Aeron (ARN) Review: Blockchain برای ایمنی هواپیمایی

Aeron یک پروژه کاملاً منحصر به فرد است که سعی دارد از فناوری بلاکچین به بعید ترین روش ها استفاده کند. آنها می خواهند راه حلی تهیه کنند که باعث بهبود ایمنی در صنعت هواپیمایی شود.

به طور خاص ، Aeron در حال توسعه پروتكلی است كه سوابق و اطلاعات ضروری هواپیمایی را در بلاكچین ثبت خواهد كرد. این مورد در زمان واقعی به روز می شود و برای همه طرفها از خلبانان گرفته تا کنترلرهای ATC و خطوط هوایی به راحتی قابل دسترسی است. همچنین تغییرناپذیر خواهد بود که به معنای عدم امکان دستکاری است.

با این حال ، آیا این آرزوها بسیار بزرگ هستند و آیا ایرون می تواند واقعاً پیشرفت کند?

در این بررسی ایرون ، ما با بررسی اعضای تیم ، فناوری و توسعه ، به بررسی عمیق این پروژه خواهیم پرداخت. ما همچنین موارد استفاده طولانی مدت برای رمز ARN و اینکه آیا هرگز می تواند با تصویب گسترده روبرو شود را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

پروژه Aeron چیست؟

ایرون با هدف ایجاد یک ثبت جهانی حمل و نقل هوایی در یک بستر غیر متمرکز بلاکچین ایجاد شده است ، بنابراین مزایای فناوری بلاکچین را برای صنعت هواپیمایی به ارمغان می آورد. سازندگان Aeron اشاره کرده اند که صنعت هواپیمایی تا چه اندازه از هم پاشیده است و آنها معتقدند که می توانند.

تاکنون یافتن یک منشور هواپیمای کوچک کوچک یا یک مدرسه پرواز خوب یک چالش بوده است. خلبانان خصوصی بعضی اوقات برای حفظ مجوز خود تلاش می کنند و دارندگان هواپیما به سختی می توانند اجاره کنندگانی را که به آنها کمک می کند ارزش موجود در هواپیمای خود را باز کنند ، پیدا کنند. با ایجاد یک ثبت جهانی ، Aeron چنین کارهایی را آسان می کند. قرار دادن تمام این اطلاعات در بلاکچین ، آن را به صورت رایگان در دسترس همه قرار می دهد و بسیاری از مشکلات صنعت هواپیمایی را برطرف می کند..

به اساسی ترین مفهوم ، برنامه Aeron ایجاد یک پایگاه داده مبتنی بر بلاکچین از مدارس پرواز و اجاره هواپیماهای کوچک است. این سیستم جهانی و غیرمتمرکز خواهد بود و دارای یک درگاه آنلاین برای سهولت دسترسی خواهد بود.

آنها همچنین برنامه هایی برای ایجاد یک سیستم ورود به سیستم دارند که در نهایت روش منسوخ نگهداری همه چیز را در یک دفترچه یادداشت فیزیکی از بین می برند. این خلبانان را از نگرانی مبنی بر اینکه سوابق پروازشان از بین می رود ، آسیب می بیند یا از بین می برد ، از بین می برد زیرا به طور غیرقابل تغییر در زنجیره بلوک ذخیره می شود.

ایرون معتقد است که سیستم های مدیریت هواپیمایی باید در عصر مدرن آورده شوند ، زیرا در حال حاضر از رده خارج شده اند. این امر منجر به ناکارآمدی هایی می شود که Aeron امیدوار است با استفاده از پایگاه داده جهانی در سراسر صنعت هواپیمایی ، از شر آنها خلاص شود.

این نه تنها باعث بهبود کارایی و ثبت سوابق می شود ، بلکه می تواند با نگهداری سوابق مهم پرواز و سوابق مکانیکی در یک پایگاه داده تغییرناپذیر که هر کسی در هر زمان می تواند به آن دسترسی داشته باشد باعث نجات جان افراد شود.

