بهترین کیف پول های چند علامت Bitcoin: 7 مکان برتر برای برگزاری BTC

وقتی نوبت به امنیت کیف پول بیت کوین خود برای چندین طرف می رسد ، نمی توانید اثربخشی کیف پول چند بیتی بیت کوین را شکست دهید.

این موارد برای مواردی که به بیش از یک نفر برای تأیید معامله از طریق آدرس بیت کوین نیاز دارید ، ایده آل هستند. این به افرادی که مشاغل یا صندوق های مبتنی بر بیت کوین را که دارای احزاب و سهامداران متعدد هستند ، فعالیت می کنند ، باعث ایجاد امنیت و اطمینان می شود.

با این حال ، بهترین کیف پول چند علامت Bitcoin چیست؟?

در این پست ، نگاهی به 7 کیف پول برتر Bitcoin Multisig خواهم انداخت. همچنین در مورد استفاده از این کیف پول ها و تأمین وجوه ، نکات برتر را به شما می دهم.

کیف پول چند علامتی چیست?

بیشتر معاملات در شبکه بیت کوین (و سایر بلاک چین ها) تنها با یک امضا انجام می شوند زیرا فقط با استفاده از یک کلید خصوصی انجام می شوند. اما شبکه های بلاکچین می توانند معاملات بسیار پیچیده تری را که نیاز به چندین امضای کلید خصوصی دارند انجام دهند. این موارد به معاملات M-of-N یا معاملات چند امضا معروف هستند.

معامله چند علامت بیت کوین

مکانیک معامله چند علامت Bitcoin. تصویر از طریق Bitcoinwiki

به دنبال آن ، کیف پول چند امضایی کیف پول است که برای انجام هرگونه معامله به بیش از یک کلید خصوصی نیاز دارد. برای تقسیم مسئولیت مالکیت بیت کوین استفاده می شود و همچنین به عنوان ابزاری برای افزایش امنیت ذخیره سازی بیت کوین شناخته می شود.

در عمل ، این بدان معناست که شما می توانید یک کیف پول تنظیم کنید تا از 7 امضای مجاز برای انجام یک معامله معتبر به 4 مورد نیاز داشته باشید. فقط وقتی معامله توسط 4 امضا کننده مجاز امضا می شود ، معتبر می شود.

این یک روش ایده آل برای حفظ امنیت فوق العاده وجوه ، مدیریت دارایی های یک شرکت یا جامعه و حتی در صورت گم کردن کلید خود برای بازیابی است..


8 کیف پول برتر Multisig Bitcoin

اکنون که به ایده آن پی بردید ، می توانیم بهترین کیف پول های چند امضایی را برای استفاده بررسی کنیم. معیارهای ما برای رتبه بندی این کیف پولها براساس عوامل مختلفی از جمله امنیت ، قابلیت استفاده ، پشتیبانی از توسعه دهنده و تأیید جامعه است.

1. اسلحه خانه (کیف پول رومیزی)

اسلحه خانه کیف پول خود را به عنوان تنها کیف پول منبع باز با پشتیبانی از چند امضا و ذخیره سازی سرد حساب می کند. به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به سرورهای شخص ثالث یا Armory ، کلیدهای شخصی خود را کنترل کنند.

Armory امکان تأمین مجوزهای 7 از 7 را برای هر معامله فراهم می کند و ویژگی چند امضا استفاده از Armory را بسیار ایمن تر می کند. علاوه بر این ، این یکی از معدود کیف پول هایی است که به شما امکان می دهد بیت کوین خود را که در انبار سرد نگه داشته اید ، مدیریت کنید.

Armory Bitcoin Wallet

رابط کاربری کیف پول Bitcoin Armory. تصویر از طریق زره پوش

سکه های ذخیره شده کاملاً ساده بیت کوین هستند که شما آنها را در حالت آفلاین و دور از خطر هکرها نگه داشته اید. ویژگی کیف پول سرد چند تایی می تواند برای آن دسته از مشاغل دارای مقدار زیادی سکه سرد (مانند صرافی ها) ایده آل باشد..

