مروری بر الاستوس (ELA): ساختن اینترنت برای آینده

الاستوس یک پروژه ارز رمزنگاری شده است که اخیراً از طریق ICO سرمایه کسب کرده است.

آنها ادعا می کنند که یک “وب هوشمند” ایجاد می کنند که توسط بلاکچین تأمین می شود. گرچه این بدون شک جذاب است ، اما تعدادی از پروژه های دیگر نیز اهداف مشابهی دارند.

بنابراین ، الاستوس چه تفاوتی دارد و موارد استفاده از نشانه های ELA چیست?

در این بررسی ، ما همه چیزهایی را که باید در مورد پروژه بدانید از جمله فناوری ، تیم ، نقشه راه و جوانب مثبت / منفی به شما معرفی خواهیم کرد..

با این گفته ، بیایید درست بپریم.

بررسی اجمالی الاستوس

بررسی اجمالی الاستوس

منبع تصویر:elastos.org

طی دهه گذشته ، محتوای دیجیتال به بخشی عظیم از تجربه مرور اینترنت تبدیل شده است. امروز ما به تعداد فیلم ها ، تصاویر و آهنگ های بیشتری دسترسی داریم که در طول زندگی می توانستیم مصرف کنیم.

با وجود عملکرد اینترنت ، شناسایی صاحبان محتوای دیجیتال و همچنین درآمدزایی از این محتوا ضمن اطمینان از درآمد حاصل از سازندگان اصلی ، به طور فزاینده ای دشوار شده است..

علاوه بر این ، ارائه دهندگان محتوای متمرکز مانند Spotify ، Netflix و Youtube شما را مجبور می کنند که هزینه مصرف خود را به صورت اشتراک ماهانه یا مشاهده تبلیغات بپردازید و درآمد حاصل از آن همیشه نسبت به تولیدکنندگان محتوا تقسیم نمی شود.

اینها مشکلات اساسی است الاستوس در تلاش برای حل است. الاستوس در حال ایجاد نوع جدیدی از فناوری بلاکچین با استفاده از اینترنت است. آنها در حال ساخت شبکه ای از Dapps هستند که به کاربران امکان می دهد محتوای دیجیتال را از نظیر به همتا رد و بدل کنند.

کاربران می توانند شناسه برای محتوای دیجیتال صادر کنند ، تعداد دفعات مشاهده یک محتوا را ردیابی کنند و اطمینان حاصل کنند که همه اشکال کسب درآمد برای آن محتوای دیجیتال به خالق اصلی هدایت می شود.

چگونه کار می کند

الاستوس رویکرد منحصر به فردی در مورد چگونگی دسترسی و تبادل محتوا توسط کاربران دارد.

آنها در حال ساخت شبکه ای از Dapps هستند که از فناوری بلاکچین پشتیبانی می کنند ، اما نیازی به اجرای خود بلاکچین ندارند. در عوض ، این Dapp ها فقط از طریق سیستم عامل های کاربران (Android ، iOS یا رایانه شخصی) قابل دسترسی خواهند بود.


به منظور امکان پذیر ساختن این ، الاستوس در حال اتخاذ یک فلسفه طراحی است که توسط رونگ چن ، رئیس الاستوس و یکی از کارمندان سابق مایکروسافت ایجاد شده است. هدف اصلی چن ایجاد بستری برای فعالیت برنامه ها و سرویس ها بدون اتصال مستقیم به اینترنت بود.

با این کار از قرار گرفتن در معرض بدافزار ، هک و تره بار اطلاعات جلوگیری می شود. این فلسفه بعداً با فناوری Blockchain ادغام شده و وب هوشمند Elastos را تشکیل می دهد.

بررسی اجمالی وب هوشمند Elatos

بررسی اجمالی وب هوشمند Elatos

وب هوشمند Elastos دارای 4 ستون است:

 1. Elastos Blockchain: با استفاده از فناوری blockchain ، Elastos یک وب غیرمتمرکز فراهم می کند که در آن هر دستگاه ، فرد ، وب سایت و دارایی دیجیتال دارای یک شناسه قابل اعتماد است.
 2. Elastos Runtime: زمان اجرا یک سیستم عامل است که از دسترسی مستقیم برنامه ها و سرویس ها به اینترنت جلوگیری می کند. Elastos Runtime بر روی دستگاه تلفن همراه یا رایانه مشتری اجرا می شود.
 3. الاستوس کریر. Elastos Carrier یک پلت فرم کاملا غیر متمرکز نظیر به نظیر است.
 4. کیت توسعه نرم افزار Elastos: Dapps از Elastos SDK برای دسترسی به شناسه های خود و خدمات Elastos Carrier در وب هوشمند استفاده می کنند.

