NEM (XEM) چیست؟ راهنمای کامل بلاک چین دارایی هوشمند

NEM مخفف کلمه New Economy Movement (جنبش اقتصاد جدید) است ، یک پلت فرم بلاکچین که از ابتدا ساخته شده است.

ارز رمزنگاری شده واقعی با نماد XEM معامله می شود. این به عنوان یک راه حل سازمانی برای انقلاب زنجیره بلوک آینده و اقتصاد جهانی طراحی شده است.

افکار اصلی ایجاد NEM در پست انجمن BitcoinTalk توسط کاربر UtopianFuture ظاهر شد. در حالی که در ابتدا به عنوان یک چنگال بلاکچین NXT برنامه ریزی شده بود ، سازنده (ها) تصمیم گرفتند به جای آن با یک کد کد کاملاً جدید روبرو شوند ، و یک نسخه آلفا را که در جاوا در 25 ژوئن نوشته شده منتشر کرد. 2014. اولین نسخه پایدار در مارس منتشر شد 31 ، 2015.

در حال حاضر NEM در حال بازنویسی و به روزرسانی است ، “منجنیق“، انتظار می رود که در سال 2018 منتشر شود. این باعث سریعتر و مقیاس پذیرتر شدن NEM و همچنین افزودن تراکنش های جمع شده و حسابهای چند علامت چند سطح ، دو ویژگی که قبلاً در بلاکچین اجرا نشده است..

NEM سیستم دارایی هوشمند

یکی از ویژگی های کلیدی NEM چیزی است که آنها آن را سیستم دارایی هوشمند می نامند. این هسته اصلی چیزی است که NEM را منحصر به فرد می کند. این یک راه حل قابل تنظیم برای بلاکچین است که به شما امکان ده ها مورد استفاده با استفاده از تماس های API قدرتمند و در عین حال ساده را می دهد.

مانند اکثر راه حل های غیر متمرکز بلاکچین ، شبکه NEM توسط یک شبکه جهانی از گره ها ، که به عنوان یک سرور API Gateway توسط سیستم عامل استفاده می شود ، ایمن می شود..

این باعث می شود NEM برای توسعه دهندگان بسیار ساده باشد ، زیرا اکنون می توانند DApp های قدرتمند و بدون هیچ گونه نرم افزار خاصی بسازند ، زیرا تمام قابلیت های ارائه شده توسط NEM با دسترسی به API Gateway به راحتی در دسترس است..

طراحی بستر NEM به این روش امکان انعطاف پذیری زیادی را از نظر طراحی سیستم و کاربردهایی که می توان از آنها استفاده کرد ، فراهم کرده است. علاوه بر دسترسی مستقیم به NEM API ، برنامه ها می توانند هنگام درخواست از بستر NEM به سرورهای دیگر نیز دسترسی داشته باشند و توسعه دهندگان حتی می توانند سرورهای موجود را تطبیق دهند و از آنها بخواهند از NEM در فرایندهای پس زمینه استفاده کنند.

آدرس ها و موزاییک های NEM

آدرس های NEM کانتینرهای اساسی هستند که برای نگهداری دارایی ها استفاده می شوند که هم می توانند به روز شوند و هم تغییر کنند. آدرس می تواند به سادگی کیف پول در دست داشتن سکه ، یا پیچیده تر باشد ، مانند نظرسنجی انتخاباتی برای جمع آوری آرا ، یا حتی کل سیستم تجارت دارایی.

پس از مشخص شدن آدرس ها ، توسعه دهندگان می توانند “موزاییک” را ایجاد کنند. موزاییک به عنوان دارایی های قابل انتقال و یکسان تعریف می شود که معرف دارایی های نگهداری شده در آدرس ها هستند. با ایجاد یک آدرس انعطاف پذیر و سیستم موزاییکی ، NEM در تعداد بی شماری از موارد استفاده زنده می شود.

جادوی واقعی ناشی از دستیابی به قابلیت ها از طریق NEM API است. به دلیل این طراحی ، هر کسی می تواند هر برنامه یا سیستمی را که می تواند رویاپردازی کند بسازد و سپس به راحتی آن را در سیستم NEM API وصل کند.

موارد استفاده از NEM

تصویر منبع


درباره موارد استفاده از NEM بیشتر بدانید اینجا.

اثبات اهمیت و برداشت

در حالی که بیت کوین و بسیاری دیگر از سکه ها از Proof of Work به عنوان مکانیزمی اجماع استفاده می کنند و گروه دیگری از سکه ها Proof of Stake را به عنوان الگوریتم خود انتخاب کرده اند ، بلاک چین NEM از الگوریتمی منحصر به فرد به نام Proof-of-Import برای دستیابی به توافق استفاده می کند.

اثبات اهمیت مشارکت فعال در شبکه را با اختصاص نمره اهمیت به هر گره ، تعیین می کند که تعیین می کند آن گره هر چند وقت یکبار می تواند برداشت (که شبیه استخراج در PoW و ذخیره سازی در سیستم های PoS است) رمز XEM باشد. این باعث ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز از گره ها می شود ، همه رفتار خوبی دارند.

