بهترین کیف پول های سخت افزاری: 5 گزینه امن ذخیره سازی

کلیدهای شما نیست …

نمونه کارهای رمزنگاری شما به خوبی همراه می شوند. این BTC که شما دو سال پیش خریداری کرده اید به آرامی نیروی رانش خود را برای شلیک ماه دیگر تأمین می کند. شما مقدار سالم ETH را برای راه اندازی نسخه 2.0 ماه / سال آینده / چرخه قمری آماده دارید. XRP شما در آنجا نشسته و خجالت می کشد در حالی که ADA اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد. شما هر چند وقت یکبار به حساب مبادله خود وارد می شوید تا ببینید که چگونه کار می کند و در مورد حرکت بعدی خود تأمل می کنید.

اگر چند صد دلار در نمونه کارهای خود حبس شده اید و همه آنها در یک صرافی معتبر نگهداری می شوند ، دیگر جای نگرانی ندارید. بهترین صرافی ها روش های امنیتی خوبی را در اختیار دارند و هر ساله هزینه های زیادی را صرف نگهداری آنها می کنند. و بعید است که اتفاق بدی رخ دهد ، اینطور نیست که نقره خانواده را گم کرده باشید.

بعید است ، بله. غیرممکن است ، نه هک های مبادله ای قبلاً اتفاق افتاده بود که عواقب فاجعه باری به همراه داشت. بسیاری از پیشکسوتان رمزنگاری گریزلی هنوز یادشان نمی لرزند کوه نامزد Gox, در حالی که حماسه BitGrail هنوز در تمام فضا طنین انداز است.

رمزنگاری کیف پول سخت افزاری

نه کلیدهای شما ، نه رمزنگاری شما. تصویر از طریق Shutterstock

در هر دو مورد هکرها با میلیون ها دلار رمزنگاری درآمدزایی کردند و سرمایه گذاران با وحشت گنگ به صفحه رایانه خود خیره شدند. این دو مورد از بدترین نمونه ها است ، هرچند که وجود داشته است سایر موارد نقض اخیر. درسهایی آموخته شده و امنیت تقویت شده است ، اما تهدید همچنان وجود دارد.

در موارد دیگر ، خود مبادله شرور قطعه بوده است. رسوایی QuadrigaCX مانند یک درمان برای یک فیلم هالیوود خوانده می شود ، اما باعث بدبختی ناگفته ای برای کسانی که تحت تأثیر قرار گرفتند.

مبادلات زیادی وجود دارد که یا کاملاً سایه انداز هستند ، یا اینکه به اندازه کافی برای امنیت خود سرمایه گذاری نمی کنند ، یا به سادگی بد اداره می شوند. اما لازم به یادآوری است که ، اگر سکه های خود را در صرافی ذخیره کنید – مهم نیست که این کار چقدر خوب است و از نظر امنیتی نیز ایمن است – آنها را کنترل نمی کنید. کلیدهای خصوصی رمزنگاری شما توسط صرافی در دست است و اگر مشکلی پیش بیاید ، کاری کم می توانید انجام دهید.

Cry نه رمزنگاری شما

بهترین مبادلات ، امنیت را از اولویت های اصلی خود قرار می دهد. بیشتر آنها اصرار دارند که کاربران هنگام ثبت نام روشهای KYC (مشتری خود را بشناسند) کامل کنند. برای ورود به سیستم ، احراز هویت دو عاملی معمولاً مورد نیاز است و برداشت ها غالباً به آدرس های کیف پول خاص و در لیست سفید محدود می شوند..


هر مبادله ای که قابل تأمل باشد ، بیشتر بودجه آن را در سردخانه و بدون دسترسی به اینترنت نگه می دارد. سپس درایوها با تمام کلیدهای خصوصی کاربران در خزانه های ایمن با شکاف هوا و محافظ های مسلح ذخیره می شوند. با طلای دیجیتال مانند مواد جامد و براق رفتار می شود. صرافی های برتر همچنین بیمه دارند که به این معنی است که اگر تخلفی رخ دهد ، سرمایه گذاران متضرر بازپرداخت می شوند.

