بررسی کامل Cex.io – صرافی مناسب شما؟

Cex.io یکی از قدیمی ترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در جهان است. این کار به عنوان یک ارائه دهنده مبادلات انحصاری بیت کوین و استخراج ابری متمرکز در انگلیس آغاز شد. همچنین در یک مرحله استخر استخراج معادن بسیار موفقی را ارائه داد.

امروز ، این منحصراً یک صرافی ارز رمزنگاری شده است که ، مشابه Coinbase ، یک درگاه ارز فیات ارائه می دهد که به غیر از کارت های اعتباری ، کارت های بدهی و نقل و انتقالات بانکی است. هر چند این موارد منفی هم دارد و ما در بررسی جامع Cex.io امروز از این موارد نیز استفاده خواهیم کرد.

اصول Cex.io

آرم Cex.io

تصویر از طریق Google Play

Cex.io ادعا می کند که آنها با 99 درصد از کل کشورهایی که برای خدمات در دسترس هستند ، پوشش جهانی ارائه می دهند. این سایت همچنین مشخص می کند که در حال حاضر فقط 24 ایالت در ایالات متحده پشتیبانی می شوند. مطابق این مقاله ، حالات زیر وجود دارد پشتیبانی نشده توسط Cex.io:

آلاباما ، آلاسکا ، آریزونا ، آرکانزاس ، کلرادو ، فلوریدا ، جورجیا ، گوام ، آیداهو ، آیووا ، کانزاس ، لوئیزیانا ، مریلند ، میشیگان ، می سی سی پی ، نبراسکا ، نیوهمپشایر ، نیوجرسی ، کارولینای شمالی ، داکوتای شمالی ، اوهایو ، اورگن ، تنسی ، تگزاس ، جزایر ویرجین ایالات متحده ، ورمونت ، ویرجینیا و واشنگتن.

به طرز عجیبی ، چند کشور که وب سایت اجازه خرید کارت اعتباری از آنها را نمی دهد شامل ایسلند و ویتنام هستند که بازارهای نسبتاً بزرگی برای ارزهای رمزپایه هستند.

Cex.io کجا واقع شده است و چه کسی آن را اجرا می کند؟ این سایت آدرس ثبت شده ای در لندن ارائه می دهد ، اما سایت خود جزئیاتی درباره تیم ارائه نمی دهد. این آدرس می تواند فقط یک صندوق پستی باشد و نه یک دفتر کار واقعی.

سریع جستجو کردن در LinkedIn در مجموع 41 عضو تیم Cex.io را نشان می دهد ، از جمله مدیر عامل اولکساندر لوتسکیویچ.

در مشخصات Lutskevych آمده است که وی فارغ التحصیل دانشگاه ملی تاراس شوچنکو از کیف است و بیش از 15 سال سابقه کار در IT ، از جمله توسعه نرم افزار ، مشاوره و سرمایه گذاری دارد..

تیم Cex.io کارمندانی دارد که بیشتر در اروپا مستقر هستند اما تعداد کمی از آنها در ایالات متحده مستقر هستند و به نظر می رسد اکثر کارمندان در حال حاضر در اوکراین مستقر هستند.

هزینه های Cex.io – برخی از بالاترین در صنعت

بررسی های آنلاین Cex.io غالباً به دلیل هزینه های بسیار بالا و نه همیشه شفاف آنها شکایت داشته اند. به نظر می رسد این حداقل در شفافیت هزینه ها در ماه های اخیر تغییر کرده است. با این حال هنوز هم این هزینه ها در بالاترین میزان در جهان است.

این هزینه ها معمولاً در حدود 3.5٪ به علاوه کارمزد 0.25 دلار است. این هزینه های بالا باعث شده است که بسیاری از مشتریان سابق Cex.io در جستجوی انتخاب اقتصادی تر ، از آنها اجتناب کنند.

تا آنجا که هزینه های معاملات انجام می شود ، این کمی بیشتر با سایر مبادلات عمده مطابقت دارد. برای کسانی که حساب دارند و حجم آنها کمتر از پنج بیت کوین در ماه است ، هزینه مبادله حدود 0.25٪ است.


