EOS: آنچه باید درباره بلاکچین نسل بعدی بدانید

EOS به یکی از مهمترین پروژه های آینده بلاکچین چند سال اخیر تبدیل شده است. این هدف توسط Dan Larimer ، خالق BitShares و Steemit ساخته شده است ، هدف این است که نه تنها رقیب سایر سیستم عامل های قرارداد هوشمند مانند Ethereum باشد بلکه نمایانگر یک پلت فرم واقعی رمز ارزهای نسل سوم است..

EOS با یک اصل کاملا متفاوت از سایر پروژه های بلاکچین کار می کند زیرا از سیستمی استفاده می کند که به عنوان اثبات سهام شناخته شده شناخته می شود.

در این مقاله ، ما قصد داریم برخی از تفاوتهای مهم و مهمی را که EOS قصد دارد ارائه دهد ، و همچنین برخی از نگرانیهای انجمن بلاکچین در مورد پروژه را بررسی کنیم..

EOS چیست؟ اصول اولیه

در هسته اصلی خود ، EOS یک پلت فرم بسیار مقیاس پذیر در نظر گرفته شده است که می توان برنامه های توزیع شده را به راحتی بر روی آن اجرا کرد. در حالی که می توان رقبایی مانند Ethereum را یک رایانه جهانی دانست ، EOS بیشتر شبیه یک سیستم عامل جهانی است. هدف طراحان آن این است که امکان اجرای سریع و آسان برنامه های توزیع شده (یا Dapps) را فراهم کنند..

در حالی که هر بار برنامه های مبتنی بر Ethereum باید از ابتدا ایجاد شوند ، EOS ادعا می کند که با حداقل تلاش انواع مختلف برنامه های استاندارد را به کار می گیرد. این امر به سازنده یک EOS Dapp این امکان را می دهد که فقط لازم باشد برنامه خود را شخصی سازی کند و دوباره چرخ را اختراع نکند.

از نظر فنی ، EOS به دلیل مدل اجماع بسیار متفاوت از Ethereum است. امروز ، Ethereum با استفاده از یک مدل اثبات کار (POW) کار می کند. در نهایت ، آن را به یک مدل اثبات سهام به نام Casper POS تبدیل خواهد شد

Dan Larimer ، خالق EOS ، می خواست از ایجاد استخرهای استخراج که به طور تئوری می تواند امنیت یک بلاکچین را با تمرکز منابع تهدید کند ، جلوگیری کند. به منظور جلوگیری از این امر ، لاریمر در حال ایجاد الگوی اجماعی است که خود آن را ایجاد کرد به نام اثبات سهام منفعت.

مدل اجماع EOS

اثبات تفویض شده سهام EOS

تصویر از طریق استیمیت

اثبات سهام واگذار شده به این معنی است که فقط 20 نهاد در یک زمان مجاز به ایجاد بلوک های جدید هستند. به این 20 نهاد (اعم از افراد ، یا معدنچیان اندازه نهادی) شاهد گفته می شود. برای اینکه شاهد شوند ، افرادی که نشانگرهای EOS را در اختیار دارند ، باید رای خود را برای کسانی که می خواهند شاهد باشند ، صادر کنند.

در پایان ، 20 نفر برتر در هر دور 21 بلوکی به طور خودکار انتخاب می شوند. درصد آرا earn کسب شده تعداد بلوکهایی را که شاهد مجاز به ایجاد یا استخراج آنها است تعیین می کند. از آنجا که نهادی که بلاک را استخراج می کند ، پاداش کل بلوک را دریافت می کند ، تبدیل شدن به یک مقام موقعیتی بسیار ارزشمند و مورد جستجو خواهد بود.

دلیل ایجاد اثبات سهام واگذار شده جلوگیری از تشکیل استخرهای استخراج و افزایش امنیت شبکه است. با نیاز به رای گیری و محدود کردن تعداد استخراج کنندگان به 20 نفر ، تعداد نهادهایی که قادر به تأثیرگذاری بلاکچین به طور بالقوه مضر هستند بسیار کاهش می یابد.

به همین ترتیب ، اگر کسی به عنوان شاهد انتخاب شود ، به او انگیزه داده می شود که به مصلحت بلاکچین رفتار کند ، مبادا موقعیت خود را به عنوان شاهد از دست بدهد و تمام سودهای احتمالی خود را از دست دهد..

میلیون ها معامله در ثانیه


در مصاحبه ای که در یوتیوب با YouTuber Ivan در Tech انجام شد ، Larimer خاطرنشان کرد که برای تصویب یک پروژه بلاکچین ، باید یک تجربه پیوستگی بدون اصطکاک داشته باشد. به زبان ساده ، اگر ابتدا از طریق صرافی شخص ثالث ملزم به انجام کار شوید ، به دلیل دشواری موجود ، شخص عادی علاقه ای به عضویت نخواهد داشت..

به همین ترتیب ، EOS برای مشارکت یا تعامل با بلاکچین EOS به هیچ یک از واحدهای ارز رمزنگاری شده نیاز ندارد..

علاوه بر این ، بلاکچین برای پشتیبانی از میلیون ها تراکنش در ثانیه طراحی شده است. EOS هنوز در دست توسعه است و تا اواخر سال جاری منتشر نمی شود. تیم توسعه وقت زیادی دارد تا از مقادیر بالقوه مقیاس پذیری قبل از شروع ایجاد مشکل پیش بیفتد.