وب هوشمند الاستوس

با توسعه شبکه ای از Dapps که به اینترنت متصل نیستند ، Elastos می تواند از سرقت و بارگذاری مجدد محتوای آنلاین در جایی که امکان کسب درآمد یا پیگیری توسط مالک اصلی را ندارد ، جلوگیری کند..

ویژگی Elastos Runtime یک فضای بسته را برای ذخیره ، مشاهده و کسب درآمد از محتوای دیجیتال در وب هوشمند Elastos ایجاد می کند. در این محیط بسته ، از نشانه های ELA برای پرداخت هزینه دسترسی به محتوای دیجیتال استفاده می شود.

تولیدکنندگان محتوا حتی می توانند تعداد نسخه هایی را که مجاز به گردش در اکوسیستم الاستوس هستند ، محدود کنند و باعث ایجاد کمبود شوند. به عنوان مثال ، یک نویسنده می تواند تصمیم بگیرد فقط 5000 نسخه از کتاب خود را در مورد الاستوس منتشر کند.

عرضه محدود به این معنی است که با افزایش تقاضا ، قیمت کتاب نیز افزایش می یابد. هنگامی که مصرف کننده خواندن کتاب را به پایان رساند ، می تواند با فروش مجدد آن به سایر کاربران ، سهمی از درآمد کتاب را بدست آورد.

استخراج معدن

بلاکچین الاستوس از استخراج ادغام شده با بیت کوین استفاده می کند.

Merged mining فرآیندی است که اجازه استخراج همزمان دو ارز رمزپایه متفاوت را بر اساس الگوریتم مشابه می دهد. این اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده با هش کم با راه اندازی مجدد بر روی ارزهای رمزپایه محبوب تر ، قدرت هش کردن در پشت شبکه خود را افزایش دهند.

در این حالت بلاکچین بیت کوین به عنوان زنجیره بلوک والد Elastos عمل می کند.

تیم

الاستوس یک تیم مهندسی بزرگ برای کمک به توسعه و نگهداری 4 ستون بستر وب هوشمند خود دارد.

اعضای تیم الاستوس

اعضای تیم الاستوس

رونگ چن – رئیس

رونگ به عنوان مهندس ارشد نرم افزار در مایکروسافت سابقه فنی گسترده ای دارد. وی بر اساس تجربه خود در آنجا ، فلسفه كاربرد برنامه ها و خدمات را بدون ارتباط مستقیم با اینترنت توسعه داد. این راه حل فنی پایه و اساس وب هوشمند الاستوس است.

از دیگر تجربیات می توان به رئیس و مدیر عامل بودن Kortide اشاره کرد که محیط نوآورانه ای را برای توسعه برنامه ها ، ابزارک ها و خدمات در بالای معروف ترین سیستم عامل های تلفن های هوشمند (اندروید ، ویندوز موبایل و غیره) فراهم می کند..

سانی فنگ هان – یکی از بنیانگذاران Elastos

سانی از یک سوابق دانشگاهی ، با دکترای فیزیک از دانشگاه Tsinghua است. او همچنین یک عالم مدعو است & همکار پژوهشی در دانشگاه کلمبیا و یک مشاور در موسسه مرکزی هواوی

مشاوران

الاستوس دارای طیف متنوعی از سرمایه گذاران دارای تخصص در فناوری Blockchain است. مشاوران برجسته عبارتند از:

 • جیانان وو ، مدیر عامل شرکت Bitmain
 • Hongfei Da ، بنیانگذار و مدیر عامل NEO
 • Runde Wang ، بنیانگذار Cooix

