حداکثر گرایی بیت کوین – نگاهی دقیق تر به بحث “فقط بیت کوین”

حداکثر گرایی بیت کوین این تصور است که فقط یک ارز رمزنگاری شده وجود دارد که ارزش سرمایه گذاری شما را دارد ، و آن بیت کوین است.

این تصور است که تمام Altcoins دیگر ، صرف نظر از قولشان ، در مقایسه با Cryptocurrency اصلی کمرنگ هستند.

برخی از حداکثر گرایان بیت کوین حتی ادعا می کنند که Altcoins به تصویب بیت کوین آسیب می رساند زیرا کاربرانی را که در غیر این صورت با بیت کوین مشارکت دارند حذف می کند. کمتر ادعا شده برای بیت کوین ، اکوسیستم ارز رمزنگاری شده با امنیت کمتر است.

آیا پایان نامه آنها نکات خوبی دارد یا کوته فکر هستند و به دنبال خلوص هستند. نگاهی می اندازیم.

حداکثر گرایی بیت کوین چیست?

اگرچه بسیاری از افراد ممکن است حداکثر گرایان بیت کوین را افراطی بدانند که برای رقابت ارزش قائل نیستند ، اما توجیهات نظری مهمی برای عقاید خود دارند. اینها براساس مفاهیمی مانند اثر “شبکه” ساخته شده اند.

اساساً ، آنها معتقدند که بهتر است تمام تلاشهای جمعی خود را برای حمایت از یک زنجیره و سرمایه گذاری متمرکز کنیم تا کل زنجیره های کمتر. آنها این را بر اساس اصل قانون متکالف که ادعا می کند ارزش یک سرمایه گذاری متناسب با مربع تعداد شرکت کنندگان است.

اصولاً هرچه تعداد افرادی که از این شبکه استفاده می کنند ارزش بیشتری دارد.

حداکثر گرایان بیت کوین همچنین ادعا می کنند که نوآوری های تکنولوژیکی که سایر زنجیره ها در حال ساخت هستند ، به راحتی می توانند در بالای بیت کوین ساخته شوند. آنها همچنین می توانند به عنوان زنجیره جانبی بلاکچین بیت کوین ساخته شوند. می توان در بهبود سرعت و سایر ویژگی ها مانند قابلیت قرارداد هوشمند ساخته شده است.

اجازه دهید نگاه عمیق تری به هر یک از این استدلال ها داشته باشیم.

اثر شبکه

قانون متکالف نشان داده شده است

قانون متکالف تصویر منبع


اگر قانون Metcalfe قابل اعتقاد است ، به این معنی است که مقدار شبکه با تعداد مشخصی از شرکت کنندگان بسیار بیشتر از ارزش یک سری از شبکه ها با همان شبکه های ترکیبی است.

نگاهی به آن با جبر ساده ، (n) تعداد شرکت کنندگان شبکه است. طبق قانون Metcalfe ، مقدار یک شبکه برابر است با (n2) از نظر ریاضی ، ارزش یک شبکه واحد با مقدار مشخصی کاربر بیش از دو زنجیره مختلف ارزش دارد حتی اگر تعداد کل کاربران یکسان باشد در صورت ترکیب.

قانون Metalfe یک علم دقیق نیست اما در مدلهای مختلفی که سعی در تعیین کمیت اثر شبکه از رسانه های اجتماعی تا ارتباطات از راه دور داشته است ، اعمال شده است..

حداکثر گرایان بیت کوین نیز قانون متکالف را در زمینه امنیت و عدم تمرکز شبکه مشاهده می کنند. هرچه تعداد گره های موجود در شبکه بیشتر باشد ، بلاکچین غیر متمرکزتر می شود و از این رو از امنیت بیشتری برخوردار می شود.

این همچنین در دوره ای که عملیات استخراج بزرگ قادر به کنترل بیشتر و بیشتر شبکه هستند ، بسیار ضروری می شود. این شاید یکی از دلایلی باشد که حداکثر گرایان بیت کوین همیشه به کاربران فشار می آورند تا گره های مستقل خود را اداره کنند.