جدا از اینکه کاربران کلیدهای خود را کنترل می کنند ، من عاشق این هستم که کیف پول منبع باز است. این بدان معنی است که توسعه دهندگان خارجی می توانند کد خود را جستجو کنند و اطمینان حاصل کنند که کیف پول قصد سوicious نیت ندارد یا اشکالاتی در کد وجود دارد. می توانید کد منبع را در کد منبع آنها مشاهده کنید GitHub رسمی در صورت علاقه.

علاوه بر این ، توسعه دهندگان پشت کیف پول Armory Bitcoin در زمینه رمزنگاری و به طور کلی مدیریت کلید خصوصی بسیار باتجربه هستند. آنها با افرادی مانند Verisign کار کرده اند تا مشخصات تأیید هویت را برای ایجاد اعتماد در اینترنت ایجاد کنند.

مقاوم در برابر GPU &# 129299 ؛: با استفاده از “کشش کلید” ، Armory قادر به خنثی کردن اثربخشی کلمه عبور کلمه عبور GPU است..

کیف پول Armory برای سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و مک در دسترس است. این تیم همچنین مجموعه ای بسیار مفید از این مجموعه را تهیه کرده است آموزش های ویدئویی آیا برای تنظیم و استفاده از کیف پول خود به کمک نیاز دارید؟.

2.Electrum (دسک تاپ و کیف پول موبایل)

الکتروم یکی از قدیمی ترین ، محبوب ترین و معتبرترین کیف پول های بیت کوین است. این سبک است و نه تنها دارای چند امضا بلکه برای سردخانه نیز پشتیبانی می کند.

مانند کیف پول Armory در بالا ، کیف پول Electrum منبع آزاد تحت مجوز MIT است ، که این امکان را برای هر کسی فراهم می کند تا یک گره بیت کوین Electrum ایجاد کند ، عدم تمرکز شبکه را بهبود بخشد و از هر نقطه خرابی جلوگیری کند.

یکی از مزایای اصلی Electrum ادغام آن با کیف پول های سخت افزاری شخص ثالث مانند Trezor و Ledger است. معنی این امر این است که شرکت کنندگان در معامله Bitcoin می توانند کلیدهای خصوصی خود را از کیف پول سخت افزاری امن خود مدیریت کنند – یکی از امن ترین مکان ها برای ذخیره کلید.

کیف پول چند علامتی Electrum

راه اندازی Multisig در کیف پول Electurm با 2-of-3

مورد دیگری که به نظر من در مورد کیف پول Electrum بسیار شسته رفته است این است که می تواند تا 15 از 15 امضا کننده مجاز تراکنش بیت کوین را پشتیبانی کند. این بیشترین چیزی است که به طور کلی برای کیف پول های چند منظوره دیده ایم (اگر از من سال کنید بسیار زیاد).

فیشینگ الکتروم &# 127907 ؛: با توجه به اینکه الکتروم از گره های غیرمتمرکز استفاده می کند ، در گذشته حمله هایی صورت گرفته است بهره برداری از این. با این حال ، با توجه به اینکه کیف پول های چند علامت به بیش از یک کلید خصوصی نیاز دارند ، بعید به نظر می رسد این حملات با آنها مثر بوده باشد.

برخلاف کیف پول Armory ، الکتروم در واقع یک برنامه موبایل با نسخه اندروید خود دارد. در فروشگاه Google Play موجود است و به نظر می رسد بررسی ها کاملاً دو قطبی شده است. آنها با شکایت از قابلیت استفاده یا بسیار مثبت هستند یا کاملاً منفی هستند.