هک رمزنگاری Binance

Binance هک 40 میلیون دلاری. تصویر از طریق بلومبرگ

می توانید مطمئن باشید که هکرها تسلیم نمی شوند. پول زیادی برای ساخت (یا سرقت) وجود دارد و در بعضی موارد هکرها منافع بسیار قدرتمندی در پشت خود دارند. فناوری همیشه پیشرفت می کند و درخشان ترین قفل های چوبی ممکن است زنگ زده به نظر برسند.

و کاملاً جدا از تهدید به سرقت مسئله مالکیت است. شما هزینه رمزنگاری خود را پرداخت کرده اید ، تصمیم خواهید گرفت که با آن چه کار کنید ، بنابراین باید کلیدهای آن را داشته باشید. در این موارد گوش دادن به تجربه ارزش دارد و کسانی که مدتی است در محدوده رمزنگاری دست زده اند به شما خواهند گفت که نگه داشتن سکه های خود در بورس ایده بدی است.

کنترل رمزنگاری خود را در دست بگیرید

هنگامی که تصمیم گرفتید از نگه داشتن سکه های خود در هر صرافی که استفاده می کنید چشم پوشی کنید ، سه گزینه اصلی دارید. اولین مورد این است که آنها را روی کیف پول موبایل ذخیره کنید – در واقع برنامه ای برای گوشی هوشمند شماست. وجود دارد تعداد کمی از اینها در آنجا وجود دارد و آنها گزینه خوبی برای کسانی هستند که ممکن است فقط چند صد دلار در کارنامه خود داشته باشند.

این کیف پول های موبایل به شما کنترل بیشتری بر رمزنگاری شما می دهند و آزادی بیشتری در استفاده از آن برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات به شما می دهند. آنها البته یک نقطه ضعف عمده دارند ، که احتمالاً متوجه شده اید: آنها هنوز به اینترنت متصل هستند و بنابراین در معرض حمله هستند.

گزینه دوم – و گزینه ای که به احتمال زیاد برای همه متولدین قبل از سال 1970 جذاب باشد – کیف پول کاغذی است. بله ، کاغذ … به نظر می رسد که الان آن را به یاد دارم. در اینجا کلیدهای خصوصی خود را چاپ می کنید (معمولاً به صورت کد QR است) و آنها را در جایی امن نگه می دارید. البته انجام این روش فوایدی دارد. اگر می خواهید سالهای سال سکه های خود را بیخیال شوید ، قرار دادن کلیدها در یک کشو و فراموش کردن همه آنها باعث خرج کردن یا فروش آنها می شود.

کیف پول کاغذی بیت کوین

1 میلیون دلار بیت کوین !. تصویر منبع

تا زمانی که قطعه کاغذ ایمن نگه داشته شود و گم نشده و به سرقت نرود ، یا توسط یک شریک خیرخواهی که سرانجام صبر شما نسبت به پاک نکردن مطالعه را از دست داده است ، در بازیافت قرار گیرد ، همه چیز خوب است.

گزینه سوم گزینه ای است که امروز به ما مربوط می شود و برای کسانی که مقدار مناسبی رمزنگاری دارند و می خواهند آن را ایمن نگه دارند ، بهترین گزینه است. خواه یک مینو یا یک نهنگ باشید یا جایی در این بین باشید (یک باراکودا؟) سپس کیف پول سخت افزاری چیزی است که باید برای ذخیره آن سکه استفاده کنید.

کیف پول های سخت افزاری دستگاه های فیزیکی هستند که کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می کنند و آنها را از هرگونه حمله خارجی در امان نگه می دارند. آنها را می توان به کامپیوتر شما متصل کرد (دقیقاً مانند یک درایو فلش) تا بتوانید رمزنگاری خود را مدیریت کرده و هزینه کنید ، اما تمام جنبه های هرگونه معامله و اعتبار سنجی روی خود دستگاه انجام می شود. حتی اگر رایانه مورد استفاده به بدافزار آلوده باشد یا در غیر اینصورت به خطر بیفتد ، کیف پول سخت افزاری ایمن باقی مانده و هیچ کس دیگری نمی تواند به کلیدهای خصوصی دسترسی پیدا کند.