نقشه راه

 • تاریخچه الاستوس از مه 2000 آغاز شد ، زمانی که بنیانگذار شرکت ، چن رونگ ، از کار در مایکروسافت به چین بازگشت تا تحقیق و توسعه را برای سیستم عامل نسل اول شبکه الاستوس آغاز کند.
 • اولین سرمایه گذاری عمده آنها تا سال 2013 انجام نشد ، زمانی که الاستوس 31 میلیون دلار بودجه از گروه فاکسکان دریافت کرد.
 • دومین سرمایه گذاری مهم آنها از Bitmain در ژوئن 2017 انجام شد. پس از سرمایه گذاری ، پروژه بلاکچین الاستوس رسماً در زمین قرار گرفت.
 • اولین بلاک چین عمومی Elastos در دسامبر 2017 منتشر شد.
 • الاستوس 94 میلیون دلار برای عرضه اولیه سکه خود جمع می کند
 • نسخه غیرمتمرکز Elastos Carrier در فوریه 2018 منبع باز منتشر شد
 • چارچوب برنامه های وب همراه در اوت 2018 به صورت منبع آزاد منتشر می شود
 • در دسامبر 2018 ، استخراج زنجیره ایلاستوس و زنجیره شناسه الاستوس توسط گره های خارجی باز و قابل دسترسی خواهد بود.

عملکرد توکن

در تاریخ 1 فوریه 2018 ، توکن الاستوس (ELA) در صرافی ها با قیمت 38 دلار راه اندازی شد. این قیمت در 23 فوریه به بالاترین رقم 89.19 دلار رسید ، در حالی که در تاریخ 30 ژوئیه به پایین ترین سطح خود یعنی 18 دلار رسیده بود..

Huobi ELA

در Huobi ثبت نام کنید و نشانه های ELA را بخرید

نشانه های ELA را می توان در صرافی Huobi و BCEX خریداری کرد.

طرفداران

 • این سیستم فرصت های مالی را برای سازندگان و مصرف کنندگان ایجاد می کند ، بنابراین افراد بیشتری را به استفاده از Elastos ترغیب می کند
 • Elastos می تواند از سرقت و بارگذاری مجدد محتوای آنلاین در جایی که نمی تواند از طریق مالک اصلی کسب درآمد یا پیگیری شود ، جلوگیری کند. ویژگی Runtime آنها یک فضای بسته را برای ذخیره ، مشاهده و کسب درآمد از محتوای دیجیتال در وب هوشمند Elastos ایجاد می کند.
 • تیم فنی و گروه مشاوران بسیار قوی از شرکت های بلاکچین موفق (NEO ، Bitmain و غیره)

منفی ها

 • محیط بسته الاستوس 100٪ اثبات کامل نشت محتوا نیست. کاربران همچنان می توانند محتوا را ضبط کرده و به صورت آنلاین منتشر کنند.
 • Elastos همچنین راهی برای تأیید اینکه محتوای متعلق به آپلود کننده است قبل از اینکه شناسه خود را به آن اختصاص دهد ، ندارد..

اگر چندین کاربر در مورد اینکه کدام یک از آهنگ ها یا ویدیوها را در اختیار دارند اختلاف نظر داشته باشند ، راه حل روشنی برای چگونگی حل چنین مسئله ای وجود ندارد. مدل تقسیم درآمد در مورد رمیکس ها نیز نامشخص است.

نتیجه

الاستوس در حال توسعه گزینه ای ارزشمند برای هنرمندان و سازندگان محتوا است تا بتوانند محتوای خود را به منظور حفظ کنترل و به حداکثر رساندن فرصت های کسب درآمد از آن ، به اشتراک بگذارند. آنها اولین شرکت بلاکچین نیستند که قصد دارند نوع جدیدی از اینترنت را توسعه دهند. به عنوان مثال ، پروژه هایی مانند Substratum وجود دارد که می خواهد اینترنت را غیرمتمرکز کند یا Po.et که می خواهد از بلاکچین برای ایمن سازی IP استفاده کند.

با این حال ، الاستوس با توسعه وب هوشمند الاستوس ، که باعث می شود محتوا بتواند در محیط بسته ای که به اینترنت متصل نیست ، رد و بدل شود ، توانست خود را متمایز کند..

محتوای دیجیتالی آنلاین بسیار اشباع شده و معمولاً ماندگاری آنها بسیار کوتاه است. اگرچه برای Elastos عملاً غیرممکن است که از درز محتوای آنلاین جلوگیری کند ، اما به نظر می رسد این پلتفرم در زمینه محدود کردن تره فرنگی کار بزرگی انجام داده است.

در نهایت ، هر سازنده محتوایی که مایل به کشف روش های جایگزین کسب درآمد و حفظ کنترل بر کار خود است ، قطعاً باید Elastos را به عنوان یک پلت فرم اصلی برای به اشتراک گذاشتن پروژه های فعلی و آینده در نظر بگیرد..

تصویر ویژه از طریق Fotolita

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me