بنابراین ، شما احتمالاً بهترین استفاده را برای استفاده از کیف پولهای دسک تاپ برای امضا و تنظیمات چندرسانتی دارید. کیف پول Electrum به عنوان نسخه دسک تاپ برای ویندوز ، لینوکس و سیستم عامل Mac موجود است.

3. BitPay (دسک تاپ و کیف پول موبایل)

BitPay Wallet کیف پول رسمی BitPay است ، بزرگترین پردازنده پرداخت Bitcoin در حال حاضر در بازار. این پشتیبانی از چند امضا برای تأمین امنیت بیت کوین و بیت کوین کش با حداکثر 2 از 3 امضا کننده مجاز.

در حالی که کیف پول BitPay 100٪ منبع باز نیست ، اما بر اساس کیف پول Copay است که (view) است Copay GitHub) با این وجود ، کلید خصوصی خود را کاملاً کنترل می کنید و هرگز به سرورهای BitPay منتقل نمی شود.

از نظر سرورها ، BitPay از خود استفاده می کند و هیچ سرور شخص ثالثی درگیر معاملات نیست. این یک نرم افزار حرفه ای است زیرا از حمله فیشینگ که در بالا ذکر کردیم جلوگیری می کند اما می تواند یک نتیجه باشد زیرا یک نقطه شکست است (در مورد حملات DDoS).

مانند کیف پول Electrum ، شما برنامه های موبایلی برای کیف پول BitPay دارید. آنها هر دو یک دارند iOS و یک نسخه اندروید که در فروشگاه برنامه های مربوطه موجود است. برخلاف کیف پول Electrum ، به نظر می رسد بررسی ها از جنبه مثبت این برنامه ها بیشتر باشد.

البته ، شما همچنین از پشتیبانی استاندارد در رایانه های شخصی با نسخه ویندوز ، لینوکس و سیستم عامل Mac برخوردار هستید. شما همچنین از طریق مرورگر Chrome پشتیبانی مرورگر دارید. با این حال ، من ترجیح می دهم نسخه های دسک تاپ را انتخاب کنم.

4. BitGo (دسک تاپ ، موبایل و کیف پول وب)

BitGo یک گزینه محبوب و ایمن کیف پول است که به طور خاص متناسب با نیازهای کاربران تجاری است. با یک API پیشرفته ، به بیش از 100 ارز رمزنگاری شده علاوه بر بیت کوین دسترسی دارد و برای تأمین انرژی کیف پول داغ مبادلات مانند Bitfinex ، Bitstamp ، ShapeShift و سایر موارد استفاده می شود..

این امکان را برای حداکثر 3 از 3 مجوز فراهم می کند و همچنین با کیف پول سخت افزاری Ledger سازگار است. BitGo برای محدود کردن دسترسی بر اساس نیازها ، نقش های کاربر را به مدیر ، بخشنده و بیننده تقسیم می کند. مدیر سیاست ها و مصوبات حساب را کنترل می کند ، مخارج قادر به شروع معاملات در حساب هستند و بینندگان کسانی هستند که در نقش های حسابداری ، حسابرسی یا گزارشگری مالیاتی هستند.

کیف پول داغ &# 128293 ؛: BitGo همچنین دارای یک راه حل داغ و کیف پول داغ است که متناسب با نیاز مدیران دارایی های بزرگ و مبادلات است. این اجازه می دهد تا مشتریان شرکت ها از طریق API به محیط امن خود دسترسی پیدا کرده و معاملات را مجاز کنند.

BitGo همچنین به شما امکان می دهد سیاست های خاصی را که حاوی استفاده از کیف پول هستند ، وضع کنید. این موارد شامل مواردی مانند محدودیت معاملات ، محدودیت سرعت ، لیست های سفید و تأیید نهایی است. همه این ویژگی ها به عنوان اقدامات امنیتی اضافی در صورت نقض عمل می کنند.

