash.

محصولات Horizen

همانطور که در بالا ذکر شد ، Horizen در حال ساخت مجموعه کاملی از ابزارها است که باعث ایجاد حریم خصوصی برای برنامه های سازمانی می شود. توابع و محصولاتی که تاکنون تولید شده اند:

 • ZenCash – ZEN ارز رمزنگاری شده در پشت Horizen است و برای تحقق هدف اصلی Zcash که نقش یک ابزار مالی ناشناس بود ، ایجاد شده است..
 • ذن پاب – قوانین موجود در بسیاری از کشورها می تواند انتشار اسناد را به یک تجارت خطرناک تبدیل کند. حتی گاهی اوقات به اصطلاح دموکراتیک می تواند روزنامه نگاران را ساکت کند. Horizen به ZenPub پیشنهاد می دهد تا ناشناس در IPFS منتشر شود ، اطمینان حاصل شود که مطبوعات آزاد و بی طرف همیشه می توانند حفظ شوند.
 • ذن چت – پیام رمزگذاری شده چیز جدیدی نیست. از آنجا که ارتباطات ما همیشه تحت نظارت است Horizen ZenChat را ایجاد کرده است ، که معاملات را با استفاده از رمزگذاری AES-256 به صورت end-to-end رمزگذاری می کند.
 • ZenHide – ZenHide برای جلوگیری از سانسور با پنهان کردن نقطه پایان از راه دور ارتباطات ، از جبهه بندی دامنه (مشابه TOR) استفاده می کند. این کار را با استفاده از HTTPS برای برقراری ارتباط با یک میزبان ممنوع در حالی که ظاهر می شود با یک میزبان دیگر برقرار است ، انجام می دهد.
 • ZenNodes – ZenNodes برای کمک به اجرای قوانین بلاکچین ایجاد شده است و Horizen دارای یکی از بزرگترین شبکه های گره در یک ساختار گره ای چند طبقه است. شبکه گره بزرگ و پراکنده Horizen قابلیت اطمینان ، انعطاف پذیری و سرعت شبکه را بهبود می بخشد. سه نوع گره وجود دارد: گره های کامل ، گره های امن و گره های فوق العاده.
 • ZenDAO – سازمان خودمختار غیرمتمرکز Horizen (DAO) به عنوان مکانیزم رأی گیری برای تخصیص بودجه خزانه داری برای ادامه توسعه بستر Horizen در حال ایجاد است. این در نهایت یکی از بسیاری از برنامه های زنجیره جانبی موجود در بلاکچین است.
 • Sphere توسط Horizen – Sphere by Horizen یک برنامه چند منظوره است که به افراد اجازه می دهد کنترل حریم خصوصی و امور مالی خود را در دست بگیرند. این یک نقطه پرتاب برای اکثر سرویس های Horizen است.
 • زنجیره های جانبی – زنجیره های جانبی Horizen یک راه حل مقیاس پذیر است که امکان اتصال انواع دیگر پیاده سازی های بلاکچین را با اجماع ، لایه شبکه ، کیف پول ، تاریخچه و بسیاری از قطعات دیگر فراهم می کند..

تیم Horizen

تیم پشتیبان Horizen دارای زمینه ای قوی در رمزنگاری ، فناوری بلاکچین ، امور مالی و توسعه تجارت است. این زمینه قوی و تمایل به ایجاد سیستمی است که به افراد امکان می دهد حریم خصوصی و آزادی خود را حفظ کنند که باعث می شود Horizen به یک پروژه موفق تبدیل شود.

رهبر تیم و بنیانگذار ZenCash است راب ویگلیون. راب فیزیکدان و ریاضیدان سابق با تجربه کار در Bitshares ، BlockPay ، Zclassic ، Seasteading و Bitgate است.

او در حال حاضر یک دکترای مالی در زمینه تحقیق در زمینه سرمایه گذاری رمزنگاری و آموزش “بیت کوین است & برنامه های Blockchain در امور مالی. راب دارای مدرک MBA در امور مالی است & بازاریابی و گواهینامه PMP. او یک آزادیخواه پرشور است که طرفدار صلح ، آزادی و احترام به زندگی فردی است.

تیم Horizen

تیم Horizen. از چپ: راب ویگلیونه ، رولف ورسلیوس و رووان استون

راب با بنیانگذار پیوست رولف ورسلیوس که نقش مشاور اجرایی پروژه را دارد. با تجربه قبلی در سیستم های سیسکو ، صنعت نیمه هادی و به عنوان یک افسر آموزش دیده هسته ای در نیروی زیردریایی ایالات متحده ، رولف رهبری ، مدیریت و تخصص فنی عملیاتی را به سازمان ذن می آورد.