فناوری Aeron

سیستم اصلی Aeron ، پایگاه داده جهانی غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین آن از مدارس پرواز و اجاره هواپیماهای کوچک خصوصی است. آن سیستم عامل Aeron Register نام دارد و بر روی بلاک چین Ethereum ساخته شده است. علاوه بر ذخیره اطلاعات در مورد اجاره های صنایع دستی کوچک و مدارس پرواز ، ثبت نام Aeron همچنین امکان ثبت و ذخیره سازی سیاهههای مربوط به نگهداری هواپیماها و سیاهههای مربوط به پرواز خلبانان را نیز فراهم می کند. تأمین انرژی کل سیستم عامل ARN است.

توسعه دهندگان این سیستم را “خطوط هوایی در جیب” نامیده اند و به عنوان ویژگی های اصلی با اعتبار سنجی آسان ، قابلیت اطمینان و یکپارچگی طراحی شده است..

ماهیت تغییرناپذیر ذخیره سازی بلاکچین به این معنی است که اگر خلبان اطلاعات ورود به سیستم را وارد کند ، دیگر نمی تواند تغییر کند. گزارش پرواز خلبان همچنان قابل کنترل است و هر کسی می تواند کل گزارش پرواز را مشاهده کند تا تأیید کند یک خلبان تمام تجربه پروازی را که ادعا می کند ، دارد..


Aeron Register همچنین می تواند برای ثبت سوابق نگهداری هواپیما و ردیابی قطعات یدکی مورد استفاده قرار گیرد. این اجازه می دهد تا صحت قطعات تأیید شود ، و تعمیر و نگهداری می تواند برای اطمینان از مطابقت با استانداردهای لازم صنعت هواپیمایی بررسی شود.

بررسی اجمالی فناوری Aeron

بررسی اجمالی بلاک چین Aeron. منبع تصویر: Aeron One پیجر

Aeron Register بر روی یک سیستم قرارداد هوشمند ساخته شده است که برای ذخیره سوابق مختلف گزارش استفاده می شود. قراردادهای هوشمند همچنین می توانند موافقت نامه های اجاره و توافق نامه های تقسیم هر زمان یا هزینه بین خلبانان و دارندگان هواپیما را اجرا کنند.

رمز ARN را فراموش نکنیم که کل ثبت نام Aeron را تأمین می کند. هرکسی که بخواهد دسترسی خود را به Aeron Register بنویسد ، باید از این نشانه های ARN برای ثبت اطلاعات استفاده کند. تیم Aeron همچنین استفاده از رمز ARN را در آینده به عنوان هزینه ای برای اجاره هواپیماهای کوچک یا شهریه مدارس پرواز در نظر گرفته است..

Aeron دارای یک پورتال زنده و فعال است که در آن فعال است aerotrips.com در جایی که می توان شروع به ایده گرفتن از نحوه کار بسترهای نرم افزاری کرد. این پورتال از قبل با بلاکچین ادغام شده است و پرداخت های ARN پذیرفته می شوند. پایگاه داده پشت پورتال قبلاً به بلاکچین منتقل شده و کاملاً غیرمتمرکز است.

برنامه های تلفن همراه برای خلبانان در هر دو موجود است اندروید و iOS که اجازه می دهد سیاهههای مربوط به پرواز به طور غیرقابل تغییر در زنجیره بلوک ذخیره شود. این همچنین به معنی پایان سیاهههای مربوط به پرواز کاغذی حجیم و سنگین است. اکنون خلبانان می توانند از هر دستگاه تلفن همراه ، هر زمان و هر مکان به گزارش پرواز خود دسترسی داشته باشند.

تیم Aeron

تیم اصلی Aeron متشکل از مهندسان و علاقه مندان به هواپیمایی ، خلبانان مجاز ، کارشناسان بازرگانی و توسعه دهندگان با استعداد Solidid است. سرپرست تیم مدیر عامل شرکت آرتم اورنج است که با بیش از 15 سال تجربه در بخش های امور مالی و ارتباطات از راه دور به Aeron می آید. اورنج یک کارآفرین سریالی در فضای فناوری است و قبلاً به عنوان مدیرعامل دو اپراتور تلفن همراه ملی کار می کرد.

CTO در Aeron نادژدا بارکانووا است که قبلاً مهندس مدیریت ترافیک هوایی با دوازده سال سابقه کار بوده است. وی دارای تخصص در آموزش و شبیه سازی رایانه ای و همچنین چرخه کامل تولید پایگاه داده های هوانوردی است.