5 کیف پول برتر سخت افزار

تعدادی کیف پول سخت افزاری در بازار وجود دارد و انتخاب مناسب می تواند مشکل باشد. به همین دلیل ما در زیر یک راهنمای مفید برای پنج لیست برتر خود قرار داده ایم. چند مورد وجود دارد که باید قبل از انتخاب اینکه کدام یک برای شما مناسب است ، اندازه گیری شود و ما همه این موارد را در رابطه با هر کیف پول در نظر خواهیم گرفت:

 • امنیت: اگرچه کیف پول های سخت افزاری ایمن ترین گزینه موجود هستند ، اما برخی از آنها از امنیت بیشتری برخوردار هستند. سکه های پشتیبانی شده: تمام کیف پول های سخت افزاری BTC ، ETH و سایر ارزهای رمزپایه برتر را ذخیره می کنند. با این حال ، اگر نمونه کارها شامل برخی از آلتکوین های کمتر شناخته شده باشد ، ممکن است برخی از کیف پول ها مناسب نباشند.
 • قیمت: اگر نمونه کارها نسبتاً کوچک است ، احتمال اینکه شما نمی خواهید دلار بالایی را برای دستگاهی برای ذخیره آن بپردازید وجود دارد. مانند هر محصولی ، قیمت کیف پول سخت افزاری نیز متفاوت است.

یک نکته آخر که باید هنگام خرید کیف پول سخت افزاری به خاطر بسپارید این است که همیشه آن را مستقیماً از سازنده خریداری کنید. چند مورد از انواع بی پروا خریدن کیف پول ، استخراج کلمات دانه و سپس فروش مجدد دستگاه وجود داشته است. هنگامی که خریدار بی خبر رمزنگاری خود را بر روی آن بارگذاری کرد ، عقب اندازان توانستند وجوه خود را با استفاده از این کلمات هسته حذف کنند.

از خرید کیف پول خود از ebay یا هرجای دیگر که در آن تداخل ایجاد شده است خودداری کنید و مستقیماً از وب سایت تأمین کننده سفارش بگیرید. اکثر آنها حمل و نقل رایگان نیز ارائه می دهند ، مگر اینکه اتفاقاً در جایی به ویژه عجیب و غریب زندگی کنید.

بنابراین ، با استفاده از این دانش ، بیایید نگاهی به بهترین کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار بیندازیم.

1. لجر نانو ایکس

جایگاه برتر تریبون ما به Ledger’s Nano X تعلق می گیرد. برای کسانی که نمی دانند ، Ledger شرکتی است که در فرانسه مستقر است و در بازار کیف پول سخت افزار استاندارد محسوب می شوند.

Ledger Nano X بهترین محصول در پایدار Ledger است و گرانتر از سطح ابتدایی Nano S. است. این دستگاه بیش از 1250 ارز رمزپایه مختلف را در خود ذخیره می کند. دستگاه دفتر شما از طریق یک کابل USB که به رایانه شما متصل است با رایانه شما متصل می شود.

Ledger Nano X Wallet

Ledger Nano X خود را از فروشگاه رسمی تهیه کنید

سپس ، با استفاده از نرم افزار Ledger Live در رایانه شخصی ، می توانید سکه های خود را مدیریت کنید. از رایانه یا دستگاه نمی توان به کلیدهای خصوصی شما دسترسی داشت. لجر از امنیت فوق العاده ای برخوردار است و تاکنون هیچ آسیب پذیری یا سو explo استفاده ای وجود نداشته است.

اگرچه بیشتر رمزنگاری ها را می توان با استفاده از نرم افزار Ledger Live مدیریت کرد ، بسیاری از آنها هستند که هنوز کیف پول های بومی را پشتیبانی نمی کنند. با این حال ، با توجه به محبوبیت دستگاه های سخت افزاری Ledger ، بسیاری از آنها با آن ادغام شده اند تا به کاربران امکان ذخیره ایمن کلیدهای خود را بدهند.