ما همچنین می خواهیم به مدیر توسعه تجارت Horizen ، Rowan Stone اشاره کنیم. Rowan یک رهبر باتجربه با 15+ سال تجربه در توسعه استراتژیک تجارت ، فروش ، خرید و مدیریت بازرگانی ، صنایع نفت و گاز ، فناوری اطلاعات و بلاکچین است.

پیش از این ، او یک عملیات استخراج ارز رمزنگاری شده در میانه را در اسکاتلند تأسیس کرد ، همان چیزی که او را به Horizen در سال 2017 هدایت کرد. او علاقه زیادی به حل مشکلات فن آوری دارد و سخت تلاش می کند تا فناوری Horizen را به توده مردم برساند! علاوه بر این ، او به اندازه کافی مهربان بود و اجازه داد در مورد انتقال از ZenCash به Horizen با او مصاحبه کنیم.

جامعه Horizen

با سابقه طولانی خود به ZenCash ، خیلی تعجب آور نیست که Horizen جامعه ای جامع و متنوع در پشت خود دارد. بیش از توییتر, بیش از 46000 دنبال کننده وجود دارد و صفحه فیس بوک بیش از 8400 دنبال کننده دارد.

subreddit این پروژه فقط از 3000 خواننده خجالتی است ، که بزرگترین دنبال کننده Reddit نیست ، اما بسیار قوی است ، با به روزرسانی های منظم ارسال می شود و چندین نظر در مورد هر پست ارسال می شود. تلگرام کمی کمتر از 1700 عضو کمی دلسرد کننده تر بود.

رشد جامعه افق

رشد جامعه Horizen در سال 2019

سرانجام ، ما بسیار خوشحال شدیم کانال یوتیوب از Horizen. بسیاری از پروژه های ارز رمزنگاری شده یا YouTube را نادیده می گیرند ، یا دارای کانالی بدون محتوای خوب هستند.

Horizen بیش از 130 فیلم با 2 سال قبل دارد و آنها همچنان در سیستم عامل فعال هستند. آنها همچنین بیش از 8000 مشترک دارند که بسیار خوب است برای یک پروژه بلاکچین در YouTube خوب است.

تاریخچه قیمت ZEN

همانطور که قبلاً ذکر شد ، هیچ ICO برای ZEN وجود ندارد ، زیرا از ZClassic به عنوان چنگال ساخته شده است. در کل 21 میلیون ZEN عرضه شده است ، دقیقاً مانند بیت کوین ، و از ژانویه 2020 ، عرضه در دسترس کمی بیش از 8.15 میلیون سکه است..

در حال حاضر ZEN از نظر سقف بازار در رتبه 58 قرار دارد و از آنجا که در بازار خرس 2018 بسیار خوب ایستاده بود غیرمعمول بود. قیمت در اواسط سال 2019 پایین آمد و از اکتبر 2019 روند صعودی داشت.

عملکرد قیمت ZEN

عملکرد قیمت ZEN. تصویر از طریق CMC

بالاترین قیمت 67.29 دلار در 10 ژانویه 2018 و کمترین قیمت 3.09 دلار در 31 ژوئیه 2017 بود که تنها دو ماه پس از آغاز معاملات ZEN بود. سکه اخیراً بسیار کم به کمترین میزان خود رسیده است ، اما در سپتامبر 2019 به 3.14 دلار رسیده است.

تجارت & ذخیره سازی ZEN

شما می توانید ZEN را در بیش از دوازده صرافی مختلف خریداری کنید که بیشترین حجم آن در Binance مبادله می شود. همچنین حجم زیادی از تغییر حجم صدا در DragonEx ، TOKOK ، Huobi Global و Bittrex وجود دارد. اگر نمی خواهید ZEN بخرید ، اما هنوز مقدار کمی می خواهید ، می توانید آن را از شیر آب روزانه ZEN.

با کمی بررسی دقیق نقدینگی در مبادلات ، به نظر می رسد تنها نقدی که نقدینگی واقعی دارد Binance است. با گفتن این مطلب ، دامنه پیشنهاد قیمت کاملاً گسترده است و به نظر نمی رسد کتاب سفارش بسیار عمیق باشد. از این رو ، هنگام قرار دادن سفارشات بلوک بزرگ در بورس ، باید احتیاط کنید.

پس از داشتن ZEN ، می خواهید مکانی امن برای ذخیره آنها پیدا کنید. همه ما خطرات ناشی از ذخیره ارز رمزنگاری شده در صرافی متمرکز را می دانیم. Horizen توصیه می کند ZEN خود را در کیف پول رسمی Sphere خود ذخیره کنید ، اما گزینه های زیادی از دسک تاپ تا موبایل ، کاغذ تا سخت افزار وجود دارد. لیستی از کیف پول های پشتیبانی شده موجود است اینجا.