اعضای تیم Aeron

از چپ: آرتم اورنج (مدیر عامل) ، نادژدا بارکانوا (CTO) ، کنستانتین گرتمن (CDO)

CDO Aeron کنستانتین گرتمن است ، که از سال 2013 به عنوان خلبان مجاز شناخته شده است. مهمتر از همه ، او بیش از 14 سال تجربه در امور مالی ، تحقیقات بازار و مشاوره دارد..

اطلاعات مربوط به سایر اعضای تیم هسته Aeron را می توان در آنها یافت سایت اینترنتی.

جامعه Aeron

Aeron یک پایگاه نسبتاً بزرگ از دنبال کنندگان در توییتر و اینترنت ایجاد کرده است انجمن های Bitcointalk, اما انجمن مطمئناً فعال نیست. اگر به subreddit, توییتر feed و تالار گفتمان Bitcointalk خواهید دید که بیشتر فعالیت ها صرفاً ارسال Aeron به انتشار اخبار و به روزرسانی درباره پیشرفت آنها است. اگرچه خوب است که تیم به روزرسانی جامعه را ادامه دهد ، اما عدم پاسخ ، س questionsال یا تعامل تا حدودی نگران کننده است.

علیرغم این ، به نظر می رسد تیم Aeron در حال به روزرسانی اطلاعات و آمار پروژه در یک بستر اصلی دیگر جامعه است. این در پورتال اطلاعاتی Binance است که اخیراً به آنها اهدا شده است نشان برچسب طلا.

اطلاعات Binance برچسب طلا جایزه ای است که به آن تیم های پروژه ای اعطا می شود که “علاقه مندان به بلاکچین را مطلع نگه دارند”. بنابراین ، از دیدگاه افراد در Binance info ، به نظر می رسد تیم Aeron کار خوبی انجام داده است تا صفحه پروژه خود را به روز نگه دارد. Binance همچنین مبادله اصلی Aeron است ، بنابراین ممکن است منطقی باشد که صفحه آنها کاملاً به روز شود.

نشانه ARN

Aeron در سپتامبر و اکتبر 2017 یک ICO انجام داد و فقط 5.7 میلیون دلار از سقف سخت 30 میلیون دلاری جمع کرد. پیش از ICO از 1 سپتامبر تا 19 سپتامبر وجود داشت ، و پس از آن ICO ادامه یافت که تا 31 اکتبر ادامه داشت. 18،000،000 توکن ARN در گردش است و در کل 20،000،000 توکن ARN موجود است.

سرمایه گذاران اولیه خیلی خوشحال نیستند زیرا قیمت ICO ARN 0.50 دلار بود ، اما از 8 فوریه 2019 ارزش توکن ARN فقط 0.27 دلار یا تقریبا نیمی از قیمت ICO است. به احتمال زیاد این قطره را می توان حداقل تا حدی در پای بازار خرس در رمزنگاری قرار داد که بیش از یک سال از عمر آن می گذرد.

Binance ARN

در Binance ثبت نام کنید و ARN Tokens بخرید

رمز ARN در 5 ژانویه 2018 به بالاترین رقم 8.67 دلار رسید ، اما به سرعت از آن ارتفاع سقوط کرد و در طول سال 2018 به طور مداوم کاهش یافت. به طور خلاصه ، اما این تجمع فقط چند هفته قبل از شروع به کار کردن به طول انجامید.

به عنوان یک رمز توکن ERC-20 می تواند در هر کیف پول سازگار با ERC-20 ذخیره شود.

علاقه مندان به خرید توکن ARN می توانند در تعدادی از صرافی ها این کار را انجام دهند ، اما بیشترین حجم معاملات تاکنون در بورس Binance است. از دیگر امکانات می توان به ABCC ، BCEX ، Bithumb و CoinMex اشاره کرد.

توسعه Aeron

اگر می خواهید نشانه ای از میزان کار در حال انجام یک پروژه را بدست آورید ، کمک می کند نگاهی به GitHub های آنها بیندازید. بیشتر پروژه ها کد را به مخازن خود می کشانند بنابراین تعداد تعهدات و فعالیت های کد معیار مفیدی است.

تصمیم گرفتم نگاهی به GitHub بیندازم ایرون برای رعایت تمام تعهدات خود در یک سال گذشته در واقع هیچ فعالیتی در این مخازن وجود نداشته است. جدیدترین فعالیت مربوط به به روزرسانی وب سایت Aeron.

