اتریوم چیست؟

در حال حاضر اتریوم دومین ارز رمزنگاری شده با ارزش بازار است. این ارز اصلی ارز رمزنگاری شده برای سرمایه گذاران است که می توانند در پرتفوی خود نگه دارند.

توسط تعدادی از مردم گفته شده است که Ethereum می تواند طرز فکر ما در مورد را بسیار تغییر دهد مدل سرور مشتری. بسیاری ادعا می کنند که این توانایی ایجاد انقلابی در طرز فکر ما درباره همه تجارت را دارد.

Ethereum همچنین به عنوان یک ارز رمزپایه عمودی برای استفاده مردم از ICO تبدیل شده است. مردم برای ارائه توکن خود به عموم مردم از شبکه و نشانه های Ethereum استفاده می کنند.

با این حال ، Ethereum چیست و چه تفاوتی با بیت کوین دارد?

دقیقاً اتریوم چیست?

به زبان ساده ، Ethereum نرم افزاری است که روی شبکه توزیع شده ای از رایانه ها اجرا می شود و این اطمینان را می دهد که برنامه های کوچکتر (به نام قراردادهای هوشمند) در شبکه تکثیر و اجرا می شوند. با توجه به ماهیت غیرمتمرکز Ethereum ، هیچ سرور مرکزی یا سیستم هماهنگی وجود ندارد. هدف بلند مدت شبکه Ethereum ایجاد یک ماشین مجازی غیرمتمرکز بزرگ است.

مشابه بیت کوین ، Ethereum از مفاهیم بلاکچین برای تأیید ، ذخیره و تکثیر داده های معامله در تمام گره های شبکه استفاده می کند. با در نظر گرفتن محاسبه کدهای قرارداد هوشمند در شبکه ، فراتر از این مفهوم ساده است.

بنابراین ، در حالی که بیت کوین به دنبال ذخیره اطلاعات مربوط به تراکنش های ثبت شده در شبکه است ، Ethereum با در نظر گرفتن محاسبه برنامه های قرارداد هوشمند در شبکه ، آن را یک قدم جلوتر می برد..

اتریوم توضیح داده شده است

شباهت ها با بیت کوین

قبل از اینکه بتوانیم به فناوری زیربنایی بپردازیم که اتر را منحصر به فرد می کند ، کمک می کند تا قدمی به عقب برگردیم و ببینیم چه چیزهای مشترک بین بیت کوین و اتریوم وجود دارد.

فناوری بلاکچین

مانند بیت کوین ، Ethereum دارای زنجیره بلوکی است که از تمام بلوک های معاملات قبلی تشکیل شده است. در داخل این بلوک ها ، ما اطلاعاتی در مورد معاملات انجام شده داریم. به شیوه مشابه بیت کوین ، این بلوک ها توسط شرکت کنندگان در شبکه “استخراج” می شوند. اتصال هر بلوک Ethereum نیز به تمام بلوک های قبلی با مقدار هش مرتبط است. اینها توسط الگوریتمی از هش های قبلی ایجاد شده و بدین ترتیب یک زنجیره تأییدشده شکستنی ایجاد می شود.

اثبات استخراج کار

وقتی نوبت به استخراج و اعتبارسنجی این بلوک ها می رسد ، از الگوریتم Proof of Work (POW) استفاده می شود. به عبارت دیگر ، کارگران معدن با استفاده از برق و سخت افزار سعی در حل مشکلات پیچیده محاسباتی دارند. این قسمت “کار” پروتکل POW است. پروتکل Ethereum از چالشی به نام Etash استفاده می کند که استفاده از مدارهای مجتمع Application Specific (ASICS) را برای ماینرها کمتر می کند. این بدان معناست که استخراج کنندگان با فناوری پیشرفته تر هنوز هم می توانند در استخراج شبکه Ethereum رقابت کنند. ASIC یکی از عوارض جانبی ناگوار استخراج متمرکز بیت کوین است.

مجوزهای عمومی و عمومی

مانند بیت کوین ، Ethereum منبع باز است و هر کسی می تواند برخی از نرم افزارها را بارگیری و بنویسد و آن را در شبکه اجرا کند. آنها همچنین می توانند با اعتبار سنجی معاملات و اجرای قراردادهای هوشمند در سراسر شبکه ، کارهای استخراج را انجام دهند. نیازی به “عضویت” در هر شبکه و ارائه اطلاعات خود به آن نیست.

واحد پول اتریوم

Ethereum همچنین ارز رمزنگاری شده خود را دارد. به اینها “Tokens” اتر (ETH) گفته می شود. این ارزها را می توان با ارزهای رمزپایه دیگر و پول FIAT از طریق تعدادی صرافی خریداری و مبادله کرد. اگر فقط می خواهید ارز را نگه دارید و با آن معامله کنید ، می توانید از تعدادی مشتری کیف پول استفاده کنید که اتر شما را دقیقاً مانند بیت کوین ذخیره می کنند..