بله ، نانو X گران تر است ، اما هر آنچه که Nano S دارد را در خود جای داده است ، در حالی که با اتصال بلوتوث ، یک صفحه نمایش کمی بزرگتر و توانایی ذخیره 100 برنامه ، در مقایسه با پنج نسخه موجود در Nano S ، همراه است..

 • قیمت: 119 دلار (94 پوند / 105 یورو)
 • سکه پشتیبانی می شود: 1000+ لیست کامل اینجا

همچنین اگر می خواهید به رمزنگاری خود در حین حرکت دسترسی داشته باشید ، می توانید از Nano X با برنامه Ledger Live تلفن همراه خود استفاده کنید. هم با iOS و هم با Android سازگار است که باید اکثر قریب به اتفاق کاربران گوشی های هوشمند را راضی نگه دارد.

تفاوت چندانی بین دو دستگاه Ledger وجود ندارد و احتمالاً بیشتر مردم از ارزان بودن Nano S. خوشحال خواهند شد. با این حال ، برای ویژگی های همه جانبه (و هنوز هم بسیار ارزان تر از Trezor Model T) ، Nano X شایسته شماره یک است نقطه ای.

2. لجر نانو اس

مدل Ledger Nano S دستگاه ورودی است که توسط تیم Ledger ارائه می شود. به عنوان نزدیکترین رقیب Trezor Model One در نظر گرفته می شود که در زیر به آن می پردازیم. قیمت هر دو تقریباً یکسان است ، با این وجود نانو S از هر دو مدل Trezor One و Model T جلوتر است.

این سکه بیشتر از دستگاه های Trezor پشتیبانی می کند ، با تعدادی از برنامه های DeFi ادغام شده و از یک سابقه امنیتی بکر برخوردار است. همچنین نیازی به نصب پل نیستید و می توانید از طریق نرم افزار Ledger Live از دستگاه استفاده کنید.

لجر نانو اس

مجاز کردن معامله در Ledger Nano S. تصویر از طریق Ledger

اگرچه Ledger Nano S از بیش از 1000 سکه پشتیبانی می کند ، اما یکی از اصلی ترین اشکال این است که محدودیت همزمان 5 برنامه روی دستگاه را دارید. این بدان معنی است که اگر می خواهید بیش از 5 ارز رمزنگاری شده را روی دستگاه ذخیره کنید ، باید برنامه ها را مرتباً حذف و نصب کنید.

 • قیمت: 59 دلار (47 پوند / 52 یورو)
 • سکه پشتیبانی می شود: 1000+ لیست کامل اینجا

با این حال ، وقتی در نظر می گیرید که از برنامه Ethereum می تواند برای ذخیره ETH شما و سایر نشانه های ERC-20 که در اختیار دارید استفاده شود ، پیشنهاد می شود دستگاه بدون مشکلات زیادی بتواند از نمونه کارها استفاده کند. Ledger همچنین از ذخیره سکه هایی مانند Tezos ، EOS و Tron در میان دیگران پشتیبانی می کند ، بنابراین اگر کسب این پاداش های شرط بندی مورد پسند شما است ، Ledger شما را پوشش داده است.

3. ترزور مدل یک

مارک Trezor یکی از شرکت های مستقر در پراگ Satoshi Labs است (Trezor به معنی “خرک” در چکی است) و اولین دستگاه در سال 2013 به بازار عرضه شد. Trezor One یکی دیگر از گزینه های خوب و ارزان قیمت است که از ذخیره سازی کل آن سود می برد. سکه های بیشتری نسبت به KeepKey بارگیری کنید.

این شرکت همچنین با Exodus Wallet (بهترین کیف پول موبایلی موجود) همکاری مفیدی را ایجاد کرده است که امکان همکاری بین این دو را فراهم می کند. این بدان معنی است که برای آن دسته از کاربرانی که از رابط کاربری Exodus راحت ترند ، می توانند هنگام ذخیره کلیدهای خود در Trezor ، از این نرم افزار استفاده کنند.