بخشی از سیستم مشابه سیستم PoS است. تفاوت در این است که سکه ها باید قبل از اینکه به اهمیت حساب یا گره شما توجه کنند ، واگذار شوند. هر سکه ای که در کیف پول شما قرار می گیرد به عنوان سکه بدون فروش آغاز می شود.

هر روز 10٪ از سکه های حساب شما جلب می شود. برای اینکه واجد شرایط نمره اهمیت شوید ، باید 10 هزار سکه جیب دار در کیف پول خود داشته باشید. (ارزش 4000 دلار برای 27 آوریل 2018 برای هر نفر Coinmarketcap.com) در حالی که این قسمت مانند قرار دادن در سیستم PoS است ، اما فقط یک قسمت از محاسبه اهمیت است.

موارد استفاده از NEM

تصویر منبع

بخش دیگر محاسبه اهمیت از نمودار معاملات شبکه NEM ناشی می شود که به طور مداوم کنترل و تجزیه و تحلیل می شود تا مشخص شود کدام گره ها بیشترین سهم را در شبکه دارند..

این بدان معنی است که گرههایی که بیشتر از شبکه استفاده می کنند مهمترین مواردی هستند که مشارکت فعال شبکه را تقویت می کنند. ترکیبی از امتیاز واگذاری و تجزیه و تحلیل معامله نمره اهمیت کل را تشکیل می دهد و کسانی که دارای بیشترین نمره اهمیت هستند بیشترین احتمال موفقیت موفقیت برداشت XEM را دارند.

یکی از مزایای الگوریتم اثبات اهمیت این است که زیاد پردازش نمی شود و گره های کامل را می توان تقریباً روی هر رایانه ای اجرا کرد ، بنابراین از متمرکز کردن استخراج توسط ماشین های قدرتمند یا تراشه های ASIC جلوگیری می شود.

همچنین از سناریویی که افراد با بیشترین پول بلافاصله به مهمترین شبکه تبدیل می شوند ، اجتناب می کند ، زیرا این امر مستلزم تعهد زمانی برای جلب جواهرات است. بازیکنان کوچکتر می توانند جای پای خود را بگیرند و درآمدزایی خوبی در سیستم داشته باشند.

شبکه هایی مانند بیت کوین عملیات استخراج و گره شبکه را جدا می کنند ، اما با NEM هر دو روی یک نرم افزار اجرا می شوند. این به کاربران انگیزه ای برای اجرای یک گره کامل می دهد ، زیرا این سیستم برای سیستم PoI مورد نیاز است و با گذشت زمان شبکه به طور فزاینده ای غیر متمرکز می شود زیرا تعداد بیشتری از افراد برای استفاده از ماهیت سودآور سکه های XEM عضو می شوند..

اگرچه اثبات آن زمان بر است ، اما سیستم PoI مطمئناً در بین الگوریتمهای اجماع منحصر به فرد است و به نظر می رسد جایگزینی منصفانه و امیدوار کننده برای سازوکارهای اجماع سنتی PoW و PoS باشد..

سایر ویژگی های NEM

ویژگی های NEM

تصویر از طریق Fotolia

NEM همچنین در استفاده از سفارشی بی نظیر است الگوریتم Eigentrust ++ که در خدمت ایجاد یک سیستم اعتبار برای گره های شبکه است. در چنین سیستمی هر گره اطلاعاتی را که از همه گره های دیگر (تراکنش ها ، بلوک های جدید و غیره) می گیرد ردیابی می کند و به طور مستقل اطلاعات را تأیید می کند.

هنگامی که اطلاعات ارائه شده توسط گره های دیگر معتبر هستند ، گره ارائه دهنده اعتبار خود را افزایش می دهد ، اما اگر اطلاعات نامعتبر باشد ، شهرت کاهش می یابد. اعتبارات به طور مداوم در اطراف شبکه منتقل می شوند و در هر گره شرکت کننده به روز می شوند.

چنین سیستمی مکانیسم عالی و خوبی برای از بین بردن گره های بد و متعادل سازی بار در شبکه ارائه می دهد. بنابراین شبکه تا حد ممکن به طور مثر کار می کند.

سایر ویژگی های NEM:

  • فیلترهای اسپم داخلی که مانع از جاری شدن معاملات زباله در شبکه و مسدود شدن کار می شود
  • یک سیستم همگام سازی زمان P2P که به شبکه امکان می دهد مهر تایم دقیق را بدون اعتماد به سرورهای خارجی برای بررسی زمان حفظ کند.
  • پیام رمزگذاری شده در بلاکچین بدون هک کردن زمینه های معاملاتی برای حمل اطلاعات مانند سایر سکه ها
  • آدرس های چند علامتی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا آدرس های مشترک و کنترل چند جانبه را بر دارایی ها و کانتینرها تعریف کنند

برای اطلاعات بیشتر در مورد فناوری پشت شبکه NEM و بلاکچین ، به آنها مراجعه کنید سند مرجع فنی.