Ethereum در حال توسعه راه حل های خاص خود برای مقابله با مقیاس بندی است. EOS این مزیت را خواهد داشت که راه حلهای قدرتمندی را که از روز راه اندازی در دسترس هستند ، داشته باشد.

بحث و جدال رمز ERC-20

توزیع رمز EOS

توزیع رمز EOS. منبع تصویر: eos.io

EOS ICO خود را از اواسط سال گذشته آغاز کرد. در حالی که بسیاری از ICO های آن زمان فقط برای چند روز یا در برخی موارد کمتر از یک دقیقه اجرا می شدند ، فروش EOS قرار بود به مدت یک سال ادامه یابد. با این حال ، چون بلاکچین هنوز وجود ندارد ، فروش قادر به انتشار مستقیم توکن های EOS بومی نبود.

در عوض ، معیار توقف معرفی شد. نشانه های Ethereum ERC-20 با این انتظار منتشر شد که بعداً می توانند با نشانه های بومی EOS مبادله شوند. به این معنی که یک بار سیستم عامل در اواسط سال 2018 فعال شود.

مشاهده دقیق اسناد EOS ICO ورود بسیار مشکوکی را نشان داد. به طور خاص ، در اسناد رسمی ذکر شده است که دارندگان توکن EOS ERC-20 لزوماً حق هیچ گونه مجازاتی را ندارند. این امر منجر به طوفان نسبی سرمایه گذاران نگران کننده شد. آنها نگران بودند که توکن های ERC-20 آنها مورد احترام قرار نگیرد و با توکن های نهایی EOS مبادله نشوند.

نشانه های ERC-20 نیز با نوسانات قابل توجه قیمت روبرو شده اند. در ژوئیه 2017 ، علامت ها هر کدام با حدود دو دلار معامله می شدند. در یک لحظه ، آنها بیش از نیمی از ارزش و عمق خود را بسیار کمتر از یک دلار از دست دادند.

امروز ، با نزدیک شدن به زمان عرضه سیستم عامل ، توکن های ERC-20 هر کدام با بیش از هشت دلار معامله می شوند. این بدان معنی است که هر کسی که در هنگام افت قابل توجه قیمت ، توکن خریداری کرده باشد ، فقط در چند ماه سرمایه خود را ده برابر افزایش داده است.

خریداری کردن & ذخیره سازی EOS

اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید مقداری EOS بخرید ، باید به یکی از صرافی هایی که توکن را لیست می کنند بروید. EOS سکه کاملاً محبوبی است و از این رو پوشش کمی در این مبادلات دارد. برخی از بزرگترین صرافی هایی که می توانید نگاهی بیندازید ، Binance Exchange و Huobi هستند.

با این حال ، این صرافی ها برای خرید سکه ابتدا به شما ارز رمزنگاری شده دیگری مانند بیت کوین و غیره نیاز دارند. ممکن است بخواهید Kraken را در نظر بگیرید که به شما امکان می دهد حساب خود را با ارز فیات تأمین کرده و نشانه ها را خریداری کنید. اصطلاح این نوع مبادلات “Fiat Gateways” است.

پس از داشتن EOS می خواهید آنها را ایمن در کیف پول ذخیره کنید. دلیل این امر این است که نگه داشتن یک سکه بزرگ در صرافی با توجه به خطرات ناشی از آن احتیاط ندارد. ما لیست گسترده ای از بهترین کیف پول های EOS برای ذخیره رمزهای شما را پوشش داده ایم.

افکار نهایی

آنچه EOS ارائه می دهد مطمئناً جذاب است. گرچه ممکن است لزوما جایگزین Ethereum نشود ، اما می تواند یک رقیب جدی در وزن سنگین باشد. شاید به همان روشی که امروز اپل و مایکروسافت برای بازار رایانه های شخصی می جنگند.

EOS نیز تنها نیست. در چند ماه گذشته ، تعدادی قرارداد هوشمند دیگر و یک برنامه غیر متمرکز متمرکز بر پروژه های بلاکچین راه اندازی شده اند. برخی ICO را ارائه داده اند ، یا در حال آماده سازی برای راه اندازی خیلی زود هستند. به عنوان مثال ، Cardano و QTUM می توانند نه تنها EOS بلکه خود Ethereum را تهدید کنند.

سرانجام ، ما نمی دانیم که آیا جامعه رمز ارز در کل EOS را برای استقرار برنامه های غیرمتمرکز اتخاذ می کند. اگر EOS واقعاً قادر به ارائه معاملات رایگان باشد ، این امر می تواند برتری بسیار چشمگیری نسبت به Ethereum داشته باشد.

برخی از پروژه های اخیر بلاکچین مانند Kik ICO از Ethereum فاصله گرفته اند. آنها این کار را به دلیل نگرانی از کارمزد معاملات و سرعت انجام دادند.

اگر EOS بتواند همه این مسائل را از موقعیت آغازین خود کنار بگذارد ، می تواند مزیت مورد نیاز را برای یافتن جایگاه خود در فضای بلاکچین به وجود آورد..

سلب مسئولیت: اینها نظرات نویسندگان است و نباید به آنها توصیه سرمایه گذاری شود

تصویر ویژه از طریق eos.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me