بهترین گزینه شما برای ایمن نگه داشتن ZEN خود باید کیف پول سخت افزاری باشد. ZEN در هر دو دستگاه Ledger Nano و Ledger X پشتیبانی می شود. شما همچنین می توانید آن را بر روی دستگاه سخت افزار Trezor ذخیره کنید اما در این حالت شما نیاز به خرید مدل T دارید.

توسعه & رشد

اگرچه Horizen نام تجاری جدید خود را تغییر داده و طرح جدیدی ارائه کرده است ، اما باید پرسید که آیا این ترجمه به خروجی توسعه واقعی تبدیل شده است؟ یکی از بهترین روشها برای تعیین این مسئله ، باز کردن پایگاههای کد منبع باز آنهاست.

با توجه به اینکه Horizen منبع باز است ، می توانیم به آن بپردازیم GitHub آنها تا درک کنید که چه میزان کد تحت فشار قرار گرفته است. در زیر کل کد تعهد شده به سه مورد از فروشگاه های برتر در طول سال گذشته وجود دارد.

کد متعهد می شود که در 12 ماه گذشته repo را انتخاب کند

همانطور که می بینید این پروژه با یک جریان ثابت متعهدانه کاملاً شلوغ بوده است. همچنین لازم به ذکر است که 53 مخزن دیگر نیز وجود دارد اما عملکرد آنها کمتر از بقیه است. کل فعالیت توسعه مطابق با پروژه های دیگری است که ما پوشش داده ایم.

این پروژه نه تنها به روزرسانی های توسعه خود را تحت فشار قرار داده است ، بلکه شبکه نیز در حال رشد است. به عنوان مثال ، در سال 2019 شما 49 درصد رشد در گره های فوق العاده و گره های امن داشته اید.

رشد در شبکه در Horizen. تصویر از طریق وبلاگ افق

این عالی است زیرا بدان معنی است که هرچه تعداد گره های شبکه بیشتر باشد ، شبکه از امنیت و توزیع بیشتری برخوردار می شود.

از نظر نقشه راه آینده ، به نظر نمی رسد که آنها آن را برای سال 2020 به روز کرده باشند. با این وجود ، مواردی وجود دارد که قرار بود در Q4 2019 اعمال شوند که هنوز منتشر نشده اند. این موارد شامل موارد زیر است:

 • ذن 3.0
 • طراحی DAG (نمودار چرخشی مستقیم) را شروع کنید
 • Sidechain خزانه داری
 • Sidechain SDK

جالب است که ببینید آیا تیم Horizen می تواند در سال جدید هرکدام از این به روزرسانی ها را فشار دهد. البته یکی از مهمترین موارد در اینجا انتشار نسخه سوم نرم افزار اصلی آنها است. اگر می خواهید با آخرین اطلاعات در جریان باشید ، می توانید از آنها بازدید کنید وبلاگ رسمی.

نتیجه

Horizen با دور شدن از تمرکز بر ناشناس ماندن و حفظ حریم خصوصی ، خود را در میان جمع سکه های حفظ حریم خصوصی متمایز کرده است. مجموعه کامل ابزارهای ارائه شده توسط Horizen نه تنها افراد ، بلکه کاربران سازمانی را نیز به خود جلب می کند و این می تواند کلید پذیرش ZEN باشد.

انتقاد اصلی از ZEN این است که از پروتکل Zerocash مشابهی استفاده می کند که برای ZCash ساخته شده است و شایعاتی درباره یک درب پشتی در کد وجود دارد که اساساً هرگونه حریم خصوصی سکه و بلاک چین را از بین می برد..

اما Horizen تلاش های زیادی را در این زمینه انجام داده است ، از برنامه های ZenPub و ZenChat گرفته تا توسعه زنجیره های جانبی که امکان میزبانی هر dApp یا بلاکچین را در کنار ZEN فراهم می کند..

با استفاده از این قطعات و با راه اندازی ZenDAO ، Horizen خود را به خوبی تبدیل کرده و به یک اکوسیستم زنجیره بلوک پایدار تبدیل شده است. ابزارهای در حال توسعه مناسب کاربر سازمانی است.

دلیل این امر این است که Horizen می فهمد که کاربران سازمانی پس از استفاده از فناوری تمایل دارند وفادار بمانند و کاربران سازمانی اغلب توانایی پرداخت خوب برای مدت طولانی را دارند.

قطعه مورد نیاز اکنون تحویل SDK است که امکان گسترش سریع ZEN و شبکه Horizen را فراهم می کند.

تصویر ویژه از طریق Shutterstock

سلب مسئولیت: اینها نظرات نویسندگان است و نباید آنها را به عنوان توصیه های سرمایه گذاری در نظر گرفت. خوانندگان باید تحقیقات خود را انجام دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map