گرچه این نرخ چندان غیرمعمول نیست ، اما همچنان در سطح بالایی است ، با بیشتر مبادلات چینی مانند کوکوین و بینانس بسیار کمتر شارژ می شود و اساساً هیچ محدودیتی برای تابعیت و اقامت ندارند (اما اغلب فاقد پشتیبانی فیات هستند).

Cex.io – دشمن شماره یک?

بررسی Cex.io در خلبان اعتماد

تصویر از طریق Trustpilot.com

طبق Cex.io مرور Cex.io که اوایل سال گذشته در 99bitcoins.com نوشته شده است ، اغلب هدف بسیاری از بررسی های بسیار انتقادی و منفی در سراسر اینترنت است. تعداد زیادی از این بررسی های منفی هستند پیدا شد در وب سایت trustpilot.com

بسیاری از شکایات علیه Cex.io به شرکت نمره 3.9 از 10 را با بیش از 1،543 بررسی می دهد

این شکایات از پاسخهای درخواست پشتیبانی بسیار کند ، تا مشکلات قابل توجه در برداشت و واریز وجه ، قفل شدن حسابها بدون دلیل مشخص ، تائید مشتری برای پردازش ماهها طول می کشد ، در کنار چندین اتهام کلاهبرداری به Cex.io که کلاهبرداری صریح است..

در حالی که هیچ یک از این بررسی های Cex.io ادعا نمی کنند یک شرکت متقلب هستند ، اما این نوع پاسخ ها حاکی از حضور مشتریان بسیار ناامید و ناراضی است.

گرچه تعداد نظرات منفی بسیار بیشتر از مثبت است ، اما انتظار می رود این نظرات باشد. این به این دلیل است که افراد معمولاً درباره خدماتی که دوست دارند مرور نمی کنند. معمولاً فقط در مواقعی که افراد عصبانی می شوند ، یا احساس می کنند دیگر گزینه های مراجعه به آنها تمام نشده است ، بازبینی هایی را به این ترتیب انجام می دهند.

با این حال ، تعداد زیادی از بررسی های منفی نشان می دهد که در واقع بسیاری از مشتریان ناراضی هستند که به طور منظم از Cex.io استفاده می کنند.

Cex.io – برای آمریکایی ها نیست

بخش بررسی Cex.io که در 99bitcoins.com منتشر شد ، نشان می دهد که فقط افرادی که در کشورهای SEPA زندگی می کنند (اساساً این بدان معنی است که اروپا است) باید از Cex.io استفاده کنند. دلیل این امر این است که تعدادی از مسائل مربوط به واریز و برداشت دلار آمریکا از سایر کشورها وجود داشته است.

ظاهراً ، Cex.io تلاش می کند تا خود را در برابر قوانین بسیار شدید اقتصادی اروپا نگه دارد. در نتیجه ، معامله با دلار آمریكایی كه به خارج از اروپا می آید یا می رود ، وضعیت بسیار دردسرساز و مستعد خطایی است.

این مقاله حتی حاکی از آن است که از ژانویه امسال ، برداشت مستقیم دلار آمریکا دیگر پشتیبانی نمی شود. ما در تأیید این اطلاعات مشکل داشتیم ، و ممکن است این فقط یک شرایط موقتی باشد. باز هم ، ما قادر به تأیید این روش نیستیم.

Cex.io برای چه کسانی مناسب است?

به طور کلی ، Cex.io ممکن است جایگزین قابل قبولی برای coinbase به عنوان ارز فیات برای دروازه رمز ارز باشد. Cex.io می تواند گزینه قابل قبولی برای کسانی باشد که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند زیرا استفاده از سیستم متمرکز در اروپا مزایایی دارد.

برای کسانی که در اکثر ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشورها هستند ، استفاده از Cex.io ارزش تلاش را ندارد. به احتمال زیاد یک انتخاب متفاوت احتمالاً مناسب تر خواهد بود.

تصویر ویژه از طریق Steemit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me