کیف پول های BitGo از طریق خط فرمان کار می کنند و رابط کاربری گرافیکی ندارد. بنابراین ، آنها کاربرپسندترین کیف پولها نیستند و برای مشاغل دارای دانش فنی راه اندازی این کیف پولها مناسب ترند.

5. کیف پول کربنی (کیف پول وب)

کربن کربن به دلیل متمرکز بودن و نداشتن کد منبع باز ممکن است برای همه مناسب نباشد ، اما استفاده از آن نیز آسان است و این امر برای کسانی که ارزهای رمزپایه جدید و کیف پول های چند امضایی دارند ایده آل است. از یک ویژگی چند امضایی منحصر به فرد برای ایمن سازی بیت کوین شما با 2 کلید خصوصی که در کنترل شما هستند استفاده می کند.

این نوع تنظیمات پیچیده ای نیست و شاید برای افرادی که امنیت دو کلید را می خواهند مناسب تر باشد. این بسیار خطرناک است زیرا یک کیف پول تحت وب است که دارای وکتور حمله بیشتری نسبت به کیف پول رومیزی است.

کربن وب کربن

رابط کاربری Carbon Web Wallet

وقتی نوبت به کار با کیف پول کربن می رسد ، اولین امضا پس از رمزگشایی آن از طریق مرورگر با عبارت عبور ایجاد می شود. کلید دوم در گوشی هوشمند شما نگهداری می شود که در ابتدا هنگام تنظیم کیف پول آن را بهم متصل می کنید. با استفاده از هر دوی این کلیدها می توانید قفل کیف پول را باز کنید.

6. کیف پول BTC.com (کیف پول موبایل و وب)

کیف پول BTC.com در سال 2016 توسط Bitmain ایجاد شد و یک کیف پول چند امضایی با کاربرد آسان است که در دستگاه های تلفن همراه Android و iOS کار می کند و همچنین دارای یک رابط مبتنی بر وب است..

در همه موارد ، کلیدهای خصوصی توسط کاربر نگهداری می شود و هرگز به سرورهای BTC.com ارسال نمی شود ، و کد پایه برای کیف پول منبع باز است و تأیید شده است که ایمن و عاری از هرگونه کد مخرب است. علاوه بر پشتیبانی از بیت کوین ، از پشتیبانی Bitcoin Cash نیز برخوردار است.

از نظر تنظیمات چند امضایی ، آنها یک تنظیمات چند منظوره منحصر به فرد 2 در 3 را ارائه می دهند. سه کلید تولید می شود که یکی در کیف پول شما رمزگذاری شده است ، یکی به صورت pdf به شما داده می شود و کلید سوم در BTC.com نگهداری می شود. از این رو ، اگر متوجه شدید فعالیت مشکوکی از کیف پول شما در حال بیرون آمدن است ، می توانید با دستورالعمل عدم امضای معامله به BTC.com ، آن را “مکث” کنید.

برنامه BTC.com Multisig

برنامه BTC.com در iStore

البته ، آنها فقط یکی از کلیدها را دارند بنابراین نمی توانند از کیف پول شما وجهی ارسال کنند. در صورت داشتن هر دو کلید ، آنها نمی توانند مانع ارسال وجه شما شوند. مانند کیف پول کربن ، این احتمالاً راه حل دیگری است که برای کیف پول شخصی که امنیت بیشتری داشته باشد بهترین راه حل است.

رتبه بندی در App Store در واقع بسیار خوب است و BTC.com دارای 3.9 ستاره در فروشگاه iTunes و 4.1 ستاره در Google Play Store است. با این حال ، آنچه مشکوک است این است که اخیراً چندین شکایت کتبی منتشر شده است که منعکس کننده امتیازات داده شده (احتمالاً ربات ها) نیست..

let- فری ولت (موبایل) & کیف پول وب)

در حالی که Freewallet از نظر تکنیکی کیف پول بیت کوین چند امضایی نیست ، می توان آن را پیکربندی کرد تا همان عملکرد چند امضا را تقلید کند و بنابراین در اصل آن را چند امضا کند. این کار با فعال کردن تأییدیه های اجباری ایمیل برای هر معامله در تنظیمات امنیتی Freewallet انجام می شود.