تفاوت در بیت کوین

اگرچه Ethereum بسیاری از رشته های مشترک با بیت کوین را در اختیار دارد ، اما تفاوت های فنی بیشتری وجود دارد که آن را کاملا منحصر به فرد می کند. در واقع ، ایده اساسی در مورد Ethereum ایجاد یک ماشین مجازی بزرگ و غیرمتمرکز بود در حالی که هدف اصلی پشت بیت کوین ، داشتن یک ارز دیجیتال بود..

محدودیت ها را مسدود کنید

نحوه محاسبه محدودیت اندازه بلوک Bitcoin و Ethereum کاملا متفاوت است. در حالی که بیت کوین محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایت را تعریف کرده است ، اندازه بلوک Ethereum براساس پیچیدگی محاسباتی قراردادهای هوشمند است. این به عنوان حد “گاز” در هر بلوک شناخته می شود که در بلوک ها یکدست نیست. حداکثر اندازه بلوک در شبکه Ethereum حدود 1.5 متر گاز است.

برای افزایش هزینه اجرای قراردادهای هوشمند محدودیت بنزین در نظر گرفته شده است. همچنین با مشکل “هرزنامه معامله” مقابله می کند. هنگام انجام یک معامله استاندارد ، گاز مورد نیاز حدود 21000 است. بنابراین ، در یک بلوک می توانید حدود 70 معامله را جایگزین کنید. در هر بلاک Bitcoin شما می توانید در هر بلاک حدود 1500 تا 2000 معامله انجام دهید.

زمان بلوک کوتاه تر

وقتی نوبت به زمان لازم برای ایجاد بلاک می رسد ، اتریوم حدود 14 ثانیه طول می کشد. این به طور قابل توجهی کوتاهتر از 10 دقیقه ای است که در حال حاضر برای بلاک های بیت کوین لازم است. از این رو ، معاملات می توانند در مدت زمان بسیار کمتری در بلاک چین Ethereum انجام شوند.

اجرای قراردادهای هوشمند

همانطور که گفته شد ، Ethereum با زبان برنامه نویسی بسیار پیشرفته تری کدگذاری شده است. این کد همان چیزی است که قراردادهای هوشمند بر اساس آن ساخته شده و درک آن برای توسعه دهندگان آسان تر است. این قراردادها سپس در کل شبکه Ethereum یا از طریق “ماشین مجازی” اجرا می شوند.

ذکر این نکته نیز مهم است که قراردادهای هوشمند Ethereum “کاملاً کامل” هستند. معنی این امر این است که از نظر تئوری ، بدون توجه به پیچیدگی ، می توان هر محاسبه ای را در شبکه انجام داد.

تأمین ، رشد و استخراج

این تفاوت اساسی دیگری بین Ethereum و Bitcoin است و به رشد در عرضه توکن ها مربوط می شود. بیت کوین به سختی رمزگذاری شده بود که تولید رمز BTC هر 4 سال به نصف کاهش می یابد. استخراج کنندگان در شبکه بیت کوین برای هر بلاک استخراج شده 12.5 BTC می گیرند. این بدان معناست که در کل فقط 21 میلیون بیت کوین استخراج می شود. از طرف دیگر ، ETH همچنان با تعداد ثابت ETH در سال تولید می شود.

ETH با Bitcon متفاوت است از این رو که توکن های اولیه در یک فروش سرمایه گذاری جمعی صادر شده اند. در اصطلاح صنعت ، این اصطلاح “پیش معدن” است و به سرمایه گذاران اولیه در ازای سرمایه گذاری های خود ، ETH داده می شود. در فروش جمعیت Ethereum ، 15 میلیون دلار جمع آوری شد ، بنابراین تقریباً 72 میلیون ETH صادر شد.

از نظر رشد عرضه ، منابع کافی برای تأمین اضافی وجود دارد. ابتدا پاداش بلوک فعلی برای استخراج کننده وجود دارد و این مقدار 5 ETH برای هر استخراج شده تعیین می شود. با نرخ فعلی این بدان معناست که سالانه تقریباً 18 میلیون ETH استخراج می شود.

با این وجود ، باید پاداش بلوک های “عمو” را نیز در نظر گرفت (توضیح داده شده در زیر). اگر توسط بلوک های بعدی به آنها ارجاع داده شود ، پاداش استخراج کننده ای که در آن مراجعه می کند تنها 4.375 ETH است (کمی کمتر از پاداش بلوک کامل). این “پاداش عمو” نامیده می شود.

یک منبع تأمین بیشتر برای ETH وجود دارد ، البته یک منبع حاشیه ای تر. این جایزه مرجع عمو است. این پاداشی است که به یک معدنچی اعطا می شود که یک قدم بعد در blockchain به یک دایی مراجعه می کند. پاداش مرجع عموی فعلی حدود 0.15 ETH است. حداکثر فقط دو عمو در پروتکل Ethereum وجود دارد.