Aeron GitHub

تعداد تعهدات کد برای همه مخازن Aeron

آخرین به روزرسانی کد برای کد قرارداد هوشمند Aeron در فوریه سال 2018 انجام شد. البته ممکن است تیم این به روزرسانی ها را منتشر نکرده باشد و آنها به صورت آفلاین روی آن کار کرده اند. با این حال ، انجمن دوست دارد پیشرفت عمومی تعهدات کد را مشاهده کند.

این امر به ویژه هنگامی صادق است که شما میزان کاری را که تیم می خواهد به عنوان بخشی از نقشه راه سال 2019 خود انجام دهد ، در نظر بگیرید.

نقشه راه

تیم Aeron اخیراً در مورد این نقشه راه به روز رسانی کرده است. آنها تعدادی از ویژگی های جدید را که می خواهند در سیستم عامل Aeron قرار دهند ، ذکر کردند. این موارد شامل موارد زیر است:

  • ماژول خلبان: این امر به خلبانان این امکان را می دهد تا با ردیابی سوابق پرواز خود ، وضعیت خاصی را در زمان واقعی آنالیز کنند.
  • ماژول صاحب هواپیما: این ماژول به دارندگان و اپراتورهای هواپیمای خاص امکان مدیریت مشخصات آن را می دهد. آنها همچنین می توانند به سوابق پرواز گذشته دسترسی پیدا کنند و بررسی کنند که آیا خلبانان خاصی می توانند بر اساس سوابق پزشکی و آموزش خود ، آن هواپیما را پرواز کنند یا خیر.
  • ماژول سازمان هواپیمایی: این امر به سازمان هواپیمایی کشوری حاکم امکان دسترسی به مشخصات خلبانان و سیاهههای مربوط به نگهداری هواپیما را می دهد. درصورت انقضای گواهینامه خلبان ، این به طور خودکار اعلانی برای آژانس مورد نظر ارسال می شود
  • باشگاه پرواز جهانی Aerotrips: این یک چارچوب برای پشتیبانی از شبکه ای از مدارس پرواز در سراسر جهان ایجاد می کند. هدف از این طرح این است که امکان کارآمدترین تبادل اطلاعات برای دانشجویان هواپیمایی در سراسر جهان فراهم شود

تیم Aeron جدول زمانی مشخصی برای هیچ یک از این موارد ارتقا platform یافته پلتفرم در نظر نگرفته است. با این حال ، آنها تفکیک دقیق تری نسبت به آنچه می خواهند به عنوان یک پروژه در شش ماه اول سال بدست آورند ، دارند..

نقشه راه Aeron 2019

Aeron Roadmpe برای سال 2019 در صفحه اصلی

همانطور که مشاهده کردید ، ما در ماه فوریه هستیم و آنها هنوز ادغام Salesforce خود را منتشر نمی کنند. جالب خواهد بود که ببینید آیا تیم می تواند این جدول زمانی را طی چند ماه آینده رعایت کند یا خیر.

نتیجه

ایرون در صنعت هواپیمایی به یک مشکل قطعی پی برده است و راه حل خوبی برای روشهای منسوخ و ناکارآمد برای ثبت و ذخیره اطلاعات ارائه می دهد. با یک سیستم نگهداری سوابق مبتنی بر بلاکچین غیرقابل تغییر ، صنعت هواپیمایی به قرن بیست و یکم می رود.

دیدن عدم مشارکت جامعه و قیمت افسرده رمز ARN کمی ناامیدکننده است ، اما به نظر می رسد تیم Aeron فارغ از هر چیزی پیش می رود. در حالی که آنها به برخی از نقاط عطف قبلی خود رسیده اند ، اما اگر بخواهند در نقشه راه 2019 خود به اهداف خود برسند ، کار توسعه باید به طور چشمگیری انجام شود..

توکن ARN در حال حاضر دارای یک سقف بازار است که آن را در 370 امین موقعیت در Coinmarketcap.com قرار می دهد ، اما با تصویب گسترده تر از صنعت هواپیمایی ، این به راحتی می تواند تغییر کند. Aeron در حال کار بر روی این تصویب است ، اما با توجه به اینکه صنعت هواپیمایی یک صنعت ریشه دار است ، ممکن است مدتی طول بکشد.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me