تا زمانی که روی پیوند موجود در ایمیل کلیک نشود ، تراکنش تأیید نمی شود. برای تأیید هر معامله حتی می توانید حداکثر سه آدرس ایمیل مختلف تعیین کنید که اجازه می دهد تا بیش از یک طرف مجاز برای هر معامله.

البته ، با این تنظیم ، نمی توانید از ویژگی امضای مورد نیاز کیف پول های چند علامت واقعی تقلید کنید. این به این دلیل است که برای تأیید مجوز تراکنش نیاز به تأیید صحت هر آدرس ایمیل دارید. بنابراین ، اگر شخصی دسترسی به ایمیل خود را از دست بدهد (یا نتوانید او را کنترل کنید) در این صورت نمی توانید معامله را امضا کنید.

Android Multisig رایگان

برنامه Android Freewallet در فروشگاه Google Play

دلیل دیگری که من فکر می کنم Freewallet کمتر از بقیه ترجیح داده می شود این است که نه تنها منبع باز نیست بلکه کلیدهای واقعی را کنترل نمی کنید. Freewallet حافظ کلید کیف پول مجزا است به این معنی که شما باید کاملا به امنیت و صداقت آنها اعتماد کنید.

کلیدهای شما نیست &# 128273 ؛: بسیاری از جامعه ارزهای رمزنگاری شده می دانند که اصطلاح “نه کلیدهای شما ، نه بیت کوین شما” است. با توجه به اینکه Freewallet کنترل کلید شما را حفظ می کند ، آنها یک راه حل مشابه برای حساب تجاری در صرافی متمرکز هستند.

Freewallet دارای چندین کیف پول تک ارز مختلف و همچنین “کیف پول ارز رمزنگاری شده” چند ارزه آنها است. این موارد در iOS ، Android و از طریق مرورگر شما در کیف پول وب موجود است.

نتیجه

از لحاظ تئوری ، همه کیف پول های چند امضایی بر اساس همان اصل به اشتراک گذاری کلیدهای خصوصی کار می کنند. این امر امنیت بیشتری ایجاد می کند زیرا دسترسی به دارایی فقط با استفاده از یک کلید امکان پذیر نیست. این یک لایه امنیتی است که همچنین می تواند خطر را در میان طرف های مختلف گسترش دهد.

در عمل ، هر کیف پول استفاده از چند امضا را به روش های مختلف پیاده سازی می کند. بعضی از آنها به اندازه 3 تأییدکننده 3 از 3 اجازه می دهند و برخی دیگر تأییدکننده 15 از 15 مجاز هستند. Carbon Wallet در استفاده از چند امضا برای یک کاربر در دو دستگاه منحصر به فرد است و BitGo تمرکز خود را بر روی کاربر سازمانی گذاشته است.

انتخاب یک کیف پول چند امضایی مناسب برای ذخیره سازی بیت کوین شما به نیازهای شما بستگی دارد. هر کیف پول نقاط قوت خود را دارد ، بنابراین در مورد هرکدام از آنها تحقیق و آزمایش کنید تا ببینید کدام یک برای نیازهای شما بهترین است.

اگر قرار است از یک کیف پول چند علامتی با چند مهمانی استفاده کنید, مطمئن شوید که شما به تعداد کل امضا کننده ها به امضاهای کمتری نیاز دارید. شما نمی خواهید در شرایطی قرار بگیرید که دسترسی به یک کلید واحد را از دست بدهید و از این رو قادر به جابجایی سکه ها نیستید!

با نصب صحیح ، کیف پول بیت کوین چند علامتی یک راه حل ایده آل برای امنیت و اطمینان بیشتر است.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map