همچنین تأثیر شبکه بیت کوین به عنوان وسیله مبادله و سرمایه گذاری وجود دارد. هرچه تعداد بیشتری از افراد تجارت و استفاده از بیت کوین را انجام دهند ، بازارها با نقدینگی بیشتری روبرو می شوند و ارزش آنها برای سرمایه گذاران خرده فروشی به عنوان یک سرمایه گذاری بیشتر است. از فرار کمتری برخوردار می شوند و از این رو به عنوان وسیله مبادله از کاربرد بیشتری برخوردار می شوند.

توسعه در بالای بیت کوین

بحث دیگر این است که هر ویژگی که هر توسعه دهنده ای بخواهد در یک ارز رمزنگاری شده ایجاد کند ، می تواند به راحتی در بالای بلاکچین بیت کوین که قبلاً تاسیس شده است ، انجام شود. برای استفاده از این فناوری نیازی به تهیه ارز رمزپایه کاملاً جدید نیست.

به عنوان مثال ، در این پست وبلاگ نویسنده ادعا می کند که به نفع حداکثر گرایی بیت کوین است:

بیت کوین باید از ویژگی های فانتزی مانند Ethereum پشتیبانی کند تا در ETH ضرر نکند

حداکثر گرایان بیت کوین همچنین از توسعه زنجیره های جانبی جداگانه برای شبکه بیت کوین که رمز اصلی ندارند ، طرفداری می کنند. این زنجیره های جانبی از طریق مکانیزمی به نام “زنجیرهای فرعی“.

بلاک چین بیت کوین دو طرفه

میخ دو طرفه. تصویر از طریق Blockstream

در اصل ، آنها ادعا می کنند که این امکان ایجاد یک زنجیره جداگانه را فراهم می کند که در عرضه بیت کوین سهیم باشد. در این زنجیره های جانبی ، توسعه دهندگان می توانند نشانه هایی ایجاد کنند که به مقدار مشخصی از BTC متصل شده اند که با یک واسطه معتبر قفل شده است.

سایر استدلال های حداکثر گرایی

چند استدلال دیگر وجود دارد که توسط حداکثر گرایان بیت کوین ارائه می شود که عملی تر از تئوری هستند. یکی از این موارد ، ایمنی بسیاری از این بلاک چین های altcoin است.

به عنوان مثال ، قابلیت اضافه شده قراردادهای هوشمند Ethereum هزینه دارد. این قراردادهای هوشمند می توانند اشکالاتی در آن داشته باشند که بلافاصله توسط توسعه دهندگان مورد توجه قرار نمی گیرد. ما این مسئله را در هک DAO و همچنین انجماد Parity در سال گذشته مشاهده کردیم.

همچنین زنجیره های جدید دیگری نیز وجود دارند که با توجه به عدم تمرکززدایی در معرض حمله شبکه هستند. یک مثال اخیر در واقع یک چنگال بیت کوین به شکل طلای بیت کوین است که ماه گذشته 51٪ حمله کرد.

هرگاه ضرر بزرگی توسط بلاکچین ارز رمزنگاری شده رخ دهد ، اعتبار کل اکوسیستم از جمله اعتبار بیت کوین را آسیب می زند..

آنها همچنین تز سرمایه گذاری بسیاری از کسانی که در Altcoins سرمایه گذاری می کنند را زیر سوال می برند. این تصور که می توان Altcoins را راهی برای “متنوع کردن” نمونه کارها ارز رمزنگاری کرد نادرست است. این به این دلیل است که آنها بسیار با بیت کوین ارتباط دارند و از این رو یک محافظ بد ایجاد می کنند.

اکنون که منطق حداکثر گرایی بیت کوین را دیدیم ، بیایید به طرف دیگر سکه نگاهی بیندازیم.

استدلالات علیه حداکثر گرایی بیت کوین

در حالی که حداکثر گرایی بیت کوین به نظر یک بحث نظری قانع کننده است ، دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است نقص داشته باشد. برخی از اینها کاربردی تر و برخی دیگر فنی هستند.