مشکل اصلی من در مدل One این است که اگرچه از تعداد قابل توجهی سکه پشتیبانی می کند ، اما بنا به دلایلی دارندگان XRP ، EOS ، Tezos ، Monero و Cardano ناامید خواهند شد. من نمی دانم چرا اینگونه است و برای بسیاری از شما ممکن است اهمیتی نداشته باشد ، اما برای من این یک حذف آشکار است. اینها برخی از بهترین altcoin های اطراف هستند و بسیاری از انجیلی های رمزنگاری که من می شناسم (شامل خودم) حداقل یکی از این لیست ها را در کارنامه خود دارند.

ترزور مدل یک

محتویات یک جعبه Trezor. تصویر از طریق Trezor

در اینجا باید صادقانه بگویم و بگویم که هیچ یک از کیف پول های Trezor در این لیست از نظر زیبایی شناسی خوشایند نیستند ، گرچه این فقط نظر من است. اگر از من بخواهید ، هر دو بسیار شبیه چیزی هستند که برای باز کردن از راه دور درب گاراژ استفاده می کنید.

 • قیمت: 55 دلار (44 پوند / 49 یورو)
 • سکه پشتیبانی می شود: 1000+ لیست کامل اینجا

نه اینکه این هیچ تاثیری در میزان خوب ذخیره سازی رمزنگاری شما ندارد ، اما آنها فاقد ظرافت طراحی مدل های KeepKey و Ledger هستند. Trezor One به دلیل پشتیبانی برتر از سکه ، فقط از KeepKey جلوتر است ، اما در هیچ مسابقه زیبایی پیروز نخواهد شد.

نکته دیگری که باید در مورد دستگاه های Trezor بدانید این است که یک آسیب پذیری وجود دارد که توسط افراد در آزمایشگاه های کراکن. این آسیب پذیری به منظور استخراج کلیدهای خصوصی از دستگاه ، از خطای خرک استفاده کرده است.

اگرچه این ممکن است برای برخی نگران کننده باشد ، اما برای انجام سو explo استفاده باید کسی دسترسی فیزیکی به دستگاه داشته باشد. بنابراین ، اگر فکر نمی کنید در موقعیتی قرار بگیرید که کسی دست روی کیف پول سخت افزاری شما باشد ، باید نسبتاً ایمن باشید.

4. Trezor مدل T

Trezor Model T محصول شاخصی است که از طرف بچه های ترزور ارائه می شود. این قیمت 165 دلار است و از این رو بیش از 100 دلار بیشتر از مدل One است. جای بحث دارد که آیا چند مزیت اضافی مدل T ارزش آن قیمت سنگین را دارد یا نه و از این رو قرار گرفتن من در لیست.

یکی از بارزترین مزایای مدل T نسبت به مدل One این است که پشتیبانی بیشتری از سکه دارید. این شامل برخی از موارد حذفی واضحی است که در بالا ذکر کردم مانند Cardano ، XRP ، EOS و غیره.

 • قیمت: 165 دلار (130 پوند / 146 یورو)
 • سکه پشتیبانی می شود: 1000+ لیست کامل اینجا

یکی دیگر از مزایای بزرگ Trezor Model T نسبت به دستگاه مدل یک ، داشتن صفحه نمایش لمسی رنگی کاربر پسند است. به نظر من این کار بسیار کارآمدتر از مجبور کردن با دکمه های موجود در هر دو دستگاه مدل One و همچنین دفترها است.

Trezor مدل T

Trezor Model T خود را از فروشگاه رسمی تهیه کنید

تنظیم مدل T نیز بسیار سریع است. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است پل را نصب کنید و اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل به روز است و باید همین باشد. به هر حال آزار دهنده است ، این نرم افزار با iOS سازگار نیست ، بنابراین اگر از نرم افزار Trezor در مرورگر خود استفاده می کنید ، به شما هشدار داده می شود که با Safari کار نمی کند.