با بیت کوین ، علاوه بر بیت کوینی که برای پاکسازی بلاک به دست می آید ، ماینر هزینه معاملات تراکنش های موجود در بلاک را نیز دریافت می کند. به روشی مشابه ، وقتی یک ماینر یک بلوک از شبکه Ethereum را پاک کند ، گاز نیز بدست می آورد. همچنین توجه به این نکته ضروری است که این هزینه های معامله یا گاز هیچ تأمین کننده ای به شبکه نمی دهند زیرا قبلاً استخراج شده اند و در شناور آزاد فعلی وجود دارند.

عموها در مقابل یتیم ها

با بیت کوین ، وقتی یک استخراج کننده بلوکی را که معتبر است اما بعد از بلوکی که قبلاً تکمیل شده است ، کامل می کند ، این بلوک “یتیم” نامیده می شود. اینها به زنجیره اصلی اضافه نمی شوند و دور ریخته می شوند. با توجه به اینکه بلوک های بیشتری در شبکه Ethereum ایجاد می شوند ، احتمال ایجاد بلوک های معتبری که فقط فرصت اضافه شدن به زنجیره اصلی را از دست ندهند بسیار بیشتر است.

این به این دلیل است که حدود 250 بلوک در هر ساعت در شبکه Ethereum ایجاد می شود در حالی که فقط 6 در شبکه Bitcoin وجود دارد. در Ethereum ، این بلوک ها که بخشی از زنجیره اصلی نیستند “عموها” نامیده می شوند. حتی اگر آنها به زنجیره اصلی اضافه نشوند ، معدن کاران هنوز هم برای ایجاد آنها پاداش می گیرند. این پاداش کمتری نسبت به بلوک اصلی است.

همچنین برای هر بلوکی که به عموها در بالا اشاره می کنند پاداش در نظر گرفته شده است اما این بسیار کمتر است. این کار برای ایجاد انگیزه در معدنچیان برای کنار گذاشتن بلوکی که خارج از زنجیره اصلی است انجام می شود.

آدرسها در مقابل حسابها

با بیت کوین ، وجوه خود را در کیف پول ذخیره خواهید کرد. کیف پول شما در شبکه توسط شما شناسایی می شود نشانی. این همان چیزی است که برای شناسایی کیف پول شما در شبکه استفاده می شود. با Ethereum ، این اصطلاحات است حساب ها. دو نوع حساب Ethereum وجود دارد.

  • حسابهای خارجی (EOA): این حساب ها فقط ETH را ذخیره می کنند و مانند آدرس بیت کوین هستند. به روشی مشابه ، با امضای معامله با کلید خصوصی خود و انتقال آن به شبکه ، پرداختی را انجام خواهید داد.
  • حساب هایی که ETH را ذخیره می کنند و قراردادهای هوشمند را میزبانی می کنند: این حساب ها علاوه بر داشتن ETH دارای قراردادهای هوشمند نیز خواهند بود. این قراردادهای هوشمند فقط زمانی اجرا و شروع می شود که شخصی ETH را به آدرس ارسال کند.

مشتری کیف پول Ethereum

برنامه های غیرمتمرکز

یکی از موارد اصلی استفاده از پروتکل Ethereum ، ایجاد برنامه های غیرمتمرکز یا “Dapps” است. برنامه های کاربردی توزیع شده ، شفاف ، انعطاف پذیر و تشویقی هستند که بسیاری ادعا می کنند می توانند انقلابی در عملکرد فناوری ایجاد کنند.

این برنامه های غیرمتمرکز با استفاده از تمام گره های شبکه در اجرای برنامه ، در شبکه Ethereum اجرا می شوند. این توسعه دهندگان برنامه با ارائه علائم اختصاصی خود به بازار برای ETH سرمایه جمع می کنند. اینها ICO یا پیشنهادات اولیه سکه نامیده می شوند.

آینده داپ های بالقوه چنان گسترده و انقلابی است که ما به طور جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

تغییرات بالقوه در Ethereum

Ethereum هنوز یک فناوری نسبتاً جدید است و به همین ترتیب تغییرات زیادی وجود دارد که سازندگان مایل به اجرای آن هستند. در حال حاضر ، برخی از مهمترین به روزرسانیهایی که ممکن است در گوشه و کنار واقع شوند ، هارد فورک Metropolis است.

این هدف برای انجام موارد مختلفی از جمله تنظیم مقدار گاز مورد نیاز در شبکه است. همچنین اقدامات حفاظتی در برابر حملات رایانش کوانتومی نیز وجود دارد. علاوه بر این ، یک بمب دشواری استخراج با سخت چنگال همراه خواهد بود. این اولین قدم در حرکت از استخراج PoW به Proof of Stake Mining (POS) است. توسعه دهندگان Ethereum سرانجام می خواهند به یک پروتکل PoS موسوم به کاسپر.

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map