به عنوان مثال ، تعدادی از ویژگی های Altcoins این روزها وجود دارد که فقط نمی توانند بر روی پروتکل بیت کوین پیاده سازی شوند. این ویژگی هایی است که از پیشرفته ترین رمزنگاری استفاده می کند که از طراحی اصلی بیت کوین پیشی گرفته است. به همین ترتیب ، تفاوت های ظریف زنجیره های جانبی بیت کوین وجود دارد که ساختن آن را دشوارتر می کند.

با این حال ، شاید یکی از جذاب ترین استدلال ها علیه حداکثر گرایی بیت کوین این باشد که موضع “حداکثرگرایی” است. موضع گیری در مورد هر چیزی که نیاز به پایبندی به یک حد اکثر داشته باشد ، می تواند محدود کننده رشد باشد.

محدودیت های پروتکل

پروتکل بیت کوین در سال 2008 ساخته شده است تا یک شبکه سبک باشد که همتا را قادر می سازد تا معاملات نقدی الکترونیکی نظیر را انجام دهد. این امر ، همراه با تأکید بر سطح قابل اثبات امنیت ، دلیلی بر این است که به راحتی قابل تمدید نیست.

این تأکید بر امنیت دلیل آن است که ویژگی های بیشمار دیگر نمی توانند صرفاً به بلاکچین بیت کوین اضافه شوند. به عنوان مثال ، zkSNARK ها ، که از ویژگی های افزایش حریم خصوصی ZCash هستند ، نمی توانند اضافه شوند. آنها بسیار پیچیده هستند و هنوز در مرحله رشد هستند.

از این رو ، zkSNARK ها نمی توانند سطح “قابل اثبات” امنیتی را ارائه دهند. ویژگی های رمزنگاری متعدد دیگری نیز وجود دارد که در همان سطل قرار می گیرند. به عنوان مثال ، اثبات شده است که Ethereum مانند قراردادهای هوشمند 100٪ ایمن نیست.

همچنین در فناوری غیرمتمرکز مجموعه پیشرفتهای دیگری نیز وجود دارد که با بلاکچین بیت کوین سازگار نیست. به عنوان مثال ، DAG ها (نمودارهای چرخشی مستقیم) مانند موارد موجود در NANO یا ByteBall نمی توانند یک نوع کاملا متفاوت از ساختار داده باشند. در این حالت ، معماری اساسی به هیچ وجه به بلاکچین متکی نیست.

بلاکچین در مقابل DAG

بلاکچین در مقابل DAG. تصویر منبع

علاوه بر این ، حتی اگر بتوان فناوری را بالای Bitcoin قرار داد ، این شبکه برای استفاده برای این اهداف طراحی نشده است. هدف این بود که یک وجه نقد الکترونیکی غیرمتمرکز سبک باشد که هم اکنون با مشکلات مقیاس بندی روبرو است. افزودن ویژگی های بیشتر به یک بلاکچین که از قبل کند است ، می تواند پیامدهای شدیدتری داشته باشد.

اگرچه آنها ادعا می کنند که با راه حل های جانبی می توان بر این مشکل فائق آمد ، اینها مشکلات منحصر به فرد خود را دارند.

محدودیت های Sidechain

یکی از اصلی ترین محدودیت هایی که در راه حل های زنجیره جانبی وجود دارد این است که فقدان رمز توجیهی بومی وجود دارد. این یکسری مشکلات مرتبط با آن دارد که بیشتر با کمبود انگیزه همراه است.

به عنوان مثال ، اگر پاداش های استخراج معادنی وجود داشته باشد که به تولید کننده بلوک در زنجیره جانبی توزیع می شود ، این فقط به مقدار مشخصی بیت کوین که ذخیره می شود ، گره خورده است. این یک سیستم ذخیره کسری است که در بانکداری سنتی فیات پول استفاده می شود.