بنابراین ، اگر می خواهید سکه های اضافی را که توسط Model One پشتیبانی نمی شوند ذخیره کنید ، می توانید Model T را در نظر بگیرید. اگر بخواهید آن را انجام ندهید ، ممکن است برای تهیه مدل One یا Ledger ارزان تر مناسب باشید. دستگاه نانو اس.

5. KeepKey

آخرین نفر در لیست ما دستگاه سخت افزاری KeepKey است. شما نمی توانید KeepKey را از نظر قیمت مقصر بدانید ، زیرا برای کمتر از 50 دلار برای یافتن کیف پول سخت افزاری بهتر تلاش می کنید. همچنین به زیبایی طراحی شده است ، صفحه نمایش آن بزرگتر از سایر رقبا است. KeepKey در سال 2017 توسط Shapeshift خریداری شد ، بنابراین کیف پول با پلت فرم Shapeshift و تبادل آن کاملاً ادغام شده است.

کلید نگه داشتن

کیف پول سخت افزاری Keepkey. تصویر از طریق KeepKey

هنگامی که رقبای لجر راهی برای استخراج پین کد از کیف پول پیدا کردند ، امنیت KeepKey به خطر افتاد ، گرچه این امر مستلزم داشتن فیزیکی آن بود. این اشکال بعداً در به روزرسانی برطرف شد.

 • قیمت: 49 دلار (39 پوند / 43 یورو)
 • سکه پشتیبانی می شود: حدود 40+. لیست کامل اینجا

اشکال اصلی در مورد KeepKey کمبود نسبی پشتیبانی سکه در رابطه با کیف پول های دیگر این لیست است. این نرم افزار بومی Bitcon ، Bitcoin Cash ، Bitcoin Gold ، Dash ، Dogecoin ، Ethereum ، Kyber Network ، Litecoin و DigiByte را پشتیبانی می کند و می تواند با MyEtherWallet جفت شود تا از هر رمز ERC-20 پشتیبانی کند..

این هنوز در مقایسه با رقبای خود یک لیست کاملاً محدود است و می تواند برای هر کسی که دارای نمونه کارهای ویژه ای متنوع است نامناسب باشد.

آن را مخفی نگه دارید ، آن را ایمن نگه دارید

هر کیف پول را که انتخاب کنید ، هنوز باید خطر افتادن آن به دست اشتباه را کاهش دهید. همه کیف پول ها دارای کد پین و همچنین کلمات و عبارات دانه ای هستند که برای دسترسی و بازیابی استفاده می شوند. ناگفته نماند که اینها را باید فقط شما بدانید.

آنها را یادداشت کنید و آنها را در جایی امن و دور از چشم کنجکاو نگه دارید. برخی از افراد با اوراق بهادار بزرگ امنیت خود را بسیار جدی می گیرند. به عنوان مثال ، گای ، کیف پول خود را در یک صندوق امانات و کلمات دانه خود را در دیگری ، هر دو در مکان های جداگانه نگهداری می کند.

فناوری فقط تا یک نقطه می تواند امنیت ما را حفظ کند. اگر کسی موفق شود هر دو شما و کیف پول سخت افزاری شما را در دست بگیرد ، دیگر نمی توان کاری کرد که بتوانید آنها را مجبور کنید که به کمک سلاح و برخی حرکات تهدیدآمیز (5 دلار اگر اصطلاح فنی می خواهید حمله کنید).

دو مرحله وجود دارد که می توانید برای کاهش این خطر انجام دهید. یکی کیف پول مخفی ویژگی ای که به شما امکان می دهد کیف پول های اضافی را در دستگاه خود راه اندازی کنید که فقط شما از آن اطلاع دارید. Ledger و Trezor این پیشنهاد را ارائه می دهند ، هرچند که کمی در سمت چپ است.

و دیگری؟ این مرحله ساده ترین مرحله برای همه آنهاست: رمزنگاری خود را روی QT نگه دارید و کیف پول جدید و براق خود را فلش نکنید. به هر حال ، آیا واقعاً می خواهید کسی که بداند چه مقدار XRP در روز بارگیری کرده اید?

تصویر ویژه از طریق Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map