بلاکچین عمومی و خصوصی

برای هر کسی این امکان وجود دارد که با استفاده از API های خود برنامه هایی را در بلاک چین عمومی NEM ایجاد کند. با این حال برخی از برنامه ها و سازمان ها تمایل به اقدامات اضافی در مورد حفظ حریم خصوصی دارند و برای این منظور می توان نسخه داخلی NEM را تهیه کرد.

این راه حل را می توان در سرورهای داخلی اجرا کرد ، گره های استفاده شده در زنجیره بلوک توسط کاربر از قبل تعریف شده اند. حتی بهتر ، چون این یک تنظیم خصوصی و بسته است ، برخی از ویژگی های شبکه عمومی که برای جلوگیری از ایجاد گره های بد در دسترس هستند ، غیرفعال می شوند ، بنابراین با هزاران تراکنش در ثانیه سرعت شبکه را بهبود می بخشند.

استفاده از چنین شبکه بلاکچین بسته و خصوصی محدودیتی ندارد. این راه حل می تواند برای حمل و نقل حمل و نقل ، برنامه های وفاداری ، سوابق پزشکی و بسیاری از امکانات دیگر استفاده شود. شرکت ها می توانند سرعت و امنیت بی نظیر معاملات را ببینند ، همه بدون اینکه داده های معامله را در معرض شبکه عمومی قرار دهند.

این یک راه حل مناسب برای سازمانهایی است که به دنبال بهره مندی از قدرت راه حل بلاکچین بدون اضافه بار اضافی یک زنجیره عمومی هستند.

خرید XEM

چندین صرافی بزرگ سکه XEM را ارائه می دهند ، اما مگر اینکه ژاپنی باشید ، برای خرید سکه باید از بیت کوین استفاده کنید ، زیرا هیچ یک از صرافی های دیگر خرید ارز فیات را ارائه نمی دهند..

اگر ژاپنی هستید می توانید XEM را با استفاده از ین در صرافی زایف خریداری کنید. همچنین XEM را در Binance و Bittrex و همچنین Upbit ، HitBTC ، Huobi ، Poloniex و بسیاری دیگر از صرافی های کوچک ذکر شده مشاهده خواهید کرد..

Coincheck XEM هک

Coincheck هک

تصویر از طریق Coincheck.com

برخی از سرمایه گذاران بدون شک توسط هک Coincheck ژانویه 2018 که منجر به سرقت 523 میلیون سکه XEM ، به ارزش حدود 530 میلیون دلار در زمان هک شد ، منصرف شدند. هرچند هک ناخوشایند بود اما هیچ ارتباطی با امنیت بستر بلاکچین NEM ندارد.

تقصیر هک به دلیل Coincheck است که ظاهراً سکه ها را در کیف پول داغ نگه داشته است نه در سردخانه استاندارد صنعت. Coincheck قول داده است که هزینه 260،000 مشتری تحت تأثیر هک را جبران کند و قیمت XEM از ابتدای آوریل 2018 در حال بهبود است..

ذخیره سازی XEM

NEM یک کیف پول اختصاصی به نام Nano Wallet دارد که می تواند برای ذخیره ، انتقال و دریافت XEM مورد استفاده قرار گیرد. این با ویندوز ، لینوکس و OSX سازگار است و عملکرد کاملی از جمله پشتیبانی از Changelly Instant Exchange و کیف پول سخت افزاری Trezor را می دهد. همچنین یک نسخه موبایل برای هر دو سیستم عامل Android و iOS در دسترس است.

اگر شما علاقه مند به دادن XEM و برداشت محصول هستید ، به یک مشتری گره کامل نیاز دارید.

همه اینها را می توانید از وب سایت جدید بارگیری کنید اینجا.

در نتیجه

پلتفرم NEM علاوه بر این منحصر به فرد و امیدوار کننده به اکوسیستم بلاکچین است. این وعده داده شده است که با بروزرسانی آینده Catapult به یک بازیکن اصلی تبدیل شود ، و یک راه حل در سطح شرکت برای هر مورد استفاده ای که یک توسعه دهنده می تواند ارائه دهد ، ارائه می دهد ، که بسیار چشمگیر است.

سهولت توسعه بر روی پلت فرم NEM مطمئناً یک چشمگیر خواهد بود و انعطاف پذیری و سازوکار اجماعی اثبات اهمیت مهم مطمئناً برای توسعه دهندگان برای برنامه های عمومی و خصوصی جذاب خواهد بود..

در حالی که هرگز راهی برای تضمین پذیرش هر فناوری یا بلاکچین وجود ندارد ، به نظر می رسد NEM اقدامات درستی را برای اطمینان از رشد و پذیرش آینده انجام می دهد. و با وجود کاهش قیمت ها پس از هک Coincheck در ژانویه 2018 ، این می تواند زمان خوبی برای ورود به سکه باشد.

البته ، شما باید تحقیقات خود را انجام دهید ، اما این قطعاً پروژه ای است که باید تحت نظر باشید.

تصویر ویژه از طریق Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me