برای حل این مشکل ذخیره کسری ، نیازی به ایجاد سکه در زنجیره جانبی نیست. این بدان معنی است که تنها انگیزه های انتشار بلوک از هزینه های معاملاتی است. مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که پتانسیل راه اندازی مجدد زنجیر جانبی را از بین می برد.

پاداش بلوک در روزهای اولیه بیت کوین زمانی مفید بود که هزینه معاملات برای تشویق ماینرها برای انتشار واقعی بلوک کافی نبود. تنها هنگامی که تراکنش های کافی در اکوسیستم برای توجیه هزینه های حداکثر وجود داشته باشد ، شبکه قادر به فعالیت بدون پاداش بلوکی خواهد بود.

سرانجام ، یکی از بزرگترین مشکلات این زنجیرهای جانبی این است که شما باید به برخی از متولیانی که بیت کوین را برای شرکت کنندگان زنجیره جانبی نگه می دارد اعتماد کنید. اگر می خواهید رمزهای زنجیره ای جانبی خود را به بیت کوین تبدیل کنید ، باید این درخواست را از متولی درخواست کنید. این اعتماد به متولی می تواند برای کسانی که از تصور کنترل متمرکز متنفرند نگران کننده باشد.

حداکثر گرایان بیش از حد دگماتیک هستند

بدون آلت کوین

تصویر از طریق Fotolia

بسیاری از افراد دیگر همانطور که روی مفهوم رویکرد “حداکثرگرایی” تمرکز خواهند کرد ، کمتر روی این چالشهای فنی و عملی تمرکز خواهند کرد. ضد حداكثرگرایان ادعا می كنند كه اتخاذ موضعی متزلزل و سفت و سخت توصیه نمی شود.

آنها ادعا می کنند که هیچ دلیلی وجود ندارد که بلاکچین های دیگر و ارزهای رمزپایه نمی توانند با بیت کوین رقابت کنند. ایده کل پروتکل بیت کوین این بود که توسط کد قابل تأیید هدایت می شود و نه توسط یک ایدئولوژی.

یک میانه زمین?

در حالی که هر دو طرف به استدلال خود اشاره دارند ، اما در پایان همه برای یک هدف می جنگند. آنها در تلاشند تا سیستمهای قدرت را غیر متمرکز کنند.

با توجه به اینکه برخی از فناوری ها وجود دارد که ساخت آنها در بالای بیت کوین بسیار دشوار است ، دلیلی ندارد که نمی توان آنها را به عنوان ارز رمزپایه جداگانه توسعه داد. هرچه نوآوری بیشتری به فضای بلاکچین وارد شود ، کل اکوسیستم بیشتر رشد می کند.

از نظر امنیتی ، برای فناوری نوپا بسیار سخت است که از روز اول مطابق با استانداردهای بیت کوین عمل کند. هرچه پروتکل ها پیشرفته تر می شوند ، اثبات 100٪ امنیت قابل اثبات دشوارتر است. با این حال ، همه اینها بدان معنی است که کار بیشتری باید انجام شود. نباید از آن به عنوان نمونه برتری بیت کوین استفاده شود.

ماکزیمالیست ها درست ادعا می کنند که تعدادی آلت کوین وجود دارد که ارزش افزوده ندارند و صرفاً مازاد هستند. نمونه های زیادی از این نوع سکه ها در لیست 100 تایی Coin Market Cap وجود دارد.

در طول سال گذشته ، سیل آلت کوین های فرومایه ای وجود داشته است که منجر به عده زیادی شده است که به تفکر حداکثر گرایی جزمی روی آورده اند. با این حال ، این نباید دلیلی بر کنار کردن تعداد زیادی از پروژه های دیگر باشد که به کل اکوسیستم ارز رمزنگاری شده ارزش می دهند.

در پایان ، بیت کوین هنوز سلطان است و بسیاری از مردم در بازار احترام می گذارند. درصد سهم بازار بیت کوین در حال افزایش است و نوآوری هایی در مورد بلاکچین آن هنوز در حال ساخت است. نیازی به موضع مطلق اتخاذ شده توسط حداکثر گرایان نیست.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map